Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Slobodni softver

Slobodni softver Teme o softveru otvorenog koda (programi i operativni sistemi), projektima, zajednici...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.5.2010, 12:50   #41
maxx10
Član
 
Član od: 9.2.2006.
Lokacija: prijepolje
Poruke: 453
Zahvalnice: 44
Zahvaljeno 72 puta na 57 poruka
Određen forumom Re: Ja i Linux (vaš prvi kontakt)

Linux mint je u sustini ubuntu sa malo vise eyecandy i pre-installed package-a i oba su izuzetno laki za koriscenje, cak i moja sestra koja je i za windows bila pocetnik veoma brzo se navikla da koristi vecinu onoga sto taj linux nudi.

Moj prvi kontakt je bio pre 3-4 godine Knoppix od komsije, od tada istrazivanje ne prestaje Do skoro sam koristio Ubuntu, sada sam na ArchLinuxu i ne planiram da ga menjam Windows sam napustio totalno.
maxx10 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.5.2010, 17:04   #42
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Ja i Linux (vaš prvi kontakt)

Moj prvi kontakt s linuxom je bio korištenje jedne starije verzije Xubuntua,pa poslije PC Linux OS 2007,pa kasnije Puppy Linux sa usb-a,pa potom Mint i Ubuntu na starijoj kršini od 766 MHz.
Sad od kompjutera imam tu kršinu na 766 MHz (intel celeron),core2duo e6850 i laptop sa i3 procesorom.
Na kršini stoji Mint,na e6850 imam dualboot win7 i ubuntu,a na laptopu imam dualboot 7 i mint.

Planiram da pređem na ArchLinux pa ću možda uskoro početi da dosađujem Goranu (STX,jelte) oko mogućnosti stavljanja Archa na usb,ili ću guglati da ga ne zamaram pitanjima.

Hvala Goranu zaista jer stvarno je uvijek bio od pomoći i na raspolaganju kad god sam imao neki problem,nedoumicu i slično.

Ni danas nisam neki "profi" što se tiče linuxa,tek se upoznajem sa komandama,instalacijama programa i slično,još uvijek sam "pod uticajem" Windowsa i treba mi neki domaći resurs za učenje pa ako imate neke kvalitetne linkove javite
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.5.2010, 17:15   #43
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Ja i Linux (vaš prvi kontakt)

Možeš slobodno da počneš od http://gd.tuwien.ac.at/linuxcommand.org/ i nastaviš sa http://gd.tuwien.ac.at/linuxcommand.org/tlcl.php (knjiga je besplatna i slobodna za download).
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku holodoc na korisnoj poruci:
LoneWolf (29.5.2010)
Stara 9.6.2010, 22:47   #44
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Ja i Linux (vaš prvi kontakt)

Danas konačno 10.04 Ubuntu Posle mnogo muka i cimanja sa 9.10 downloadovao sam ovu najnoviju verziju i instalirao je
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2010, 19:38   #45
enaB
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: Batajnica
Poruke: 184
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 42 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: Ja i Linux (vaš prvi kontakt)

Bio je to mislim maj 2005., kada sam na DVD-u časopisa Mikro, od kojih inače nije radio u proseku svaki treći disk, naišao na 3 distribucije Linuxa - BeatrIX, Knoppix, i još neka...sad sam baš pogledao na disk i kaže XoL.
Pročitam opise, narežem BeatrIX, restartujem, i gle - radi To je bio prvi kontakt Funkcionalan, ne baš upotrebljiv za svakodnevnu upotrebu, nije ni izbacivao disk prilikom gašenja. Ovaj XoL sam nekoliko puta pogledao, i nije mi se nešto svideo, a Knoppix sam bio i instalirao na hard disk i koristio pomalo. Problem je bila internet konekcija koju sam sa nekim drajverima uspeo da omogućim ali je brzina bila ograničena na 33kbps pa je nisam koristio.
Sledeća distribucija koju sam instalirao bio je Slackware 10.1, koji mi se svideo vrlo brzo, tako da ga od verzije 11 koristim svakodnevno i danas Bilo je tu još dosta distribucija...za probu, ali slackware je ostao "glavni"
enaB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2010, 12:30   #46
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Ja i Linux (vaš prvi kontakt)

Negde 2004 godine procitao sam u Microu opis Mandrake tada i odlucio da probam linux - saka mi je prvo dopao Red Hat 8 koga sam dobio uz neku knjigu
Instalirao se bez vecih problema, sve je u principu radilo kako treba, cak sam imao i gotov paket za moj Lucent modem koji je proradio odmah, secam se da sam se jedino mucio da instaliram drajvere za graficku karticu
Posle sam isprobao Mandrake 10.0, odusevio se izgledom samog okruzenja i lakocom koriscenja i krenuo da koristim KDE kao podrazumevano okruzenje do danasnjeg dana

Poslednja ispravka: Covenant (1.10.2010 u 12:42)
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2010, 21:48   #47
Fiky
Guest
 
Poruke: n/a
Određen forumom Re: Ja i Linux (vaš prvi kontakt)

Ovako, da malo ,,probudimo'' temu.xD
Prvi put sam se sa Linux-om upoznao pre neke 3-4 godine preko LiveCd-a, tada mi je bio zesce sra*nje, ali vremenom sam poceo da ga volim, i da polako ulayim u fazon. Sve je krenulo polako, naravno uvek sam bio na Windowsu, i kada me Windows iznervira, ja format i stavim Linux, zatim Linux vremenom mi dosadi i opet vrnem Windows.xD, Sve je to bilo do ovog proleca, kada sam instalirao Mandrivu, u pocetku sam bio zadivljenj, okruzenjem, pa naletim na bug, neke diskove ne cita., opet se vrnem na Windows, onda pocnem masovno testiranje svih distribucija, i GNOME-a i KDE-e.... tako da ga zavoleh, evo i vec mesec dana koristim dual boot Windows 7 64bit i Ubuntu-a 64bit. Ubuntu ne prestalno koristim, posebno za Internet i za multimediu, dok Windows koristim samo zbog Offica i PROEngineer-a i Acad-a zbog skole, da mi ne trebaju ja bih bio putpuno na Linuxu. Sad sam se navikao i totalno upozano Linux. FENOMENALAN JE!!!!
  Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2010, 1:19   #48
Nemanja Inc
Član
 
Član od: 30.4.2010.
Lokacija: Prijedor
Poruke: 125
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 25 puta na 11 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Nemanja Inc Slanje poruke preko Skypea korisniku Nemanja Inc
Određen forumom Re: Ja i Linux (vaš prvi kontakt)

Godine 2008-e sam slučajno na netu naletio na linux,počeo malo čitati o njemu i odlučio da ga isprobam.Prvi live cd koji sam imao je bio Ubuntu 8.10,kasnije sam ga i instlirao na HDD ali mi je bio previše spor tako da je bila opcija ili uzeti još RAMa ili smaknuti Ubuntu.Izabrao sam drugu opciju.Poslije toga sam koristio lake distribucije Linuxa:Slax dvije verzije,DSL isto dvije verzije,Xubuntu 9.04-imao sam grdnih problema sa njim i HDD tako da sam ga smaknuo.A onda sam napravio veliku pauzu što se tiče Linuxa.Prije neki dan sam se opet zagrio za linux.Pokušao sam sa Lubuntu ali nije hteo Live CD da pokrene tako da sam opet stavio Xubuntu 9.04-zbog problema sa multimedijom uradio sam upgrade na Xubuntu 9.10-promjenio sam na njemu GUI i umjesto Xfce stavio LXDE 11(zbog manjeg opterećenaj RAMA) i zadovloljan sam,jeste da je bilo problema nekih sa mrežom i sinapticom ali to je sad rješeno .Ništa neću da ga ureknem radi normalno i nema problema na moje veliko zadovoljstvo .
Nemanja Inc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.11.2010, 21:32   #49
Jovan Verbic
Član
 
Član od: 18.5.2009.
Lokacija: Gornji Milanovac
Poruke: 314
Zahvalnice: 62
Zahvaljeno 16 puta na 13 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Jovan Verbic Slanje poruke preko Skypea korisniku Jovan Verbic
Određen forumom Re: Ja i Linux (vaš prvi kontakt)

Godina 2009 u novembur negde. Kupio sam enter, bila je neka tema o novim ubuntu 9.10 i na sve strane su bili iskaceni pingvini, i pisalo je da moze da se naruci za DZ, to sam uradio, i posle nekoliko sedmica stigao. Instalirao ga i nisam moga da se snadjem uopste, nisam umeo ni da ga izbrisem pa sam reinstal komp.

Pre 3 dana sam ga ponovo instalirao, naleteo sam na neku prezentaciju i googlovo malo i video da je mnogo bezbedniji, i da mnogo programi bolje radi. i Opet sam ga instalira, i uz dosta muke pocinjem da se snalazim, (nisam pobegao od konzole. ) sad ne mogu da se odvojim od njega... .
Jovan Verbic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2010, 19:40   #50
supressor
Veteran
 
Član od: 30.8.2006.
Poruke: 1.014
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 87 puta na 75 poruka
Određen forumom Re: Ja i Linux (vaš prvi kontakt)

Iskreno, glavna odluka da predjem na linux je pala zbog toga sto mi winxp na netbooku malo malo pa pravi probleme.Posto je mnogo lakse instalirani linux nego win sa flesa, odlucio sam da se malo okusam u vodama open source softvera..Na kraju krajeva malo sam omatorio, manje se i igram nego pre, a vise sam okrenut ka multimediji i netu(sto bi trebalo da mi je glavni razlog za instalaciju linuxa, jel da)
Naravno, zbog privikavanja uradio sam dual boot. Izbor je pao na poslednju verziju ubuntua, po preporkama mnogih, najboljem za pocetnike. Instalacija OS i ostalo je lako da lakse ne moze biti...iako je netbook apsolutni noname(u SRB se ne prodaju) nikakvih problema sa drajverima nije bilo.Sve radi super,bas kako treba.
Subjektivno, pod ubuntuom, na srednjem nivou detalja, (standardna konfa za vecinu netbookova), radi barem za 10% brze. Narucito se primeti poboljsanje pri otvaranju internet stranica.
E sad, ono sto mi se nije dopalo,generalno, jeste multimedijalna podrska.Sad ce se neko pitati zbog cega kad postoje odlicni amarkok, smplayer, kaffeine,rythmbox itd...
Iskren da budem nikad nisam bio ljubitelj tih "itunesolikih" programa.Na winu sam davno prestao da koristim winamp, koristim aimp od kad se pojavio i prezadovoljan sam.Postoji li nesto slicno tome pod linuxom?Bez da se pokrece preko wine-a? Osim toga, amarok i kaffeine kod mene nece da rade kako treba.Nisam jos provalio zasto.Rhytmbox radi normalno(takodje mi se ne svidja bas nesto) kao i smplayer.
Osim toga, primetio sam da je kod vecine tih programa interfejs, da ne kazem "sucelje" prilicno siromasan.Ok, slazem se da je masina mnogo bitnija od haube iznad...ali sta da radim ja sam jos uvek prilicno razmazeni windowsas

Eto, neka moja "najprvlja" iskustva. U svakom slucaju, linux mi se svidja i naravno da cu da ostanem pri njemu.

Poslednja ispravka: supressor (20.12.2010 u 19:51)
supressor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2010, 23:32   #51
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Ja i Linux (vaš prvi kontakt)

Instaliraš xmms za audio i VLC za video i ne razmišljaš o kodecima.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2010, 23:41   #52
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Re: Ja i Linux (vaš prvi kontakt)

^ To bi bila ta dobitna kombinacija koju i ja koristim na Ubuntu 10.10
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2010, 13:44   #53
Slavisa83
Član
 
Član od: 18.12.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 43
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Cool Re: Ja i Linux (vaš prvi kontakt)

Prvi kontakt sa linux-om sam imao 2003 god.Tada sam dosao do Mandrive.Secam se jako lepo okruzenje sa fenomenalnim desktop-om me odusevilo na prvi pogled.Posebno me se dojmilo sto u linuxu,bar tada se dosta stvari radilo iz konzole pa mi je to nekako delovalo vise profesionalnije nego ovo kliktanje.
Slavisa83 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2011, 19:52   #54
Bozidar007
Član
 
Član od: 7.11.2010.
Poruke: 71
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Ja i Linux (vaš prvi kontakt)

Novembar 2006-e. Tada sam prvi put instalirao Kubuntu Edgy eft. Zanimao me je Linux, ali nikada nisam imao nikakav kontakt sa njim pa nisam imao pojma koji da probam. Ortak mi je predlozio Kubuntu jer je (zbog KDE-a 3.x) slican windows-u a moze da se proba bez instalacije (taj koncept me je odusevio). Skinuo, probao, jos kada sam saznao da mogu da ga instaliram bez formatiranja celog diska! Ihaaa

U pocetku mi se nije mnogo svideo jer sam imao usb adsl modem. Samo zbog njega sam kupio ethernet adsl modem. I tako, u prvo vreme su isli "slojevi" odusevljavanja i frustracije zbog "izmisljanjatople vode" i komplikovanja stvari koje su u win-u "na klik" ))

Ipak, nastavio sam da istrazujem, sve mi se vise svidjao zbog performansi prvenstveno. Posle par meseci sam presao na Ubuntu jer sam na netu nalazio mnogo vise foruma o njemu nego o Kubuntu-u (nisam ni imao pojma da su te dve "stvari" potpuno iste ). Naravno, onda je zbog gnome-a bilo opet frustriranja ali na sve se ziv covek navikne

Trenutno sam aktivni korisnik Ubuntu-a, u win zalazim samo ponekad
Bozidar007 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2011, 21:38   #55
DaySleeper
Veteran
 
Član od: 17.7.2007.
Lokacija: /usr/local/bin
Poruke: 806
Zahvalnice: 290
Zahvaljeno 513 puta na 235 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DaySleeper Slanje poruke preko Skypea korisniku DaySleeper
Određen forumom Re: Ja i Linux (vaš prvi kontakt)

Ahem, back to topic

Moj prvi susret sa GNU/Linux-om je bio u stvari u Svetu Kompjutera
Jos i prije nego sto sam imao svoj PC (ali koristio gdje sam stigao :P ) citao sam SK i posebno me interesovala "Laki Pingvini" sekcija iako nikad dotad nisam uzivo probao taj sistem. Uvijek se spominjala neka drugacija "filozofija", "sloboda" i ostale velike rijeci, pa cak se i sistem koji se mnogo pominjao zvao "Ubuntu" koji na nekom africkom? jeziku ima masu nekih pozitivnih znacenja. Znao sam da cu sigurno probat taj sistem jednom.
S druge strane po internetu se mnogo pominjalo kako je sistem "tezak" za koristenje, kako nema drajvera, pa se pominjao i nedostatak kvalitetnog GUI-ja i slicno, itd. itd.
Posto sam kupio moj prvi PC nije prosla ni godina dana sa Windows XP-om kad odlucih da probam i GNU/linux. Tada nisam imao ni net na PC-ju pa sam skinuo ubuntu (cini mi se bjese 6.04 ili 7.04?) u net caffe-u. Butovah LiveCD i odmah mi se dosta stvari svidjelo (samo to butovanje u Live modu koji Windows nije imao niti dozvoljavao, vidim GUI ipak nije tako los, gnome je cak izgledao izvanredno i user-friendly i nije korisnicki interfejs uopste los - klik misem na meni, na ikonicu, program se ucita, ne kapiram svu onu negativnu pricu koju sam citao?) ali opet tu je bio i problem da je sistem zakucavao posle nekoliko minuta koristenja (valjda *buntu nije podrzavao moju graficku) te pomislih kako u onoj prici o drajverima ima istine te posle nekoliko rebutovanja odlozih disk i nisam ga vise palio.
Ali opet me to kopkalo, posle par mjeseci odlucih opet da probam, vidim po netu i po forumima preporucuju se razne "distribucije" te ponovo pokusah sa PCLinuxOS (mislim 2008) i gle cuda on nije imao problem sa zakucavanjem, a KDE i Beryl kockica su izgledali predobro, kako Windows ni sa 3rd party programima nikad nije mogao! Bilo je cimanja sa konzolom mada mi je to bilo zabavno da ucim i paketima-zavisnostima iako tada nisam imao net nekako sam ih skidao iz net cafe-a. Otkrio sam bas ovdje na forumu mislim da mi je neko rekao "tebi trebaju binarni paketi" pa i ona grozna prica sto cujete kako sve morate sami da kompajlirate iz izvornog koda i hakujete pade u vodu, jos jedan plus za GNU/Linux. Postojale su velike zajednice i velike distribucije su imale u repozitorijumima hiljade programa spremnih da se instaliraju.

To je uglavnom to, kasnije sam otkrio puppy linux koji i trenutno koristim evo vec oko 3 godine mozda, podrzava moj hardver, veoma je user-friendly a posebno zajednica oko njega i ima dodatnu dozu kreativnosti koju dopusta korisniku.
DaySleeper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.4.2011, 23:25   #56
Nikola Mladenovic
Član
 
Član od: 11.1.2011.
Lokacija: Niš
Poruke: 170
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 20 puta na 20 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Nikola Mladenovic
Određen forumom Re: Ja i Linux (vaš prvi kontakt)

Da kažem i ja nešto.

Prvi put sam za Linux čuo u Partition Magic-u i gledajući ono objašnjenje čemu koji format particije služi(2005)... (čačkao sam nešto sa particijama). Jedno dve godine kasnije kupio sam svoj prvi broj Sveta Kompjutera (2007) i u njemu primetio rubliku Laki pingvini, da bi nakon toga gledajući šta je sve u kutiji novog računara (2008) video disk Linuks Ubuntu (a taman sam instalirao i normalno podesio XP)... Probao sam ga u Live modu, i nakon 15 minuta odlučim da ga instaliram, sve je odlično radilo osim zvuka jer za muzičku nisam imao drajvere, kodeci instalirani, u filmovima ima slike ali nema zvuka, koristio sam ga 3 meseca i onda došao do nekih filmova koje bi bilo normalno da gledam uz zvuk, pokrenem Windows odgledam jedan, pa krenem da brišem Linux, i gle čuda i Windows neće da se digne (sva sreća pa podatke držim na posebnoj particiji), Linux-ov boot loader se instalirao na mesto starog Windowsovog. Onda sve iz početka, i nakon nekog vremena preuzmem noviji ubuntu 9.10, posle koga sam probao razne distribucije, većinom više a i neke manje poznate, da bi se opet vratio na Ubuntu 9.10, i to je ostalo tako sve dok nije izašla verzija 10.10 odmah sam naručio disk, sve je bilo super jedino su izbacili gdebi ali nije bio problem da se instalira i sada čekam verziju 11.04. Ono što još nisam probao a sve kao sad ću su Slackware i Arch. Od pre mesec dana nešto više koristim Windows.

Poslednja ispravka: Nikola Mladenovic (26.4.2011 u 23:47)
Nikola Mladenovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.7.2011, 5:57   #57
singularity
Veteran
 
Član od: 20.6.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 775
Zahvalnice: 78
Zahvaljeno 104 puta na 90 poruka
Određen forumom Re: Ja i Linux (vaš prvi kontakt)

Davno to bese....Mislim da je to bila Mandriva 9.0 koja je isla na 5 diskova. BAs je davno bilo. Srbija je jos bila na dial up vezi.
Narucio sam mandrivu preko nekog naseg sajta, i polako krenuo da ucim.
Najveci problem za nas pocetnike je bilo naterati nase modeme da rade u linuxu. To su prave muke bile....
singularity je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2011, 17:32   #58
ghost32
Član
 
Član od: 30.12.2009.
Lokacija: mladenovac
Poruke: 116
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Ja i Linux (vaš prvi kontakt)

pre dve godine zeleo sam da probam linux,ali sam mislio da se necu snaci sa instalacijom,pa sam prekjuce resio to da uradim. skinuo sam ubuntu 11.04 i probao ga prvo bez instaliranja i bio sam odusevljen,pa sam resio da ga instaliram. za sad mi se svidja.
btw, koji bi najbolje legao na neku stariju masinu (450mhz, 128mb ram, grafika neka shlj, mnogo star komp - compaq) i ako moze link?
ghost32 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2011, 17:50   #59
Mr.Eco
Starosedelac
 
Član od: 19.4.2006.
Lokacija: 4 8 15 16 23 42 Sistem: Arch
Poruke: 1.983
Zahvalnice: 229
Zahvaljeno 377 puta na 260 poruka
Određen forumom Re: Ja i Linux (vaš prvi kontakt)

Probaj puppy http://www.puppylinux.org/


ili ovaj tinycore http://distro.ibiblio.org/tinycorelinux/welcome.html
Mr.Eco je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Mr.Eco na korisnoj poruci:
ghost32 (4.8.2011)
Stara 9.8.2011, 20:43   #60
federer
Veteran
 
Član od: 15.9.2008.
Lokacija: Rudo, Bosna i Ercegovina
Poruke: 825
Zahvalnice: 447
Zahvaljeno 51 puta na 42 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku federer Slanje poruke preko Skypea korisniku federer
Određen forumom Re: Ja i Linux (vaš prvi kontakt)

Ja sam na star laptop (480 MB ram, Celeron M 1,60GHz, SiS integrisani GPU) instalirao Ubuntu 11.04, i izabrao staro okruženje (ne Unity nego onaj što više liči na Windows)..I zadovoljan sam, osim po pitanju igara. Samo ponekad zna da freezuje. Priče o Linuxu kao stabilnijem OSu su netačne.
federer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
kontakt, linux, počeci, početak, prva distribucija, prvi distro, prvi kontakt, prvi linux

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Linux alternative za Windows Jack In The Box Slobodni softver 309 21.7.2018 7:20
Prvi april! GoranSTX Cvet kompjutera 19 3.4.2009 12:14
Linux mobilni telefon McNAIR Programi za mobilne telefone 6 5.8.2008 1:37
Koji bi bio odgovarajući Linux za moj PC? Melody Slobodni softver 13 2.5.2008 12:07
linux i windows kole racunic Slobodni softver 27 6.3.2006 16:44


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:22.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com