Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Nosači podataka

Nosači podataka Hard diskovi, optički uređaji (CD/DVD), flash diskovi, floppy...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.5.2009, 7:55   #1
Night Shade
Član
 
Član od: 25.8.2007.
Poruke: 214
Zahvalnice: 106
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Smile Samsung SH-223 F, iskustva i utisci

Posto je 'stari'(godinu dana)Pioneer 112D otisao u vecna lovista,pazarih ovaj rezac pre neki dan.Platio sam ga 1800din,sto i nije mnogo kad uporedim cene DvD Rezaca pre par godina(npr.Pioneer 109D sam platio 5200din LoL!).E sad,specifikacija kaze da moze da reze na 16x(sto je po meni malo,jer vecina sata rezaca reze na 18x+).Zanima me kad se pojavio na trzistu ovaj rezac,koliko je pouzdan,kakva su iskustva korisnika.Unapred hvala na odgovorima! :-)
Night Shade je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.5.2009, 14:19   #2
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: Samsung SH-223 F,Iskustva i utisci

Citat:
Night Shade kaže: Pregled poruke
Zanima me kad se pojavio na trzistu ovaj rezac...
Pojavio se sredinom prošle godine.

Citat:
Night Shade kaže: Pregled poruke
E sad,specifikacija kaze da moze da reze na 16x(sto je po meni malo,jer vecina sata rezaca reze na 18x+).
Koliko ja znam, može da reže na 22x. Doduše, nisam "pržio" CD-ove na toj brzini jer nemam potrebe za tim. Nije toliko bitno da u specifikaciji stoji što veća brojka koliko je bitno da li toliki upis na CD može sam rezač da postigne. Slično je kao kod napajanja i njihove deklarisane snage.


Sad moji utisci.

Fin rezač sa dobrim odnosom cena/performanse. Imao sam slične nedoumice nakon crkavanja Pioneer 212D rezača. Probao sam da najurim Samsung 203B, ali, nažalost, bezuspešno, te se odlučih za SH-S223F.

Što se tiče iskustava, za sad su pozitivna. Kvalitet izrade je dobar, bar što se tiče plastike. Vratanca su dosta čvršća u odnosu na Pioneer-ove rezače i dobro reaguju na komande posle višemesečnog korišćenja. Povezuje se preko SATA konektora, a ostale specifikacije možete videti ovde.

Stvar koja može da dovede do razočaranja jeste da se mnogi modeli isporučuju sa matorim firmware-om koji je prilično loš. SB00, koji sam dobio uz Samsunga, mi je pravio razne probleme uglavnom vezane za buku i brzinu rezanja. Dešavalo se da nareže do 100% i tu zaglavi 3-4 minuta dok potpuno ne završi. O buci koju je znao da pravi da ne pričam. DivX film nije bilo moguće odgledati kako treba. Access time je čak i sa starim SB00 bio bolji nego kod Pioneer-a 212D. Gledano sa te strane, Pioneer je bio bolji iako mu nisam menjao firmware. Pravio je buku, ali je to više bilo šuštanje nego buka, završavao je rezanje bez famoznog čekanja.

To su bili dovoljni razlozi da se Samsung softverski upgrade-uje. Za to je potrebno posetiti sajt Samsung Optical Disc Drive i naći odgovarajući firmware. Dakle izbegnite SB00 i SB01. SB01 i nije tako loš, bar što se tiče buke, ali su brzine rezanja i dalje ispod onoga što je ovaj optički uređaj u stanju da pruži.

SB03 je bio moj izbor, što ne znači da to mora i sme biti Vaš s obzirom da je bitno obratiti pažnju na OEM firmware-a koji se već nalazi na optičkom uređaju. Proveru možete izvršiti pomoću Nero Info Tool-a koji je sastavni deo Nero paketa. Nisam siguran da li se instalira uz svaki Nero, ali proverite, nije nemoguće da ga već imate na hard disku (Start -> All Programs -> Nero -> Tools). Tu ćete pod stavkom Firmware Version naći koji OEM je u pitanju (gledati samo slova ispred brojeva - u ovom slučaju SB, a možete naići i na ID kao i na ST, ali ređe).



SB03 je višestruko bolji. Sada su brzine rezanja DVD-R medija oko 5-6 minuta pri brzini od 16x, dok je SB00 "postizao" 10-ak minuta. Na 20x je rezultat, naravno, bolji i iznosi 4 minuta i 44 sekundi. Nemam diskove kojima bih mogao da testiram na 22x, ali sam siguran da razlika nije revolucionarna.

Što se tiče rezanja CD-ova, rezultati su koji minut niži nego od rezanja DVD-jeva na 16x, a vreme varira u zavisnosti od toga šta se reže.

Buka je i dalje prisutna, ali je mnogo manjeg intenziteta i rezač ume da se "smiri" nakon nekog vremena kada operacija ne zahteva maksimalnu brzinu čitanja diskova. U krajnjoj liniji, tu je Nero Drive Speed koji je napravljen za regulisanje brzine čitanja i preko njega se lako mogu podesiti željene brzine.
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Partybreaker na korisnoj poruci:
Devilish Soldier (13.9.2009), lamborghini (10.9.2009), Night Shade (18.5.2009)
Stara 16.5.2009, 15:23   #3
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Samsung SH-223 F,Iskustva i utisci

jedan od boljih, čitanje mu je jača strarna, a ja sve režem na 8x, mada je deklarisan na 22x mislim da nikad nisam uspeo da narežem ni na 16x a da ne puca buffer ili disk, i evo kod mene radi punom parom 3 meseca
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku water wizard na korisnoj poruci:
Night Shade (18.5.2009)
Stara 18.5.2009, 8:58   #4
dbaja
Veteran
 
Avatar korisnika dbaja
 
Član od: 4.12.2005.
Poruke: 1.180
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 214 puta na 130 poruka
Određen forumom Re: Samsung SH-223 F,Iskustva i utisci

U zadnjih par godina, Pioneer (kao i Nec i ostali koji su nekad predstavljali nekakav kvalitet), izjednačili su se i po veku trajanja sa Samsungom i ostalima koji su nekad predstavljali čisti dreš.
Dakle, kupi Pioneer i trajaće ti jednakih godinu dana +/- kao i Samsung, i neće biti ni malo kvalitetniji od ovih drugih (čak mi se dešavalo da Pioneer i Nec ne čitaju ono što uspe da pročita Samsung).
dbaja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku dbaja na korisnoj poruci:
lamborghini (11.9.2009), Night Shade (18.5.2009)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li SAMSUNG 2263DX ili neki drugi SAMSUNG od 22"? denis-deda ŠDK - Grafika 1 6.12.2008 12:53
Koji je bolji - Samsung m3510 ili Samsung l700? Andyui Aparati i oprema 3 30.11.2008 13:05
Samsung E210 - utisci? Deathclaw Aparati i oprema 1 15.5.2008 19:21
Samsung 971p vs Samsung 215TW scouser Grafika 1 7.7.2007 23:15
Samsung najavio Phase-Charge RAM Kostarum Rex Persia Osnovne komponente 0 11.9.2006 20:59


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:27.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com