Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.7.2018, 11:37   #1821
Shades
Član
 
Član od: 23.5.2013.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 184
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 57 puta na 35 poruka
Određen forumom Re: Fallout: New Vegas

Da. Ako npr. radis kontra NCR dobices upozorenje "Don't thread on the bear", da ako nastavis ncr ce te napasti itd... Isto vrijedi i za Legiju
Shades je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2018, 21:14   #1822
Shades
Član
 
Član od: 23.5.2013.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 184
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 57 puta na 35 poruka
Određen forumom Re: Fallout: New Vegas

https://www.youtube.com/watch?v=hOBIXZFqrQc


Definitivno pripada temi.
Shades je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.10.2018, 18:37   #1823
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.141
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Re: Fallout: New Vegas

Massive Fallout: New Vegas fan prequel, Fallout: New California, is now available for download

kome treba fallout 76?
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Exia na korisnoj poruci:
=FI=Ghost (30.10.2018)
Stara 18.6.2020, 16:59   #1824
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Fallout: New Vegas

Posle zavrsenog Fallout 3 zavrsavam evo polako i FO New Vegas. Okruzenje jeste bolje, dijalozi su ponegde stvarno sjajni, kvestova ima zanimljivih i dugackih, NPC-ovi daleko zanimljiviji nego u FO 3.
Ipak, igra nije bez mana: jednolican predeo pustinje, planine - zidovi koji onemogucuju kretanje tj usmeravaju igraca kuda da ide (U FO3 to nije tako), prilicne razdaljine izmedju mesta (to je jos i ok) ali izmedju nema ama bas nicega. Ipak, postoji (pogotovo na pocetku) izvestan osecaj "tunelovanja" gde igra gura igraca na odredjenu stranu (pravac jug, orijentacija NCR-House) koji u FO3 nisam imao, ili ne u tolikoj meri.
Igra je na normal nivou tezine toliko laka da je to smesno, laksa od FO3 cak. Svi repair, lockpicking, science skilovi su na tom nivo tezine zapravo visak. Kompanjon na tom nivou tezine je potpuno nepotreban. Pravljenje i budzenje oruzja takodje - obicna hunting rifle ili service rifle zavrsavaju posao ama bas svuda uz visok Guns skil. Nasvirao Guns na 100, Speech na 90, Medicine na 50 i na 13 levelu sam maltene nepobediv i superubedljiv gde god da odem. Od perkova mislim da ovoga puta nista uzimao nisam, samo sam ulagao u stats pa imam npr luck 9. Iz vatrenog oruzja critical hit na pola km bez snajpera.. Da bi se igrao bas ono survival mode ova igra mora na hard, very hard uz hardcore ukljucen. tek tada sve mogucnosti popravke, izrade, budzenja imaju smisla jer su potreba a ne puka zabava.
Sta znam, svakako igra koja vise lici na prve Falloute (okruzenje i sirok izbor frakcija koji se ipak svodi na 4. (Sve one bande u NV me polako ali sigurno smaruckaju, Omerta pogotovo). Ipak, glavni kvest Fallouta 3 ima bolju pricu, osecas da si deo necega i imas licnu vezu preko oca, ovde se igrac oseca kao potrcko. Te uradi ovo, izvrsi ono a neki si kao baja. Kako igra napreduje tako se maltene niotkuda pojavljuju predlozi frakcija za saradnju tj usluge... Glavna prica jeste kompleksna ali joj fali neka cvrstina i da imas osecaj da je to zaista vazno. Neki side questovi su zaista sjajni i mnogo bolji nego u FO3. Alignement/approval raste/opada posle odredjenih dela ali zato ubijes nevinog civila nasred puta i..nista.
Washington D.C u FO3 definitivno ostavlja jaci utisak, prica je cvrsca. New Vegas jeste bolja (kompletnija) igra kada se sve sabere i oduzme sa boljim side questovima i NPC-ovima ali Fallout 3 je u pomenutim elementima jaci.

Poslednja ispravka: Laskaris (18.6.2020 u 17:19)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Laskaris na korisnoj poruci:
player1 (18.6.2020)
Stara 24.6.2020, 20:06   #1825
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Fallout: New Vegas

Zavrsio. Preuzeo kontrolu nad NV. Nisam hteo da unistim ostatke ostataka Brotherhood of Steel pa sam ubio Dr. House-a i sam preuzeo Vegas. Igra ima sjajnih kvestova ali i prilicno slabih. BoS linija kvestova je u sustini dosadna sve fetch tip kvestova. Silne frakcije po Vegasu znaju da smaraju (istini za volju nisam se ni udubljivao jer su nekako neuverljivi iako sam odrintao kvestove za Kinga i Omerte) a i medjusobni odnosi nisu bas uvek sasvim jasni. Kazina su sva generickog tipa, oprazni su i dosadni. Atmosfera je dobra ali silno pesacenje u zonama gde nema fast travela (veci deo centra Vegasa) guta vreme i tanji nerve. Zavrsio sa 27 levelom, postao paladin BoS, oko 40 sati igranja uz obilato koriscenje fast travela inace bi se igra otegla mnogo duze. Ostalo mi je sigurno 20-25 odsto kvestova koje nisam ni poceo, mnogi su mi bili dosadni pa iako sam ih uzeo nisam ih zavrsio. Jako mnogo kvestova (bar trecina je klasicnog fetch-find tipa i smara) pa se igrac oseca kao potrcko, to sam vec napisao. Nagrade za neke teze i bitne kvestove su prosto smesne. Jaca oruzja i oklope ili kupis ili nadjes van kvest linija. Puno je kvestova gde ne bih imao pojma sta da radim tj kuda da idem da nema kvest markera jer se mesto u igri apsolutno nigde ne pominje. Idi..tamo negde nadji tog i tog. A to "tamo negde" je ucrtano na mapi...

edit: luck na 9 u kazinima nije mi znacio apsolutno nista. Prilicno razocaranje s obizirom da su npr slot masine klasicne igre na srecu.

Solidna igra, postoji replay value. Trecina kvestova klasicni trash, kao i u FO3 gde kvestova ipak ima manje pa ne dolazi toliko do izrazaja. Nieki od njih nisu obavezni ali neke je definitvno bolje odraditi jer u kvest liniji kasnije ima i zanimljivijih zadataka. Definitivno bolja od FO3 ali i on ima kvaliteta.
GOG verzija igre je dobro popeglana (nisam skinuo ni jedan jedini mod sa neta), dva puta se smrzla pri ucitavanju, kvest marker u nekim situacijama zna da ubaguje, na egzekuciju onog trgovca kod Van Grafovih sam cekao deset minuta pa ucitao save i posle je sve islo kako treba. Nista strasno. Ako FO3 dobija npr 80-83 onda NV dobija od mene 87.

Poslednja ispravka: Laskaris (25.6.2020 u 9:37)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Laskaris na korisnoj poruci:
filpan (24.6.2020), player1 (24.6.2020)
Stara 6.10.2020, 13:15   #1826
Garinca
Član
 
Član od: 6.4.2008.
Lokacija: Petrovac na Mlavi
Poruke: 161
Zahvalnice: 171
Zahvaljeno 26 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Fallout: New Vegas

Uskoro ce desetogodisnjica omiljenog nam 3d Fallout-a.Ovaj prelaz po prvi put idem sa malee i unarmed,na strani Cezara.Uvek idem na laser i plazma oruzije i good karma tako da je ovo pravo osvezenje za mene.Videcemo koliko ce proci pre nego Cezaru zabijem noz u ledja.
Garinca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Garinca na korisnoj poruci:
Gonzo (6.10.2020)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
fallout, obsidian

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Fallout MMO Belfegor Role-Play 7 27.1.2010 14:08
FALLOUT CASE na Bethesda blogu Zver SK Case Chase 3 23.3.2008 15:26
Fallout - endings Nemesis Role-Play 4 26.9.2007 17:37
vegas video Marija_G Video/TV softver 17 20.12.2006 11:54
DV > Vegas > Avi [preveliki fajlovi ili help to render] sirNemanjapro Video/TV softver 13 23.6.2006 11:38


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:33.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com