Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor

Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.4.2015, 20:40   #4701
Dovahkiin
Starosedelac

Član od: 23.6.2012.
Zahvalnice: 593
Zahvaljeno 313 puta na 205 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 2 - Assassins of Kings

Vidim dosta se zalite na borbu...
Ja uvelike igram si stigao sam do
Spoiler za stigao:
Roche path / treba da idem u Vergen sa zoltanom po one stvarcice zbog cursa na henselta.

Koliko jos imam do kraja?
Igram na Dark (najtezoj) postavci, i znate kako. Ako ja uspem sve brzo da izvedem, fokusiram se na pravog, podmazem sword i popijem par napitaka uz pomoc bombi, mogu sve poraziti. Dakle sve je do vas i vase taktike.
Dovahkiin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.4.2015, 21:24   #4702
Smrtonosna Šorka
Veteran

Član od: 11.5.2014.
Zahvalnice: 102
Zahvaljeno 43 puta na 32 poruka

Imaš ti još tu dosta igranja. To je drugo poglavlje pred kraj.
Ma mene bombe ne interesuju, ne želim da koristim uopšte, izabrao sam swordsmanship, ne koristim ništa osim njega, samo quen i aard koji su nabudzeni. Za pojačavanje whetstone i to je to.

I samo me je zmaj pobeđivao i iznervirao. Poslednja borba sa Lethom sam hard odigrao i lagano može.
Smrtonosna Šorka je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.5.2015, 16:11   #4703
Dovahkiin
Starosedelac

Zavrsih i dvojku nakon keca.
Odmah da skrenem paznju, vi koji niste igrali igru ne otvarajte spoilere.

Obe sam igre ekstremno i pazljivo odigrao na najtezem nivou combata. Svaki sam razgovor polako citao i odslusao, ili tako bar ja mislim. Dok sam u kecu pratio
Spoiler za spoiler1:
Order of the Flaming Rose
, u dvojci sam izabrao
Spoiler za spoiler2:
Roche path
jer mi je nekako najlogicniji.

Nakon ovoga mogu dati kakav-takav sud koja igra je bolja, i kao sto sam pre rekao ni jedna ni druga nije bolja ili gora, drugacija je.
Po meni, kec kada bi imao combat, iteme i RPG mehaniku kao dvojka bio bi bolja igra. Svet mi je u kecu daleko misticniji i nekako vise Witcherovski i svaka zona je super. U dvojci je svet manji, zone u okolini Flotsama i Vergena su sjajno dizajnirane.

Ovo su bitne odluke koje sam donosio tokom igre:
Spoiler za spoiler3:
Kao sto sam i pomenuo, izabrao sam Roche path. Iorethu nisam dao mac kada je trebalo iz prostog razloga sto sam postovao Rocha, a smatram da su Scojateli, kako se vec zovu, jednim dobrim delom krivi za Foltestovu smrt, inace to mi je bio omiljeni Kralj, a sada je to... Reci cu u nastavku.

Kada sam dosao u vojni Keadweni kamp, Henselt mi je isto bio jako dopadljiv. Deathmold jedno smece od coveka. Iznenadilo me je kada je Henselt pobio Roche-ovu jedinicu i silovao Ves, a kada sam dosao do odluke sta sa njim ciniti, prepustio sam Rocheu da mu presudi, i ako sam podsvesno znao da cu Nilfgardu, koji sve Kraljeve Severa zeli mrtve, napraviti uslugu.

U Loc Muinu sam osudio i Barona Kimbolta i Count Marvela za izdaju te ih prijavio Johnu Natalisu. Odlucio sam spasiti Tris, pored izbora da spasim cerku Kralja Foltesta, medjutim malu devojcicu je pronasao Vernon Roche i odveo je negde s njim sto je dobro. Nisam ni sanjao da ce ona kucka od Sile de Tarnsavile imati toliku ulogu u prici te sam je rado prepustio onom magicnom portalu da je raznese, zmaja sam ostavio u zivotu jer je to valjda ona Saskia a ona nije kriva sto ju je kontrolisala Phillipa Elihart. I na kraju, sto se Letha tice, i njega sam pustio da ode, on nikada i nije bio moj neprijatelj i ko zna sta bi bilo sa Yenefer da on nije bio tu da je izvlaci iz nevolje kada je Geralta oteo Wild Hunt. Generalno nije dobro to sto je klao Kraljeve. Da, Radovid je sada moj omiljeni Kralj za koga sam cuo da ce imati veliku ulogu u trojci. Sve sam mu priznao kada je pitao, cak sam i smrt Henselta prebacio na sebe da vratim uslugu Rocheu sto me je izbavio iz zatvora. Drugo, i Letho je Witcher, sjajan borac, nisam ga mogao ubiti. Nisam ni Beringara u kecu. Letho je dozvolio da ga Nilfgard izmanipulise obecavajuci mu mozda prazne price o ponovnom oformljenju skole Viper odakle on potice.
U trojci, ako Bog da, kada je budem igrao, boricu se za narode Severa i Kralja Radovida. Yenefer necu nista slusati jer koliko sam video i ona je poklekla pred Nilfgardom pa je sada iskoristavaju.

Ako mislite da sam nesto zaboravio pitajte, a imam i ja neka pitanja a vas:
Spoiler za pitanja:
Prilikom vracanja pamcenja Geralt kaze da je Wild Hunt oteo Yenefer, a on je zatim trazio da je zamene za njega. Wild Hunt je to hteo oteti Yenefer zbog Geralta a Geralta zbog Ciri, jel tako?
Kako je Geralt uspeo da pobegne Wild Huntu, to je valjda pocetak prve igre?
Koji su motivi Nilfgarda da unisti Severno Kraljevstvo?
Sta je to konjukcijska sfera? To je valjda neko mesanje dimenzija koliko sam shvatio ali ako neko moze objasniti?

I to je to. Sada cekam trojku, ili bolje da kazem da trojka ceka mene od koje imam ogromna ocekivanja i nadam se da ce ih ispuniti. U pitanju je jedan sjajan serijal od ovog sto sam do sada prosao, jedno sjajno RPG iskustvo koje svima toplo preporucujem, a Geralt je za mene postao ikona RPG zanra video-igara. Jako je poseban kao lik, mogu cak reci i najbolji sa kojim sam se do sada sreo.
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Dovahkiin na korisnoj poruci:
Smrtonosna Šorka (21.5.2015)
Stara 7.5.2015, 21:20   #4704
maxiMD
Član

Član od: 16.1.2012.
Zahvalnice: 100
Zahvaljeno 78 puta na 43 poruka

@Dovahkiin

Evo ti odgovora:
Spoiler za odgovori:
1. Kako je Geralt pobegao Wild Hunt-u mislim da nigde nije jasno objašnjeno, jednostavno je pobegao i pritom jedva preživeo (što vidimo na početku prve igre), a i ima amneziju. Pre toga je menjao sebe za Yen, i tako i završio sa Wild Hunt-om.
2. Zato što jednostavno žele moć i vlast nad celim svetom, tj. Emhyr Var Emreis želi moć i vlast. Oni se naravno stalno pravdaju da to rade kako bi proširili kulturu i civilizaciju u severna varvarska i zaostala kraljevstva.
3. Konjunkcija sfera jeste to što misliš, dakle "sudar svetova" koji se desio pre oko 1000 godina od radnje u knjigama i igrama(od tada se i meri vreme - radnja se dešava u nekom 12-13 veku). Ta pojava je dovela do pojave čudovišta, koja nisu izvorno iz sveta u koji je smeštena radnja, ali i do pojave magije koja do tada nije postojala. Uglavnom je sve to lepo objašnjeno u knjigama, a možeš i većinu bitnih podataka da nađeš na netu.
P.S. Uvek sam birao Iorveth-a, nekako mi više "čuči" uz Geralta iz knjiga koji ne voli da se petlja u politiku i uglavnom uvek bira pre lične interese i bliske prijatelje, a ne moralno ispravniji put. Zato mislim da bi pre išao sa Iorveth-om jer podaci kojima raspolaže govore da je Tris u Vergenu, a Iorveth tamo i ide, kao i Zoltan koji je stari Geraltov drug.
maxiMD je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku maxiMD na korisnoj poruci:
Dovahkiin (8.5.2015), jozvan_Kg (11.5.2015)
Stara 21.5.2015, 17:38   #4705
Smrtonosna Šorka
Veteran

''My favorite type of magic - Lesbomancy.''
ahahhahaha ispljuvao sam monitor, koje plakanje.

Kraljevi, msm da nigde nisam video luđih rečenica nego u Witcherima, i mnogo pametnih od Geralta.
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Smrtonosna Šorka na korisnoj poruci:
jozvan_Kg (21.5.2015)
Stara 21.5.2015, 20:46   #4706
Leonida
Deo inventara foruma

Član od: 31.7.2007.
Zahvalnice: 2.647
Zahvaljeno 1.776 puta na 906 poruka

Upravo prelazim TW2 po treci put (prvi put na strani Iorvetha, izvini Broche), na dark mode tezini. Da mi je znati koja je glava smislila da koriscenje dark oruzja (kompletirao sam trenutno Oathbreaker set) zamuti 90% ekrana. Kada je mrak bukvalno ne mogu da vidim sta se desava...
Leonida je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.5.2015, 23:37   #4707
jozvan_Kg
V.I.P. Test Drive

Član od: 8.11.2005.
Zahvalnice: 1.572
Zahvaljeno 822 puta na 457 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku jozvan_Kg

Imas mod na nexusu koji uklanja efekte od dark oruzja, tu dim i maglu sto stvaraju, ostalo na njima nije nista dirano, sem te ''kozmetike''.
jozvan_Kg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.5.2015, 23:48   #4708
Iceman_37
Starosedelac

Član od: 2.8.2008.
Zahvalnice: 463
Zahvaljeno 896 puta na 515 poruka

Citat:
Leonida kaže: Pregled poruke
Upravo prelazim TW2 po treci put (prvi put na strani Iorvetha, izvini Broche), na dark mode tezini. Da mi je znati koja je glava smislila da koriscenje dark oruzja (kompletirao sam trenutno Oathbreaker set) zamuti 90% ekrana. Kada je mrak bukvalno ne mogu da vidim sta se desava...
Ako neces mod, iskljuci vignete efekat u podesavanjima. On zatamni ivice ekrana, i jos sa drak efektom bude haos.
Iceman_37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.5.2015, 16:04   #4709
Smrtonosna Šorka
Veteran

Zavrsih W2 i na Iorweth strani, i čini mi se bolja Roche. Ova Jorvetova je kraća ubeđen sam, manje zanimljiva. 3. poglavlje praktično ništa nisam radio osim zezanja oko Filipe i onog Elementala (poludeo sam)
Epilog je kod Jorveta katastrofa. Da ne pišem detaljnije. Mnogo smradova je preživelo što kod Roche nisam dozvolio. Nema pozitivnih likova u celoj igri osim Saskie i Roche, sve ostalo su loši ljudi. Triss naravno računam u prvu grupu, ona je moja i dobra je.

Sama igra je super, priča je najjača mada sam razlog ubistava kraljeva nije ništa specijalno, pogotovo kad Letho objasni zašto i kako. Ono što me više privlači su jahači wild hunt-a, i cela pozadina toga svega, ali to je sad ova nova igra i to ko zna kad cu igrati.

I da opet moram reći da je igra teška. Jeste da svaki boss ima svoje rešenje kako ga pobediti, sve je to na foru udari i kotrljaj se, ali živce sam dosta gubio.

Geralt nije imba i msm da se i ne može napraviti da razbija, što ima svoju čar, i vole to ljudi, ali eto ja baš i ne. Lepo je bilo odigrati i ovu igru, videti neki novi rpg, jer sam do sada igrao samo TES, nakon svega i dalje smatram Morrowind najboljim rpg koji sam igrao.
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Smrtonosna Šorka na korisnoj poruci:
Dovahkiin (25.5.2015)
Stara 24.5.2015, 16:23   #4710
player1
V.I.P. Test Play

Član od: 5.4.2006.
Zahvalnice: 4.026
Zahvaljeno 3.920 puta na 2.543 poruka

Citat:
Smrtonosna Šorka kaže: Pregled poruke
Zavrsih W2 i na Iorweth strani, i čini mi se bolja Roche. Ova Jorvetova je kraća ubeđen sam, manje zanimljiva. 3. poglavlje praktično ništa nisam radio osim zezanja oko Filipe i onog Elementala (poludeo sam)
Verovali ili ne, u stvari je suprotno. Na kraju igre se ima vise iskustva i nivoa ako se igra Iorweth-ova strana.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.5.2015, 16:42   #4711
Smrtonosna Šorka
Veteran

Da bre sad videh i ja vratio sam stari save, i tačno na Jorvet strani sam level više, kako stvarno ne razumem.

A na Roche strani imao sam bolju opremu...:/
Stara 25.5.2015, 17:51   #4712
Dovahkiin
Starosedelac

Citat:
Bla, bla, bla... Ono što me više privlači su jahači wild hunt-a, i cela pozadina toga svega, ali to je sad ova nova igra i to ko zna kad cu igrati.
I mene najvise interesuju misterije oko Wild Hunt-a, ali reci mi zasto to trojku nebi sada igrao? Dok ti je pamcenje prilicno sveze, jer se direktno nastavlja.
Stara 25.5.2015, 18:20   #4713
Smrtonosna Šorka
Veteran

Razlog jednostavan. G1820+gtx650+4gb ram. Dakle premalo za tu igru.
Stara 25.5.2015, 18:46   #4714
Dovahkiin
Starosedelac

Citat:
Razlog jednostavan. G1820+gtx650+4gb ram. Dakle premalo za tu igru.
A mogao sam pretpostaviti sta ces reci
Nego vidi, mislim da nisi graphic whore
Ljudi su uspevali da pokrenu igru na jako slabim masinama, dakle, sto se tice grafike i rama to ces moci, e sad ako mozes da upodes neki jaci dual core tipa Intel i3, mogao bi da igras s tim na low-medium (a veruj mi i tada igra izgleda sjajno) ako je rezolucija 1080p
Stara 25.5.2015, 19:34   #4715
Smrtonosna Šorka
Veteran

Ok, pretpostavljam da se sve može pokrenuti samo kako će raditi...
Evo W2 mi je sam namestio, texture downscalling high, shadows low, sve ostalo disabled, osim blur i vignette to je enabled stavio. Dakle sve tuga.

Igrao sam neko vreme na 1080p i morao sam da smanjim na 1600x900, nekako je štucalo, kasnile reakcije itd.
Tako da TW3 ko zna vrv bih istu rezoluciju probao a ovo ostalo sve neki low i vrv bi terao, ko zna

NIsam graphic whore ali nije baš fazon da ti igra izgleda očajno, pogotovo kad vidiš kako treba i može da bude...
Stara 25.5.2015, 21:03   #4716
Vladimirus86
Starosedelac

Član od: 1.9.2012.
Zahvalnice: 585
Zahvaljeno 493 puta na 303 poruka

Witcher 3 je lep i na low podesavanjima ( jer tako smo u mogucnosti ), cisto probaj kako ti radi pa ako ti se ne dopada batali.
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.5.2015, 21:36   #4717
player1
V.I.P. Test Play

Član od: 5.4.2006.
Zahvalnice: 4.026
Zahvaljeno 3.920 puta na 2.543 poruka

^Bas tako. Nije ko da imas laptop, pa da stvarno ne mozes da igras.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.6.2015, 18:40   #4718
Laserstorm
Veteran

Član od: 2.11.2011.
Zahvalnice: 112
Zahvaljeno 185 puta na 112 poruka

Danas sam probao Witchera 2 na novoj ASUS STRIX GTX970 kartici i fraps mi je izbacivao oko 39-48 FPS na Ultra settings, mada sam ja digao jos vise neke stavke koje su na Ultra mogle da se povecaju (na Ultri je texture size Large i LOD normal, ja sam stavio Very Large i Far).

Meni se cini da FPS treba da je jos veci sa ovakvom karticom. Da li sam pogresio ili ovde nesto ne stima?
Laserstorm je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.6.2015, 18:46   #4719
buraz
Starosedelac

Član od: 28.9.2011.
Zahvalnice: 303
Zahvaljeno 460 puta na 306 poruka

Citat:
Laserstorm kaže: Pregled poruke
Danas sam probao Witchera 2 na novoj ASUS STRIX GTX970 kartici i fraps mi je izbacivao oko 39-48 FPS na Ultra settings, mada sam ja digao jos vise neke stavke koje su na Ultra mogle da se povecaju (na Ultri je texture size Large i LOD normal, ja sam stavio Very Large i Far).

Meni se cini da FPS treba da je jos veci sa ovakvom karticom. Da li sam pogresio ili ovde nesto ne stima?
Ako si ukljucio ubersampling, normalno je da je takav fps. Iskljuci njega u opcijama i bice 80-90, mozda i vise (to ***** ravno duplo rusi frejmove i u to vreme nije postojala graficka koja je mogla da ga isprati). Kao sto vidis, cak se i danas 970 muci sa tim.
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.6.2015, 19:08   #4720
Laserstorm
Veteran

Član od: 2.11.2011.
Zahvalnice: 112
Zahvaljeno 185 puta na 112 poruka

Citat:
buraz kaže: Pregled poruke
Ako si ukljucio ubersampling, normalno je da je takav fps. Iskljuci njega u opcijama i bice 80-90, mozda i vise (to ***** ravno duplo rusi frejmove i u to vreme nije postojala graficka koja je mogla da ga isprati). Kao sto vidis, cak se i danas 970 muci sa tim.
Da, UberSampling je ukljucen. Nasvirao sam sve settinge na maksimalne opcije koje mogu da se biraju i sve stavio da je Enabled sto moze da bude Enabled/Disabled. Isti mi je FPS i sa i bez VSynca.
Laserstorm je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
fantasy, rpg, the witcher, witcher

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno

Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
The Witcher The mighty Boo Role-Play 3333 6.5.2018 23:01
Ne Radi Assassin's Creed 1 Delete Kvarovi 12 5.9.2011 21:15
[SPOILER ALERT] Priča Assassin's Creed serijala gamer4life otpaTci 2 5.4.2011 16:11
King's Bounty: Crossworlds Juraj Strateške igre 69 17.10.2010 14:39
King's Bounty: Armored Princess draske73 Strateške igre 312 13.2.2010 16:05

Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:55.