Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Avanturističke igre

Avanturističke igre Point & click, pomoć oko prolaska igre...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.12.2014, 3:11   #41
reb0rn
Član
 
Član od: 30.1.2007.
Poruke: 135
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 31 puta na 22 poruka
Određen forumom Re: Broken Sword: The Serpent's Curse

Jedno pitanje neko ko oce da sad odigrao ceo Broken Sword 5 zar ne treba prvo da igra I deo pa deo II, ako neko kaze da iz II dela nedostaje samo 5min prvog onda mi to nije jasno?

Ne da mrzim epizodne avanture nego nemam oci da ih vidim, zato i nisam pratio broken sword 5...

Takodje i meni je planescape tourment bio "kratak" cak se pitam da nisam neki veci deo igre preskocio...

A raniji broken sword naslovi su se igrali +60 sati bar za prave avanturiste koji bar tad kao i ja nisu koristili resenja!
reb0rn je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.12.2014, 3:53   #42
Grond
Član
 
Član od: 23.1.2006.
Poruke: 304
Zahvalnice: 115
Zahvaljeno 95 puta na 46 poruka
Određen forumom Re: Broken Sword: The Serpent's Curse

Једине две игре из серијала које вреди играти су прва и ова задња, играј коју хоћеш од њих, остале слободно заобиђи.
Grond je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.12.2014, 8:21   #43
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Broken Sword: The Serpent's Curse

Ako hoces da igras Broken Sword 5, odigraj oba dela od kojih se sastoji, jer nije tacno da drugom delu nedostaje samo pet minuta prvog, oba dela traju po 4-5 sata i nemaju nimalo identicnog sadrzaja.
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.12.2014, 14:48   #44
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: Broken Sword: The Serpent's Curse

Broken Sword 2 i 3 su IZNAD prosechne avanture - trojka je sigurno, a dvojka mozda bolja od petice, iako je petica ispala dosta solidno.

Takodje, Broken Sword 5 uopste nije klasicna epizodna avantura (poput Tellltale-ovih), samo je izbacena u dva dela koja se u sekund nastavljaju jedan na drugi. Neko ko sad hoce prvi put da je igra, i odigra dve "epizode" jednu za drugom, nece osetiti nikakvu razliku izmedju Broken Sworda 5 i bilo koje druge punokrvne avanture.
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.12.2014, 17:01   #45
Grond
Član
 
Član od: 23.1.2006.
Poruke: 304
Zahvalnice: 115
Zahvaljeno 95 puta na 46 poruka
Određen forumom Re: Broken Sword: The Serpent's Curse

Мени је трећи део био једно велико МЕХ, веома просечна авантура, можда добро дође неком почетнику али далеко је то од масног првог дела, а подалеко и од неке класичне авантуре, што не би било лоше да нису исфорсирали оне аркадне елементе.

Други део не само да је лош, него је и иритантан, типичан случај на брзину склепаног наставка, избачен непуну годину након успеха кеца, штета што су га тако офрље склепали јер је тема којом се бави јако захвална.

Онај суморни четврти део нисам хтео ни да пипнем ван почетка, одма' обрис'о.
Први део ми је једна од најдражих авантура.
Grond je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Grond na korisnoj poruci:
nameless1 (1.12.2014)
Stara 1.12.2014, 17:24   #46
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: Broken Sword: The Serpent's Curse

Sto se tiche drugog dela, tu se slazem sa Macedonicevim opisom u potpunosti: previse lichi na prvi deo, ali je i dalje to solidna avantura.

Treci deo je pobrao minimum 4/5 na svim relevantnim avanturistickim sajtovima (AG, ACG, ATreff, ACorner, GB...), i razapet je medju igracima zbog drasticne promene u izvodjenju i zagonetke sa kutijama - i tu je zaista potrebno navikavanje, i malo vise zivaca.
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dijego_ na korisnoj poruci:
ezenkiel (3.12.2014)
Stara 1.12.2014, 17:59   #47
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Broken Sword: The Serpent's Curse

"Relevantni sajtovi" su takodje "meh". Uzmes igru pa probas, "relevantni sajt" je tu da eventualno procitamo necije misljenje a ne da dobijemo i svoje. Treci deo lepo izgleda, ima na momente dobru atmosferu ali je generalno sasvim prosecna igra. Zagonetki sa kutijama ima jednostavno previse i sve su slicne, arkadni elementi su nesto bez cega se moglo ali tehnicki nisu lose odradjeni. U toj igri sam se kutija napomerao za sledecih 10 godina. Prvi deo je ikona, drugi...tako, tako. Posle prvog dela je pad kvaliteta ipak primetan. Cetvrti deo vise krs nego prosek, peti nisam jos igrao.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Laskaris na korisnoj poruci:
Grond (1.12.2014)
Stara 1.12.2014, 18:08   #48
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: Broken Sword: The Serpent's Curse

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
"Relevantni sajtovi" su takodje "meh". Uzmes igru pa probas, "relevantni sajt" je tu da eventualno procitamo necije misljenje a ne da dobijemo i svoje.
Ja sam svoje misljenje i napisao u User reviews - http://www.adventuregamers.com/games/view_reviews/15597, uopste nije diskusija o tome da li treba tudji review-ovi da uticu na nase misljenje, nego prikazujem najpopularnije avanturisticke sajtove kao jachi argument od jednog licnog misljenja a sve povodom toga kako mislim da ne treba zaobici 2. i 3. deo
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.12.2014, 18:42   #49
Grond
Član
 
Član od: 23.1.2006.
Poruke: 304
Zahvalnice: 115
Zahvaljeno 95 puta na 46 poruka
Određen forumom Re: Broken Sword: The Serpent's Curse

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
"Relevantni sajtovi" su takodje "meh". Uzmes igru pa probas, "relevantni sajt" je tu da eventualno procitamo necije misljenje a ne da dobijemo i svoje. Treci deo lepo izgleda, ima na momente dobru atmosferu ali je generalno sasvim prosecna igra. Zagonetki sa kutijama ima jednostavno previse i sve su slicne, arkadni elementi su nesto bez cega se moglo ali tehnicki nisu lose odradjeni. U toj igri sam se kutija napomerao za sledecih 10 godina. Prvi deo je ikona, drugi...tako, tako. Posle prvog dela je pad kvaliteta ipak primetan. Cetvrti deo vise krs nego prosek, peti nisam jos igrao.
Као да ми читаш мисли, слажем се "у боцу". Новинаре, фанове и слично треба од*ебати, игру процењивати искључиво на основу личне деконструкције.
Наравно, није згорега напоменути очигледно, а то је да сви ми овде говоримо из своје перспективе, што ће рећи да не намећемо мишљење другоме, размена аргумената је ок.
Други део није сада нека катастрофална пропаст али ме је изиритирао након издашног првог дела који је имао фантастичан наративни ток, интеракцију као основни стуб његовог развоја, што је и главна одлика игара као медија, тј. требала би да буде, други део је јако рудиментализован, са стихијски набацаним локацијама и догађајима, све је у скоковима и copycat, тачно се види да им је зинула буља након успеха кеца, па полетели да накецају и други део, уместо да су фино дали још годину дана минимум за развој па ваљано искористили тему пре-латинске америчке митологије.
Мацедонићев благ став према другом делу је промашен, имајући у виду за бод јачу оцену од кеца, од кога је приметно лошији, а који је 'ладно требао да попасе преко 90%.
Трећи део је жртва 3D помаме са почетка 2000-их, све је речено, у уској конкуренцији са Soul Reaver 1 око тога ко ће више кутија/блокова да испомера
Grond je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Grond na korisnoj poruci:
Laskaris (1.12.2014)
Stara 1.12.2014, 19:35   #50
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Broken Sword: The Serpent's Curse

@Dijego: Ljubitelji serijala svakako nisu zaobisli ni drugi ni treci deo koji nisu bez kvaliteta, ali..
Nakanicu se da probam peti ove zime mada mi je ceo serijal malo izasao iz volje.
@Grond: u sustini ih i "od*ebem" jer su mi savrseno nevazni. Najznacajnije od svih tih opisa su mi skrinsotovi Oko svega ostalog, bar sto se mene tice, autori su slobodno mogli da ustede vreme i trud, ne zato sto im je opis los vec zato sto je meni potpuno nepotreban. Ali ajd kao, primio sam k znanju, ali samo na osnovu skrinsotova cu pre da probam igru nego na osnovu opisa autora sa kojim kasnije mogu da se slozim ili ne - zapravo je i to svejedno i meni i potencijalnom (ne)istomisljeniku. O ukusima ne vredi raspravljati.

Poslednja ispravka: Laskaris (1.12.2014 u 19:42)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.1.2021, 23:03   #51
Shlaymara
Mr. Spatula
 
Avatar korisnika Shlaymara
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Hložany/NS
Poruke: 3.298
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.210 puta na 542 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Shlaymara
Određen forumom Re: Broken Sword: The Serpent's Curse

Imam jedan Steam kljuc viska za ovu igru. Ko zeli neka baci pm.
Shlaymara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Shlaymara na korisnoj poruci:
Acanen (26.1.2021)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Broken Sword: Shadow of the Templars - The Director`s Cut NastyB Avanturističke igre 28 22.8.2012 21:09
Broken sword 1 Cvrcak Avanturističke igre 46 13.3.2012 21:29
Broken Sword 2.5 Ocelot Avanturističke igre 7 23.10.2011 23:42
Broken Sword : The Sleeping Dragon Renee Avanturističke igre 27 8.1.2011 12:58
Broken Sword 4 toni Avanturističke igre 76 8.1.2007 23:03


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:20.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com