Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Osnovne komponente
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

ŠDK - Osnovne komponente Saveti u vezi sa kupovinom osnovnih komponenti računara: procesora, ploča, memorije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.8.2010, 17:18   #1
Lazman
Član
 
Član od: 6.8.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 33
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Ulaganje u buducnost, ali komponenta po komponentu

Vec 3, 4 godine furam istu konfu:

- Intel E2140 Dual Core 1.6 GHz
- Gigabyte 945p-s3
- Gainward GeForce 7600GS
- 1 + 512 GB DDR2 RAM
- Kuciste MS, valjda kinez, 400w

... koju zelim da ozbiljno unapredim, ili tacnije postepeno zamenim sa potpuno novom. Osnovni cilj mi je da krenem polako sa kupovinom pojedinacnih, kvalitetnih komponenti koje ce moci da traju, a da od starog kompa ostavim sta je moguce. Jedini mi je problem sto nisam pratio kretanja na trzistu i iako imam solidno poznavanje kompjutera, sada je vec ozbiljno zastarelo, mada sam se iscimao i iscitavao neke informacije...

Ideja mi je da sto pre uzmem maticnu ploci i procesor, pa posle toga da dodam RAM i na kraju graficku. Zadrzao bih kuciste, ukoliko je to moguce, sa planom da kupim dobro i kvalitetno kuciste do nove godine.

Potreban mi je savet za dobru maticnu, koja ce koristiti i u buduce (da ima USB 3, za pocetak), a da nije preterano skupa. Da li je to uopste moguce?

Sto se tice procesora, razmisljam po prvi put o AMD-u (furao sam Intela oduvek...). Razmisljam o Phenomu II X4, ali sam naravno otvoren za sve predloge.

Finanskijska situacija mi je vrlo komplikovana, zato bih i isao polako, ali recimo da za plocu i CPU mogu da izdvojim 200e sigurno, a eventualno bih mogao da navucem na 250 ako bi to predstavljalo veliku razliku.

PS: Prelistavao sam forum i video dosta korisnih informacija, ali mi se cini da se ni jedna situacija ne moze bas preslikati na moju, tako da se izvinjavam ako mi je mozda nesto promaklo, pa postavljam pitanje na koje je vec dat odgovor.

Hvala unapred.
Lazman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2010, 17:42   #2
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: Ulaganje u buducnost, ali komponenta po komponentu

za 250e uzmes amd phenom x4 925 i asus M4A87TD/usb3 plocu to je oko 24080din.
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2010, 17:46   #3
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Ulaganje u buducnost, ali komponenta po komponentu

Hm... gde ima 250e, tu ima i 280e, odnosno Core i5 kombinacija sa USB3 plochom, shto bi mozhda bila bolja opcija, sve ostalo je isto kao kod AMD kombinacije . Chak mozhesh i da uzmesh jache i5 modele za ukupno ~300e.

Mislim da te nisam dobro razumeo. Da li bi ti hteo da ta konfiguracija posle zamene ploche + procesora postane funkcionalna? To nece moci da se desi, jer necesh imati odgovarajucu DDR3 memoriju. Pored toga, trebalo bi i napajanje... ali bi morao ovo da pojasnish malo
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2010, 17:49   #4
unique93
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.3.2009.
Lokacija: O Bre Novac
Poruke: 3.545
Zahvalnice: 725
Zahvaljeno 1.760 puta na 893 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku unique93
Određen forumom Re: Ulaganje u buducnost, ali komponenta po komponentu

mozes za 250 e da uzmes ovo

amd athlonII x4 620/630
mushkin 2gb ddr3
biostar TA770E3
silverstone strider 500w


kasnije uzmes graficku...npr. ati HD5770 i imaces super konfiguraciju
unique93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2010, 17:55   #5
Lazman
Član
 
Član od: 6.8.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 33
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Ulaganje u buducnost, ali komponenta po komponentu

Citat:
Doomche kaže: Pregled poruke
Hm... gde ima 250e, tu ima i 280e, odnosno Core i5 kombinacija sa USB3 plochom, shto bi mozhda bila bolja opcija, sve ostalo je isto kao kod AMD kombinacije . Chak mozhesh i da uzmesh jache i5 modele za ukupno ~300e.

Mislim da te nisam dobro razumeo. Da li bi ti hteo da ta konfiguracija posle zamene ploche + procesora postane funkcionalna? To nece moci da se desi, jer necesh imati odgovarajucu DDR3 memoriju. Pored toga, trebalo bi i napajanje... ali bi morao ovo da pojasnish malo
Prvo, hvala obojici.

Drugo, sto se tice pitanja, ideja mi je da nova ploca i CPU rade sa starim napajanjem koje je (do sada) radilo odlicno, starom grafom i starim ramom. Znaci DDR2 ne moze na DDR3 ploce? Mislio sam da moze i jedno i drugo... Pa onda posle da sredim RAM, grafu i novo kuciste. Znaci, ideja je da ja uzmem full novi komp (bez periferija i harda), ali kroz odredjeni protok vremena, a da u medjuvremenu imam i funkcionalan komp, koji bih mogao da koristim.

Dodao bih jos jedno pitanje na sve ovo... da li uopste da se nadam da bih mogao da prodam stare komponente? U tom slucaju bih mogao malo i da povecam budzet...

Citat:
mozes za 250 e da uzmes ovo

amd athlonII x4 620/630
mushkin 2gb ddr3
biostar TA770E3
silverstone strider 500w

kasnije uzmes graficku...npr. ati HD5770 i imaces super konfiguraciju
Nisam upoznat sa Biostarom, koliko je pouzdan? Kakav je za eventualno klokovanje, ako dodje i do toga?
Lazman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2010, 18:12   #6
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Ulaganje u buducnost, ali komponenta po komponentu

Citat:
Lazman kaže: Pregled poruke
Drugo, sto se tice pitanja, ideja mi je da nova ploca i CPU rade sa starim napajanjem koje je (do sada) radilo odlicno, starom grafom i starim ramom. Znaci DDR2 ne moze na DDR3 ploce? Mislio sam da moze i jedno i drugo... Pa onda posle da sredim RAM, grafu i novo kuciste. Znaci, ideja je da ja uzmem full novi komp (bez periferija i harda), ali kroz odredjeni protok vremena, a da u medjuvremenu imam i funkcionalan komp, koji bih mogao da koristim.
Nece moci DDR2 i DDR3 na istu plochu. Postoje neke hibridne ploche koje podrzhavaju obe vrste memorije, ali njihov kvalitet je diskutabilan i ne mogu se preporuchiti. Dakle, na ovaj nachin upgrade otpada, a ni napajanje to ne bi izdrzhalo.
Citat:
Lazman kaže: Pregled poruke
Dodao bih jos jedno pitanje na sve ovo... da li uopste da se nadam da bih mogao da prodam stare komponente? U tom slucaju bih mogao malo i da povecam budzet...
Probaj oglase na itsvetu, pcberzi, benchmark forumu, limundu, krstarici i tako dalje i tako blizhe. Moguce da cesh brzhe to prodati u kompletu, s obzirom na tip konfiguracije. Imash temu "Procena rachunara" gde mozhesh da dobijesh detalje i procenu konfiguracije.
Citat:
Lazman kaže: Pregled poruke
Nisam upoznat sa Biostarom, koliko je pouzdan? Kakav je za eventualno klokovanje, ako dodje i do toga?
Biostar je tako-tako, zavisi od ploche do ploche. Ipak su ovo budzetske ploche, ali su dovoljno pouzdane.

Zashto ne bi obavio upgrade na drugi nachin? Recimo, skupish prvo 300e i kupish:

- nVidia GTX460 768MB, vrlo jaka DX11 kartica i sigurno ulaganje u buducnost. Cena je oko 20 000, ali bi morao prvo da premerish svoje kucishte, da utvrdimo da li ce moci da stane u njega. Nije preterano duga kartica, ali nikad se ne zna.
- uz nju kupish napajanje, recimo Chieftec CFT-600-14CS 600W od 8000 bi bio sasvim sigurna investicija.
- eventualno zamenish kucishte. Preporuka od "jeftinijih" bi ishla za Thermaltake V3, koji koshta oko 4000-5000. Ovo je preporuchljivo zbog protoka vazduha i duzhine kartice, ali ce preci i tih 300e...

Kasnije mozhesh da dokupish plochu + procesor + memoriju + HDD (ako zatreba), a opet cesh imati shirok izbor, zavisno od tadashnjih finansija. U medjuvremenu, konfiguracija radi.
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2010, 18:13   #7
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: Ulaganje u buducnost, ali komponenta po komponentu

biostar plcoa koja je navedena je sasvim odlicna i ok ploca mini itx formata,moze se uraditi i fino klokovanje na njoj ima dosta opcija u biosu.

da mozes da prodas tare komponente imas temu procena racunar pa tamo postavi i videces koliko mzoes dobiti za te delove,pa onda vec mozemo stastaviti i u startu funkcionalan i za dalju buducnost upgradeabilan racunar.
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2010, 18:23   #8
unique93
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.3.2009.
Lokacija: O Bre Novac
Poruke: 3.545
Zahvalnice: 725
Zahvaljeno 1.760 puta na 893 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku unique93
Određen forumom Re: Ulaganje u buducnost, ali komponenta po komponentu

za tu tvoju konfu mozes da dobijes oko 100e-120e, mozda i vise(samo nadjes nekog ko se "razume" u kompove ) i tako bi imao oko 350-400e za uprade, sto je lepa svota novca i za nju mozes da uzmes dosta jake komponente
unique93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2010, 18:32   #9
Lazman
Član
 
Član od: 6.8.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 33
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Ulaganje u buducnost, ali komponenta po komponentu

Citat:
Doomche kaže: Pregled poruke
Biostar je tako-tako, zavisi od ploche do ploche. Ipak su ovo budzetske ploche, ali su dovoljno pouzdane.

Zashto ne bi obavio upgrade na drugi nachin? Recimo, skupish prvo 300e i kupish:

- nVidia GTX460 768MB, vrlo jaka DX11 kartica i sigurno ulaganje u buducnost. Cena je oko 20 000, ali bi morao prvo da premerish svoje kucishte, da utvrdimo da li ce moci da stane u njega. Nije preterano duga kartica, ali nikad se ne zna.
- uz nju kupish napajanje, recimo Chieftec CFT-600-14CS 600W od 8000 bi bio sasvim sigurna investicija.
- eventualno zamenish kucishte. Preporuka od "jeftinijih" bi ishla za Thermaltake V3, koji koshta oko 4000-5000. Ovo je preporuchljivo zbog protoka vazduha i duzhine kartice, ali ce preci i tih 300e...

Kasnije mozhesh da dokupish plochu + procesor + memoriju + HDD (ako zatreba), a opet cesh imati shirok izbor, zavisno od tadashnjih finansija. U medjuvremenu, konfiguracija radi.
Nije mi ideja da idem na budzetske varijante, osim ako bas ne bih morao...

A ova ideja i nije toliko losa, razmislicu i u tom pravcu.

Iskreno, kada smo se vec dotakli grafe, tu sam razmisljao o jednoj od varijanti Radeona 5770. Koja je prednost GTX460, obzirom da im je cena slicna, cak je radeon i jeftiniji?

Samo da rezimiram, kolko vidim svi podrzavaju ideju za AMD Phenom II X4, to cu da smatram resenim.

Sto se tice ploce tu je biostar ili asus M4A87TD. Znacila bi mi jos neka preporuka, pa da krenem da listam cene, performanse, testove, itd. (red je da nesto i sam uradim)

Zanima me jos zasto SVI kategoricki odbacujete ideju koriscenja starog napajanja, makar na mesec, dva, jel u pitanju rizik, ili jednostavno nekompatibilnost sa novim komponentama?


E ljudi, bas vam hvala svima!
Lazman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2010, 18:41   #10
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Ulaganje u buducnost, ali komponenta po komponentu

Ajmo redom.
Citat:
Lazman kaže: Pregled poruke
Iskreno, kada smo se vec dotakli grafe, tu sam razmisljao o jednoj od varijanti Radeona 5770. Koja je prednost GTX460, obzirom da im je cena slicna, cak je radeon i jeftiniji?
Jeste Radeon dosta jeftiniji, ali je i 15-30% slabiji od GTX460. Na to se doda i PhysX i CUDA podrshka, pa se dodje do toga da bi jedina prednost 5770 bila neshto nizha temperatura/buka/potroshnja struje, ali je to na GTX460 na sasvim razumnom nivou.

Citat:
Lazman kaže: Pregled poruke
Samo da rezimiram, kolko vidim svi podrzavaju ideju za AMD Phenom II X4, to cu da smatram resenim.
Mozhe, ali na ovaj nachin cesh o tome razmishljati na kraju ulaganja, a ko zna shta ce se do tada desiti. O tom potom

Citat:
Lazman kaže: Pregled poruke
Sto se tice ploce tu je biostar ili asus M4A87TD. Znacila bi mi jos neka preporuka, pa da krenem da listam cene, performanse, testove, itd. (red je da nesto i sam uradim)
Hm... Asus M4A785TD-V EVO bi bila moja neshto jeftinija preporuka. Tu je i Asus M4A89GTD Pro koja je vrhunska plocha. Sve ovo vazhi ako budesh ishao na AMD. Opet kazhem, o tom potom

Citat:
Lazman kaže: Pregled poruke
Zanima me jos zasto SVI kategoricki odbacujete ideju koriscenja starog napajanja, makar na mesec, dva, jel u pitanju rizik, ili jednostavno nekompatibilnost sa novim komponentama?
I jedno i drugo:

- nekompatibilnost jer verovatno ni nema EPS12V, 6-pinske ili 8-pinske konektore koji bi bili potrebni za sam setup
- rizik jer napajanje ni u snu nema dovoljno snage za takvu konfiguraciju, a ako crkne mozhesh da ostanesh bez komponenti u toj istoj konfiguraciji. Ipak se pricha o prejakim karticama.
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2010, 18:41   #11
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: Ulaganje u buducnost, ali komponenta po komponentu

zato sto to staro i izmuceno napajanje vremenom gubi svoju snagu i za novi hardver pa jos i za klokovanje treba kvalitetno napajanje koje ce to gurati bez briga.

Edit:3ci put dumche me pretece
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2010, 18:54   #12
LuckyDzone
Član
 
Član od: 14.4.2010.
Lokacija: Apatin
Poruke: 41
Zahvalnice: 39
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Ulaganje u buducnost, ali komponenta po komponentu

al vi ljudi brzo kucate
Citat:
Lazman kaže: Pregled poruke

Zanima me jos zasto SVI kategoricki odbacujete ideju koriscenja starog napajanja, makar na mesec, dva, jel u pitanju rizik, ili jednostavno nekompatibilnost sa novim komponentama?


E ljudi, bas vam hvala svima!
za tipove grafikih koje ti ove predlazu potrebno ti je novo kvalitetno napajnje renomiranog proizvidjaca koje ce ti svakako neko uskoro predloziti...a ako zelis da se sluzis privremeno starim napanjem ne mozes posto je ovo tvoje trenutno najanje predpostavimo da je kineska proizvodnja, a ozbiljniju graficku kakva ti je ovde predlozena trenutno napajanje nece moci podrzati ni sto se tice snage ali i vrlo verovatno i sto se tice konektora,ovo tvoja graficka koju trenutno koristis trosi kao upaljac,tako da moje ti je misljenje da mozes da se poluslizis straim napajnje ali sve do trenutka dok ne kupis novu graficku i naravno ne duze od tog perioda koji si i sam naveo
LuckyDzone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2010, 19:03   #13
Lazman
Član
 
Član od: 6.8.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 33
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Ulaganje u buducnost, ali komponenta po komponentu

Citat:
Doomche kaže: Pregled poruke
Ajmo redom...
OK, razumem.

Citat:
flamingos kaže: Pregled poruke
zato sto to staro i izmuceno napajanje vremenom gubi svoju snagu i za novi hardver pa jos i za klokovanje treba kvalitetno napajanje koje ce to gurati bez briga.

Edit:3ci put dumche me pretece
Hehe... dobro, to za klokovanje je daleka buducnost, nije mi to osnovni cilj, nisam neki kloker.

Kako sada stvari stoje, kupovacu svakog meseca po jednu komponentu, pa u plakar dok ne skupim sve sto mi treba.

Znaci preliminarna racunica, kad bih udario onako ljudski, otprilike:

GTX460 180
ASUS M4A89GTD 130
Phenom 150
RAM 2gb 40
----------------------
~500e

Uh... to da sklepam do nove godine i da skacem od srece. Kvota da uspem 5.5!

Mozda mi je onda i bolje da idem na varijantu grafa+kuciste sa napajanjem, pa posle toga ploca+cpu+ram. Mada, kontam da ova sadasnja ploca ne moze da izvuce nista iz te graficke...

Da li da dodam da ce mi najverovatnije trebati i monitor uskoro, posto mi ovaj prestigio polako ali sigurno riknjava, haha.

Citat:
LuckyDzone kaže: Pregled poruke
al vi ljudi brzo kucate

za tipove grafikih koje ti ove predlazu potrebno ti je novo kvalitetno napajnje renomiranog proizvidjaca koje ce ti svakako neko uskoro predloziti...a ako zelis da se sluzis privremeno starim napanjem ne mozes posto je ovo tvoje trenutno najanje predpostavimo da je kineska proizvodnja, a ozbiljniju graficku kakva ti je ovde predlozena trenutno napajanje nece moci podrzati ni sto se tice snage ali i vrlo verovatno i sto se tice konektora,ovo tvoja graficka koju trenutno koristis trosi kao upaljac,tako da moje ti je misljenje da mozes da se poluslizis straim napajnje ali sve do trenutka dok ne kupis novu graficku i naravno ne duze od tog perioda koji si i sam naveo
Ok, koristi mi informacija da mogu da furam staro napajanje dok ne uzmem grafu... mada ste me sad isprepadali, mislim da cu ipak preskociti.
Lazman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2010, 19:05   #14
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Ulaganje u buducnost, ali komponenta po komponentu

Imas pocetnih 100e, sto sam ti procenio u onoj temi.
Dakle treba ti jos ~400e.

Btw, zaboravio si napajanje, ne bih ja te komponente ni na minut kacio na noname kineza od 400w.
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2010, 19:05   #15
LuckyDzone
Član
 
Član od: 14.4.2010.
Lokacija: Apatin
Poruke: 41
Zahvalnice: 39
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Ulaganje u buducnost, ali komponenta po komponentu

uspori sa grafama bar do oktobra tek ce im cene padti
LuckyDzone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2010, 19:20   #16
Lazman
Član
 
Član od: 6.8.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 33
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Ulaganje u buducnost, ali komponenta po komponentu

Ok, znam na cemu sam... a grafa mi i onako nije prioritet, nisam neki gejmer... al trebace, naleti tu i tamo po neko ludilo, ovaj jadni GTA IV cu verovatno igrati kada izadje VI deo.

A pored napajanja sam zaboravio da uracunam i neku gotvinu zvucnu karticu, za moje amaterske producentske pokusaje... ali i to moze posle.
Lazman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.8.2010, 18:08   #17
Thaedass
WALL-E
 
Avatar korisnika Thaedass
 
Član od: 4.9.2009.
Poruke: 4.423
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 1.255 puta na 909 poruka
Određen forumom Re: Ulaganje u buducnost, ali komponenta po komponentu

Citat:
- nVidia GTX460 768MB, vrlo jaka DX11 kartica i sigurno ulaganje u buducnost. Cena je oko 20 000, ali bi morao prvo da premerish svoje kucishte, da utvrdimo da li ce moci da stane u njega. Nije preterano duga kartica, ali nikad se ne zna.
@Doomche:

Samo da dodam da je GTX460 kratka kartica te staje u svako kuciste

Thaedass je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Thaedass na korisnoj poruci:
LuckyDzone (11.8.2010)
Stara 11.8.2010, 16:19   #18
Lazman
Član
 
Član od: 6.8.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 33
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Ulaganje u buducnost, ali komponenta po komponentu

Update:

Stari komp cu (pro)dati burazeru, tako da polako pocinjem da sklapam novi, cim mi legne neka kinta koju cekam. I keva ce mi izgleda uleteti neku kintu, tako da bi trebalo da izvucem novi komp do oktobra, nadam se.

Hvala vam svima, u slucaju da jos nesto zatreba, znam gde da vas nadjem.

E da, jel moze neko da mi sibne neki dobar link koji se odnosi na spajanje kompa? Proslo je puno vremena od kad sam to poslednji put radio, kontam da su neke stvari izmenjene, a i da bih imao popis svih kablova koje treba da kupim.
Lazman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.8.2010, 18:24   #19
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: Ulaganje u buducnost, ali komponenta po komponentu

nemas nikakve kablove da kupujes sem eventualno za monitor dvi kabl,svi potrebni kablovi se dobijaju uz komeponente kad se kupe.

Sto se montaze tiche,jednostavna ti je,bez mnogo muke jer je sve namesteno tako da mzoe samo na jedan nacin da se spoji,tako da nemas sanse da nesto pogresis. Procesor se u socket(leziste) ubacuje gledajuci strelicu tj trougao na njemu da se poklopi sa trouglom na ploci,box kuler i eventualno neki bolji se montiraju stvaljanjem ja ga zovem mostic,i fixiranjem rupica srafovima ili jednostvanim fixiranjem zakacaljki. Ram stavljas jednostavo,pomeranjem zabice pa onda guras dok se oba kraja zabice ne cuje klik spajanja. Graficka isto i na krjau joj ubacis u zavisnosti od tipa i potrosnje ili jedna 6pinski konektor ili dva 6pinska konektora.
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.8.2010, 19:22   #20
HiddEn
Veteran
 
Član od: 13.1.2009.
Poruke: 750
Zahvalnice: 228
Zahvaljeno 12 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Ulaganje u buducnost, ali komponenta po komponentu

Da pitam odje... Kad se sastavi komp treba li sto da se podesava u biosu ili slicno? Ili samo instalira se windows i zavrseno?
HiddEn je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:49.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com