Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Video/TV softver

Video/TV softver Video programi, formati, kodeci, konvertori, DVD/TV softver, satelitski/DVB programi, DivX i sl.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 31.1.2006, 13:13   #1
JANKEC
Novi član
 
Član od: 19.12.2005.
Lokacija: Kraljevo
Poruke: 20
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Question WinFast TV 2000 XP Expert

1) Koje je optimalno podešavanje za capturing TV programa na ovoj kartici,
tj. da film od 90 -150 minuta ne bude veći od 700 MB?
2) Kako da spot od 4,5 minuta bude do 35 MB?
JANKEC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.1.2006, 20:40   #2
TheProphecy
Član
 
Član od: 14.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 486
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 79 puta na 55 poruka
Određen forumom Re: WinFast TV 2000 XP Expert

Ja sam stavio da snima u WMV formatu,a u opcijama "Windows Media Video 8 for Broadband (NTSC, 700 Kbs)".Slika je dobra,fajlovi nisu veliki.
TheProphecy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.1.2006, 22:46   #3
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.867
Zahvalnice: 2.930
Zahvaljeno 3.861 puta na 1.164 poruka
Određen forumom Re: WinFast TV 2000 XP Expert

Citat:
JANKEC kaže:
1) Koje je optimalno podešavanje za capturing TV programa na ovoj kartici,
tj. da film od 90 -150 minuta ne bude veći od 700 MB?
2) Kako da spot od 4,5 minuta bude do 35 MB?
Zar nije bolje da snimis vecom rezolucijom i visim kvalitetom a posle kompresujes na zeljenu velicinu... mislim da ces tako dobiti bolji kvalitet.
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.1.2006, 23:40   #4
TheProphecy
Član
 
Član od: 14.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 486
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 79 puta na 55 poruka
Određen forumom Re: WinFast TV 2000 XP Expert

Citat:
oluja kaže:
Zar nije bolje da snimis vecom rezolucijom i visim kvalitetom a posle kompresujes na zeljenu velicinu... mislim da ces tako dobiti bolji kvalitet.
Pa moze i tako,smo sto bi mu naprimer za komresovanje utakmice finala LŠ Liverpul-Milan trebalo 5 sati
TheProphecy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2006, 0:57   #5
Kokan
Novi član
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: Futog
Poruke: 13
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Exclamation Re: WinFast TV 2000 XP Expert

Dali neko od v as zna najbolju rezoluciju snimanja VHS na HDD da se kasnije moze obradjivati u Premijeru? Nesto poput DV avi 720x576 ali ne preko fajervajera vec preko S-videa.
Kokan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2006, 22:11   #6
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: WinFast TV 2000 XP Expert

Citat:
JANKEC kaže:
1) Koje je optimalno podešavanje za capturing TV programa na ovoj kartici,
tj. da film od 90 -150 minuta ne bude veći od 700 MB?
2) Kako da spot od 4,5 minuta bude do 35 MB?
Osnovne postavke o video zapisu su pogresne osim onog sto je naveo mod. Oluja. Dakle postoji VCD, SVCD i DVD i to je polazna osnova svakog razmisljanja.
Ovde se bavimo VCD-om. Postavka: Mpeg1 352x288 25fps priblizno 70min. za 650MB ili 75min. za 700MB. Dakle za film ili ligu sampiona potrebna su 2 CD-a da bi to na nesto licilo. I to sve sa predpostavkom da se materijal skida sa DVD bez shuma u slici. Recimo koncert Pink Floyd-a je upravo na 2CD-a u trajanju od 128min. jel kada je sniman master na traci nije bilo DVD medija.
Gledao sam film na CD-u u trajanju od 130 min. skidan sa DVD-a a lici na usku traku na ekranu a blura koliko hoces i ekstenzija je naravno AVI.
A sta mislite tek koliko ce zamucenja biti kada se snimak unosi sa TV-a i sa poprilicno shuma u slici u MPEG2 i 6000kb/sec. i rezoluciji od 720x576 sto je zapravo DVD standard, pa to sve onda rekompresovati u AVI na 700MB.
Direktno snimanje u AVI ili u MPEG1 zaboravi ako sve pakujes na 1 CD.
Spot obavezno na Expertu skidaj u optimal quality = 720x576 25fps i 6000kb/sec. Zasto postoje HD od 160GB i 250GB.
Naravno da ce ti spot od 4.5 min iznositi nekih 160MB ali se to lepo rekompresuje u AVI (DivX ili XviD codek ) na zeljenu duzinu od 35MB i bices zadovoljan snimkom. Svako drugo resenje daje samo losiji finalni fajl.
@ TheProphecy sta ti znaci fajl i nije toliko veliki. On mora stati ili na CD ili na DVD. Treceg medija koliko znam ne postoji. Druga je stvar kada se nesto ostavlja na HD i koga onda briga za velicinu fajla sto sigurno nije odgovor JANKEC-u na postavljeno pitanje. A za onih 5 sati rekompresije pa valjda vredi utrosenog vremena ako je snimak trajan, odnosno reze se na CD.
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2006, 22:35   #7
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: WinFast TV 2000 XP Expert

Citat:
Kokan kaže:
Dali neko od v as zna najbolju rezoluciju snimanja VHS na HDD da se kasnije moze obradjivati u Premijeru? Nesto poput DV avi 720x576 ali ne preko fajervajera vec preko S-videa.
Pa jedini moguci materijal za skidanje sa VHS na HD je u nekompresovanom obliku za sliku i ton kada se nesto zeli naknadno obradjivati u Premiere. Fajl moze biti velicine od 25-28GB za neki film ili slicno. On tako brzo radi sa nekompresovanim materijalom da neces verovati da baratas sa tako velikim fajlom. Provereno! I kada montiras materijal opet ga snimi u nekompresovanom obliku jer se Premiere slabo snalazi sa kodecima. Posle mozes taj fajl lepo kompresovati na 4.4GB i ima da bude kao bomonica.
Radim sa video fajlovima vec 5 godina i znam za sve cake kada je ova tema u pitanju.
Inace ja skidam materijal sa stereo VCR-a u MPEG2 na Expert kartici i optimal quality na priblizno 15 min. Zatim sve te fajlove lepo naredjam u Inter Video DVD Movie Factory nekad sa tranzicijam a nekada ne. E sad nekada ukupna velicina fajlova moze biti veca od 4.42GB, recimo 6GB i to Inter Video jako lepo rekompresuje u zavisnosti na koliko ga sati stavis. Max je 2h sto je preporucljivo ako je fajl/fajlovi duzine 5GB ili veci za DVD single layer.
Nije los ni Ulead, Sony Vegas ( slican Premiere ).
Pozdrav!
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2006, 22:51   #8
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: WinFast TV 2000 XP Expert

@AstraLogos

Jedino si zaboravio da kažeš da taj nekompresovani tip snimanja osim što zauzima previše mesta (3 sata materijala 30GB + 3 sata obrađenog materijala = 60 GB) isto tako nije dobar za direktan rad u Premier-u zato što zbog ogromnog protoka od oko 25MB/s u jednom smeru hard ne može da postigne da prebaci toliko podataka pa nastaje ili seckanje ili neki drugi problem. Sigurno je da je rad sa nekompresovanim ili DV materijalom izuzetno komforan jer nije potreban prerendering ali sve to pada u vodu ako ne želiš samo da iseckaš "repove" već i da napraviš neku montažu jer će svi delovi koje želiš da "popraviš" biti ionako prerenderovani.

Bez obzira na sve unapred rečeno mislim da ova priča sa "šumom" i ostalim tehnikalijama uopšte nije potrebna. Čovek je pitao za prebacivanje snimaka sa VHS-a koji je ionako shit format a ne DV snimak. Da je DV složio bih se sa tobom ali ovako nema razloga da se materijal ne snima direktno u MPEG2. Samo je za Leadtek karticu potrebno postaviti 6000kb/s i 100% kvaliteta i sve ima da ide ko podmazano.

A da. Mala napomena. Da bi se kasnije izbegla potreba za rekompresijom i ostalim glupostima veoma je pametno audio rippovati na 48KHz-a pošto pretpostavljam da taj materijal ide na DVD.
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2006, 1:45   #9
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: WinFast TV 2000 XP Expert

Citat:
holodoc kaže:
@AstraLogos

Jedino si zaboravio da kažeš da taj nekompresovani tip snimanja osim što zauzima previše mesta (3 sata materijala 30GB + 3 sata obrađenog materijala = 60 GB) isto tako nije dobar za direktan rad u Premier-u zato što zbog ogromnog protoka od oko 25MB/s u jednom smeru hard ne može da postigne da prebaci toliko podataka pa nastaje ili seckanje ili neki drugi problem. Sigurno je da je rad sa nekompresovanim ili DV materijalom izuzetno komforan jer nije potreban prerendering ali sve to pada u vodu ako ne želiš samo da iseckaš "repove" već i da napraviš neku montažu jer će svi delovi koje želiš da "popraviš" biti ionako prerenderovani.
Za nekompresovan tip snimanja mislio sam na manje fajlove a ti ode na 3h i 30GB. Jednostavno Premiere ne trpi kompresovan oblik video zapisa i to definitivno znam. Ja materijal secem na otprilike 1h a tu je i fotoshop koji sa Premiere zaista moze da uradi jako lepu montazu i mixing slike i zvuka. Uostalom radio sam za loklnu TV i znam sta pricam. E sad kad bih sve u crevca pisao niko ne bi citao post.


Citat:
holodoc kaže:
@Bez obzira na sve unapred rečeno mislim da ova priča sa "šumom" i ostalim tehnikalijama uopšte nije potrebna. Čovek je pitao za prebacivanje snimaka sa VHS-a koji je ionako shit format a ne DV snimak. Da je DV složio bih se sa tobom ali ovako nema razloga da se materijal ne snima direktno u MPEG2. Samo je za Leadtek karticu potrebno postaviti 6000kb/s i 100% kvaliteta i sve ima da ide ko podmazano.
Izvini mozda je za tebe neki VHS snimak shit format a za nekog bitna uspomena koju zeli da sacuva u digitalnom obliku. Koliko sam krstenja, svadbi, rodjendana... odradio sa VHS traka. Pa materijal i snimam direktno u MPEG2. To si mogao da procitas iz predhodnog posta i ne razumem te sta nije jasno kada se navede Optimal Quality sto stoji bas u WinFastu kao Capture profile seting.

Citat:
holodoc kaže:
A da. Mala napomena. Da bi se kasnije izbegla potreba za rekompresijom i ostalim glupostima veoma je pametno audio rippovati na 48KHz-a pošto pretpostavljam da taj materijal ide na DVD.
Da tu si u pravu za DVD treba po defaultu 48Khz
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2006, 4:22   #10
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: WinFast TV 2000 XP Expert

@AstraLogos

Daj kaži mi koji VHS snimak je dostojan DV-a. Pa i ja se bavim montažom odavno i kroz moje ruke je prošlo isto toliko svadbi, krštenja, sarana i "dragocenih uspomena" pa opet na svakom snimku se vidi da je kaseta hiljadu puta pregledana, pojavljuju se štrafte sa donje strane filma, kao posledica glave koja je non stop drljala po snimku.

I posle toga mi kaži da je neka VHS kaseta dostojna toga da dospe u DV.

OK što se tiče kratkih spotova i tako to onda OK ali čovek pita za kasetu a to je već potpuno druga stvar.

Inače namerno sam napisao protok od 6000kb/s i naveo kvaliet od 100% zato što po defaultu kvalitet stoji na 666 od ukupno 1000. 100% treba da ide jer na 666 ostavlja previše "kockica" kod kompresije.

Nego pošto vidim da se manje-više razumemo imaš li predstavu gde bih mogao da prebacim neke kasete iz BETA formata na DVD. Mislim ili prebacivanje ili da nabavim negde delove za video.

U pitanju su vredne uspomene takođe ali za razliku od VHS-a BETA sistem treba videti i čuti. Po meni to j već dostojno DV-a ali znam da od toga nema ništa. Nisu onih 25 kila od videa džabe.

A što se tiče lokalne televizije,... Bez uvrede ali to tek nje merilo. Ako televizija nije kalibra RTS onda je ne priznajem. Lokalni "sateliti" bili su i ostali drugorazredni amateri. Daleko od toga da hoću da kažem nešto u fazonu "nemaš pojma" jer te uopšte ni neznam. Hoću samo da kažem "radio sam na lokalnoj televiziji" meni ne znači ama baš ništa već znanje.

Poslednja ispravka: holodoc (25.2.2006 u 4:37)
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2006, 10:24   #11
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: WinFast TV 2000 XP Expert

Citat:
holodoc kaže:
@AstraLogos

Daj kaži mi koji VHS snimak je dostojan DV-a. Pa i ja se bavim montažom odavno i kroz moje ruke je prošlo isto toliko svadbi, krštenja, sarana i "dragocenih uspomena" pa opet na svakom snimku se vidi da je kaseta hiljadu puta pregledana, pojavljuju se štrafte sa donje strane filma, kao posledica glave koja je non stop drljala po snimku.

I posle toga mi kaži da je neka VHS kaseta dostojna toga da dospe u DV.

OK što se tiče kratkih spotova i tako to onda OK ali čovek pita za kasetu a to je već potpuno druga stvar.

Inače namerno sam napisao protok od 6000kb/s i naveo kvaliet od 100% zato što po defaultu kvalitet stoji na 666 od ukupno 1000. 100% treba da ide jer na 666 ostavlja previše "kockica" kod kompresije.

Nego pošto vidim da se manje-više razumemo imaš li predstavu gde bih mogao da prebacim neke kasete iz BETA formata na DVD. Mislim ili prebacivanje ili da nabavim negde delove za video.

U pitanju su vredne uspomene takođe ali za razliku od VHS-a BETA sistem treba videti i čuti. Po meni to j već dostojno DV-a ali znam da od toga nema ništa. Nisu onih 25 kila od videa džabe.

A što se tiče lokalne televizije,... Bez uvrede ali to tek nje merilo. Ako televizija nije kalibra RTS onda je ne priznajem. Lokalni "sateliti" bili su i ostali drugorazredni amateri. Daleko od toga da hoću da kažem nešto u fazonu "nemaš pojma" jer te uopšte ni neznam. Hoću samo da kažem "radio sam na lokalnoj televiziji" meni ne znači ama baš ništa već znanje.
Druze, nadji i jednu recenicu gde sam uporedjivao kvalitet VHS vs DV-a. Rekao sam kao sto si i ti sam priznao, da se radi o uspomenama koje su vrednije od samog kvaliteta video zapisa. A druga stvar je ta sto se trake vremenom razmagnetisu pa se digitalizacijom ovaj proces zaustavlja. O tim belim linijam na VHS snimcima ne bi ni doslo da se trake ne vrte po kucama i raznim krshevima sto dovodi do ostecenja iste. Zato ja imam HI-FI VCR sa 6 video glava kako bi sto vise izvukao sa VHS-a da to na nesto lici.
Inace Beta i VHS nemaju nikakvih dodirnih tacaka. Beta=Sony, SVHS i VHS=Panasonic. To sa Betom ja resavam ( pazi javna tajna ) upravo sa lokalne TV koja je bolje opremljena od vecine BGD TV stanica. Izuzimam RTS, Pink i BK. Uostalom gostujem u emisijam na raznim TV stanicama pa vidim sta imaju od opreme. Ogrebi se ako nekog poznajes na TV gde imaju betu i eto ti resenja.
U Vrscu ima tri lokalne TV od kojih je jedna u sastavu RTS-a. Pa sta mislis odakle bi gledao recimo Hemofarm - Zveda ili Partizan? Prilog o danu planete zemlje i akciji koja je sprovedena na terenu objavile su sve lokalne TV stanice jel se niko nije setio da izadje na teren i da snimi radove. Na takve sam priloge mislio i ne radim to cesto. Ali gostujem cesto u emisijama pa znam ljude.
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2006, 10:28   #12
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: WinFast TV 2000 XP Expert

Da rezimiram. Traku u VCR na TV kartici optimal quality 100% ( da ne zakeras ) i snimajte po 15min vase svadbe ili vazne dogadjaje. Pa sve to lepo u neki DVD autoring ( 15min. jedan chapter ) na 2h ukupno 8 cisto iz prakticnih razloga a moze i vise jel se lako prebacuje na odredjenu minutazu pri gledanju DVD-a. A i lakse kucni DVD playeri guraju manje fajlove bez obzira sto VOB iznosi ~ 1GB
Pozdrav!
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Tools za Winfast TV 2000/XP Expert Milos Bozic Video/TV softver 9 19.2.2009 16:45
Problem sa LEADTEK WinFast TV2000XP EXPERT Kluzo Grafika 10 17.6.2007 10:00
LEADTEK WinFast TV2000XP EXPERT Ilic Marko Grafika 11 10.12.2005 18:39


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:40.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com