Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Slobodni softver

Slobodni softver Teme o softveru otvorenog koda (programi i operativni sistemi), projektima, zajednici...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.11.2010, 20:15   #1
lakistrike95
Član
 
Član od: 16.5.2010.
Poruke: 86
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku lakistrike95
Određen forumom Problem! Wireless konekcija

Imam problem, instalirao sam Ubuntu 10.10, sve je proslo u najboljem redu, ali sada ne mogu da se kontektujem na wireless, udjem gore gde mi pokazuje wireless, vidim moguce mreze, i kada kliknem da se poveze, ono pokusava i na kraju nece, ovo se nije desilo samo meni, vec mnogima koje ja znam, nisu uspevali da rese, kartica mi je RALINK WIRELESS model: WL-150G-C, ako neko zna sta da radim nek pomogne
lakistrike95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.11.2010, 20:29   #2
Fantastic
Član
 
Član od: 1.4.2010.
Lokacija: Kuca
Poruke: 458
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 37 puta na 33 poruka
Određen forumom Re: Problem!! Wireless konekcija

pogledaj sledeci link mozda pomogne

https://answers.launchpad.net/ubuntu...uestion/125023
Fantastic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.11.2010, 20:53   #3
Dare01
Veteran
 
Član od: 18.6.2010.
Lokacija: Sremska Mitrovica, Srbija
Poruke: 522
Zahvalnice: 87
Zahvaljeno 121 puta na 106 poruka
Određen forumom Re: Problem!! Wireless konekcija

Citat:
lakistrike95 kaže: Pregled poruke
Imam problem, instalirao sam Ubuntu 10.10, sve je proslo u najboljem redu, ali sada ne mogu da se kontektujem na wireless, udjem gore gde mi pokazuje wireless, vidim moguce mreze, i kada kliknem da se poveze, ono pokusava i na kraju nece, ovo se nije desilo samo meni, vec mnogima koje ja znam, nisu uspevali da rese, kartica mi je RALINK WIRELESS model: WL-150G-C, ako neko zna sta da radim nek pomogne
Moraš prvo ići na edit connection, uneti parametre ili user name i pass.
Dare01 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.11.2010, 21:13   #4
lakistrike95
Član
 
Član od: 16.5.2010.
Poruke: 86
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku lakistrike95
Određen forumom Re: Problem!! Wireless konekcija

Pokusacu sa onog linka Ima zanimljivo da se nadje, hvala ako ne uspe videcemo nesto drugo.....
lakistrike95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.11.2010, 22:32   #5
lakistrike95
Član
 
Član od: 16.5.2010.
Poruke: 86
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku lakistrike95
Određen forumom Re: Problem!! Wireless konekcija

Nista nisam uspeo
lakistrike95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.11.2010, 23:16   #6
blast beat
V.I.P. GNU/Linux
 
Član od: 7.6.2009.
Lokacija: Novi Sad, Vojvodina OS: Arch Linux
Poruke: 2.508
Zahvalnice: 250
Zahvaljeno 649 puta na 499 poruka
Određen forumom Re: Problem!! Wireless konekcija

Na kakvu mrezu se povezujes?
blast beat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2010, 0:52   #7
lakistrike95
Član
 
Član od: 16.5.2010.
Poruke: 86
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku lakistrike95
Određen forumom Re: Problem!! Wireless konekcija

Nista, uspeo sam.... Jedva nekako posle 4h mucenje nekako sam uspeo
lakistrike95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2010, 9:20   #8
Neky
Starosedelac
 
Član od: 15.6.2007.
Lokacija: Amsterdam
Poruke: 1.817
Zahvalnice: 463
Zahvaljeno 310 puta na 230 poruka
Određen forumom Re: Problem!! Wireless konekcija

Ajde sad ti pomozi ostalima.

Lepo opiši koji je tip mreže, koji hardver, šta si radio, kako si radio...
Neky je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2010, 19:29   #9
lakistrike95
Član
 
Član od: 16.5.2010.
Poruke: 86
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku lakistrike95
Određen forumom Re: Problem! Wireless konekcija

Pazi ovako, kartica je ralink wl-150g-c, sistem je linux ubuntu, ova kartica je malo specificna za net na linux-u, uradite ovako, udjete u opcije i podesite onaj server sa kog primate net, npr. meni je AP3, kliknes na njega i ides edit, zatim ides na zadnje dve kartice, i podesis samo da pise lokal-link-only, to uradite na obe kartice i mozete se zakaciti na provajdera...... Posle pravite konekciju.... Verzija linuxa je ubuntu 10.10
lakistrike95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku lakistrike95 na korisnoj poruci:
gorann (24.11.2010)
Stara 24.11.2010, 10:23   #10
gorann
Član
 
Član od: 14.12.2008.
Poruke: 201
Zahvalnice: 150
Zahvaljeno 20 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Problem! Wireless konekcija

Lakistrike95, хвала много, успео сам напокон да се закачим на провајдера, само не знам како после да направим конекцију. Пробао сам свугде где је било потребно уписати логин и пасворд, али безуспешно. Уопште, нигде нема опције за конекцију. Укуцам ја тамо у DSL, име и пасворд, али шта после, како да се конектујем, нема нигде - connect.
gorann je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.11.2010, 10:03   #11
gorann
Član
 
Član od: 14.12.2008.
Poruke: 201
Zahvalnice: 150
Zahvaljeno 20 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Problem! Wireless konekcija

Нема шансе.... колико сам хтео да баталим овај виндовс и пређем на линукс... изгледа да сам осуђен да ипак останем на њему.... Рачунар ми највише због интернета и треба, а не могу да се конектујем... Пронађе мреже, значи картица је препозната, чак пронађе и неке мреже, које на виндовсу нисам никада ни видео (неке румунске, из неких суседних села, удаљених више од 10 км... ). Онако, како је написао lakistrike95, успео сам да се накачим на провајдера, али сада не могу да направим, као у виндовсу што сам имао, име шифра и connect (тако се и у виндовсу качим на нет, прво на провајдера, а после се конектујем корисничким именом и лозинком, као рецимо и на дајал ап што сам се раније качио). Мислим, не верујем да је проблем нерешив, ... али не умем, јако мало знам уопште о линуксу.
Тражио по интернету, нисам могао да нађем. Уколико овде нико не одговори, одустајем, јер без нета, нема сврхе уопште и мислити о линуксу. Иначе, када би се некако конектовао, све би било далеко лакше, и што се драјвера и програма тиче, а и учења рада на линуксу. Овако, пребацивати се са система на систем, у виндовсу тражити решење, па се прешалтавати на други систем, пробати, па поново на винду...
gorann je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.11.2010, 10:28   #12
Dare01
Veteran
 
Član od: 18.6.2010.
Lokacija: Sremska Mitrovica, Srbija
Poruke: 522
Zahvalnice: 87
Zahvaljeno 121 puta na 106 poruka
Određen forumom Re: Problem! Wireless konekcija

Citat:
gorann kaže: Pregled poruke
Нема шансе.... колико сам хтео да баталим овај виндовс и пређем на линукс... изгледа да сам осуђен да ипак останем на њему.... Рачунар ми највише због интернета и треба, а не могу да се конектујем... Пронађе мреже, значи картица је препозната, чак пронађе и неке мреже, које на виндовсу нисам никада ни видео (неке румунске, из неких суседних села, удаљених више од 10 км... ). Онако, како је написао lakistrike95, успео сам да се накачим на провајдера, али сада не могу да направим, као у виндовсу што сам имао, име шифра и connect (тако се и у виндовсу качим на нет, прво на провајдера, а после се конектујем корисничким именом и лозинком, као рецимо и на дајал ап што сам се раније качио). Мислим, не верујем да је проблем нерешив, ... али не умем, јако мало знам уопште о линуксу.
Тражио по интернету, нисам могао да нађем. Уколико овде нико не одговори, одустајем, јер без нета, нема сврхе уопште и мислити о линуксу. Иначе, када би се некако конектовао, све би било далеко лакше, и што се драјвера и програма тиче, а и учења рада на линуксу. Овако, пребацивати се са система на систем, у виндовсу тражити решење, па се прешалтавати на други систем, пробати, па поново на винду...
Pogledaj ovako: http://img137.imageshack.us/img137/5...reenshotsh.jpg

Ne koristim više wireless (dok sam imao kucao sam parametre, ne šifru i ime), ali pokušaj kao na slici: Desni klik gore na notifikaciju za net/Edit connections/DSL/i tu kucaj ime i šifru. Ali prethodno odaberi mrežu svog provajdera, samo klikni na nju, pa onda ovo uradi. Nisam siguran, ali ne košta te da probaš.
Dare01 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.11.2010, 10:37   #13
Bokile
Banned
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: ███
Poruke: 4.808
Zahvalnice: 2.495
Zahvaljeno 2.069 puta na 1.046 poruka
Određen forumom Re: Problem! Wireless konekcija

Interesantno,meni sam prepozna mrezu samo mi trazi password.
Sam mi je prepoznao kucnu mrezu sam mi je prepoznao mrezu na oslu isto Ubuntu 10.10
Bokile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2010, 22:39   #14
lakistrike95
Član
 
Član od: 16.5.2010.
Poruke: 86
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku lakistrike95
Određen forumom Re: Problem! Wireless konekcija

Citat:
gorann kaže: Pregled poruke
Нема шансе.... колико сам хтео да баталим овај виндовс и пређем на линукс... изгледа да сам осуђен да ипак останем на њему.... Рачунар ми највише због интернета и треба, а не могу да се конектујем... Пронађе мреже, значи картица је препозната, чак пронађе и неке мреже, које на виндовсу нисам никада ни видео (неке румунске, из неких суседних села, удаљених више од 10 км... ). Онако, како је написао lakistrike95, успео сам да се накачим на провајдера, али сада не могу да направим, као у виндовсу што сам имао, име шифра и connect (тако се и у виндовсу качим на нет, прво на провајдера, а после се конектујем корисничким именом и лозинком, као рецимо и на дајал ап што сам се раније качио). Мислим, не верујем да је проблем нерешив, ... али не умем, јако мало знам уопште о линуксу.
Тражио по интернету, нисам могао да нађем. Уколико овде нико не одговори, одустајем, јер без нета, нема сврхе уопште и мислити о линуксу. Иначе, када би се некако конектовао, све би било далеко лакше, и што се драјвера и програма тиче, а и учења рада на линуксу. Овако, пребацивати се са система на систем, у виндовсу тражити решење, па се прешалтавати на други систем, пробати, па поново на винду...
Bas zbog toga sam se i ja vratio na Win, napravim ja konekciju, ali sledeci put kad udjem opet moram da pravim istu, meni izgleda Linux nije bio dobar, a evo kako da napravis koneckiju, u terminalu ukucas ovo sudo pppoeconf
lakistrike95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Wireless problem na laptop-u Marko069 Kvarovi 7 9.7.2010 22:25
Wireless konekcija na dva racunara? VladaMM Komunikacioni uređaji i umrežavanje 0 17.2.2010 0:12
Wireless problem daco kralj Prenosni računari 3 19.3.2009 23:29
Problem sa wireless internet konekcijom Kristijan Internet tehnologije 4 21.2.2009 11:36
Problem sa wireless konekcijom KING JACK Komunikacioni uređaji i umrežavanje 0 14.1.2009 11:58


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 2:27.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com