Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > Forum o forumu
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Forum o forumu Pitanja, sugestije i problemi u radu s našim forumom

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.8.2007, 0:05   #61
Stevvan
Veteran
 
Član od: 17.12.2005.
Lokacija: Zarkovo, Beograd
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 97
Zahvaljeno 179 puta na 104 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Stevvan Slanje poruke preko Skypea korisniku Stevvan
Određen forumom Re: Pa, dobro, kakvi smo to mi? Pitanja za članove Foruma ...

A jos jedna stvar sto se tice dece bez roditelja. Nemora da znaci da ce njima kompjter da znaci onoliko koliko znaci nekim ljudima, sta ako oni vise vole loptu (primer je moj brat). Kompjuter je samo masina, i kao takva ne moze imati dusu. To je materijalno a ne duhovno bogastvo. Poslednje 2 recenice su cinjenice a ne moje licno misljenje. Sad sve zavisi kako ko sta dozivljava. Umoran sam vise ocu jos samo par stvari da kazem:
Slazem se sa Highlanderom.
Slazem se sa Bobijem o prici sa reputacijama. Ljudi to su samo kvadratici! Cenite druge po postovima a ne po kvadraticima!

I zapamtite:
Sve sto uradite se vidi, i sve sto ne uradite se vidi.

Stevvan je offline  
Stara 3.8.2007, 1:05   #62
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Pa, dobro, kakvi smo to mi? Pitanja za članove Foruma ...

@Stevvan

Nije težište ove teme na skupljanju para za računar, to je bio samo moj primer u jednom širem kontekstu. E sad zašto je on tako shvaćen i zašto neki ljudi potežu to u shvaćanju ideje ove teme u kojoj sada pišemo ne bih sada raspetljavao.

Ne želim da mi se prebacuje ideja o sakupljanju para, ni jednog momenta nisam imao želju da na taj način sebe promovišem, ako si pratio tu temu primetio si kako stalno naglašavam da je to naša zajednička akcija i da sam čak u jednom momentu ponudio da neko drugi bude promoter te akcije.
U toj temi i akciji koja se odvija mnogi od nas su aktivni i oni se na najbolji način trude da to sve uspe, neću spominjati ni jedno ime posebno ali to su po meni ljudi koji zaslužuju pažnju naše zajednice tj. foruma. Svakako da su oni aktivni i u drugim delovima foruma, kao što ima aktivnih, korisnih i vrednih članova po drugim temama koji takodje svojim kvalitetima i korisnošću zavredjuju izvesnu pažnju a recimo nisu uopšte aktivni u akciji što ne umanjuje njihove vrednosti.

Zar je teško shvatiti kada tvrdim kako se po nekad previše pažnje posvećuje članovima koji to ne zaslužuju u tolikoj meri a kako oni koji tu pažnju zaslužuju ostaju u senkama reflektora.

Zbog toga sam postavio pitanje, pitanje za nas same jer mi treba da se zapitamo sami o sebi i o svom ponašanju na forumu.



PS.

Da li forum ima dušu? Pa svakako da svaki forum ili pak mesto na kojem se okuplja ovoliki broj ljudi sa svim svojim potencijalima nije bez izvesnih karakteristika koje se mogu uporediti sa karakteristikama koje krase čoveka.

Da li će se to nazvati dušom foruma, da li će se forum nazvati bićem i sl. ponekad je to sloboda onoga koji opisuje i piše.

A što se tiče primoravanja, molio bih te da utiske potražiš u mojim porukama a ne u porukama koji prate moje ili ih objašnjavaju na neki drugačiji način svojstven onima koji su ih napisali kao i njihovim vidjenjima.

Dodao bih samo kako mi ne možemo pretpostaviti koliko računar dobijen od našeg foruma, popunjen različitim sadržajima može da utiče na budućnost nekih klinaca, naša mašta to ne može da dosegne i možemo samo pretpostavljati a da će uticati to je sigurno i nema mesta pretpostavkama.



Ovo nije samo odgovor tebi iako sam se na tvoju poruku nastavio, lično veći deo tvoje poruke mi je sasvim prihvatljiv.

Pozdrav.
Simke je offline  
Stara 3.8.2007, 4:32   #63
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Pa, dobro, kakvi smo to mi? Pitanja za članove Foruma ...

Citat:
Simke kaže: Pregled poruke
Zar je teško shvatiti kada tvrdim kako se po nekad previše pažnje posvećuje članovima koji to ne zaslužuju u tolikoj meri a kako oni koji tu pažnju zaslužuju ostaju u senkama reflektora.
Pa cekaj, koja je to paznja koja se poklanja ''clanovima koji to ne zasluzuji u tolikoj meri''? Npr. skoro sve poruke u Srletovoj temi su obicno zezanje... niko njega ne ceni vise zato sto je zapoceo takvu temu, bas je suprotno. I kako to oni koji tu paznju zasluzuju ostaju u senkama reflektora? Velika vecina ima vise od 1 reputacione kockice i zahvaljeno im je ohoho puta. Svakom je drago kad vidi da je uradio nesto korisno, da je nekom pomogao, pa da ga taj neko ceni. Po mom misljenju, zahvalnica ili pozitivna reputacija je dovoljna.

Kao sto sam vec rekao, kod Srleta situacija je obrnuta - njemu niko nije dao pozitivnu (verovatno), niti mu se zahvalio. Cisto sumnjam da bilo ko od clanova koji zasluzuju paznju ne zna da ga drugi cene.

Sto se tice pitanja iz naslova teme, kakvi smo to mi, ne vidim zasto smo losi. Normalno je da ce neko da postavi svoje misljenje u temi kao sto je Srletova (jer ga ima vecina), a takodje je normalno da ce neko da se zahvali kad mu neko pomogne (sto se takodje desava). So, what's the problem?
caine je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku caine na korisnoj poruci:
Stevvan (3.8.2007)
Stara 3.8.2007, 11:23   #64
Stevvan
Veteran
 
Član od: 17.12.2005.
Lokacija: Zarkovo, Beograd
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 97
Zahvaljeno 179 puta na 104 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Stevvan Slanje poruke preko Skypea korisniku Stevvan
Određen forumom Re: Pa, dobro, kakvi smo to mi? Pitanja za članove Foruma ...

caine mi uze rec sa tastature. Zaista nisam primetio da se paznja posvecuje clanovima koji je nezasluzuju, niti da im neko kaze 'Bravo majstore sto tako radis ti si moj idol'. Cak sta vise mozes pogledati u forumu za programiranje da svako ko je dosao sa nekim glupim stavom, zeljom ili necim drugim nikad nije bio dignut u nebesa. Recicu ponovo da ne znam sta se desava u drugim forumima niti mi je logicno da tako nesto postoji. Ponovo nisam ni video clanove koji paznju zasluzuju a ne dobijaju je. Uzecu za primer teme 3d galerija i njenu pratecu, gde se jasno vidi da kada neko uradi nesto dobro biva pohvaljen za to od strane drugih clanova.
A sada cu da potrazim temu od tog korisnika (Srle bese ) jer me zivo zanima zasto je nastalo to negodovanje.
Stevvan je offline  
Stara 3.8.2007, 11:36   #65
Sale013
Kind Of A Big Deal
 
Avatar korisnika Sale013
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Levo od Pakla
Poruke: 2.214
Zahvalnice: 344
Zahvaljeno 450 puta na 265 poruka
Određen forumom Re: Pa, dobro, kakvi smo to mi? Pitanja za članove Foruma ...

E ovo je materijal za smejanje.. Okupili se ljudi da plaču jedni drugima na ramenu.. Pa pobogu šta se ovo dešava? Jel to SK postao časopis tipa "my love story" ili kako već? Dajte ljudi ostavljajte emocije malo po strani.. Trudim se da u ovom mom odgovoru ne kažem sve što mi je na umu jer ovo ne bi bilo dobro
Po meni nema ništa gore od gomile patetičnih muškaraca. Ajde ok je do određene granice sve ovo, ali preteraste ga..
Citat:
Da li forum ima dušu?
Pa naravno da nema! Imaš specijalizovane forume za duše i tako to
Ovde smo da bismo ostavili neki svoj deo znanja o kompjuterima i da bi naučili nešto a ne da izigravamo psihijatre, plačemo i pišemo kako nam je teško u životu.
Citat:
Možete da me ne volite, imate potpuno pravo ako mislite da sam Vas uvredio.
Ovaj PS mi je dao za pravo da postujem ovo..
Sale013 je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Sale013 na korisnoj poruci:
fingerprint (25.9.2008)
Stara 3.8.2007, 13:09   #66
Ulmawen
Starosedelac
 
Član od: 6.4.2007.
Lokacija: Narquelion la.. tu y aldalin Kortirionwen
Poruke: 1.360
Zahvalnice: 484
Zahvaljeno 920 puta na 515 poruka
Određen forumom Re: Pa, dobro, kakvi smo to mi? Pitanja za članove Foruma ...

Citat:
caine kaže: Pregled poruke
Pa cekaj, koja je to paznja koja se poklanja ''clanovima koji to ne zasluzuji u tolikoj meri''?
Neko je baš pitao za grupe na forumu.. Ako se ne varam, to je bilo u temi "predlozi i sugestije". I nekako smo se valjda svi (ili bar većina) složili da su podele loše. Pa zašto da onda delimo članove na one koji "zaslužuju pažnju" i na one koji je ne zaslužuju? Pa to je pitanje subjektivnog doživljaja!

Citat:
Sale013 kaže: Pregled poruke
E ovo je materijal za smejanje.. Okupili se ljudi da plaču jedni drugima na ramenu..
To je dobro za razvijanje bliskijih međuljudskih odnosa... A i malo smeha nije na odmet. Evo meni je baš zabavno da uz popodnevnu kafu čitam oko kakvih gluposti ljudi padaju u vatru.

Citat:
Sale013 kaže: Pregled poruke
Po meni nema ništa gore od gomile patetičnih muškaraca.
Ima- klimakterične žene!
Ulmawen je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Ulmawen na korisnoj poruci:
Orvel (4.8.2007)
Stara 7.11.2007, 11:52   #67
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Pa, dobro, kakvi smo to mi? Pitanja za članove Foruma ...

Otprilike, ovde više nema ništa više pametno da se kaže.
Izgleda da sve što bi se pisalo sledeće može biti samo nešto banalno... ili spam.

Tema ostaje jer ima zanimljivih razmišljanja... ali zaključana.
VojaM je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:46.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com