Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.2.2021, 15:13   #1421
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect PC version

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Ma da, zumiranje na mirandino du*e i butt-crack u svakom mogućem dijalogu je inače umetnost na nivou Van Goga.
Ne radi se ovde uopšte o du*etu već o činjenici da deset godina to isto du*e nikome nije smetalo...
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2021, 15:36   #1422
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect PC version

Kod mene je bez zezanja uvek izazivalo transfer blama i osećaj da igra udovoljava malo više napaljenim tinejdžerima nego što je ukusno i estetski. To je naravno uvek diskutabilna kategorija i znam da se neće svi složiti, ali barem je meni taj detalj uvek bio bezveze.

Pritom ne kažem da imam išta protiv polulopti, već da kadriranje može i da ih prikaže i da to uradi sa osetno više stila od ovih napadno krupnih kadrova zadnjice na pola ekrana.

Sa jedne strane pritisak raznih feminista i koga već ne je odvratan trend. Ali meni ovo više liči na promenu koja je produkt nekog prirodnog odrastanja i sazrevanja ukusa developerskog tima. Možda im se pre 10 god. to činilo cool i just the right amount of sexy, a sada i njima samima deluje nezrelo i degutantno. Meni je tako bilo oduvek pa odluku pozdravljam.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
Bart Starr (20.2.2021), batakpudla (7.2.2021), doctor (9.2.2021)
Stara 7.2.2021, 15:37   #1423
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.141
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Mass Effect PC version

Ako im je problem Mirandina zadnjica ( posle 11 godina), može se samo pretpostaviti na šta će im ličiti većina zenskih likova i šta će sve biti cenzurisano u narednim DA i ME igrama na kojima rade. Nije čudno zašto su imali onoliki egzodus kvalitetnih developera prethodnih godina i sad su ostali sa ovim Waltersom (genije koji je napisao kraj za ME3 i onda nagradjen pozicijom director a MEA) i gomilom aktivista koji više vremena provode *****jući po twitteru i čitanju ResetEre nego na developmentu igara.

Poslednja ispravka: Exia (7.2.2021 u 15:51)
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Exia na korisnoj poruci:
Ichigo222 (13.9.2023), Koreli A. (12.2.2021)
Stara 7.2.2021, 15:38   #1424
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Mass Effect PC version

Ova diskusija me podesti na Panam u Cyberpunku u njene scene.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2021, 15:44   #1425
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect PC version

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Ova diskusija me podesti na Panam u Cyberpunku u njene scene.
Spoiler za :
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2021, 16:47   #1426
Pandemonium
Veteran
 
Član od: 10.4.2008.
Lokacija: SSV Belgrade
Poruke: 987
Zahvalnice: 366
Zahvaljeno 379 puta na 203 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect PC version

Da su ćutali, verovatno bi mali broj ljudi primetio promenjene uglove kamera. Umesto toga, nekoliko sajtova je Mirandinu pozadinu juče-prekjuče imalo na front page-u, što znači da je to bio čist publicity stunt, i od strane Bioware-a, i od strane tih sajtova. Rage click bait.

A tema je toliko banalna i nebitna. Nije u pitanju cenzura, ali je besmisleno sklanjati nesto što je stajalo 11 godina. Kome li je palo na pamet da se konkretno fokusiraju na "problematične" uglove kamera i da troše vreme na to? Zašto je to prioritet i zašto je gaming sajtovima to bilo toliko zanimljivo? I moram da pitam, kad već pričamo o ovome: da li će da menjaju uglove kamere u ME3 dok onaj James Vega radi zgibove?

U svakom slučaju, nebitna glupost.

Edit: Exia je spomenuo Reseteru, pa sam otišao da pogledam šta je to. Velika greška - izgubljene nervne ćelije niko neće da mi nadoknadi

Poslednja ispravka: Pandemonium (7.2.2021 u 16:50) Razlog: Resetera
Pandemonium je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2021, 17:40   #1427
Renner
Starosedelac
 
Član od: 18.3.2013.
Lokacija: Republika Srpska
Poruke: 1.542
Zahvalnice: 56
Zahvaljeno 357 puta na 230 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect PC version

Ako baš hoćemo da se pravimo da stari BW nije iskasapljen (kao i Naughty Dog) i popunjen woke ekipom, koja samo gleda kako da čekira sve što odgovara modernim zapadnim politikama. Dovoljno je vidjeti šta neki od njih mlate po twateru. Možda neki ljudi ne žele, ili imaju poteškoća, da se pomire sa tim, ali ako vam njihova dva prethodna projekta nisu pokazala koliko su nisko pali šta reći onda.

Nisu u stanju ni da odrade puko peglanje i prodaju istog, moraju malo i da pokvare u procesu. A to je ono što znamo da se sprema, ko zna čega još ima da su čačnuli a tek treba da vidimo. Šta fali što se vidi, lijepo je vidjeti pa makar bilo i virtuelno. K'o fol zbog konteksta scene u kojoj se odvija, mo'š mislit'. Sve se bojim da crče neko od tuge zbog Mirandine sestre, jeste kao i za Flojda o kojem više niko i ne priča a gorili su gradovi "zbog njega". Godinama popuštaš, pa spreme temelj sa hermafroditnim alienom s kojim svako može da spava, pa ravno gej romansa u nastavku, pa pusti to je sve opciono, pa pusti ovo, i pusti ono, i evo nas sad pun krug došlo do toga da cenzurišu ovakve scene da se neke pahuljice tamo ne bi loše osjećale. I, naravno, da se pokaže tamo nekoj drugoj strani.

Od laganog zavlačenja ruke tokom godina došla je odavno do lakta, sad već lagano ulazi i glava i sve ostalo. Bilo bi super da ove tribalističke budalaštine mogu zadržati samo za sebe tamo, ali kako to obično biva vezani njihovim pipcima sve se to prelijeva vremenom i kod nas, kao da već nemamo dovoljno svojih gluposti ovdje.
Renner je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Renner na korisnoj poruci:
Koreli A. (7.4.2021)
Stara 7.2.2021, 20:47   #1428
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.412
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Mass Effect PC version

Ovo me podseca na one feministkinje sto placu da igre postavljaju nerealne telesne standarde za zene, a svaki muski lik gradjen ko da se godinama bode trenom i tamani viniku ko pez bombone (bas u ME je Vega tipican primer toga).

Ali Miranda je problematicna, uvredice ove moderne fat-loving i body positive pahuljice. 😂 Cudi me da ne vriste i zbog Ashley transformacije od Alliance vojnika do zvezde filmova za odrasle.

Mada, s obzirom koliko su ruzne bile male straight romance opcije u DA:I, to su vec korigovali.


Sent from my iPhone using Tapatalk
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2021, 21:49   #1429
_ToMeK_
Član
 
Član od: 12.7.2008.
Poruke: 329
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 46 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect PC version

Vidim ja da će se ovo nabaviti prvo sa tezge, pa eventualno "ispravna" verzija, mada sumnjam s obzirom da se sve više tovare neke prvorazredne gluposti na čitav projekat...
_ToMeK_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2021, 15:04   #1430
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect PC version

Meni kom nikako da odigram triloguju ovo dođe odlično... Imaće i full controller support za razliku od ME1 sa kojim sam se borio - pa odustao. Može da se sedne i da se odigra sve u cugu ako Bioware ne uspe da napravi nove bugove i glitcheve - za šta je nažalost visoka verovatnoća...

Ako bude propas' onda se vraćam communityju da me opskrbi essential modovima i da krenem u prelazak.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2021, 10:41   #1431
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.141
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect PC version

Existing mods won’t likely work in Mass Effect Legendary Edition

Morace sve iznova slicno kao i kod Skyrim SE verzije.
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2021, 17:01   #1432
Malik Tintilinic
Starosedelac
 
Član od: 14.12.2010.
Poruke: 1.239
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 335 puta na 237 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect PC version

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Ova diskusija me podesti na Panam u Cyberpunku u njene scene.
Eto ideje za igru Battle of the butts: Miranda vs Panam
Malik Tintilinic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Malik Tintilinic na korisnoj poruci:
player1 (13.2.2021)
Stara 13.2.2021, 20:57   #1433
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.412
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect PC version

Citat:
Malik Tintilinic kaže: Pregled poruke
Eto ideje za igru Battle of the butts: Miranda vs Panam
Panam je dobra, tu nema dileme... ali ipak Miranda je Miranda. Nije posteno poredjenje, gospodjica Lawson ipak ima creme de la creme gene.
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2021, 22:10   #1434
Marko Radonjic
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.5.2008.
Lokacija: steam id: marcus
Poruke: 3.164
Zahvalnice: 963
Zahvaljeno 767 puta na 462 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect PC version

Henry Cavill posts an Instagram picture teasing a Mass Effect project



Možda ga očekuje nova povreda kada bude izašao remaster
Marko Radonjic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.3.2021, 14:17   #1435
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect PC version

Citat:
Skenderevo kaže: Pregled poruke


subjektivno: BEST GAME EVAH
necro reply: i objektivno ne bas RPG, pogotovo 2 i 3. Ako izuzmemo prezentaciju koja je vrh, sama igra je prilicno prosecna, a o 2 i 3 da ne pricam. Trazio sam malo neke info u vezi sa kecom, naleteo na stari post i ne izdrzah da odgovorim
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.4.2021, 20:02   #1436
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect PC version

Video
dex3108 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku dex3108 na korisnoj poruci:
Laskaris (7.4.2021), player1 (6.4.2021)
Stara 6.4.2021, 22:27   #1437
Pandemonium
Veteran
 
Član od: 10.4.2008.
Lokacija: SSV Belgrade
Poruke: 987
Zahvalnice: 366
Zahvaljeno 379 puta na 203 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect PC version

Evo i zvanični blog post sa detaljima.
Pandemonium je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Pandemonium na korisnoj poruci:
Laskaris (7.4.2021)
Stara 7.4.2021, 8:03   #1438
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect PC version

Od svega ovoga je menadzment inventara verovatno najznacajniji. Toliko se smeca nakupi (polu)automatskim skupljanjem stvari pa je potrebno iskopati ih u inventaru koji u klasicnom obliku bas i ne postoji. Na normal nivou tezine nije ni potrebno posecivati trgovce jer ne prodaju nista znacajno bolje po razumnoj ceni od onoga sto se nadje u toku same igre , eventulano nesto malo ranije se dodje do boljeg parceta opreme ali to je sve.
Ne znam zasto ljudi kukaju na gameplay u kecu jer je on sasvim dobar, evo bas ponovo igram jedinicu. Nesto je teze selektovati zeljenog neprijatelja kada su oni zbijeni na malo vecoj udaljenosti ali pregura se i to. Takodje, u takvim situacijama je teze prepoznati koji je neprijatelj u pitanju. Bionic i Tech moci su u svakom slucaju skoro sve zonske prirode pa nije ni previse bitno. Tu je mozda ipak moglo biti nekog poboljsanja. Igra je zanimljiva od pocetka do samog kraja, kompanjoni su skoro svi zanimljivi i igracu je stalo do njih dok je npr DA:O na pojedinim mestima bas smor (doduse i duzi je). Fizicki model kretanja MAKO-a je bio uzasan cak i kada je igra izasla. Na nivou je Moon Patrola otprilike.
Citat:
Imaće i full controller support..
Ima izuzetno brzih borbi pa nisam bas siguran kako to sve sa kontrolerom izgleda.

Poslednja ispravka: Laskaris (7.4.2021 u 8:17)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2021, 19:16   #1439
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect PC version

Mass Effect 1 je bio 6 meseci XBOX 360 ekskluziva, tako da ne vidim nikakav problem sa podrskom za kontroler. Ne izmisljaju toplu vodu.

Mada treba napomenuti da UI za PC verziju i jeste bio poboljsan i to dosta u odnosu na XBOX360 verziju.

Tako da treba videtiki kolika je stvarna razlika sa novim UI-em, jel ne znam da li porede sa orgiginalnom XBOX verzijom, ili sa PC portom.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2021, 22:46   #1440
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect PC version

Skoro sam odigrao kompletnu trilogiju i da budem iskren ja keca ne bih uopšte dirao, čak i sa svim njegovim tzv. "nedostacima".

Inventar mi apsolutno nikada nije smetao jer sam uvek praktikovao da opremu koja mi nije potrebna odmah pretvaram u omni-gel. Ukoliko za neku stavku nisam siguran, sačekam do sledeće posete Normandiji i tamo na miru očistim sve. Dakle, meni koji sam izuzetno osetljiv na loš UX, ME1 korisnički interfejs (pa i inventar) je bio "barely an inconvenience".

MAKO mehanika mi takođe nije smetala osim možda što na nekim mapama postoje strma udubljenja iz kojih ne može da se izađe pa mora da radi učitavanja prethodne sačuvane pozicije. Dodavanje boostera deluje kao okej rešenje za problem sporog putovanja po mapi ali se bojim da će zbog toga morati da se pojača gravitacija što će meni bar iskreno ubiti jedan od najboljih "fičera" MAKO mehanike - akrobacije po mapi.

Ono što mi se definitivno ne sviđa je "strimlajnovanje" klasa koje će omogućiti svima da imaju pristup komplektnom spektru oružja. Da se razumemo, u teoriji to deluje kao čist no-brainer za jednu akcionu RPG igru. Međutim, kod ME1 gde su klase jasno definisane specijalnim sposobnostima (Vanguard, Engineer, Sentinel itd.) mislim da će ovaj potez samo naterati ostale klase da više igraju svoju klasu kao Soldier, čak i sa penalima na upotrebljivosti koji dolaze sa time. Po meni, jedina ispravka koja je trebala da se uradi u ME1 što se tiče raspodele oružja je da se kompletno ukloni pristup oružjima koje klasa ne može da koristi. Recimo Engineer koristi samo Pistol, ostala oružja se potpuno prosto uklone iz korisničkog interfejsa i to je to.

Ne sviđa mi se ni FemShep redizajn u kecu. Ne računajući problematične teksture kose, apsolutno ništa nije falilo modelu iz originalne verzije. Čak štaviše, po meni taj model deluje daleko bolje od oba modela koji su korišćeni u ME2 i ME3, gde FemShep izgleda kao da će svakog momenta da se zavrti na nekoj metalnoj šipci.

ME2 i ME3 ne bih preterano komentarisao jer iskreno, meni bar, nisu ni do pojasa ME1.

Kako god da okrenem u ovom trenutku ne vidim preteranog razloga za nabavku "legendarne" verzije a posebno ne po ceni od 60€. Možda za koju godinu kad se ponovo uželim igre ali nekako imam osećaj da će do tada novi ME već uveliko biti dostupan. Možda čak ponovo obrnem Andromedu... Eto ideje...
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
DeCoy (8.4.2021)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
bioware, mass effect, rpg

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
The Elder Scrolls IV: Oblivion Aljosa Role-Play 3769 8.8.2023 12:21
Mass effect Bozidar Konzole 33 11.3.2009 21:26
Benny Hill gaming effect uslijazaninje Osnovne komponente 16 10.10.2007 21:02
PROBLEMI SA "USB Mass Storage Device" Chemist Kvarovi 0 23.10.2006 19:23


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:06.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com