Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 31.10.2008, 15:30   #1
grmiroslav
Novi član
 
Član od: 31.10.2008.
Poruke: 2
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Problem sa gašenjem računara

Kupio sam racunar relativno skoro sa sledecom konfiguracijom:
AMD Procesor 2800+,
512 DDR RAM,
Graficka: ATI Radeon 1600,
Ploca: Win Fast ,
DVD 111D,
...(nadam se da je ovoliko podataka dovoljno).
Racunar radi bez bez problema, ali ponekad se desi (svaki drugi-treci put pri gasenju) da se Windows po protokolu "ugasi" i u tom trenutku kad se ocekuje da ce se racunar ugasiti ( kraj operacije gasenja Windowsa ) racunar jednostavno ostaje da radi. U stvari monitor se gasi, a u kucistu se cuje da kuler i dalje radi. I DVD uredjaj pokazuje da je jos "aktivan". Tad mi ne preostaje nista drugo nego da iskljucujem UPS uredjaj (napomena: ovo se desava i bez UPS uredjaja), tj. da iskljucim kabl iz struje. Ljudi koji su mi prodali racunar su mi rekli da je racunar testiran i da odlicno radi uz napomenu da podrzava samo original programe. Nisam siguran da je virus problem jer sam formatirao disk.
Da li mi mozete reci o cemu se radi? Bio bih vam jako zahvalan ako bi mi pomogli. Pozdrav!!!

Poslednja ispravka: grmiroslav (31.10.2008 u 15:45)
grmiroslav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2008, 15:44   #2
Nutsbre@ker
Starosedelac
 
Član od: 17.6.2008.
Lokacija: Tamo gde internet pocinje
Poruke: 1.809
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 439 puta na 329 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Nutsbre@ker
Određen forumom Re: Problem sa gasenjem racunara

Kao prvo taj ko ti je rekao da komp podrzava samo originalne programe te je slagao tj. rekao ti je cistu glupost. Windows( a ne komp) radi sa svim programima i ne pravi razliku izmedju pirata i originala ( jeste da bi svi programi na kompu da ti budu legalni , ali ajde sad), i sasvim lepo ce raditi, jedino ako programi koje instaliras nije proveren ( da nema virusa i trojanaca) pa ti onda pravi krs i lom po racunaru. E sad sto se tice samog problema, takvi simptomi mi zvuce kao neki problem sa napajanjem (ili je defektno, ili ne dobija svaki put ispravan signal od maticne ploce da prekine sa radom tj . da se ugasi). Ja licno nikad nisam imao ovakve probleme tako da ne mogu sa 100% sigurnoscu da ti potvrdim da je do napajanja, ali najvise sumnjam na to, pa na neispravnu maticnu. Moze takodje da bude da ti nesto u samom windowsu nije podeseno kako treba nesto od power managment opcija pa se ne gasi kako treba. Uostalom reci cu i tebi ono sto sam rekao ono sto sam rekao i drugima: Pozajmi od nekoga napajanje iste snage ( po mogucnoscu neko kvalitetnije) pa vidi da li se to desava, ako se i dalje desava javi da trazimo dalje problem.
Nutsbre@ker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Nutsbre@ker na korisnoj poruci:
grmiroslav (1.11.2008)
Stara 31.10.2008, 19:49   #3
Ask IT guy
Banned
 
Član od: 4.10.2008.
Poruke: 4
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem sa gasenjem racunara

Pregrevanje graficke? mozda
Losa memorija? moguce
Lose napajanje? veoma moguce
Ask IT guy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.11.2008, 12:31   #4
grmiroslav
Novi član
 
Član od: 31.10.2008.
Poruke: 2
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem sa gasenjem racunara

Mozes li mi malo preciznije reci na koje napajanje mislis, da bih znao sta da trazim, jer ne znam bas mnogo o racunarima.
I jos jedno pitanje ako nije problem.
Da li je mozda moguce da mala kolicina RAM memorije (ili los sastav konfiguracije) izaziva ovakve probleme ili losa elektricna instalacija u kuci (ali sumnjam u to)? Veliki pozdrav!!!
grmiroslav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.11.2008, 14:07   #5
Nutsbre@ker
Starosedelac
 
Član od: 17.6.2008.
Lokacija: Tamo gde internet pocinje
Poruke: 1.809
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 439 puta na 329 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Nutsbre@ker
Određen forumom Re: Problem sa gasenjem racunara

Kako na koje napajanje mislim? Pa napajanje racunara. Ako si bas toliki pocetnik to ti je ona kockasta kutija u koju ide kabl iz struje a iz nje oko 20ak zica za razne delove u kompu. Jos bolje ako si toliko neiskusan odnesi kod nekog ortaka pa neka ti on promeni napajanje pa posmatrajte sta se desava neko vreme sa masinom(napajanje mora da bude iste snage kao tvoje ili jace) . Komplikovanija i teza opcija ti je da zamenis maticnu ali to je za tebe previse posla a mozda mozes i nesto jos da pokvaris. Najbezbolnije bi bilo da odneses u servis da ti oni to lepo srede, mada mislim da racun nece biti toliko veliki ako je neispravno samo napajanje.Ako je neispravna maticna onda.
A sad sto se tice tvog drugog pitanja mala kolicina ram memorije ne bi pravila takve probleme, jedino ako je i sama neispravna ( to moze da ti proveri neko uz pomoc nekih programa za testiranje kao sto su memtest itd.)A da je nesto od delova u konfiguraciji nekompatibilno ne bi pravilo ovakve probleme.
A da sto se tice napajanja sve o njemu mozes saznati na nalepnici ( voltaza, koliko izlaznih grana ima itd.)
Nutsbre@ker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Nutsbre@ker na korisnoj poruci:
grmiroslav (3.11.2008)
Stara 6.11.2008, 2:17   #6
gitnote
Član
 
Član od: 5.11.2008.
Poruke: 59
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Problem sa gašenjem računara

Citat:
grmiroslav kaže: Pregled poruke
Kupio sam racunar relativno skoro sa sledecom konfiguracijom:
AMD Procesor 2800+,
512 DDR RAM,
Graficka: ATI Radeon 1600,
Ploca: Win Fast ,
DVD 111D,
...(nadam se da je ovoliko podataka dovoljno).
Racunar radi bez bez problema, ali ponekad se desi (svaki drugi-treci put pri gasenju) da se Windows po protokolu "ugasi" i u tom trenutku kad se ocekuje da ce se racunar ugasiti ( kraj operacije gasenja Windowsa ) racunar jednostavno ostaje da radi. U stvari monitor se gasi, a u kucistu se cuje da kuler i dalje radi. I DVD uredjaj pokazuje da je jos "aktivan". Tad mi ne preostaje nista drugo nego da iskljucujem UPS uredjaj (napomena: ovo se desava i bez UPS uredjaja), tj. da iskljucim kabl iz struje. Ljudi koji su mi prodali racunar su mi rekli da je racunar testiran i da odlicno radi uz napomenu da podrzava samo original programe. Nisam siguran da je virus problem jer sam formatirao disk.
Da li mi mozete reci o cemu se radi? Bio bih vam jako zahvalan ako bi mi pomogli. Pozdrav!!!
Imam skoro isti problem kao grmiroslav pa da ne otvaram novu temu.
Naime, meni kompjuter nece da se restartuje,bez obzira da li to pokusavam iz windowsa, ili (kad moram) rucno restartovanje.Racunar se djelimicno ugasi i nece da startuje! Nedavno sam kupio novo napajanje i to nije rijesilo problem.Racunar inace radi u najboljem redu tako da ne znam sta bi mogao da bude razlog ovog `ponasanja`. Mozda sama maticna?
gitnote je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2008, 10:50   #7
sladjanm
Član
 
Član od: 12.8.2008.
Poruke: 31
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 9 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Problem sa gašenjem računara

Pazi, u kakvom god da ti je stanju Windows, pritiskom reset dugmeta na kompu, on mora da se restartuje i jedini problem moze biti u tome da ti je onaj ko ti je sklapao masinu lose povezao konektore na frontalnom panelu...
E, sad nemogucnost softverskog restarta iz Windowsa definitivno znaci da nesto sa samim Windowsom nije u redu. Pregledaj opcije napajanja u BIOS-u i sl. Nailazio sam cesto na situaciju da neki programi tipa Partition Magic i sl. prave probleme sa opcijama restarta i gasenja Windowsa, pa ni reinstal Windowsa nije losa ideja...

Pozdrav!
sladjanm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
PROBLEM sa PowerColor X 1650 pro 512MB DDR2 AGP Baneva Grafika 14 18.8.2009 22:36
problem sa wlan i lan karticama dee-dee Kvarovi 3 5.4.2008 0:01
Problem sa MS Office-om dbaja Aplikativni softver 5 19.3.2008 9:32
Problem sa standalone tjunerom djek512 Grafika 1 15.3.2007 16:43
Problem sa sa LG combo!! mileki Kvarovi 22 23.4.2006 20:53


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:39.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com