Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.8.2012, 16:34   #1
black_xs
Član
 
Član od: 5.1.2011.
Poruke: 50
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Stvarno potrebna pomoc :(

Ljudi pomagajte... Juce sam kupio od druga polovni racunar, kada sam ga upalio imao je problema, i prilikom podizanja sistema se nekoliko puta gasio, ali na kraju uvek uspe da ga podigne... Ja sam ga skenirao, nasao sam mu mnostvo virusa, i radio je posle toga super, nije se gasio... Ali danas sam resio da stavim novi Windows 7 64bit, posto je imao 32... Kada sam ubacio cd, i namestio u biosu da butuje sa cd-a, njemu je trebalo 10 minuta da ocita cd, i posle svake sledece strane mu treba bas dugo, dok ne krene instalacija... Instalacija je trajala nekih 25min, i nakon toga kada je windows sam restartovao racunar, i prilikom sledeceg podizanja se restartuje, i tako stalno... Stvarno ne znam u cemu je problem, racunar je dosta jak... Pa molim ako je neko imao slican problem neka mi pomogne... Hvala
Konfiguracija:
Intel i7 940...
memorija 12gb
graficka je neka od 2gb...
black_xs je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2012, 19:23   #2
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Stvarno potrebna pomoc :(

Meni se jednom desila ta sporost, pri samoj instalaciji WIN...i ubrzo se pokazalo da je maticna bila pred svojim krajem...i na kraju je crkla!
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2012, 23:00   #3
black_xs
Član
 
Član od: 5.1.2011.
Poruke: 50
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Stvarno potrebna pomoc :(

Pa nije valjda kompijuter koji je star godinu dana vec uspeo da se... Ja se nadam da nije maticna... Imam dva harda u njemu, pa cu probati da ugasim jedan, a zatim da zamenim, pa da vidim da nije do njih... Inace to su sve nove komponente, i7 procesor je relativno skoro izasao... Jel moze nekako da se proveri ispravnost komponenti?

Moracu za ovo da potrazim nekog strucnijeg od mene. Moram samo da naglasim da kada sam ga probao (dok je imao stari windows 32bit) koji je isto pravio problem prilikom "paljenja" ocistio, kazem ocistio jer je tada radio super i nije se restartovao. Tada sam probao neke zahtevnije igre, koje je bez problema pokretao. A recimo sada uopste ne moze da otvori windows, cim se pojavi ona zastavica on pukne... A najgore od svega je sto mu treba pola sada da izbaci "Instal Windows7" prilikom instalacije...

Poslednja ispravka: Freško (8.8.2012 u 1:53) Razlog: spajanje postova.
black_xs je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2012, 23:28   #4
SlobaL
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 16.2.2011.
Poruke: 2.712
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 813 puta na 699 poruka
Određen forumom Re: Stvarno potrebna pomoc :(

Probaj od najbanalnije stvari. Nareži novi Win 7 64bit i vidi kako će ga čitati, ako i dalje loše čita probaj drugi DVD drajv ili da instaliraš Windows sa fleša.
SlobaL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2012, 23:39   #5
black_xs
Član
 
Član od: 5.1.2011.
Poruke: 50
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Stvarno potrebna pomoc :(

Citat:
SlobaL kaže: Pregled poruke
Probaj od najbanalnije stvari. Nareži novi Win 7 64bit i vidi kako će ga čitati, ako i dalje loše čita probaj drugi DVD drajv ili da instaliraš Windows sa fleša.
Samo jedna stvar... Kada u biosu stavim da butuje sa cd-a, restartujem racunar, i nakon toga cd rom krene da cita, i zatim stane. CD se ne okrece, i posle nekih 20min krece da okrece disk i pise "Instal Windows7" To meni nije jasno, zasto pravi tu pauzu?
black_xs je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2012, 23:41   #6
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Stvarno potrebna pomoc :(

To sa sporim učitavanjem instalacije win7 se meni desilo na potpuno novoj konfiguraciji, a tražeći rešenje sam video da je to jako čest problem. Zaboravio sam kako sam rešio problem, ali uz malo guglanja se lako mađe.

Za ostalo nemam pojma, prvo što mi pada na pamet je napajanje, ako je neki kinez može da zeza.
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2012, 23:48   #7
black_xs
Član
 
Član od: 5.1.2011.
Poruke: 50
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Stvarno potrebna pomoc :(

Citat:
SirDuck kaže: Pregled poruke
To sa sporim učitavanjem instalacije win7 se meni desilo na potpuno novoj konfiguraciji, a tražeći rešenje sam video da je to jako čest problem. Zaboravio sam kako sam rešio problem, ali uz malo guglanja se lako mađe.

Za ostalo nemam pojma, prvo što mi pada na pamet je napajanje, ako je neki kinez može da zeza.
Napajanje je OCZ technology 850w, ali ako radi u biosu bez problema, mislim da nije do njega.
black_xs je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2012, 2:02   #8
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: Stvarno potrebna pomoc :(

Kao što reče Sloba može da se desi da je ta optika neispravna i probaj instalciju sedmice sa fleške.

Ovde imaš zvaničan Microsoft alat za pravljenje butabilne fleške sa instalacijom sedmice.

Inače na toj mašini bi sedmica tebala da se instalira za desetak minuta. Ja sam danas sklopio neku mašinu sa B75 pločom 4GB DDR3 i G630 procesorom. Komplet instalacija sedmice je bila gotova za 10m i 15s (merio ja štopericom)...

Tako da tih 25m instalacije na toj mašini je veoma nenormalno...
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2012, 4:52   #9
black_xs
Član
 
Član od: 5.1.2011.
Poruke: 50
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Stvarno potrebna pomoc :(

Citat:
Freško kaže: Pregled poruke
Kao što reče Sloba može da se desi da je ta optika neispravna i probaj instalciju sedmice sa fleške.

Ovde imaš zvaničan Microsoft alat za pravljenje butabilne fleške sa instalacijom sedmice.

Inače na toj mašini bi sedmica tebala da se instalira za desetak minuta. Ja sam danas sklopio neku mašinu sa B75 pločom 4GB DDR3 i G630 procesorom. Komplet instalacija sedmice je bila gotova za 10m i 15s (merio ja štopericom)...

Tako da tih 25m instalacije na toj mašini je veoma nenormalno...
Brate da traje 25min bilo bi super, nego traje mnogo vise... Ali odnecu ga danas kod nekog iskusnijeg, pa neka mu radi sta hoce... Ako je otislo nesto, prodacu ga u delovima i gotovo...
black_xs je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.8.2012, 3:47   #10
black_xs
Član
 
Član od: 5.1.2011.
Poruke: 50
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Stvarno potrebna pomoc :(

Ljudi uspeo sam da sredim to sto sam cekao da se pojavi instal... Problem je bio u tome sto je flopi bio ukljucen u biosu... Sada instalira bukvalno za 10setak minuta, ali onaj prvi restart je kraj... dodje do zastavice win7 i opet se restartuje. probao sam da ubacim hard disk iz starog kompa i podigne sistem bez problema. Isto sam i njegove hardove testirao i ispravni su... Ne vidim u cemu je problem sa tim restartom i sto puca na samom podizanju sistema...
Ima novi i7 procesor, 12gb rama, neku Gainward graficku sa dva kulera od 1gb, ocz napajanje od 850w, coler master kuciste sa dva nova dvd-a, i 2tb hardove, 2x1... Moguce da cu ga prodati, ako je neko zainteresovan neka se javi u pp
black_xs je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Potrebna mi pomoc! Snakebite 2D radovi 4 30.4.2009 1:08
Ne mogu Windows da instaliram !!! HITNA POMOC POTREBNA !!! lanscapex Kvarovi 4 9.2.2009 17:35
Pomoc potrebna oko sastavljanja konfiguracije Koby_88 Šta da kupim? 1 6.9.2008 5:32
potrebna pomoc Symbian Komunikacioni uređaji i umrežavanje 5 2.9.2008 11:20
Potrebna mi je pomoc SlobodanZizovic Šta da kupim? 1 19.2.2007 4:26


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:45.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com