Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > O SK-u uopšte
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

O SK-u uopšte Opšta rasprava o izgledu i sadržaju časopisa.
Primedbe, predlozi i pohvale su dobrodošli!

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.6.2006, 11:48   #21
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Predlozi čitalaca i posetilaca foruma... čemu?!

Citat:
Covenant kaže:
Uopste nije poenta u ceni!
Problem je u necem drugom....
Uporedite SK iz recimo '93 godine i sada i videcete o cemu govorim....
Onog opustenog(a ipak profesionalnog)duha koji je bi zastitni znak nema vise skoro uopste-sve deluje tako i tako ustogljeno.....
I tako-umesto da,recimo,postoji rubrika o programiranju(nisam inace programer)ili nesto drugo,opisuju se igrice za mob telefone.....
A u IO portu umesto da se odgovara objektivno i profesionalno(kao sto je to radio Emin Smajic) se vrsi otvoreno deranziranje AMD korisnika....
Pitam se ko to u Redakciji ili SK radi u Intelu
Mogao bi ja do sutra da nabrajam sta sve ne valja u SK-u
Imam nesto utisak da ga samo jos kupujem nostalgije radi posle svih ovih godina...
SK je najvecu stagnaciju, po meni doziveo negde izmedju 98-2001/2002. Poceli su da pisu suvaoparno, sa gomilom informacija, bez mnogo duha, koji je uvek bio karakteristika njihovih opisa, bilo programa, bilo igara.
Sada je stanje daleko bolje. Dosta je doprinela rubrika: "Ja, igrac" ; opisi su zanimljivi, sa potrebnim (sto ja posebno volim) istoriskim predistorijatom, bilo igre, bilo vremenskom razdoblju u kojoj se igra desava ; konacno vise nema spajalica , uvek ima nesto interesantno da se procita u hard/soft sceni, a vratili su, kao sto vidite i pismo meseca ( jos samo da se neko seti da napise zanimljivo pismo ).
Jos da ih nateramo, da priprete Pedji da nacrta nove karikature za infobox (jel' se tako zove), da bude tu i tamo koji Cvet Kompjutera, da malo cesce pisu o Nasinim projektima i eto tebi casopisa koji kao da je izasao 92-93 god.

Ovo za mobilne telefone i flash shit-ove si potpuno u pravu.

Ovo je zanimljivo:

Ajde covenant, burazeru reci hipoteticki: "Sta bi ti uradio da sada postanes glavni urednik? Koju bi rubriku ostavio, koju bi vratio... koliko i kako bi krucialno promenio u casopisu".

Doduse, recite i vi ostali.
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2006, 18:33   #22
Carl Jonson CJ
Starosedelac
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: In Rainbow Reputacija: Najgori od svu decu
Poruke: 1.237
Zahvalnice: 733
Zahvaljeno 294 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Carl Jonson CJ
Određen forumom Re: Predlozi čitalaca i posetilaca foruma... čemu?!

Citat:
bobi kaže:
Jos da ih nateramo, da priprete Pedji da nacrta nove karikature za infobox (jel' se tako zove), da bude tu i tamo koji Cvet Kompjutera, da malo cesce pisu o Nasinim projektima i eto tebi casopisa koji kao da je izasao 92-93 god.

Doduse, recite i vi ostali.
И понеки интервју с неким,ко што је био с Ђуричким ваљда
Carl Jonson CJ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2006, 18:55   #23
Teva
Starosedelac
 
Član od: 23.2.2006.
Lokacija: Tamo gde su kuće od čokolade i prozori od marmelade....
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 301 puta na 171 poruka
Određen forumom Re: Predlozi čitalaca i posetilaca foruma... čemu?!

Da sam Urednik SK-a bez Cveta Kompjutera i Rubrike o programiranju ne bi ni razmisljao i izdavanju SK-a(dobro sad uz to ostaju dosadasnje rubrike I/O Port(koji mi se najvise svidja ,jer ijma textova gde sam se valjao po podu od smeha),Ja Igrac,Test Play I Test Drive)...
To su neizostavne teme plus jos neke a izbacio bih bez razmisljanja Phone Zone...Mislim casopis se zove Svet Kompjutera sta ce tu Mobilni telefoni?

Takodje bih u Test Play ubacio neku sugavu igru koju bi neko zesce ispljuvao....(jos se secam opisa Soldnera u SK-u, dok sam citao plakao sam od smeha)...
Teva je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2006, 20:05   #24
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Predlozi čitalaca i posetilaca foruma... čemu?!

Citat:
Carl Jonson CJ kaže:
И понеки интервју с неким,ко што је био с Ђуричким ваљда
Potpuno te podrzavam,obozavam kad se pojavi intervju sa nekim programerskim timom ili slicno,kao sto je bilo u nekom od zadnjih brojeva SK-a.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2006, 22:38   #25
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Predlozi čitalaca i posetilaca foruma... čemu?!

Da sam ja urednik-hmmmmm?
Pa ovako:
-kao pravo izbacio bi sekciju za mob telefone total-cao
-sugavu rubriku "Na licu mesta" bi ogranicio na jednu stranu,ili bi je izbacio(kad malo bolje razmislim ipak ovo drugo )
-zaduzio bi drugog coveka da ljudima pristojno i objektivno odgovara u IO portu umesto Kuzme...
-rubrike Test Fun i Flash igre bi spojio i stavio na jednu stranu.....
-u sekciji za hardver ne bi testirao gluposti tipa SLI i Crossfire koje interesuju 0,01% ljudi vec bi akcenat stavio na popularni hardver koje vecina ljudi koristi,uz poneku egzotiku,cisto da se ispostuje...
Takodje bi smanjio opise kamera,aprata i ostale kompanije....
-izbacio bi Kuzminu kolumnu-prve su bile skorz simpaticne,ali covek ne da smara u poslednje vreme-vidi se da je sve nabacano i pisano kako mu dune.....
-rubriku "Prvi utisci" pri igrama bi stavio na jednu stranu....
-multiplayer gaming i bi takodje ogranicio na jednu stranu
-izbacio bio opise za onaj ****ni PS portable....
Kao sto vidite dobilo bi se dosta korisnog prostora....
Za sledece rubrike
-Test Of Time u svakom broju na dve strane
-nova rubrika tipa radionice-kao svojevremno carevi zvani ROM i RAM sa foto albumom-u svakom broju naravno....
-sekcija za programiranje i jos neke stvari-tipa saveti u Macromedia-i i Photoshop-u i drugim korisnim aplikacijama.....
-povecao bi i PD kutak
-IO port bi dobio dodatnu stranu
-linux sekcija bi dobila jos jednu stranu
-stavio bi i mesecnu top-listu najpopularanijih igara za koju bi glasali citaoci kao sto je to bilo pre,i koja bi se resetovala svakih par meseci
-vratio bi igromer prilikom opisa igara-zvuk,grafika,atmosfera,igrivost....
-dao proglas svim saradnicima da izvade motku iz d....a i pisu malo lezernije i opustenije(bez uvrede za bilo koga)
Toliko....
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.6.2006, 0:50   #26
aRTi
Član
 
Član od: 26.10.2005.
Lokacija: "kod kruške"
Poruke: 117
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 7 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Predlozi čitalaca i posetilaca foruma... čemu?!

Evo kako bih ja "prekrojio" SK.Idemo redom:

Na licu mesta/akcije - izbacio bih potpuno ovu rubriku bez razmišljanja. (2 oslobođene strane)
Internet - Ova rubrika je u prošlom broju zauzela 8 stranica.U ovom je zauzela 5 stranica.Ograničio bih je na četiri strane.Ako računamo ovaj broj SK-a to onda znači jedna slobodna stranica. ( 1 oslobođena s.)
Phone zone - Ovu rubriku bih ograničio na 2 strane.Ne bih joj nikad dao više od toga.Eto još jedne slobodne. (1 slobodna strana)
Ja,Igrač - well,ne bih je ukinuo,ali ova rubrika ne treba da bude više "obavezna".Kuzma nema baš mnogo inspiracije u poslednje vreme,tako da ga ne bih terao na silu svakog meseca da smišlja šta,kako,koga kritikovati.Nego kad mu se nešto piše,neka piše.Ovu stranicu neću računati kao slobodnu...
Bonus level - zauzima 4 strane.Ograničio bih ga na 3 strane. (1 oslobođena)
Prvi utisci - Ograničio bih je na jednu stranu. (1 oslobođena)
Flash fun - zauzima 2 strane.Ograničio bih ga na jednu. (1 oslobođena)

Nagradni kviz bih izbacio.Eto još 2 slobodne strane. Šalim se !

To ukupno znači 7 slobodnih strana.Evo otprilike na šta bih ih potrošio.

Test of time = 1 strana (u ovom broju nije čak ni bilo test of time-a! )
Sekcija za programiranje i jos neke stvari-tipa saveti u Macromedia-i i Photoshop-u i drugim korisnim aplikacijama...(ovo sam copy/paste od covenanta ),winows saveti i sl...= 4 strane
CVET kompjutera = 1 strana
I jedna slobodna strana.Ne znam za šta nju da iskoristim.

P.S. Ubacio bih žanr za svaku igru u info box.
P.S. Intervju u prošlom broju (domaća scena) je pun pogodak!
aRTi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.6.2006, 9:03   #27
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.662
Zahvalnice: 2.262
Zahvaljeno 1.922 puta na 1.405 poruka
Određen forumom Re: Predlozi čitalaca i posetilaca foruma... čemu?!

Citat:
vertigo kaže:
Voleo bi da znam da li je ijedan predlog koji se pojavio na forumu od bilo kog "obicnog" citaoca bio makar priblizno prihvacen. Ako jeste molio bih da se da primer doticnog...
evo, moj predlog o cenama je delimicno prihvacen... a kako nezvanicno saznajem, bice prihvacen i u potpunosti uskoro...
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.6.2006, 10:56   #28
vertigo
Član
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Subotica
Poruke: 375
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 17 puta na 14 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku vertigo
Određen forumom Re: Predlozi čitalaca i posetilaca foruma... čemu?!

Citat:
ZoNi kaže:
evo, moj predlog o cenama je delimicno prihvacen... a kako nezvanicno saznajem, bice prihvacen i u potpunosti uskoro...
Kako to mislis delimicno prihvacen? Ako mislis na cenu na kraju opisa hardvera i ranije su je isticali u vrlo vrlo malo tekstova, kao i sada...

A za onog koji pita koji su to predlozi citalaca nek procita jos jednom prethodne postove, a o tim primerima bilo je reci u mnogim topicima. Ne znam ko je to bio cije su predloge ispunili (u prethodnim postovima onaj sa 5 primera), ali to su tako minorne izmene bile (tipa: dva reda na nagradnom kuponu).
Evo jedan moj predlog... Kod opisa igara bi trebalo koristiti malo vise screenshotova, i ispod njih mozda mali dodatni komentar. Plus naravno sve sto su dosad u ovom topicu predlagali uglavnom je dobro. Tako bi "naterali" citaoca da procita vise opisa igara. Nekako sam izgubio volju da citam sve tekstove kao nekada... mislim da je ranije bilo "privlacnije".
vertigo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.6.2006, 11:08   #29
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Predlozi čitalaca i posetilaca foruma... čemu?!

Citat:
vertigo kaže:
Nekako sam izgubio volju da citam sve tekstove kao nekada... mislim da je ranije bilo "privlacnije".
Citati po Vuku ovo sto je covek rekao(napisao).....
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.6.2006, 14:35   #30
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.662
Zahvalnice: 2.262
Zahvaljeno 1.922 puta na 1.405 poruka
Određen forumom Re: Predlozi čitalaca i posetilaca foruma... čemu?!

Citat:
vertigo kaže:
Kako to mislis delimicno prihvacen? Ako mislis na cenu na kraju opisa hardvera i ranije su je isticali u vrlo vrlo malo tekstova, kao i sada...
hm... ranije ta cena nije postojala ni u jednom tekstu, sad postoji u nekih 55.5%
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.6.2006, 16:30   #31
vertigo
Član
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Subotica
Poruke: 375
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 17 puta na 14 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku vertigo
Određen forumom Re: Predlozi čitalaca i posetilaca foruma... čemu?!

Citat:
ZoNi kaže:
hm... ranije ta cena nije postojala ni u jednom tekstu, sad postoji u nekih 55.5%
well... I don't agree!
vertigo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.6.2006, 19:02   #32
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Predlozi citalaca i posetilaca foruma... čemu?!

Citat:
Diablo kaže:
E, da. Zasto ste zakljucali moju temu o zanrovima u infobox-u.
Citat:
VojaM kaže:
Zato što tu nema šta više da se konkretno kaže, samo da se navija.
Citat:
Diablo kaže:
Pa, to nije razlog da se tema zatvori. Na neke teme su odgovorili 2 puta i jos je aktivna.
Vidiš, ja se ne slažem s tobom i mislim da to više nema smisla.
Takođe, postoji i dosta ljudi koji se slažu sa mnom.

Znam da je neprijatan osećaj kad si nadglasan ili kad nešto nije po tvome, ali moraćeš se ponekad i pomiriti s tim.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.6.2006, 20:09   #33
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.724
Zahvalnice: 4.564
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Predlozi čitalaca i posetilaca foruma... čemu?!

Citat:
vertigo kaže:
Voleo bi da znam da li je ijedan predlog koji se pojavio na forumu od bilo kog "obicnog" citaoca bio makar priblizno prihvacen. Ako jeste molio bih da se da primer doticnog... I uopste da li smatrate da bilo koji predlog da se da ode "niz vetar"?
Ja da.
Dobro,oni teraju svoju politiku i misle da su najpametniji.Mozda i jesu zato sto rade u SK redakciji.I predlozi odlaze niz vetar nego sta-steta.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.6.2006, 21:39   #34
hacker_aca
amurof aratnevni oeD
 
Avatar korisnika hacker_aca
 
Član od: 18.11.2005.
Lokacija: tamo gde se ne radi
Poruke: 3.181
Zahvalnice: 2.055
Zahvaljeno 1.217 puta na 551 poruka
Određen forumom Re: Predlozi čitalaca i posetilaca foruma... čemu?!

Citat:
vertigo kaže:
A za onog koji pita koji su to predlozi citalaca nek procita jos jednom prethodne postove, a o tim primerima bilo je reci u mnogim topicima. Ne znam ko je to bio cije su predloge ispunili (u prethodnim postovima onaj sa 5 primera), ali to su tako minorne izmene bile (tipa: dva reda na nagradnom kuponu).
Ja sam rekao da su neki primeri "minorni" ali sam ipak izvukao tih 5 primjera.

Citat:
vertigo kaže:
Evo jedan moj predlog... Kod opisa igara bi trebalo koristiti malo vise screenshotova, i ispod njih mozda mali dodatni komentar. Plus naravno sve sto su dosad u ovom topicu predlagali uglavnom je dobro. Tako bi "naterali" citaoca da procita vise opisa igara. Nekako sam izgubio volju da citam sve tekstove kao nekada... mislim da je ranije bilo "privlacnije".
Ja sam već bio dao predlog za screenshotove i to su i uradili odmah u sledećem broju. A za komentare ispod slike..... Mislim da nije dobra ideja. Tako bi SK više ličio na gejmerske časopise što ipak im nije cilj.
hacker_aca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.6.2006, 22:16   #35
Bojan
Novaković
 
Avatar korisnika Bojan
 
Član od: 22.8.2005.
Lokacija: Beograd, Čukarica
Poruke: 1.183
Zahvalnice: 170
Zahvaljeno 365 puta na 168 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Bojan
Određen forumom Re: Predlozi čitalaca i posetilaca foruma... čemu?!

Momci previshe vi lichno shvatate neke stvari. SK ne moze da udovolji svima vama jer bi u tom sluchaju morao da izdaje nekoliko hiljada razlicitih casopisa zato sto ce od vas 2000-3000 izvuci jedno 1000 razlicitih misljenja. Dobri i konstruktivni predlozi su prihvacani kao npr. onaj vezan za cene. Dakle dobar predlog moze (i bio je do sada) prihvacen ali se ne moze ocekivati da se sve prihvati.
Bojan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.6.2006, 22:39   #36
hacker_aca
amurof aratnevni oeD
 
Avatar korisnika hacker_aca
 
Član od: 18.11.2005.
Lokacija: tamo gde se ne radi
Poruke: 3.181
Zahvalnice: 2.055
Zahvaljeno 1.217 puta na 551 poruka
Određen forumom Re: Predlozi čitalaca i posetilaca foruma... čemu?!

Citat:
Bojan kaže:
Momci previshe vi lichno shvatate neke stvari. SK ne moze da udovolji svima vama jer bi u tom sluchaju morao da izdaje nekoliko hiljada razlicitih casopisa zato sto ce od vas 2000-3000 izvuci jedno 1000 razlicitih misljenja. Dobri i konstruktivni predlozi su prihvacani kao npr. onaj vezan za cene. Dakle dobar predlog moze (i bio je do sada) prihvacen ali se ne moze ocekivati da se sve prihvati.
Tačno. Predlog je da se razmisli o tome i uradi šta je bolje a ne da se prihvati.
hacker_aca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2006, 0:36   #37
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Predlozi čitalaca i posetilaca foruma... čemu?!

Upravo tako. Implementiranje svakog predloga, ma koliko on izgledao jednostavno je ogroman posao i zahteva mnogo razmišljanja, konsultacija i rada. Doduše, ne mogu da krivim one koji ne misle tako, jer ipak žive u Srbiji i nisu navikli da se išta radi kako treba, već sve navrat nanos. Recimo, imam jednog prijatelja koji živi i radi San Dijegu, i baš smo skoro nešto pričali o njegovoj firmi, i pomenuo mi je da su im nedavno apgrejdovali hardver, tj. menjali su procesore i dodavali više memorije. Kod njih je ta zamena trajala skoro 6 meseci. Šta mislite zašto ? Zato što Ameri ne umeju da stave novi procesor i memorijski modul. Ne, nego zato što se prvo mesec dana rade PROCON grafikoni, tj. da li je zaista potreban novi hardver, i stavljanje na papir mana i prednosti takvog poduhvata. Pa se onda narednih mesec dana prebiraju ponude različitih proizvođača hardevra i traži najbolji odnos cene i kvaliteta. Pa se onda traži uzorak od par komada tog hardvera, pa se prelazi na opsežno istraživanje koje traje 2-3 meseca, gde se testira kako taj novi hardver utiče na ostatak komponenti u tim mašinama, da li su međusobno kompatibilni, da li je kompatibilan sa baš svakim parčetom softvera koji koriste, da li povećanje performansi opravdava takav poduhvat, i još gomilu drugih stvari itd. Pa se tek onda, ako je sve u redu, prelazi se na implementaciju svega. Prosečan vlasnik takve kompanije u Srbiji bi lepo doveo nekog klinca iz komšiluka, da mu 20 evra i rekao mu, evo ti poubacuj ove komponente, pa posle ako nešto ne bi radilo, onda bi psovao onog ko mu je prodao komponente zato što mu podvaljuje nesipravne uređaje, iako možda uopšte nije tako. E tako je i sa časopisom, jer da bi se implementirala neka ideja, potrebno je mnogo PROCON i drugih istraživanja, opipavanja tržišta, studija izvodljivosti, pa tek onda ako sve to prođe može da se implementira. Ja znam da prosečnoj srbendi to izgleda jednostavno, znaš ono prazan disk je 15 dinara, znači izdavanje cd-a uz časopis bi povećalo cenu za 15 dinara, a ne uzimaju u obzir mnoge druge parametre, kao ni to da ima čitalaca koji ne bi platili ni zih 15 dinara više za nešto što im ne treba. Znači tu treba da se odrade opsežna istraživanja, koliko bi sve to koštalo, koliko bi povećalo cenu časopisa, koliko čitalaca je spremno da plati veću cenu u odnosu na one koji ne bi, da li ima dovoljno materijala za takav cd, kakav bi to materijal bio (znam da je najlakše reći "Ma samo opališ po downloadu i poskidaš nekakve trajal verzije, besplatne programe i kojekakva čuda", ali posao se jednostavno ne radi tako). Dakle, ne može se udovoljiti svima nikada, pa se uglavnom gleda da se udovolji većini, naravno, ukoliko se ne bi odrazilo pad broja čitalaca. Recimo, konkretno za cd, dosta ljudi bi prestalo da kupuje SK ako bi drastično porasla cena... dok ne verujem da će neko prestati da ga čita samo zato što nema cd, možda nekolicina, te se uz malo matematike može izračunati šta je povoljnije.
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2006, 1:57   #38
aRTi
Član
 
Član od: 26.10.2005.
Lokacija: "kod kruške"
Poruke: 117
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 7 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Predlozi čitalaca i posetilaca foruma... čemu?!

Citat:
Bojan kaže:
Dobri i konstruktivni predlozi su prihvacani kao npr. onaj vezan za cene. Dakle dobar predlog moze (i bio je do sada) prihvacen ali se ne moze ocekivati da se sve prihvati.
Da,ali koliko je samo gnjavaže,napadanja, i upornog smaranja redakcije SK-a od strane članova foruma bilo potrebno da se prihvati taj predlog...A svi iz redakcije i uredništva SK-a koji su odgovarali na taj predlog,su obično smišljali neka smešna i banalna opravdanja tipa: "mi se razlikujemo od drugih",ili "ne možemo da stavimo cenu da ne bismo "uvredili" neke firme kod kojih nije takva cena",ili "imaš u info boxu kontakt pa pozovi za cenu i pitaj"...Bila je napravljena i anketa na forumu čini mi se,u kojoj je 99% ljudi odgovorilo da bi želelo da vidi cenu u SK-u.Otvarano je valjda 50 topika sa pitanjem zašto nema cene u SK-u.I onda je prihvaćen taj predlog,i to ne u potpunosti ! Ja sam stekao utisak,da u SK-u očekuju,ako ih čita 50000 ljudi,da 25001 mora javno da podrži neki predlog,da bi isti bio prihvaćen,bez obzira na to što je taj predlog sam po sebi logičan.A to je baš bio slučaj sa ubacivanjem cene.
U topiku "malo fali puno kvari",ne samo što sam jednom moderatoru morao da argumentujem značaj jedne sitnice,nego se onda pojavi još jedan član koji mi protivreči moj argumentovan post,i još plus analizira moj način čitanja SK-a !? pa i njemu odgovorim,a onda se pojavljuju još neki likovi,kojima se očigledno ukazala prilika da malo spamuju i flejmuju,i pričaju mi kako sam ja razmažen ?!,i ne bih trebao kupujem SK !?!?!?! Zbog ove druge rečenice sam popiz..#!$#*!"# .Došlo mi je da nekog.Ali sa ubeđenjem da su u pitanju bili neki klinci,oprostio sam im.I na samom kraju se pojavljuje lik koji je "kobajagi" ZA ovaj predlog,međutim pošto je malo uvredio ljude iz SK-a,topik biva zaključan.U suštini to je OK potez,jer i nema više ništa pametno da se kaže na tu temu.Sve što je moglo da se kaže sam rekao ja,pa su se ipak na to odazivali neki bez potrebe,a njihovi besmisleni postovi su kao navodno "protivnički argumenti".
A sve to zbog predloga o 2 reči u info boxu za svaku igru.Topik je ispao neozbiljan zbog tih likova.

P.S. Molim ovog puta spamere da smire strasti,i da se niko ne nadovezuje na moje reči,da ne bi bilo - u topiku,a onda katanac.Šta sam rekao,rekao sam.Ukazala se prilika.Ako se neko oseća prozvanim,nek se opusti slobodno.Nije mi cilj bio da prozivam nikoga.Eto."That's all about that" što bi rek'o Forest Gump.
aRTi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2006, 11:21   #39
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.869
Zahvalnice: 2.937
Zahvaljeno 3.863 puta na 1.166 poruka
Određen forumom Re: Predlozi čitalaca i posetilaca foruma... čemu?!

Citat:
aRTi kaže:
Da,ali koliko je samo gnjavaže,napadanja, i upornog smaranja redakcije SK-a od strane članova foruma bilo potrebno da se prihvati taj predlog...A svi iz redakcije i uredništva SK-a koji su odgovarali na taj predlog,su obično smišljali neka smešna i banalna opravdanja tipa: "mi se razlikujemo od drugih",ili "ne možemo da stavimo cenu da ne bismo "uvredili" neke firme kod kojih nije takva cena",ili "imaš u info boxu kontakt pa pozovi za cenu i pitaj"...Bila je napravljena i anketa na forumu čini mi se,u kojoj je 99% ljudi odgovorilo da bi želelo da vidi cenu u SK-u.
Kao prvo ovaj forum je otvoren iz vise razloga a jedan je svakako i da se opipa puls citalaca. Veruj mi da se sve ideje i predlozi citalaca procitaju i da se o zanimljivijim/realnim diskutuje. Problemi se kao i uvek javljaju u realizaciji takvih/novih ideja. Bilo sta da menjas moras da gledas na dugorocne posledice... da li je zaista moguce to realizovati u svakom sledecem broju ili je ideja kratkog daha samo za broj ili dva. Ja sam licno imao problem sa cenama iz broja... naime, odlucio sam da kupim karticu za koju je autor teksta naveo da kosta 70e a ispostavilo se da sam morao za nju da izdvojim 100e... a da ne pricam koliko je ta informacija validna za par meseci kad se vratis da ponovo procitas txt...
Imamo konstantan manjak kvalitetnih saradnika koji bi pisali o nekim specijalizovanim temama. Poznato je da smo u vise navrata pozivali i ohrabrivali ljude sa foruma da napisu neki probni tekst i posalju redakciji...
Vecini, koja se nikad nije bavila izdavastvom, izdavanje novina izgleda kao stampanje fanzina na laserskom stampacu, u praksi je to mnogo komplikovanije.
Imajte strpljenja i razumevanja. Pozdrav.

P.S. Pozivam jos jednom sve koji misle da znaju da napisu tekst o programima, komponentama ili igrama da to i urade i posalju na:
Kod:
editors@sk.co.yu
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2006, 12:40   #40
vertigo
Član
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Subotica
Poruke: 375
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 17 puta na 14 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku vertigo
Određen forumom Re: Predlozi čitalaca i posetilaca foruma... čemu?!

Ali najvise me nerviraju glupavi razlozi protiv necega sto je logicno potrebno. Moze se reci da se o necemu razmatra i to je to. Nervira me sto se smisljaju razlozi, a ne isticu se pravi. Mislim da se mnogo toga krije "ispod zita". I nemojte mi pricati nekakve primere kako kompanije u Americi posluju.
Ajde da vidim koliko su u SK-u razmisljali da stave one tekstove o najnovijim ASUS proizvodima?! Doso neko... platio i vec od sledecek broja imas sta da vidis: "Najnovijji i najmocniji sistem hladjenja video kartica!!!"
Nemojte mi pricati kako mi razmisljamo ko srbende, a u SK-u rade k'o u Americi. Jednostavno... nemojmo biti licemerni.
vertigo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:20.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com