Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > Forum o forumu
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Forum o forumu Pitanja, sugestije i problemi u radu s našim forumom

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.2.2007, 17:06   #141
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma Sveta kompjutera!

Nemoj da se nerviraš Bobiša! Mada si rekao ono sto smo svi pomislili...
glitch je offline  
Stara 26.2.2007, 20:13   #142
Nergal
V.I.P.
 
Član od: 25.9.2006.
Lokacija: Obrenovac (u stvari: Odai Plateau, Vvardenfell)
Poruke: 4.537
Zahvalnice: 1.185
Zahvaljeno 1.475 puta na 940 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma Sveta kompjutera!

E možda je ovo glupo pitanje, ali ja nisam siguran kako treba pravilno popuniti uplatnicu, s obzirom da je u pitanju štedna knjižica u banci a bojim se da nešto pogrešim i da prilog ode u etar. Pa ako bi Simke mogao da napiše post sa nekom šemom ispravno popunjene uplatnice kako bi se izbegle zabune. Mislim da ovo može i drugima da predstavlja problem.
Nergal je offline  
Stara 26.2.2007, 20:36   #143
Željko
Starosedelac
 
Član od: 31.1.2006.
Lokacija: Loznica
Poruke: 1.821
Zahvalnice: 832
Zahvaljeno 443 puta na 240 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Željko
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma Sveta kompjutera!

Meni predstavlja... Nemam pojma kako, šta i gde uplatiti?
Željko je offline  
Stara 26.2.2007, 20:43   #144
Bojan
Novaković
 
Avatar korisnika Bojan
 
Član od: 22.8.2005.
Lokacija: Beograd, Čukarica
Poruke: 1.183
Zahvalnice: 170
Zahvaljeno 365 puta na 168 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Bojan
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma Sveta kompjutera!

Simke, ajde daj sliku (ili info) popunjene uplatnice.
Bojan je offline  
Stara 26.2.2007, 21:05   #145
Alexandar
Član
 
Član od: 5.1.2006.
Lokacija: Sabac
Poruke: 134
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma Sveta kompjutera!

Ja se izvinjavam sto ovako s neba pa u rebra pitam nesto sto je mozda vec receno negde u prethodnim stranicama. Problem mi je jako los dial up. Yanima me broj ziro racuna, poziv na broj i ime primaoca da bih izvrsio uplatu. I zanima me jos da li ste izabrali OS za instalaciju. Ja predlazem dual boot, win i Ubuntu. Izvinjavam se i hvala.
Alexandar je offline  
Stara 26.2.2007, 21:32   #146
Mr. Garrison
Deo inventara foruma
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: South Park
Poruke: 4.887
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 164 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma Sveta kompjutera!

ma kakav bunt kakvi bakraci. koji ce im to djavo?
btw. odlicna ideja za skeiranje popunjene uplatnice...
Mr. Garrison je offline  
Stara 27.2.2007, 0:18   #147
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma Sveta kompjutera!

Da, da... Upravo kao sto rece, da je to tekuci racun onda je lako i jednostavno ali nikada nisam uplacivao na neciji stedni pa bi mi znacilo ako neko to objasni...
genius je offline  
Stara 27.2.2007, 2:16   #148
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma Sveta kompjutera!

Danas, tokom dana kada odem do banke uzeću jednu uplatnicu, popuniti i skenirati... pa ću je postaviti.

Iako će vam svaka ljubazna službenica u bankama vrlo rado pomoći i reći gde šta ide ako prepišete one brojeve koje sam dao.
Prvi veliki broj je broj banke a drugi je broj računa na koji se uplaćuje i tu nema nekih mogućnosti za grešku ali bez obzira postaviću kao što sam rekao sken.
Simke je offline  
Stara 27.2.2007, 2:41   #149
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma Sveta kompjutera!

Citat:
genius kaže: Pregled poruke
Da, da... Upravo kao sto rece, da je to tekuci racun onda je lako i jednostavno ali nikada nisam uplacivao na neciji stedni pa bi mi znacilo ako neko to objasni...
Nikakva razlika. Isto koristiš opštu uplatnicu kao kad bi otišao da platiš neku taksu ili slično
holodoc je offline  
Stara 27.2.2007, 2:44   #150
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma Sveta kompjutera!

OBAVEŠTENJE!

Iako smo do sada bili prilično precizni u obrazlaganju naše akcije, pojavila se potreba da još jednom pojasnimo.
  • Akcija prikupljanja para za decu stanovnike nekog od domova za napuštenu i nezbrinutu decu je isključivo akcija članova Foruma.
  • Akcija je pokrenuta na moju ideju, a ja sam član ovoga Foruma kome tu ideju niko nije niti dao niti nametnuo i izvorno je isključivo moja, te se stoga ne može smatrati bilo kakvom akcijom časopisa Svet Kompjutera niti ljudi koji rade i saradjuju sa časopisom a samim tim nema nikakve veze ni sa kućom Politika.
  • Ideja koju sam ovde izneo i koja je ovako lepo i dobro prihvaćena nastala je kao posledica naše velike ljubavi, nas sa ovoga Foruma, prema računarima, ljubavi koju želimo da podelimo sa onima koji nisu u prilici da imaju svoj računar.
  • Ideja koja je prihvaćena na moj predlog nikoga ne obavezuje i ne tera ga da se uključi u ovu humanu i potpuno dobrovoljnu akciju.
  • Sav novac koji bude skupljen u ovoj akciji otići će u svrhu nabavke nekog računara za spomenutu decu.
  • Novac se ne može i neće utrošiti za bilo kakve druge potrebe,
    niti za bilo kakve druge namene osim one namene za koju je predvidjen a to je kupovina računara i pripadajućih periferija.
  • Svi ostali troškovi koji se mogu pojaviti počev od otvaranja knjižice pa do mogućih putnih troškova prilikom nošenja i predaje računara moraju biti iz drugih izvora, koji nisu bitni u ovom slučaju.



Jedina veza koja postoji sa časopisom ''Svet kompjutera'' i sa kućom ''Politika'' je to što smo mi članovi ovoga Foruma, a Forum je vlasništvo časopisa a časopis je pak vlasništvo kuće ''Politika'' ali mislim da oni nemaju nikakvo pravo da nam zabrane jednu ovako nesebičnu akciju, koja ih ništa ne košta i koja im može doneti ako ništa drugo onda barem neke izvesne simpatije.

Moram napomenuti da mi nismo vlasništvo Foruma, niti ''Sveta kompjutera'' pa niti kuće ''Politika'' mi smo samo sasvim obični članovi koji sačinjavaju ovaj forum i čije su akcije apsolutno nezavisne od pomenutih,
mi smo članovi koji ovaj Forum čine onakvim kakav je, a to se može oceniti vrlo visokom ocenom ako se poredi sa sličnim Forumima iz okruženja.

Jedinu krivicu koju bi neko mogao prebaciti ljudima koji vode ovaj Forum je činjenica da su oni mogli sprečiti jednu ovakvu akciju, što bi dovelo do pada popularnosti časopisa a i odrazilo bi se na poslovanje kuće ''Politika'' pa koliko god to bilo.




PS.
Mislim da sam napisao sve što je bilo potrebno.
Da napomenem sve ovo nije pisano zbog nas ovde.
Pisano je samo zbog nekih ružnih likova, koji bi možda mogli da se pojave sa još ružnijim idejama i sa još lošijim namerama.


Ako sam nešto zaboravio ili ako postoje neke nejasnoće molio bih da dopunite ili da pitate.

Pozdrav.

Poslednja ispravka: Simke (27.2.2007 u 3:06)
Simke je offline  
Stara 27.2.2007, 2:51   #151
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma Sveta kompjutera!

Dokucavali smo se ti i ja, oko tog negativnog pupliciteta a u vezi polovnih komponenti... Pogani jezici nisu Bozja rabota
glitch je offline  
Stara 27.2.2007, 9:23   #152
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma Sveta kompjutera!

Tražili ste popunjenu uplatnicu,
pa evo uz Holodocovu pomoć, poslao mi je praznu uplatnicu ... stipsa jel se to tako kaže
Popunio sam je onako kako je to potrebno i sasvim dovoljno.

Naravno ne škodi i par pojašnjenja:
  • Uplatilac: Obavezno stavljajte nadimak po kojem ste ovde poznati a potom ako baš insistiraju u banci i ostale podatke.
  • Svrha uplate: Stavio sam zajednička akcija a može i bilo šta logično, jer njima u banci nije bitno a sumnjam i da bilo ko to čita osim službenika prilikom uplate.
  • Šifra plaćanja: Ostavljate prazno, Upisuje banka
  • Valuta: Ostavljate prazno, Upisuje banka
  • Model plaćanja: Ostavljate Prazno,

Mislim da je sada sve jasno ako nije pitajte.
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Uplatnica-v8-01bW.jpg
Viđeno:	228 puta
Veličina:	91,0 KB
ID:	6401  

Poslednja ispravka: Simke (27.2.2007 u 11:27)
Simke je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Simke na korisnoj poruci:
Nergal (14.3.2007)
Stara 27.2.2007, 14:58   #153
next
Veteran
 
Član od: 17.8.2006.
Lokacija: Varvarin (Caught somewhere in time...)
Poruke: 868
Zahvalnice: 915
Zahvaljeno 212 puta na 114 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku next Slanje poruke preko MSN-a korisniku next
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelj

Uplaceno,ali mi nisu dali da napisem Simke,vec samo Vojvodjanska bankai stavili neke crtice u ziro racunu,sad verovatno lupam glupsti,ali nikad nisam vrsio takve uplate,valjda ce sve biti u redu...
A i nisam mogao da stavim "next",vec puno ime i prezime pa oni dodali-nekst.... ,ali dobro to nije ni bitno...
Vazno je da akcija uspe...
next je offline  
Stara 27.2.2007, 15:20   #154
Dio37
Starosedelac
 
Član od: 3.2.2007.
Lokacija: Rubacava
Poruke: 2.282
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 1.167 puta na 469 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dio37
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelj

Citat:
next kaže: Pregled poruke
Uplaceno,ali mi nisu dali da napisem Simke,vec samo Vojvodjanska bankai stavili neke crtice u ziro racunu,sad verovatno lupam glupsti,ali nikad nisam vrsio takve uplate,valjda ce sve biti u redu...
A i nisam mogao da stavim "next",vec puno ime i prezime pa oni dodali-nekst.... ,ali dobro to nije ni bitno...
Vazno je da akcija uspe...
The same.
Dio37 je offline  
Stara 27.2.2007, 15:23   #155
Mrka Kapa
Starosedelac
 
Član od: 28.11.2006.
Poruke: 1.322
Zahvalnice: 375
Zahvaljeno 973 puta na 387 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelj

Mislim da neće moći da se kao "uplatilac" navede samo nick koji ovde koristimo, što znači da će Simke sve lepo da nas evidentira (bar ne mora da se navede adresa, valjda).
Ne mari, bitno da je su sve nedoumice u vezi uplatnica sada rešene i možemo da mic po mic sklapamo Prvi kompjuter sa Srcem
Mrka Kapa je offline  
Stara 27.2.2007, 15:26   #156
Master Neo
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.11.2005.
Lokacija: Stan
Poruke: 3.102
Zahvalnice: 374
Zahvaljeno 456 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelj

Ajde lepo da svi koji planiramo da uplacujemo, lepo mu posaljemo na PM, ime prezime i nadimak, pa nek on kod sebe napravi spisak ljudi.
Master Neo je offline  
Stara 27.2.2007, 15:27   #157
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelj

Ne, ne mora adresa da se daje. Ja imam drugara koji radi u banci, mislim da ce on mene da pusti da napisem samo Genius
genius je offline  
Stara 27.2.2007, 15:42   #158
Mrka Kapa
Starosedelac
 
Član od: 28.11.2006.
Poruke: 1.322
Zahvalnice: 375
Zahvaljeno 973 puta na 387 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelj

Genius, you lucky bastard (just joking).
Mrka Kapa je offline  
Stara 27.2.2007, 15:58   #159
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelj

Neće vam nigde dati da u polje pošiljaoca i primaoca brljate razne nepotrebne podatke. Jedino polje u kome možete da radite apsolutno šta vam je volja je polje "Svrha uplate". Dakle tu možete da napišete šta god hoćete tako da recimo kao svrhu možete da stavite 'Uplata za "Zajedničku akciju", nick na forumu'.

@Simke
Nemo bre tolko da me ocrnjuješ Nisam stipsa nego si ti zaboravio da preciziraš kakvu sam ti uplatnicu poslao. Ti si sigurno hteo da kažeš da sam ti poslao na mail vektorski odrađenu uplatnicu da bi mogao lepo i pregledno da je popuniš u nekom od svojih omiljenih programa Ima ljudi da pomisle da te zaje6avam tako što sam ti iz Kostolca poslao poštom praznu uplatnicu u Vrbas da bi ti mogao tamo da je skeniraš
holodoc je offline  
Stara 27.2.2007, 16:04   #160
Master Neo
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.11.2005.
Lokacija: Stan
Poruke: 3.102
Zahvalnice: 374
Zahvaljeno 456 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelj

Citat:
holodoc kaže: Pregled poruke
Neće vam nigde dati da u polje pošiljaoca i primaoca brljate razne nepotrebne podatke. Jedino polje u kome možete da radite apsolutno šta vam je volja je polje "Svrha uplate". Dakle tu možete da napišete šta god hoćete tako da recimo kao svrhu možete da stavite 'Uplata za "Zajedničku akciju", nick na forumu'.

@Simke
Nemo bre tolko da me ocrnjuješ Nisam stipsa nego si ti zaboravio da preciziraš kakvu sam ti uplatnicu poslao. Ti si sigurno hteo da kažeš da sam ti poslao na mail vektorski odrađenu uplatnicu da bi mogao lepo i pregledno da je popuniš u nekom od svojih omiljenih programa Ima ljudi da pomisle da te zaje6avam tako što sam ti iz Kostolca poslao poštom praznu uplatnicu u Vrbas da bi ti mogao tamo da je skeniraš
Ma on je sigurno mislio, da kad si mu vec poslao uplatnicu, mogao si da uplatis koju kintu na racun, pa da mu posaljes tako vec popunjenu. Barem sam ja tako shvatio...
Master Neo je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:58.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com