Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > Forum o forumu

Forum o forumu Pitanja, sugestije i problemi u radu s našim forumom

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.2.2008, 1:02   #41
KiB0rG3000xII
Banned
 
Član od: 26.5.2007.
Lokacija: Ebon Hawk
Poruke: 509
Zahvalnice: 70
Zahvaljeno 95 puta na 54 poruka
Određen forumom Re: ponašanje na forumu

Citat:
oluja kaže: Pregled poruke
Ja se licno trudim da obrisem sve takve postove. Jedino sto mi smeta je kad se otvara nova tema koja je identicna vec postojecoj - slabo koriscenje opcije Pretrazi.
DA,ali kad koristim pretrazi moram da kucam tacno kako ide ime teme a ja je ne znam
KiB0rG3000xII je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2008, 1:05   #42
vladale
eat, sleep & blink
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Leskovac
Poruke: 1.685
Zahvalnice: 139
Zahvaljeno 180 puta na 137 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku vladale
Određen forumom Re: ponašanje na forumu

Citat:
KiB0rG3000xII kaže: Pregled poruke
DA,ali kad koristim pretrazi moram da kucam tacno kako ide ime teme a ja je ne znam
Ne, ne moraš da znaš ime teme, već njene ključne reči. Pretraživanje je lako i mogu da se kladim da u 90 % slučajeva možeš pronaći to što tražiš. Pretraživanje se može uporediti sa pretraživanjem na Google-u, na primer
vladale je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2008, 1:05   #43
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: ponašanje na forumu

ja bih samo u ovu nasu pricu dodao to da bi bilo lepo da odete malo u deo foruma vezan za graficke karte i da pogledate koliko je puta ove nedelje zatrazena ista stvar bez obzira na to sto je vec XXXXXXX pa jos XXXXXX puta odgovoreno. Znaci nije da sad ja imam nesto protiv tih ljudi koji su otvorili nove tema ali ovo samo pokazuje kakvi su trendovi na forumu.
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nikola87 na korisnoj poruci:
vladale (20.2.2008)
Stara 20.2.2008, 1:26   #44
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: ponašanje na forumu

Citat:
vladale kaže: Pregled poruke
Naravno, i moderatori greše i pretpostavljam da nas većina korisnika ovde ne voli.
Hehe, nismo u vezi pa da je bitno da li nas neko voli ili ne voli. Postoje neka pravila ponašanja na (svakom) forumu koja treba da se poštuju, a oni koji ne poštuju mogu da očekuju određene sankcije.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Bryan Fury na korisnoj poruci:
oluja (20.2.2008)
Stara 20.2.2008, 1:28   #45
milana_c
Novi član
 
Član od: 15.2.2008.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 29
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 33 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: ponašanje na forumu

Citat:
vladale kaže: Pregled poruke
BTW, kako to da si tako ubrzo primetila negostoljubivost, pošto vidim da si prilično nova?
Ne,nisam rekla da sam ja primetila negostoljubivost na forumu.Rekla sam da sam naišla na komentare nekih članova ovog foruma da je prisutan manjak tolerancije.Hmmm....nekako sam znala da ću biti pogrešno shvaćena i sad mi je pomalo žao što sam se uopšte i uključivala u raspravu-upravo zato što sam prilično nova.
Stvarno nisam nikog htela da uvredim i, ponavljam, ja nisam primetila nikakvu negostoljubivost već upravo obrnuto...huh..
Najbolje će biti da se vratim čitanju.
milana_c je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku milana_c na korisnoj poruci:
che daboli guz (25.5.2008)
Stara 20.2.2008, 1:31   #46
vladale
eat, sleep & blink
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Leskovac
Poruke: 1.685
Zahvalnice: 139
Zahvaljeno 180 puta na 137 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku vladale
Određen forumom Re: ponašanje na forumu

Citat:
milana_c kaže: Pregled poruke
Ne,nisam rekla da sam ja primetila negostoljubivost na forumu.Rekla sam da sam naišla na komentare nekih članova ovog foruma da je prisutan manjak tolerancije.Hmmm....nekako sam znala da ću biti pogrešno shvaćena i sad mi je pomalo žao što sam se uopšte i uključivala u raspravu-upravo zato što sam prilično nova.
Stvarno nisam nikog htela da uvredim i, ponavljam, ja nisam primetila nikakvu negostoljubivost već upravo obrnuto...huh..
Najbolje će biti da se vratim čitanju.
Naprotiv, nisam te ja pogrešno shvatio, rekao sam da si u pravu

Vidim da si dosta obrazovana, a i da se razumeš u internet što dokazuje ovoliki broj zahvalnica za kratko vreme, dobrodošla!
vladale je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2008, 1:33   #47
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: ponašanje na forumu

ne, jako je dobro sto si rekla sta mislis . Bitno je i da mi (stariji clanovi foruma) imamo neku povratnu informaciju o tome kako nas novi clanovi dozivljavaju.
E sad men zanima ako moze nekoliko tacnih primera koji su te naveli na zauzimanje takvog stava. Ako ne mozes da se setis , nema veze.

U svakom slucaju svaka diskusija je dobra.
pozz...
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2008, 1:36   #48
milana_c
Novi član
 
Član od: 15.2.2008.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 29
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 33 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: ponašanje na forumu

Citat:
vladale kaže:
Vidim da si dosta obrazovana, a i da se razumeš u internet što dokazuje ovoliki broj zahvalnica za kratko vreme, dobrodošla!
Hvala,lepo je biti ovde.
milana_c je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2008, 1:57   #49
RaideR
Član
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Bar, YU
Poruke: 199
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 40 puta na 15 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku RaideR
Određen forumom Re: ponašanje na forumu

Citat:
nikola87 kaže: Pregled poruke
ja bih samo u ovu nasu pricu dodao to da bi bilo lepo da odete malo u deo foruma vezan za graficke karte i da pogledate koliko je puta ove nedelje zatrazena ista stvar bez obzira na to sto je vec XXXXXXX pa jos XXXXXX puta odgovoreno.
Ima različitih korisnika, sa raznim nivoima iskustva sa forumima. Verovao ili ne, garantujem ti da ima članova koji ne znaju da mogu da promene podešavanje prikaza tema (poslednja 2 dana, mesec dana...), a ne još da koriste pretragu kako valja. Da ne pominjem specifičnosti srpskog jezika - ponekad je dovoljno upotrebiti drugi padež, pa da dobiješ 0 rezultata na pretrazi.

Poenta je u tome da ti ustvari ne znaš zašto je neko otvorio istu temu i da li se trudio. Ako si već na stručnom forumu i imaš vremena da odgovoriš i pomogneš nekome, zašto da ne potrošiš pola minuta svog vremena i uradiš to potpuno korektno, u ljubaznom tonu? Ubaci koji prijatni smešak, poželi dobrodošlicu, pronađi link, kad već znaš gde da tražiš. Generalno, pomozi i budi krajnje ljubazan zbog sebe i svoje kulture obraćanja... Ljudski je. Ako ćeš već da osuđuješ nekog zbog lenjosti, nemoj se ni truditi da odgovoriš. To je nešto što čini atmosferu foruma. Ukoliko smatraš da autor teme ne zaslužuje toliko tvog truda, jednostavno zaobiđi. Ne moraš baš na SVE da daš komentar.

Ne vidim svrhu mnoštva "duhovitih" komentara, kojih je sve više. Čemu to nadmudrivanje? Na ovom forumu sam još od njegovog početka i vrlo retko postujem, iako ga svakodnevno čitam. Jednostavno, atmosfera nije na nivou na kojem bih želeo da je.

Citat:
Bryan Fury kaže: Pregled poruke
Postoje neka pravila ponašanja na (svakom) forumu koja treba da se poštuju, a oni koji ne poštuju mogu da očekuju određene sankcije.
Ja bih u ta pravila uveo zabranu ironičnih i sarkastičnih postova koji za cilj imaju međusobno nadmudrivanje, a ne zdravu diskusiju i razmenu stavova i činjenica. Mada računam da bi poštovanje takvih pravila znatno rasteretilo bazu poruka


U suštini, slažem se sa svim što je rekla milana_c, kojoj želim puno postova i prijatan boravak na forumu, na obostrano zadovoljstvo

Naravno, ovo nije lično obraćanje tebi, nikola87

Poslednja ispravka: RaideR (20.2.2008 u 9:08)
RaideR je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku RaideR na korisnoj poruci:
dzangrizalo (2.9.2008), milana_c (20.2.2008)
Stara 20.2.2008, 10:47   #50
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: ponašanje na forumu

Pa po broju moji poruka videces da ja izuzetno pomazem svim clanovima foruma i cim vidim temu za koju znam odgovor ja ga u najkracem roku napisem ali posto sam ja uglavnom u delu za hardware malo je smorilo sto svaki dan niche veliki broj istih tema tako da mi koji smo u tom delu foruma toliko ponavljamo iste stvari da vise i moja sestra koja jedva zna da ukjuci komp zna da je npr. najbolja kupovina E2180 i 8600GT a kad bi je pitao od kog proizvodjaca ona bi rekla jaooo, mislim da je neki na P (palit). Razumes sta hocu da kazem. Evo samo pogledaj podforum "sta da kupim" i sve ce ti biti jasno.
U zanjih 3 nedelje 120 istih tema ili tema u kojima se pisu iste stvari.
Inace pre noego sto otvoris novu temu odes u onaj deo u koji predpostavljas da ta tema treba da stoji i pogledas dali je neko otvorio slicnu temu.
Evo ti jos jedan primer ide ovako: jedna tema koji komp za 500E a druga tema koji komp za 700E sa monitorom sto je fakticki ista tema.
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2008, 11:04   #51
NSadian
Član
 
Član od: 24.10.2007.
Lokacija: Klub obožavalaca stripa
Poruke: 263
Zahvalnice: 277
Zahvaljeno 126 puta na 62 poruka
Određen forumom Re: ponašanje na forumu

Kada sam već tu, da kažem reč-dve o ponašanju na forumu. Što se mene tiče, ja sam još uvek više u fazi iščitavanja postovanog a ređe se odlučujem da aktivnije učestvujem u raspravama.

Malo aktivnije sam počeo da učestvujem pre nekih par meseci kada sam kupovao računar, pa mi je trebalo par tehničkih saveta vezanih za kupovinu, a i nakon toga sam se par puta javio jer sam imao par hardverskih problema. Otvorio sam temu, postavio pitanje, i vrlo brzo sam na svako pitanje koje sam postavio dobio odgovore, prodiskutovao sa ljudima koji su hteli da mi pomognu i rešio problem koji sam imao a i više se uputio u problematiku i materiju.

Uopšte nisam imao dilemu na kom forumu da postavim pitanje i obratim se za pomoć jer doživljavam ovaj forum veoma kvalitetnim, sa učesnicima koji su veoma dobro potkovani znanjem, a u najmanju ruku entuzijazmom, što doprinosi da, barem meni, ovaj forum bude jedan od boljih na ovim prostorima.

Koliko vidim, o čemu vi trenutno pričate je postojanje situacija kada se pokaže neljubaznost prema nekom novim članovima koji postavljaju već postavljana pitanja, postavljaju ih u pogrešnim temama i slično.

Ono što sam primetio je da u tom slučaju, ukoliko je neko postavio ko zna kakvo pitanje, makar pitao kako da ubaci CD u optički uređaj, odgovor zavisi upravo od načina na koji je pitanje postavljeno. Ukoliko se član kulturno javio, lepo opisao problem i zamolio za pomoć, uvek se našao neko da mu pomogne.

Dok suprotna situacija nastaje kada se neko pojavi i krene: Alo bWe KinShaSa, ja ubacijo bate, neće! Mis'iš? LOL pa ja ti rek'o a ti ne slušaš! ROFL! Heeelllppp... i slično. Mada se ljudi trude da pomognu i odgovore i na ovakve postove.

Desi se da neko na normalno pitanje i odgovori tako što preporuči Google™, ali često se taj neko ponovo javi, izvini, kaže da je bio nervozan i pokuša da pomogne.

U suštini, malo pažnje prilikom postavljanja tema i postova ne bi bilo na odmet, ali na to se ne može uticati. Na ono što može da se utiče i što može da se koriguje je reakcija na takve postove, i ona bi mogla biti malo blaža i umerenija. Da se gleda da se novom članu uz pomaganje oko njegovog problema ukaže i na pravilan način funkcionisanja foruma. Verujem da bi to bilo u obostranom interesu, kako člana, jer je rešio problem, tako i nas na forumu jer imamo još jednog zadovoljnog korisnika koji poštuje pravila foruma.

Pozdrav
NSadian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku NSadian na korisnoj poruci:
Bokile (20.2.2008), Chivan (20.2.2008), nikola87 (20.2.2008), player1 (12.8.2008), zoran845 (20.2.2008)
Stara 20.2.2008, 11:10   #52
Bojan
Novaković
 
Avatar korisnika Bojan
 
Član od: 22.8.2005.
Lokacija: Beograd, Čukarica
Poruke: 1.183
Zahvalnice: 170
Zahvaljeno 365 puta na 168 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Bojan
Određen forumom Re: ponašanje na forumu

Citat:
nikola87 kaže: Pregled poruke
Pa po broju moji poruka videces da ja izuzetno pomazem svim clanovima foruma i cim vidim temu za koju znam odgovor ja ga u najkracem roku napisem ali posto sam ja uglavnom u delu za hardware malo je smorilo sto svaki dan niche veliki broj istih tema tako da mi koji smo u tom delu foruma toliko ponavljamo iste stvari da vise i moja sestra koja jedva zna da ukjuci komp zna da je npr. najbolja kupovina E2180 i 8600GT a kad bi je pitao od kog proizvodjaca ona bi rekla jaooo, mislim da je neki na P (palit). Razumes sta hocu da kazem. Evo samo pogledaj podforum "sta da kupim" i sve ce ti biti jasno.
U zanjih 3 nedelje 120 istih tema ili tema u kojima se pisu iste stvari.
Inace pre noego sto otvoris novu temu odes u onaj deo u koji predpostavljas da ta tema treba da stoji i pogledas dali je neko otvorio slicnu temu.
Evo ti jos jedan primer ide ovako: jedna tema koji komp za 500E a druga tema koji komp za 700E sa monitorom sto je fakticki ista tema.
Nikola, cilj i jeste strpljenje i želja za pomoć drugima. Ako ti pomažeš ljudima, a niko ne kaže da ne pomažeš, što se onda opterećuješ?
Moraš shvatiti da aktivno učestvovanje u forumu zahteva strpljenje. Sutra će nekom klincu tata kupiti računar (tako beše i meni '99 godine), a taj klinac neće imati pojma o tome šta je Internet, a kamoli forum. Doći će, učlaniće se ovde, i odmah postaviti pitanje koje je postavljeno već 90x. Zašto? zato što ne zna ni šta je Internet, a kamoli forum. To je normalna stvar, jer forum i služi za opšti diskusiju i pomaganje drugih.
Znaš li koliko puta smo mi, kao rukovodstvo foruma, odgovarali istim ljudima na ista pitanja po 5-6 puta?
Svi se mi za neke stvari ponavljamo po sto puta. Sve je to forum i diskusija, ima on i daleko lepše strane, zar ne? Ja ga baš zato volim.
Bojan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2008, 12:19   #53
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: ponašanje na forumu

Citat:
NSadian kaže: Pregled poruke
Koliko vidim, o čemu vi trenutno pričate je postojanje situacija kada se pokaže neljubaznost prema nekom novim članovima koji postavljaju već postavljana pitanja, postavljaju ih u pogrešnim temama i slično.

Ono što sam primetio je da u tom slučaju, ukoliko je neko postavio ko zna kakvo pitanje, makar pitao kako da ubaci CD u optički uređaj, odgovor zavisi upravo od načina na koji je pitanje postavljeno. Ukoliko se član kulturno javio, lepo opisao problem i zamolio za pomoć, uvek se našao neko da mu pomogne.

Dok suprotna situacija nastaje kada se neko pojavi i krene: Alo bWe KinShaSa, ja ubacijo bate, neće! Mis'iš? LOL pa ja ti rek'o a ti ne slušaš! ROFL! Heeelllppp... i slično. Mada se ljudi trude da pomognu i odgovore i na ovakve postove.

Desi se da neko na normalno pitanje i odgovori tako što preporuči Google™, ali često se taj neko ponovo javi, izvini, kaže da je bio nervozan i pokuša da pomogne.

U suštini, malo pažnje prilikom postavljanja tema i postova ne bi bilo na odmet,...
"Prajsles"! Bravo, Novosađanine, pogodio si usred mete! Post ti je perfektan, lepo napisan - zbog ovakvih poruka vredi dolaziti na forum.

Stvarno ne znam šta ljudi misle kada skarabudže poziv u pomoć a da ga (očigledno) potom i ne pogledaju da vide šta je ostalo posle (skoro random) čukanja po tasterima? Dobro, žure se, u panici su, ali valjda je primarni cilj te poruke/teme da se dobije pomoć, a kako to neko da vam pruži ako ne razume vapaj?

Po cenu da budem dosadan, još jednom (valjda po stoti put) ponavljam: forum bi bio deset puta bolji kada bi svako pročitao poruku koju je napisao i zapitao se da li mu je onda jasno šta je hteo da kaže. A i povremeno zavirivanje u neku knjigu o gramatici/pravopisu/stilu bi pomoglo.

Citat:
NSadian kaže: Pregled poruke
Što se mene tiče, ja sam još uvek više u fazi iščitavanja postovanog a ređe se odlučujem da aktivnije učestvujem u raspravama.
Uključi se, molim te!
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zoran845 na korisnoj poruci:
NSadian (20.2.2008)
Stara 20.2.2008, 12:26   #54
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: ponašanje na forumu

Meni je ubedljivo "najbolje" što sam video u skorije vreme bila tema "Omiljeni broj" (ili tako nešto), koja je otvorena na sledeći način:

Citat:
Koji je tvoj omiljeni broj moj je 19! Mislim koga briga !!! Ali u trenutcima dosade da imate sta da radite!
Bez komentara.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2008, 14:17   #55
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: ponašanje na forumu

Postoji još jedna stvar koja meni u poslednje vreme sve više smeta. Ranije je odnos korisnik-moderator, korisnik-forum bio na nivou razumevanja i međusobnog poštovanja - sada se sve više zahteva! Ne, ja neću da pretražim forum i da pogledam da li ta tema postoji, ima da pitam po milioniti put i ima da mi se odgovori! Ne, ja nisam ni pogledao Pravilnik i ne zanima me šta može a šta ne sme i gde bi programski trebalo da postavim temu, ja hoću (zašto bih uljudno zamolio) da dobijem tu i tu informaciju. Ne, ovo je moj sajt i ko si ti da mi kažeš da ne smem da ga postavim ovde, iako je Pravilnikom utvrđeno da se piraterija i politički obojeni sajtovi ne tolerišu... Ne priznajem da sam pogrešio i ima da napravim još jedan korisnički nalog i otvorim novu temu da bi vam svima rekao šta mislim. Osvane i poruka ovakve sadržine: "Ko mi briše postove, nemoj da se ponovi više...". Ništa izvinite, molim, možete li mi objasniti...

Čak i posle privatne poruke i pokušaja izglađivanja situacije korisnik nastavlja svoje. Gospoda nisu zadovoljna objašnjenjem??! Vidimo šta se poslednjih dana dešava u gradovima Srbije - huligani lome i pljačkaju gradove u kojima žive! Nikako ne mirišem tu vrstu ponašanja gde se hvata na silu, na galamu, i gde se pojedinci ponašaju kao da su iz džungle izašli! Dođe ti da ih ... kao vola u kupusu, makar virtuelno . Zar smo u potpunosti izgubili kućno vaspitanje i osnove kulture?

Poslednja ispravka: Iris (20.2.2008 u 14:24)
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Iris na korisnoj poruci:
Chivan (22.2.2008), vladale (20.2.2008), zdravkelja (20.2.2008)
Stara 20.2.2008, 15:29   #56
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Exclamation Re: ponašanje na forumu

Heh, imam zeta u interventnoj policiji. Lepo kaže čovek, džabe ti njega da privedeš i napišeš kaznu od 800 dinara. Rećiće: "U ala sam ih za****, mnogo su glupi."

Zato se kod njih preferira metoda zvana "pucanje kostiju". Eto, baš čovek žali što huligani nisu stigli da albanske ambasade koju je čuvao...Žandarmerija uradila svoj. A huligani tek kad dobiju po lobanji, tek onda razmišljaju istom.


A možda je sve ovo previše radikalno za ovaj forum.
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2008, 16:08   #57
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: ponašanje na forumu

Meni ne smeta.

Ali mi smetaju ljudi koji non-stop pokrecu nove teme i zvacu istu pricu. Na primer neko je kupio nelegalnu kopiju COD4 i nezna da instalira jer nije cuo sta je to rar i image i mount-ovanje, crack i keygen i jos ocekuje da je forum tehnicka podrska lokalnom piratu pa otvori novu temu i bez srama pita ljutim tonom "zasto mi ne radi igra kad sam je platio i ima da mi radi a vi ima da mi kazete kako ".

Ja sam ovde od 2005. i do sada sam pokrenuo valjda svega 3 teme ukupno. Jednom kada je izasla beta za Supreme Commander pa sam to napisao. Jednom kada sam mislio da modujem kuciste pa mi trebao savet. I valjda jednom kada me zavitlavao UPS nesto. Mozda sam postavio jos neku nekad ali se ne secam sad. Cesto sam se trudio da tamo gde pisem to radim na osnovu licnog iskustva a ne sto sam negde nesto procitao. Nije me mrzelo ni da postavljam screenshotove, video klipove ili fotografije koje sam pravio da lakse objasnim nesto o cemu je bila tema. Naravno, bilo je i par tema gde sam se malo vise salio nego sto je moderatorima bilo po volji pa sam zaradio i dosta opomena...

Na kraju uvek volim da dodjem i pratim sta se desava na forumu SK jer sam shvatio da mi je ovde iznad svega prijatno a cesto i neocekivano zabavno. I to je sve sto mi je bitno...
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2008, 16:14   #58
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: ponašanje na forumu

Citat:
Bryan Fury kaže: Pregled poruke
Hehe, nismo u vezi pa da je bitno da li nas neko voli ili ne voli. Postoje neka pravila ponašanja na (svakom) forumu koja treba da se poštuju, a oni koji ne poštuju mogu da očekuju određene sankcije.
drugim riječima, vi ste isto to i policija, niko vas ne voli, ali zavodite red. I mislite da ste glavni
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2008, 16:22   #59
lijenština
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Sablasni Kosačanovac
Poruke: 1.266
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 703 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: ponašanje na forumu

Ili kao sto rekoshe matori latini:

Dura lex sed lex.
lijenština je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2008, 16:23   #60
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: ponašanje na forumu

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
drugim riječima, vi ste isto to i policija, niko vas ne voli, ali zavodite red. I mislite da ste glavni
Sreća pa imamo i advokata da nam objasni sve potanko.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Bryan Fury na korisnoj poruci:
NjegovaWisost (20.2.2008)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Skaliranje slike sa kompa na LCD TV mickey Grafika 1 13.7.2008 21:46
Vasi poceci na ovom forumu zidan grobar Brbljaonica 38 1.2.2008 0:18
DOLE SNEG na forumu - uklonite FleŠ nikolam Forum o forumu 52 4.1.2008 10:54
Pomozite svim neznalicama (meni) na forumu :) rudar Pravljenje igara 256 16.11.2007 23:18
Zene na forumu !? DA ili NE? ("Kada ce biti vise zena na forumu?") aurora Brbljaonica 283 8.7.2007 0:31


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:07.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com