Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Grafika

Grafika Video karte i monitori

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.10.2009, 0:46   #141
tomas
Starosedelac
 
Član od: 28.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.965
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 273 puta na 224 poruka
Određen forumom Re: TV: Plazma ili LCD?

Vec mesec dana posedujem plazmu LG 42PQ3000 nista mu ne fali,radi
svarseno i slika je fantasticna. Ja bi najradije zaobisao sve osim Panasonica i Pioneer Kuro ali skupo,dobro panasonic i moze se nadje za 70-atk hiljada ali svi bolji i noviji modeli su preko 100k a pioneer cak i 200k. Predpostavljam da su starije serije lg plazma televizora bile lose ali ove nove su dobre,pa kada gomila korisnika hvali LG na avforumu zasto ne uzeti. Znaci vecinom su pozitivna iskustva i rec je o modelma 42pq3000,42pq6000 i 50pq6000.
tomas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.10.2009, 16:31   #142
Dejan Simic
Član
 
Član od: 25.10.2009.
Lokacija: #5%&
Poruke: 397
Zahvalnice: 61
Zahvaljeno 43 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: TV: Plazma ili LCD?

Citat:
tomas kaže: Pregled poruke
Vec mesec dana posedujem plazmu LG 42PQ3000 nista mu ne fali,radi
svarseno i slika je fantasticna. Ja bi najradije zaobisao sve osim Panasonica i Pioneer Kuro ali skupo,dobro panasonic i moze se nadje za 70-atk hiljada ali svi bolji i noviji modeli su preko 100k a pioneer cak i 200k. Predpostavljam da su starije serije lg plazma televizora bile lose ali ove nove su dobre,pa kada gomila korisnika hvali LG na avforumu zasto ne uzeti. Znaci vecinom su pozitivna iskustva i rec je o modelma 42pq3000,42pq6000 i 50pq6000.
Moguce je da je popravljena situacija sa LG modelima ne zelim da se ikom desi ono sto se desilo meni sa TV-om em sam ga u ono vreme platio papreno skupo em sam i za novu godinu ostao bez TV-a cekali su 43 dana u servisu da mi jave da je uradjen a u garantnom listu pise da mogu da zadrze 45 dana i ako onda ne poprave dobijas nov TV zar nije providno da su namerno to radili i evo opet mi se na tom LG-u pojavio isti kvar kao u i predhodna 3 slucaja kad sam ga nosio na opravku upalim ga a on se ugasi u pozadini se cuje samo ton a nema slike i kad ga ponovo ugasim iupalim onda radi normalno izvinjavam se ako se malo vise zalim znam da je ovo prica za neke druge servise a ne za ovaj forum al sam se toliko nanervirao sa ovim TV-om da bi ga najradije bacio ruku na srce dobru sliku ima prikljucivao sam i pc na njega i sony play station velika se razlika primecuje al opet ponavljam otvorite sestoro ociju kad kupujete aparate jer ima dosta djubreta koje odbiju u ozbiljnim drzavama pa ta roba zavrsi na nasem trzistu
Dejan Simic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.10.2009, 17:16   #143
galebns
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 0,0,0
Poruke: 2.660
Zahvalnice: 1.649
Zahvaljeno 695 puta na 482 poruka
Određen forumom Re: TV: Plazma ili LCD?

Hvala na podeljenom iskustvu al gari stavi tacku ponegde.
galebns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2009, 17:06   #144
leka
Član
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 433
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 73 puta na 56 poruka
Određen forumom Re: TV: Plazma ili LCD?

Meni je stigao moj LCD LG, i zasad sam prezadovoljan. Slika je odlicna, preko HDMI, uzivam u .mkv filmovimaProbao sam i kablovsku, slika je solidna, kad se stavi 4:3 format naravno.
leka je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2009, 23:35   #145
tamagotchi
Novi član
 
Član od: 13.11.2009.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: TV: Plazma ili LCD?

SONY KDL-32L4000 i
SONY KDL-32S4000K

sta mislite o ovim LCD TV-ima?
treba mi 32", ako imate preporuku i neke druge proizvodjace a da su u ovoj cenovnoj grupi (do 600 evra)
unapred hvala.... )
tamagotchi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2009, 0:52   #146
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: TV: Plazma ili LCD?

Sto se mene tice ja bih ti preporucio Samsung 32B651 ali posto on znatno prevazilazi sumu koju si naveo sledeci na mojoj listi preporuka je 32B530 koji je takodje dosta dobar TV a kosta oko 55k dinara.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.11.2009, 16:53   #147
MaliZmaj
Član
 
Član od: 21.2.2007.
Poruke: 122
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: TV: Plazma ili LCD?

Citat:
Dejan Simic kaže: Pregled poruke
Moguce je da je popravljena situacija sa LG modelima ne zelim da se ikom desi ono sto se desilo meni sa TV-om em sam ga u ono vreme platio papreno skupo em sam i za novu godinu ostao bez TV-a cekali su 43 dana u servisu da mi jave da je uradjen a u garantnom listu pise da mogu da zadrze 45 dana i ako onda ne poprave dobijas nov TV zar nije providno da su namerno to radili i evo opet mi se na tom LG-u pojavio isti kvar kao u i predhodna 3 slucaja kad sam ga nosio na opravku upalim ga a on se ugasi u pozadini se cuje samo ton a nema slike i kad ga ponovo ugasim iupalim onda radi normalno izvinjavam se ako se malo vise zalim znam da je ovo prica za neke druge servise a ne za ovaj forum al sam se toliko nanervirao sa ovim TV-om da bi ga najradije bacio ruku na srce dobru sliku ima prikljucivao sam i pc na njega i sony play station velika se razlika primecuje al opet ponavljam otvorite sestoro ociju kad kupujete aparate jer ima dosta djubreta koje odbiju u ozbiljnim drzavama pa ta roba zavrsi na nasem trzistu
da se nadovezem na tvoju zalbu na lg ja sam pazario i lg 22''tft i 32''lcd tv u istoj radnji i uvoznik je pin ko. nakon 10dana konstatovah problem na monitoru od 22''. imao sam zive muke da sa njima izadjem na kraj u dva navrata sam hteo fizicki da nasrnem na servisera sto me pravi budalom i na kraju sam pozvao inspekciju i dali su mi drugi monitor uz naravno negodovanje ali sam shvatio da to nema veze sa lgijem ni sa samim pinom vec nekultura servisera a ja sam jedan od srecnih koji je uspeo da istera pravdu sa inspekcijom posto ni inspekcija nije obrazovana po it pitanju pa je to sut sa rogatim
MaliZmaj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.11.2009, 17:33   #148
Dejan Simic
Član
 
Član od: 25.10.2009.
Lokacija: #5%&
Poruke: 397
Zahvalnice: 61
Zahvaljeno 43 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: TV: Plazma ili LCD?

Citat:
MaliZmaj kaže: Pregled poruke
da se nadovezem na tvoju zalbu na lg ja sam pazario i lg 22''tft i 32''lcd tv u istoj radnji i uvoznik je pin ko. nakon 10dana konstatovah problem na monitoru od 22''. imao sam zive muke da sa njima izadjem na kraj u dva navrata sam hteo fizicki da nasrnem na servisera sto me pravi budalom i na kraju sam pozvao inspekciju i dali su mi drugi monitor uz naravno negodovanje ali sam shvatio da to nema veze sa lgijem ni sa samim pinom vec nekultura servisera a ja sam jedan od srecnih koji je uspeo da istera pravdu sa inspekcijom posto ni inspekcija nije obrazovana po it pitanju pa je to sut sa rogatim
Zmajce ko nije imao ovakvih problema on ne veruje onom drugom.Nije isto kad nesto gledas sa strane i kad si ucesnik u tome.U svakom slucaju svaka ti cast sa bezobraznima i treba bezobrazno.Mi ipak zivimo u skupoj drzavi i nije mala stvar kad neko hoce da ti uvali djubre a ti si to sa mukom zaradio.Mene je licno ovaj LG LCD 32" kostao pre skoro dve godine 63000 din. a tri puta ga nosio u servis i opet me dr.a,i jos treba da ga hvalim pozzzzz
Dejan Simic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2009, 20:32   #149
Bizzare Contact
Član
 
Član od: 14.9.2009.
Poruke: 232
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 17 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: TV: Plazma ili LCD?

Resio sam sa kupim LCD TV za ~40k...ono sto sam nasao je Samsung LE32A330,ali ne znam koliko je on zapravo kvalitetan obzirom na nisku cenu.
Takodje su mi pricali nesto o uvodjenju digitalnih programa sledece godine i kako bi zbog dodatnih troskova trebalo da sacekam...Imate li neki savet ili sugestiju?

edit:zaboravio sam da kazem da ce da se koristi samo koristi samo za gledanje tv-a,ne za igranje,pa mi jevazan kvalitet slike koju prikazuje...

Poslednja ispravka: Bizzare Contact (20.12.2009 u 21:12)
Bizzare Contact je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.12.2009, 1:11   #150
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: TV: Plazma ili LCD?

Proslogodisnji model i to iz najnize serije 3. Mislim da ti ovo dovoljno govori o TV-u.
Verovatno pokusavaju da ociste ono sto im je ostalo na lageru mada mi 40k dinara za taj model i ne izgleda nimalo jeftino.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2009, 18:38   #151
marko-bgd
Član
 
Član od: 11.9.2009.
Poruke: 47
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 10 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: TV: Plazma ili LCD?

Uzimam tv i dopao mi se SONY 40w5500, misljenje??
marko-bgd je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2009, 20:09   #152
BORG
Član
 
Član od: 13.12.2006.
Poruke: 91
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: TV: Plazma ili LCD?

Nista od navedenog priznajem samo lcd u LED tehnologiji! E to je slika za koju vredi dat pare! Premda ih treba mnogo
BORG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2009, 20:20   #153
zdravkelja
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: secretlevel.org
Poruke: 4.264
Zahvalnice: 1.929
Zahvaljeno 1.916 puta na 819 poruka
Određen forumom Re: TV: Plazma ili LCD?

Plazma je jeftinija od LEDa i ima bolju sliku...
zdravkelja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zdravkelja na korisnoj poruci:
TypeR (10.1.2010)
Stara 30.12.2009, 0:36   #154
Bizzare Contact
Član
 
Član od: 14.9.2009.
Poruke: 232
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 17 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: TV: Plazma ili LCD?

Kupio sam Samsung LE32B350 i imam ogroman problem...Slika je losija nego na onom zastarelom CRT-u koji sam imao pre njega ...Da li neko zna gde mogu da nadjem podesavanja u vezi osvetljenja,kontrasta i ostalo?
Bizzare Contact je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2009, 1:04   #155
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: TV: Plazma ili LCD?

To sto ti je slika losija gledajuci "obicne" programe putem kablovske ili zemaljske antene je sasvim normalna i ocekivana stvar.
Verovatno treba da odradis kalibraciju slike a parametre za podesavanje za tvoj model mozes naci na nekom od ovih sajtova.

@ BORG
Slika na LED televizorima bi zaista trebala da bude bolja nego na LCD ili Plazma televzorima ali to nije jos uvek pravilo i vise zavisi od modela do modela posto, obzirom da se radi o novoj tehnologiji, jos uvek nije sve kako bi proizvodjaci zeleli da bude, tj. jos uvek ima odrejenih decijih bolesti koje su LCD i plazme vec prelezale. Mislim da zbog toga, a imajuci u vidu i odnos kvalitet - cena jos uvek nije vreme da se toliko zalece i kupuju LED televizori, narocito jer si i sam svestan njihove cene.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2009, 3:11   #156
Bizzare Contact
Član
 
Član od: 14.9.2009.
Poruke: 232
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 17 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: TV: Plazma ili LCD?

Citat:
Marti Misterija kaže: Pregled poruke
To sto ti je slika losija gledajuci "obicne" programe putem kablovske ili zemaljske antene je sasvim normalna i ocekivana stvar.
Verovatno treba da odradis kalibraciju slike a parametre za podesavanje za tvoj model mozes naci na nekom od ovih sajtova.
Ok,hvala ti,videcu vec sam.Sem toga,kakav je ovaj LCD tj. da li je dobar izbor ili sam pogresio?
Bizzare Contact je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2009, 14:49   #157
BORG
Član
 
Član od: 13.12.2006.
Poruke: 91
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: TV: Plazma ili LCD?

Naravno da je cena prevelika ali definitivno je slika bolja gledao sam svojim ocima signal (slike), odnosno izvor signala je za plazmu, lcd i lcd u led tehnologiji bio isti i slika je bila neuporedivo bolja dakle jasnija ostrija bogatijih boja i boljeg kontrasta na led tv -u nego na ostala dva stim da je lcd bio bolji od plazme duplo. I jedna informacija vezna za ovo ne nosim naocare sociva i nisam daltonista. Tehnologija jos mora da se razvije to je definitivno ali ja bih preporucio u koliko nije neophodno da se tv menja, osim zato sto je riknuo, sto se desilo meni, sacekajte do sledece nove pasce cena i ispod 1ke.
BORG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2009, 17:29   #158
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: TV: Plazma ili LCD?

@ Bizzare Contact
Osnovni model iz (jos jedan dan) ovogodisnje serije i kao takav nema nista posebno niti napredno ali sluzi svrsi + sasvim OK cena, tako da mogu da kazem da je OK kupovina za te novce.

@ BORG
Izgleda da me nisi razumeo - nisam rekao da ne valja, stavise naveo sam da jeste kvalitetniji ali na osnovu komentara ljudi sa eminentnijih AV foruma, kao i svaka nova tehnologija mnogo cesce dolazi do hardverskih problema i kvarova, kao i problema sa softverom bez obzira na update firmwarea tako da jos treba sacekati na kupovinu istih ali ne zbog toga da cena padne ispod 1k vec da se otklone svi uoceni propusti kojih kao i kod svakog novog proizvoda ima. Tek kad se to ucini moci ce da se uziva u radu onako kako treba, do tada vecina (namerno naglasavam ne svi) imace manjih ili vecih problemcica koji su i za ocekivati.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2009, 18:01   #159
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.863
Zahvalnice: 2.926
Zahvaljeno 3.850 puta na 1.161 poruka
Određen forumom Re: TV: Plazma ili LCD?

Citat:
BORG kaže: Pregled poruke
Naravno da je cena prevelika ali definitivno je slika bolja gledao sam svojim ocima signal (slike), odnosno izvor signala je za plazmu, lcd i lcd u led tehnologiji bio isti i slika je bila neuporedivo bolja dakle jasnija ostrija bogatijih boja i boljeg kontrasta na led tv -u nego na ostala dva stim da je lcd bio bolji od plazme duplo. I jedna informacija vezna za ovo ne nosim naocare sociva i nisam daltonista. Tehnologija jos mora da se razvije to je definitivno ali ja bih preporucio u koliko nije neophodno da se tv menja, osim zato sto je riknuo, sto se desilo meni, sacekajte do sledece nove pasce cena i ispod 1ke.
Ne znam sta si gledao, Sta je bio izvor slike na tim televizorima? Plazma televizori u svakom pogledu daju kvalitetniju sliku od LCD televizora (ukljucujuci i LED LCD televizore). Plazma televizori danas su superiorniji u skoro svakom pogledu. Kvalitet slike, uglovi gledanja, brzina odziva, gama boja, kontrast, black levels, vek trajanja (neoPDP)... Ako razmisljate da kupite tv veci od 37 inca procitajte jos jednom prethodnu recenicu. Ako kupujete TV od 37 ili manji (ili planirate da ga povezete prvanstveno na PC) onda je LCD logican izbor.
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku oluja na korisnoj poruci:
tomas (31.12.2009), TypeR (10.1.2010)
Stara 31.12.2009, 10:21   #160
bleach
Član
 
Član od: 3.11.2009.
Poruke: 93
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: TV: Plazma ili LCD?

po meni je LCD jer sam cuo da se plazma kvari cesce.
bleach je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
lcd, plazma

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Plazma TV - korisničko iskustvo (opis) Panasonic tv-a N_i_k_o_l_a Grafika 10 15.2.2010 11:24
Prodaja plazma televizora u EU M.C. Brbljaonica 8 24.1.2009 20:31


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:58.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com