Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Osnovne komponente
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Osnovne komponente Procesori, ploče, memorije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.1.2016, 17:43   #21
star-duster
Veteran
 
Član od: 18.10.2009.
Poruke: 861
Zahvalnice: 238
Zahvaljeno 254 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: Nije prepoznat novi DDR2 modul

Gledam na Aliju kod nekoliko prodavaca ima DDR2 modula sa istom brzinom i kapacitetom, ali se mnogo razlikuje cena ako piše "for all" ili "for AMD". Npr. kod jednog prodavca modul od 2GB DDR2 800 za AMD košta oko 7 dolara, a modul sa istim specifikacijama, ali za sve platforme, kod njega košta 10,50.
Sve se uklapa u tu priču da su high density čipovi jeftiniji za proizvodnju, ali i da pasuju samo AMD sistemima (naravno da se ovo odnosi samo na metuzaleme iz DDR2 vremena).
star-duster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2016, 18:30   #22
MARE GSX R
Starosedelac
 
Član od: 25.12.2013.
Lokacija: Moto Land... ;)
Poruke: 1.946
Zahvalnice: 361
Zahvaljeno 354 puta na 312 poruka
Određen forumom Re: Nije prepoznat novi DDR2 modul

Znaci za nas, nisam gledao na vreme ploce sa ddr3 nove ne da su jeftine nego je to smesno. .. al jbg bila dobra komb ploce, cpu i rama, ali koliko sam ja razumeo za moju plocu pored dva rama drugi dva izgleda moraju biti single side, koliko sam razumeo na sajtu ploce, ali vec imam u planu od leta da menjam plocu i sve, vec je to pregazilo vreme, a skupo je odnos rama ddr2 i ddr3 je velika razlika, a iako imam xeon ima i i7 polovan za malu razliku, u ceni a opet dosta novije, tako da mislim da je bolje skupljati pare za novo....

Послато са LG-P760 уз помоћ Тапатока
MARE GSX R je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2016, 22:32   #23
star-duster
Veteran
 
Član od: 18.10.2009.
Poruke: 861
Zahvalnice: 238
Zahvaljeno 254 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: Nije prepoznat novi DDR2 modul

Hajde da napišem i epilog ovoj priči koju sam započeo (barem onoj primarnoj priči zbog koje sam započeo temu - drugi problemi tek slede, pišem o njima ispod).
Elem, kad sam bio digao ruke od tog modula koji nije mogao da radi u mojoj Intel konfiguraciji, samo sam tu memoriju smestio u fijoku. Nisam ni tražio (a ne bih ni tako lako pronašao) ljude koji imaju AMD DDR2 mašinu još uvek operativnu.
Ali juče sam otišao do svog brata u drugom gradu, probao sam modul u njegovoj vremešnoj AMD DDR2 mašini - i radi k'o sat! Dakle, kao što sam i pretpostavljao sve ovo vreme, modul je sasvim ispravan ali jednostavno radi samo na AMD mašinama, a na Intelu neće (kao što je lepo prodavac i napisao). I to je to. Problem je rešen, tj. taj problem je rešen.

Međutim, evo i novog problema - uzeo sam bratovu memoriju (takođe Kingston KVR800D2N6/2G, ali sa baš Kingstonovim čipovima) da bih je ubacio u moju mašinu i opet ima problema.
Naime, kad god ubacim taj novi modul uz moja dva već postojeća, onda kompjuter neće da se butuje. Ili ne pokrene Windows uopšte, ili ga pokrene i BSOD-uje pre kraja butovanja.
Napominjem da kombinacija bilo koja dva modula u bilo koja dva slota radi bez problema! Dakle, ispravna su sva tri modula i sva četiri slota.
Samo nikako neće da proradi kad su sva tri modula uštekana.

Probao sam da setujem DRAM napon na malo više (do sada je bio ručno stavljen na deklarisanih 1,8v), pa i da ga držim na Auto, ništa nije pomoglo. Jednostavno - sa dva modula (bilo koja dva) radi bez problema, a sa tri ne radi uopšte. Kako? Zašto?
star-duster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2016, 22:42   #24
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Nije prepoznat novi DDR2 modul

Stavi sva 4 pa vidi radi li tad
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2016, 22:51   #25
star-duster
Veteran
 
Član od: 18.10.2009.
Poruke: 861
Zahvalnice: 238
Zahvaljeno 254 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: Nije prepoznat novi DDR2 modul

E, to bih svakako uradio, ali problem je što nemam četiri već samo tri modula.
Posebno bih poludeo da pazarim i četvrti modul, pa da opet nešto ne funkcioniše.

Inače, čitam i na stranim forumima da su neke ploče takve da prihvataju da rade sa 1, 2 ili 4 modula, dok sa 3 ne rade. Ali takvo ograničenje nije navedeno u uputstvu za moju ploču.
star-duster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
LG GSA-H55N sporo reže DVD-ove mp3lopov Nosači podataka 20 20.9.2010 14:27
Problem, stari hard ne radi, a novi hard disk ne prepoznaje. ice*91 Nosači podataka 10 3.2.2010 4:57
Windows mi ne prepoznaje novi hard disk Win32 Kvarovi 14 25.8.2009 22:28
Stari DDR2 667MHz i novi DDR2 800MHz or 1066MHz EHHO Osnovne komponente 6 26.6.2009 6:18
Corsair DDR2? draft Osnovne komponente 11 17.10.2006 22:19


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:36.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com