Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.10.2018, 15:03   #4641
director
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2007.
Poruke: 1.487
Zahvalnice: 173
Zahvaljeno 178 puta na 157 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku director
Određen forumom Re: TV serije

Pirati se iskrcali na kopno i završiše u Walking Dead
director je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.10.2018, 18:40   #4642
torivoje
Banned
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 273 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: TV serije

The Purge s01ep07 Lovely Dark and Deep

Prekinuh gledanje na pola,samo da bih skrinšotovao ovaj primer tupavosti scenariste/režisera/producenta...svih ispred čijih je očiju promicalo,a nisu ga izmenili :



=========================

Danas se pojavila pilot epizoda nove Nathan Fillion-ove serije The Rookie.Deluje pitko.
torivoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.10.2018, 22:39   #4643
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: TV serije

^Mozda sam glup, ali ne znam u sta gledam?
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.10.2018, 23:02   #4644
torivoje
Banned
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 273 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
...ne znam u sta gledam?
Namenjeno je bilo onima koji seriju prate,ali ako nisi među takvima (sledi spojler) :
Spoiler za radnju poslednje 2 epizode:
ženska je poslala plaćenog ubicu na svoga šefa,pa se pokajala.Šef (koji je ubicu roknuo) ju je vezao i izložio svojim ortacima na pipkanje.Na snimku ona govori o svom duševnom zdravlju pošto purge-night prođe i to koji minut pre nego mu ,hladnokrvno,kuršumom prosvira tintaru

Poslednja ispravka: torivoje (18.10.2018 u 8:13)
torivoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.10.2018, 23:02   #4645
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: TV serije

I ja baš htedoh da priupitam šta je problem?
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.10.2018, 23:49   #4646
torivoje
Banned
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 273 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Imaju jednog Stivena Kinga i jednog Orsona Skota Karda,ljude u čijoj se literaturi ljudi ponašaju onako kako bi se ponašali i u "stvarnom životu" (bez obzira na sf/horor okruženje) i nikako da nauče od njih.Poslednjih nas 20-30 godina zatrpavaju lošim scenarističkim rešenjima koja likove filmova/serija čine krajnje neuverljivim,nezrelim,motivacija koje su nejasne.
Tako je i sa psihologijom ženske sa fotografije : vozimo od nule i bez postepenog "ubrzavanja" skačemo na stotku,da bismo koji minut kasnije ponovo (bez usporavanja) spustili na nulu,potom opet instant stotka...Ljudi se tako ne ponašaju (čak ni u kriznim situacijama) ,a ovo nije bila situacija koja bi vodila njenoj smrti.
torivoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.10.2018, 0:19   #4647
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Nego, torivoje, ajd nauči kako se piše spojler Imaš za tu namenu one SPOILER kodove, ne CODE
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.10.2018, 0:32   #4648
torivoje
Banned
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 273 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
Nego, torivoje, ajd nauči kako se piše spojler Imaš za tu namenu one SPOILER kodove, ne CODE
Ubacio i nakon editovanja ga ne vidim.
torivoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.10.2018, 1:41   #4649
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Citat:
torivoje kaže: Pregled poruke
Imaju jednog Stivena Kinga i jednog Orsona Skota Karda,ljude u čijoj se literaturi ljudi ponašaju onako kako bi se ponašali i u "stvarnom životu" (bez obzira na sf/horor okruženje) i nikako da nauče od njih.Poslednjih nas 20-30 godina zatrpavaju lošim scenarističkim rešenjima koja likove filmova/serija čine krajnje neuverljivim,nezrelim,motivacija koje su nejasne.
Tako je i sa psihologijom ženske sa fotografije : vozimo od nule i bez postepenog "ubrzavanja" skačemo na stotku,da bismo koji minut kasnije ponovo (bez usporavanja) spustili na nulu,potom opet instant stotka...Ljudi se tako ne ponašaju (čak ni u kriznim situacijama) ,a ovo nije bila situacija koja bi vodila njenoj smrti.

Jeste donekle problematična njena izjava, ali ne vidim problem.
Postoji mogućnost da bi neko to izgovorio u datom trenutku.
Sa jedne strane, a sa druge strane, mislim da je ta rečenica višeznačna, jer može da se odnosi i na njihov radni odnos, da čak iako bi ona preživela tu noć, svesna je da ne bi mogla da se vrati u normalan odnos sa šefom i ostalim radnicima, tako da je moje mišljenje da je ona više na to aludirala, a ne na neku emotivnu osakaćenost koja bi je ostavila razorenu kao osobu, više kroz tu poslovnu prizmu (jer znamo da ona sagledava sebe kao poslovnu ženu prevashodno).

A čak i da je to ultra-problematična rečenica, ipak je ostatak serije vrlo dobro ujednačen, i dijalozi retko kada budu veštački, tako da zaista ne vidim poentu cepidlačenja nad ovim.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.10.2018, 9:10   #4650
torivoje
Banned
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 273 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Citat:
Cracked But Whole kaže: Pregled poruke
...mislim da je ta rečenica višeznačna, jer može da se odnosi i na njihov radni odnos, da čak iako bi ona preživela tu noć, svesna je da ne bi mogla da se vrati u normalan odnos sa šefom i ostalim radnicima, tako da je moje mišljenje da je ona više na to aludirala, a ne na neku emotivnu osakaćenost koja bi je ostavila razorenu kao osobu, više kroz tu poslovnu prizmu (jer znamo da ona sagledava sebe kao poslovnu ženu prevashodno).
Spoiler za radnju prošle epizode:
Sestra pošalje plaćenog ubicu na šefa,besna što joj on uskraćuje napredovanje na kompanijskoj lestvici.Svojim postupkom postaje zgađena onoga trenutka kada naleti na potčinjenu debelku koja kasapi kolegu da bi uklonila konkurenciju za unapređenje.Trči do Boldvinove kuće (izlažući sebe opasnosti) da bi ga upozorila na ono što mu se sprema...Do ovoga trena prošle epizode sve ukazuje na grižu savesti,a ne na brigu za sopstveno radno mesto.


Spoiler za vezu između 2 epizode:
Boldvin joj otvoreno govori da zbog prikrivene (upotrebiću važeću levičarsku teoriju) rodne i polne kompanijske politike ona nikada,bez obzira na svoje zalaganje i izuzetne profesionalne kvalitete,neće biti unapređena.Pokazuje joj mrtvog ubicu i govori da i u slučaju njegove (Boldvinove) smrti ona ne bi napredovala.


Spoiler za radnju najnovije epizode:
Vezuju je,ispostavlja se da je Boldvin samo prasac koji svoju (od oca nasleđenu poziciju) voli da koristi u erotomanske svrhe.Godinama merka čokoladicu i sada mu se pružila prilika da je i žvakne.Sve vreme joj sasvim otvoreno govori o tome kako on gleda na čitavu situaciju i o tome šta je čeka.Jedino što će stradati su njena odeća zagužvana pipanjem i njen ponos pametne poslovne žene.Život i status quo karijere nisu dovedeni u pitanje.Nije delovalo da je Boldvin laže,pošto je očito da se tip oseća sasvim udobno u sopstvenoj koži.


Da završavam,sve što pomenuh mi govori da je povređeni ponos karijerne žene (a ne briga za egzistenciju) glavna pokretačka snaga u ovom slučaju.Njeno konačno razrešenje situacije me dodatno drži u tom uverenju.To je razlog moga skrinšotovanja.Rečenica deluje krajnje nategnuto i nerealno,obzirom na dešavanja koja joj prethode (i ,naročito,ona koja joj slede).
torivoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.10.2018, 11:04   #4651
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Citat:
torivoje kaže: Pregled poruke
sve što pomenuh mi govori da je povređeni ponos karijerne žene (a ne briga za egzistenciju) glavna pokretačka snaga u ovom slučaju.Njeno konačno razrešenje situacije me dodatno drži u tom uverenju

Ali ona i jeste otpočetka predstavljena kao poslovna žena koja gotovo da i nema privatan život, ili nam makar on nije detaljno predstavljen. Vidimo odnos sa majkom koji je komplikovan upravo zbog te razlike u njihovom poimanju sveta, majka smatra da se treba povinovati patrijarhalnom uređenju i ići uz liniju manjeg otpora, a ćerka joj se suprotstavlja.
Odluka na kraju to i potvrđuje, kao i dolazak onog Matron saints kombija koji će verovatno još veći pokolj da napravi dole. Postoji samo prevaga moći, isti je slučaj da li su žene ili muškarci na vrhu ako i dalje koriste moć za tlačenje i ubistvo, s tim što ispade da žene to rade iz osvetničkih pobuda, dok su muškarci naprosto stvoreni kao svinje
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.10.2018, 13:49   #4652
torivoje
Banned
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 273 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Citat:
Cracked But Whole kaže: Pregled poruke
...s tim što ispade da žene to rade iz osvetničkih pobuda, dok su muškarci naprosto stvoreni kao svinje
Da prevedem : žene su iracionalna bića uslovljena sopstvenom sujetom,a muškarce je priroda ograničila montiravši im heat seeking missile u gaće.
Odo' ja da skinem nešto sa Đinom Karano da bi se oprao za ovo druženje sa tobom.



torivoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.10.2018, 12:50   #4653
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.016
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 403 puta na 329 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Citat:
torivoje kaže: Pregled poruke
The Purge s01ep07 Lovely Dark and Deep

Prekinuh gledanje na pola,samo da bih skrinšotovao ovaj primer tupavosti scenariste/režisera/producenta...svih ispred čijih je očiju promicalo,a nisu ga izmenili :


Da nisi mislio na crni humor. Meni izgleda kao živi leš.
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.10.2018, 16:51   #4654
torivoje
Banned
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 273 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Citat:
Suad Novic kaže: Pregled poruke
Meni izgleda kao živi leš.
Čudnovato osvetljenje u samoj epizodi.Nos joj se presijavao kao da je od plastike (sam tehnički kvalitet web-ripa je,inače, bio više nego pristojan,što se da videti i po fotografiji).


########################


Ljubitelji : počela je 3. sezona Daredevil-a (mučih se sa prve dve samo radi epizoda sa Punisher-om).
torivoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2018, 20:21   #4655
torivoje
Banned
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 273 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Taman da pohvalim Daredevil zbog manje akcionih scena Meta Mardoka nego u prethodne 2 sezone (uz staru boljku : kada ih ima - upadljivo su predugačke) , kad' me sam kraj šeste epizode treće sezone ostavi začuđenog.
Spojlerisanje :
Spoiler za poslednjih 15 minuta S03ep06:
Met Mardok kaže : vlasti ne znaju da sam ja Derdevil.Fogi Nelson govori slično.Odjednom,Mardok nalazi za logično da utekne sa poprišta na kome ga je ranio lažni Derdevil,a "Ramo,Ramo druže moj"-FBIjevac govori da je Derdevil kriv za masakr ?! Ako te ne povezuju sa Derdevilom,a lažnjak koji se tako predstavlja pobije silne ljude i tebe rani,zar to nije idealan način da svoj pravi identitet dodatno distanciraš od maskiranog aliasa ? Dodatno,utvrdi li se (eventualno) da su Mardok i (pravi) Derdevil ista osoba,zar forenzički dokazi sa mesta krvoprolića ne bi olakšali raskrinkavanje lažnjaka ?


P.S.
Još jedna kratka,higijenska,opaska - Met Mardok je najveći smrdljivko među herojima.
Ne sećam se da čoveka prikazaše da spava drugačije osim obučen u dnevnu casual odeću,pokriven ćebencetom i na nerazmeštenom kožnom trosedu,usijanom decenijskim trljanjem silnih guzica o njegovu površinu.
torivoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.10.2018, 8:59   #4656
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.016
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 403 puta na 329 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Koreni
https://www.imdb.com/title/tt7640594/

Čudi me da niko nije pomenuo ekranizaciju romana Dobrice Ćosića. Tek je krenulo...
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.10.2018, 14:43   #4657
torivoje
Banned
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 273 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Citat:
Suad Novic kaže: Pregled poruke
Koreni
https://www.imdb.com/title/tt7640594/

Čudi me da niko nije pomenuo ekranizaciju romana Dobrice Ćosića. Tek je krenulo...
Ja tv ne gledam (a Ćosićevo delo davno pročitah) ,ali videh proteklih dana dve vrste komentara "Korena" : jedni se bave kvalitetnom glumom aktera,a drugi uz nju pominju i falsifikovanje Ćosićevog dela izazvano paranojom ovdašnjih vladajućih struktura.
Prvi tip komentara ćeš lako pronaći.Drugom tipu pripada npr. tvit Biljane Lukić,bivše novinarke Studija-B.

Poslednja ispravka: torivoje (24.10.2018 u 18:18)
torivoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.10.2018, 20:42   #4658
director
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2007.
Poruke: 1.487
Zahvalnice: 173
Zahvaljeno 178 puta na 157 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku director
Određen forumom Re: TV serije

i prva serija nemanjića je bila dobra ali posle se sve pretvorilo u ćeten alvu

Mislim da su ljudi više željni lauševića ponovo da vide nego seriju. Glumačka ekipa je bolja nego u nemanjićima ali videćemo kako će proći serija, još je rano. Da vidimo bar 3 pa ćemo onda suditi.

Da sam se ja pitao od tri dobra scenarija nemanjići, koreni i kralj petar bolje da su sav budžet dali jednoj pa da to bude pravi "srpski game of thrones" kako su nemanjiće najavljivali, a ne da nam daju tri prosečne serije i proćerdaju odlične scenarije.
director je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.10.2018, 16:35   #4659
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.016
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 403 puta na 329 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Šta je bre ovo ljudi?

https://www.imdb.com/title/tt4052886...f_=tt_eps_sn_4
https://www.opensubtitles.org/en/sse...idmovie-350450

Otkud sve ovo kad snimanje S04 nije još počelo?
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.10.2018, 17:51   #4660
jonathan
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.11.2006.
Poruke: 5.187
Zahvalnice: 948
Zahvaljeno 1.398 puta na 678 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Snimanje je pocelo trinaestog avgusta. Zavrsava u decembru. Izlazi kako ti i pise, 2019-te. Najvjerovatnije Q1 2019.
jonathan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Serije grafičkih kartica Ilke Grafika 19 14.7.2009 12:40
Španske serije miša topola Cvet kompjutera 20 17.4.2009 18:05
Novi Slax 6.1.0 i zadnji iz serije 6.x laikexpert Slobodni softver 2 14.4.2009 16:25
Nova kamera starije serije westorbit ŠDK - Foto i audio/video 0 18.4.2007 16:13


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:58.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com