Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.12.2013, 18:27   #1
zlatko_t
Novi član
 
Član od: 29.8.2012.
Poruke: 23
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom micro SD problem

Pre svega izvinjavam se ako sam postavio temu na pogrešnom mestu, nadam se da nisam...
Imam telefon Prestigio 5044 Duo, sa android verzijom 4.2.1, što je moj prvi Android telefon (koji sam kupio nakon pročitanog testa na Benchmarku), tako da i pored sveg truda nisam u stanju da rešim moj problem, a on se ogleda u sledećem:
Prebacio sam u tefon micro SD karticu od 2 GB koju sam koristio bez problema 2 godine u starom telefonu, međutim njeno ponašanje u android telefonu me bas zbunjuje. Spojio sam telefon sa računarom i prebacio jedan fim od 700 Mb na micro SD karticu, i sada više uopšte ne uspevam da ga izbrišem. Na kartici sam imao od ranije neke slike i muziku koju takođe ne mogu nikako da izbrišem. U stvari u fajl menadžeru telefona izbrišem pomenute fajlove i pokazuje mi da je za toliko MB oslobodio memoriju kartice, međutim kada isključim telefon i ponovo uključim svi izbrisani fajlovi su ponovo tu, kao da ih nisam brisao.
Drugi prolem koji je takođe povezan sa micro SD karticom se ogleda u tome što mi se nakon isključivanja i ponovnog uključivanja telefona same od sebe izbrišu sve fotografije koje sam slikao telefonom (po difoltu) se smeštaju u folder SD card/DCIM/Camera medjutim same od sebe se obrišu, pored toga mi se obrišu i aplikacije koje instaliram i prebacim na micro SD karticu, aplikacije koje su instalirane na memoriji telefona su sve tu.
Karticu sam probao da formatiram u računaru (bio mi je telefon spojen na računar, a ne preko adaptera) i nije mogla da se formatira, pokušao sam da je formatiram u drugom telefonu takodje bezuspešno.
Da li je rešenje problema u kupovini nove kartice ili u nekim podešavanjima telefona?
zlatko_t je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2013, 0:28   #2
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: micro SD problem

Pa, ako kartica ne uspeva da se formatira ni u tom ni u drugom telefonu pretpostavljam da je problem do kartice i moguće je da je crkla.
Da li se ti isti simptomi javljaju kad je staviš u drugi telefon?
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2013, 12:29   #3
dragonfly0
Član
 
Član od: 6.9.2009.
Poruke: 197
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 29 puta na 29 poruka
Određen forumom Re: micro SD problem

Probaj sa programom SDFormatter.
dragonfly0 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa pristupom https vezama Miki2 Operativni sistemi 2 26.8.2013 10:04
Problem HDD Led Sija kao Sumanut (negasi se) King SRB Kvarovi 19 10.7.2013 7:21
Problem sa seckanjem PES-a 2012 Stefan-TeBra otpaTci 1 18.8.2012 21:14
Extremno cudan problem sa RapidShare-om MarkoT Internet tehnologije 8 2.4.2010 18:20
Problem sa zvukom - da li je do hardware-a ili nesto drugo? FiresnakE Kvarovi 6 5.3.2010 12:08


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:39.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com