Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Nosači podataka
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Nosači podataka Hard diskovi, optički uređaji (CD/DVD), flash diskovi, floppy...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.4.2010, 15:57   #1
Dyca
Starosedelac
 
Član od: 15.7.2007.
Lokacija: Bg
Poruke: 1.243
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 203 puta na 192 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dyca
Određen forumom Kako formatirati memorijsku karticu ili bar proveriti da li je jos uvek ispravna?

Radi se o SanDisk Memory Stick PRO Duo 2GB kartici. Naime, kad sam pokusao danas da je formatiram preko kompa, komp je prijavio da ne moze da odradi format, a nakom toga ni PSP nije mogao da je prepozna. Pokusao sam da je formatiram preko kompa, preko PSP-a, sa HP USB disk storage format tool-om, Hard Disk Wipe tool-om, Memory Stick Formattet-om i jos nekoliko programa, ali ni jedan od njih ne moze da je formatira.. Interesuje me da li postoji neki program koji ce je zasigurno formatirati ili da li postoji bar nekiprogram kojim bi mogao da utvrdim da li je kartica jos uvek upotrebljiva. Hvala unapred.
Dyca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.4.2010, 19:56   #2
VlaK
Član
 
Član od: 25.3.2007.
Lokacija: Ravangrad
Poruke: 358
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 91 puta na 60 poruka
Određen forumom Re: Kako formatirati memorijsku karticu ili bar proveriti da li je jos uvek ispravna??

Probaj sa "Hard Disk Low Level Format Tool"
http://www.softpedia.com/get/System/...mat-Tool.shtml
Meni je pomogao oko jednog fleša koji isto tako nije hteo da se formatira.
VlaK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.4.2010, 22:10   #3
Dyca
Starosedelac
 
Član od: 15.7.2007.
Lokacija: Bg
Poruke: 1.243
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 203 puta na 192 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dyca
Određen forumom Re: Kako formatirati memorijsku karticu ili bar proveriti da li je jos uvek ispravna??

Pokusao sam..i uspeo je da formatira karticu, ali sada kompjuter ne samo da nece da je formatira, vec je ni ne primecuje..a na psp-u je isto kao i ranije, prijavavljuje da u njemu nema kartice =/ da ne znas neki program koji proverava da li je sama kartica u redu ili je neupotrebljiva??
Dyca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2010, 10:35   #4
JovanK
V.I.P. Phone Zone
 
Član od: 10.9.2006.
Lokacija: Trebinje @REPUBLIKA_SRPSKA@ Moja mašina:Fujitsu AH530
Poruke: 4.002
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 1.090 puta na 707 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku JovanK Slanje poruke preko Skypea korisniku JovanK
Određen forumom Re: Kako formatirati memorijsku karticu ili bar proveriti da li je jos uvek ispravna??

Pokusaj da je formatiras u nekome digitalnome aparatu koji koristi tu karticu.
JovanK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.4.2010, 12:56   #5
Remi_Gaillard
Član
 
Član od: 18.8.2009.
Lokacija: Tamo gde teku bakar i zlato...
Poruke: 456
Zahvalnice: 121
Zahvaljeno 50 puta na 31 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Remi_Gaillard
Određen forumom Re: Kako formatirati memorijsku karticu ili bar proveriti da li je jos uvek ispravna?

Imamo istu karticu i isti problem,kad je ubacim u mob. pise da treba da se formatira,a kad je formatiram izbacuje gresku,i sad evo skuplja prasinu...
Remi_Gaillard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.5.2010, 20:51   #6
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Kako formatirati memorijsku karticu ili bar proveriti da li je jos uvek ispravna?

NA PSPu će ti raditi samo ako je na njemu formatiraš. A inače, ako ti je nikako ne prepoznaje, znači da je crkla.
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Sony-Ericsson PC Suite Nece da radi LazaLazarevic Programi za mobilne telefone 28 10.3.2010 18:52
Kako da oslobodim physical memory?!?!! Skoro 30% mi je uvek zauzeto!! polarnimeda Operativni sistemi 11 11.12.2006 20:21
kako izbrisati ubuntu ili formatirati particiju jagodanbg Slobodni softver 6 25.9.2006 21:18
Ponuda 6800GT 160e, kako proveriti ispravnost? phoenix[illusion] Grafika 14 18.8.2006 14:21
Kako proveriti svoju konfiguraciju? Veljko the King Aplikativni softver 20 31.5.2006 22:37


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:51.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com