Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.2.2019, 13:29   #12961
Pipboy
Starosedelac
 
Član od: 19.8.2007.
Poruke: 1.952
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 768 puta na 461 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Mene je, po pitanju režije i vizuelnog stila, stalno podsćeo na film Beri Lindon, pogotovu što je tamo korišćeno prirodno svetlo za osvetljavanje scena (ne znam da li je tako često bilo i ovde, ali scene koje su u enterijerima tokom noći, sa svetlošću sveća i kamina snažno asociraju na to).

MONSTRUM



Solidan do odličan korejanski monster flik, smešten u istorijski milje (što je postalo popularno u zadnje vreme tamo, pored serije Kingdom i filma Rampant), sa solidnom pričom, zanimljivim likovima, prosečnim i natprosečnim CGI-ijem (kako kad), ali uvek sa fokusom na avanturi i akciji, bez mnogo socijalnog komentara ili kritike (nalik Hostu na koji tematski podseća, što ovaj film ni jednog trenutka ne želi da bude).
Pipboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Pipboy na korisnoj poruci:
svarogog (16.2.2019)
Stara 16.2.2019, 23:31   #12962
code master
Starosedelac
 
Član od: 15.7.2016.
Poruke: 1.396
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 481 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Kim Possible (2019)

https://www.imdb.com/title/tt7979492/?ref_=rvi_tt





Da i ovo se desilo, čuvena TV animirana serija sa Diznijevog kanala (koja je kasnije stekla i kultni status) dobila je i svoju igranu verziju, koja je bila prikaza premijerno 15 februara na dotičnom kanalu, imao sam prilike ranije da pogledam originalnu seriju (barem par epizoda) da vidim šta je to tako posebno u toj seriji, iako serija nije sad nešto vrhunski što sam ikada video, ima neki svoj šarm posebno sami likovi i glasovna gluma, u sećanju mi i dalje ostaju Dr Drakken i Shego (glasovi John DiMaggio iz Futurame i Nicole Sullivan sa Mad TV) i njih dvoje su urnebesni u samoj seriji. Što se tiče igrane verzije pa ne mogu da kažem da nije bilo truda, vidi se da je bila želja da film bude veran prema samoj seriji ali tu je i problem, jer kada sve to vidite u igranoj formi sve izgleda nekako čudno u odnosu na animirani crtać gde i nekako sve funkcioniše, plus efekti i akcija koja se dešava čini stvar još gorom, neću kritikovati same glumce ali mi sve ostavlja utisak kao da su cosplay fanovi snimili ovaj film, na kraju ima i malih iznenadjenja koji će jedino ljubitelji originalne serije prepoznati. A kad govorimo o Dizniju ne piše im se dobro ni sa igranom verzijom Aladina i nedavnog trejlera sa Vil Smitom kao Duh.


Ocena - 4/10
code master je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.2.2019, 22:32   #12963
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.019
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 404 puta na 330 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Mary Queen of Scots (2018)
https://www.imdb.com/title/tt2328900/



Što bi rekli, ne vlada onaj kome je određeno, već onaj kome je suđeno. Presudna je uloga crkve, naravno. Osvrt na srednjevekovno Ostrvo i borba za prevlast. Šturo ispričano, ako me pitate...
Priloženi fajlovi
Tip fajla: zip Mary Queen of Scots (2018) BDRip.x264-GECKOS[rarbg].zip (33,7 KB, 3 puta viđeno)

Poslednja ispravka: Suad Novic (18.2.2019 u 8:11)
Suad Novic je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2019, 2:14   #12964
Pipboy
Starosedelac
 
Član od: 19.8.2007.
Poruke: 1.952
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 768 puta na 461 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

A PRIVATE WAR



S jedne strane je taj klasični, zapadnjački pristup obradi i doticanju osetljivih ratnih tema (klasično prikazan u crno-belom, manipulativnom formatu), sa druge je neočekivano brutalan i iskren prikaz poniranja glavne junakinje u sopstvenu psihozu, opsesiju i ludilo i sa te strane Rozamunda Pajk je odradila vanserijski dobar posao (bez obzira što je jasno da je njena uloga i način na koji je odrađena klasičan Oskar-bejt).
Nevezano za sve ovo, kao i kontekst priče i događanja, film krasi nekoliko kvalitetnih scenarističkih momenata u interakciji između pojedinih likova, kao i teška i mučna scena u jednoj improvizovanoj urbanoj bolnici pred kraj filma.
Pipboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2019, 17:47   #12965
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.019
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 404 puta na 330 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

The Devil's Brigade (1968)
https://www.imdb.com/title/tt0062886/



Dobar film, rađen po knjizi koja je verovatno inspirisana istinitim događajima. I verovatno "mustra" za kasnije filmove slične tematike. Ipak, nije najbolje odrađeno, premalo je borbenih akcija, tj. prvi deo filma je malo razvučen, i nekako nema prave atmosfere, čini mi se zbog Vilijama Holdena koji je pomalo krut, i sve mi nekako deluje površno urađeno, osim zadnje bitke. Scena u početku kad stižu Kanađani uz gajde u tvrđavu je da se naježi koža.
Priloženi fajlovi
Tip fajla: zip The Devil's Brigade (1968) 720p BRRip x264 vice.zip (35,1 KB, 7 puta viđeno)

Poslednja ispravka: Suad Novic (19.2.2019 u 11:49)
Suad Novic je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2019, 1:35   #12966
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.019
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 404 puta na 330 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Hurricane (a.k.a. Mission of Honor) (2018)
https://www.imdb.com/title/tt7515456/



Još jedna istinita priča, i žestok šamar Britancima, koji su se odužili poljacima za pomoć u Bici za Britaniju na kraju rata prodavši ih Staljinu i deportovanjem pilota u Poljsku. Pitam se da li je i koliko na to uticalo što su Poljaci većinom katolici. Ne baš sjajan CGI, no nije u njemu poenta, ima film svoj neki drugi šmek.
Priloženi fajlovi
Tip fajla: zip Hurricane (2018) WEB-DL.XviD.MP3-FGT.zip (26,6 KB, 4 puta viđeno)

Poslednja ispravka: Suad Novic (19.2.2019 u 11:42)
Suad Novic je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2019, 15:23   #12967
torivoje
Banned
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 273 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Čini se da je i mene spopao onaj Suadov "virus" presićenosti filmovima - već treću nedelju zaredom nisam u stanju da pogledam bilo šta duže od 45 minuta.

torivoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2019, 15:53   #12968
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.019
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 404 puta na 330 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Ovo od naših komšija bi trebao da pogledaš

One Step Behind the Seraphim (2017)
https://www.imdb.com/title/tt5335314/



samo spremi Svetu vodicu da prsneš povremeno, mnogo je đavola koji se zaklinju u Boga.
Suad Novic je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2019, 23:20   #12969
torivoje
Banned
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 273 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Čeka me onaj jk-ski The Priests aka Geomeun sajedeul (2015).To je sve što bih o sveštenstvu bio u stanju da pogledam ovih dana.
torivoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2019, 0:27   #12970
ezenkiel
Veteran
 
Član od: 22.12.2005.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 567
Zahvalnice: 1.573
Zahvaljeno 524 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Pipboy kaže: Pregled poruke
ALITA BATTLE ANGEL



I pored solidnog početka, nekako mlako i beživotno kako odmiče, naročito od druge trećine filma kad se sve pretvori u vatromet anemičnih CGI sinematika na nivou Playstationa 2, i smućkane priče koja ne ide nikuda. Najveći kvalitet filma je sama Alita, i glumica koju su odabrali i kompjuterska obrada lika su odrađeni odlično, uvek deluje kao uverljiva cura iz komšiluka, čak i u svojim badass momentima.
Da je ovo režirao Pol Verhoven sa majndsetom iz Starship Troopersa, sa opravdanom krvoločnošću koja krasi strip i koja je neophodna u kontekstu priče, ovo bio bio instant-klasik.
Upravo ga i ja odgledah. Meni se baš svidio, čak i mnoge stvari koje se tebi ne sviđaju. Priča mi recimo baš ima smisla, mada se slažem da ima nekih momenata koji su pomalo "razvodnjeni" i koji su zato mogli da budu kraći. Jeste malo ispreturana u odnosu na strip (bar one djelove koje sam pročitao), ali nekako sva dešavanja ipak teku u smjeru radnje u stripu. Jedino mi fale one tehničke "fusnote" i objašnjenja, detaljniji opisi protivnika, njihove istorije, tehnika koje koriste i slično, mada iskreno nemam ideju kako bi neke od tih stvari uklopio da sam radio ovaj film

U onome što sam ja čitao (petnaestak poglavlja, prije dvadesetak godina) nisam primjetio da je krvoločnost baš toliko važna za priču, a ionako mislim da je dovoljno dočarana, i da je makar indirektno primjetna surovost svijeta, lovaca, preprodavaca, kriminalaca, itd. Također, mislim da su i borbe i CGI kvalitetno urađeni, pogotovo što sam konačno bio u stanju da vidim skoro svaki pokret, udarac, eskivažu, tj. nije mi sve bilo prebrzo kao u većini filmova tog tipa (gledao sam 3D verziju). Mada, realno, nisam neko ko se detaljno zagleda u efekte - ako mi je film loš, nema tog kvaliteta specijalnih efekata koji će ga izvaditi, a u Aliti smatram da su sasvim dovoljno kvalitetni za moj ukus, tj. kvalitet ne primjećujem na isti način kao što se ne primjećuje dobar sudija na fudbalskoj utakmici.

Najviše sam se plašio kako će Alita biti odrađena, da će mi djelovati kao lik iz crtanog filma ubačen u "stvarni" svijet, ali ipak smatram da je maestralno urađena, i fizički i duhovno i emotivno. Čak sam se i navikao na velike oči i baš mi kul djeluju, bez obzira što u stripu, koliko se sjećam, nisu tolike. Čini mi se i da u stripu ima frizuru kao bubnjarka iz Simple Mindsa, ali to mi tek nije problem

Što se mene tiče, preporučujem. 7.5-8/10
ezenkiel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2019, 16:08   #12971
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.019
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 404 puta na 330 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

The Ex-Mrs. Bradford (1936)
https://www.imdb.com/title/tt0027593/



Laki, komični triler, fino urađen, uz zanimljiv scenario, i čini se da je svaka stvar bila blagovremena.
Titl je za ne baš kvalitetnu online verziju, link ćete naći kod titla na opensubtitles.org.
Priloženi fajlovi
Tip fajla: zip The.Ex.Mrs.Bradford.(1936).zip (38,8 KB, 2 puta viđeno)

Poslednja ispravka: Suad Novic (21.2.2019 u 21:13)
Suad Novic je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2019, 0:01   #12972
Pipboy
Starosedelac
 
Član od: 19.8.2007.
Poruke: 1.952
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 768 puta na 461 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

MARY QUEEN OF SCOTS



Vrlo dobar negde do polovine, kad se pretvara u rafalni dajdžest najbitnijih hajlajta što se tiče događaja koje pokriva, koji se rapidno nižu, u potpunosti remeteći tempo filma i dinamiku između likova, uz katastrofalan i konfuzno prikazan protok vremena.
Tehnički odlično odrađen, ako se zanemari činjenica da se ceo film odvija u par prostorija i svega nekoliko kraćih scena na otvorenom, mada je hajlajt koji zasenjuje sve ovo svakako odlična Sirša (ili kako već) Ronan, curi uloga leži k'o salivena (Margo Robi opravdano u drugom planu, iako je njen lik itekako važan za radnju i u širem smislu, i na ličnijem nivou).
Pipboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.2.2019, 14:23   #12973
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Alita: Battle Angel



Ovo je odličan akcioni film, možda i jedan od najboljih u zadnjih par godina, barem meni. Takođe je i odlična manga adaptacija, neverovatno je koliko su stvari ubacili iz stripa a da to ipak liči na nešto smisleno. Alita je sjajan i veoma dopadljiv lik, verno prenesen i odlično odglumljen(bravo za Rozu Salazar), ali za razliku od nje ostatak ekipe je gotovo neprimetan što je šteta jer je glumačka ekipa vrhunska ali loše upotrebljena.

Priča je ok, ništa posebno ali drži pažnju od početka do kraja a njen ubedljivo najslabiji deo je romansa koja možda nije trebala da dobije toliki fokus. Meni je kraj (zadnjih 5min filma) bio malo antiklimatičan ali iskreno se nadam da će biti nastavka koji će proširiti priču i ostale događaje iz mange.

Efekti su vrhunski, samo zbog scene sa motorbolom film zavređuje da se pogleda i to u bioskopu. Plašio sam se da će mi Alitine ogromne oči smetati a na njih sam zaboravio posle par minuta od početka filma, jednostavno su je super napravili. Preporuka od mene, ocena: 7.5/10

Trejleri previše otkrivaju pa ih ne bi preporučio pre gledanja filma.

Poslednja ispravka: Vladimirus86 (23.2.2019 u 14:50)
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Vladimirus86 na korisnoj poruci:
ezenkiel (24.2.2019)
Stara 23.2.2019, 15:12   #12974
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.019
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 404 puta na 330 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Rope (1948)
https://www.imdb.com/title/tt0040746/



Hičkokovo viđenje Ničeovog Übermensch-a. Vredi se podsetiti. Titl je za YouTube verziju sa hardkodiranim arapskim titlom, koji dosta smeta.
Priloženi fajlovi
Tip fajla: zip Rope 1948 - YouTube.zip (38,6 KB, 3 puta viđeno)

Poslednja ispravka: Suad Novic (23.2.2019 u 16:51)
Suad Novic je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.2.2019, 20:51   #12975
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.329
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Den 12. mann (2017)

Sjajno snimljen film, takodje gluma je na visokom nivou. Interesantna prica o Norveskom komandosu, snimljen po istinitom dogadjaju. Ovaj film moze za uzinu da pojede oskarovca The Revenant (2015) e sad jos jedino kad bi isti reditelj i scenarista napokon snimili Heroes of Telemark kakva bi to uzivancija bila.
7.5/10

Der Hauptmann (2017)

Opet WW2 i opet po istinitim dogadjajima, definitivno interesantna prica solidno snimljen film o prezivljavanju za razliku od ovog filma iznad ovo je nesto drugacija vrsta snalazenja.
6.5/10

The Exception (2016)

Sta opet WW2, ne planirano ali tako mi se zalomilo da odgledam ova 3 filma u 3 dana. Ovaj je najslabiji od ove trojke, moglo je puno bolje ali nije los film, ne znam koliko je radjen po istinitim desavanjima ali prica jeste interesantna i drzi paznju.
6/10
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Nestor na korisnoj poruci:
zerb (24.2.2019)
Stara 23.2.2019, 23:35   #12976
Pipboy
Starosedelac
 
Član od: 19.8.2007.
Poruke: 1.952
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 768 puta na 461 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

DOGMAN



Odličan, turoban i mučan taman koliko treba, uz sjajno profilisanog glavnog lika i sjajan performans glumca koji ga igra. Simone!
Pipboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2019, 10:31   #12977
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.658
Zahvalnice: 2.261
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Nestor kaže: Pregled poruke
Interesantna prica o Norveskom komandosu, snimljen po istinitom dogadjaju.
Možda, mada je velika verovatnoća da je ipak izmišljena priča.
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2019, 16:53   #12978
torivoje
Banned
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 273 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
Možda, mada je velika verovatnoća da je ipak izmišljena priča.
E,mislim,ako ovo nisi ponovio barem 5-6 puta - nisi ni jednom.Što si se navrz'o na tog jadnog Norvežanina ?

Ako je njima samima taj lik ikona otpora nacistima,mi koji smo čeda tv-Prleta i tv-Tihog ne bi trebalo da im spočitavamo bilo šta.
torivoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku torivoje na korisnoj poruci:
Nestor (25.2.2019), zerb (25.2.2019)
Stara 25.2.2019, 19:44   #12979
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.329
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
Možda, mada je velika verovatnoća da je ipak izmišljena priča.
Na pocetku filma pise "najneverovatniji delovi price su se zapravo dogodili"
Ja sam tako nekako bez predrasuda i gledao i kao takav film mije lego, naravno da znam da kad god pise po istinitom dogadjaju da to znaci 90% su izmislili ali eto mogo sam od starta da kreneme jeste bas tako bilo i ceo film da tandrcem kako da ne aha i slicno sto je meni svojstveno medjutim ja se resim kad vec gledam da poslusam citat sa pocetka i na kraju film mi je bas lego.
Jan Baalsrud

Serenity (2019)

Pocinje kao tipican triler iz 90ih i kao takav imao je prelaznu ocenu ali jedva i onda krece glupiranje da sam poceo da duvam i okrecem ocima svakih 5 minuta. Zali boze vremena.
1/10

The Ballad of Buster Scruggs (2018)

Prve dve price zaista zanimljive i onda krece treca spora i dosadna ali ima svoju poruku, sledece dve takodje interesantne kao i poslednja koja mi se najmanje dopala. Svaka prica ima poruku neke su bas lake za gledanje neke nisu ali celokupan utisak vrlo pozitivan.
7.5/10
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2019, 16:05   #12980
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.019
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 404 puta na 330 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Imitation of Life (1959)
https://www.imdb.com/title/tt0052918/



Stari dobri film, miks svega i svačega, reklo bi se oda ljudskoj nezasitosti. I čudo jedno koliko su meni plavuše bile odbojne.
Priloženi fajlovi
Tip fajla: zip Imitation of Life (1959) 720p BrRip x264 - YIFY.zip (51,2 KB, 4 puta viđeno)

Poslednja ispravka: Suad Novic (26.2.2019 u 16:21)
Suad Novic je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
filmovi, preporuka, review

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li neko zna koji je ovo film? DJ_MY_SOUL Kompjuteri i film 2589 9.4.2024 13:29
Najbolji horror film ikad napravljen? FRIghTMaN Kompjuteri i film 734 6.11.2013 1:57
Problem tokom gledanja filmova, tacnije steka mi slika a zvuk ide normalno Dijenek Kvarovi 27 15.5.2010 13:19
Slabiji zvuk govora od ostatka zvukova (prilikom gledanja filmova)... polarnimeda Operativni sistemi 2 14.10.2008 13:12
Taj film... aerochivija Brbljaonica 15 20.7.2008 21:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:46.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com