Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.12.2020, 14:05   #221
jovaš
Veteran
 
Član od: 23.9.2013.
Lokacija: Podgorica - Montenegro
Poruke: 963
Zahvalnice: 127
Zahvaljeno 96 puta na 80 poruka
Određen forumom Re: Halo Master Chief Collection

Citat:
MasterChief2 kaže: Pregled poruke
E jak si mi ti fan, kada ti je cetvorka najbolja To je ubedljivo najgori deo posle petice.
Kako za koga
Ocjene sve govore.
U svoje pero jedinica i dvojka.
Trojka je bila onako.
Četvorka je vrnula staru slavu.
Dobila fantastične kritike.
Sad je malo nezahvalno remstere iz nekog doba ocjenjivati ali za ljubitelje HALO serijala svakako zlatna kolekcija (najbolja na PC-ju).
Šteta što nijesu istovremeno izlazile i na PC.
jovaš je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2020, 14:08   #222
MasterChief2
Veteran
 
Član od: 20.9.2013.
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 541
Zahvaljeno 180 puta na 140 poruka
Određen forumom Re: Halo Master Chief Collection

https://www.youtube.com/watch?v=oBv8UVOSG8U

Ovaj covek je sve objasnio sta ne valja sa Halo 4 i u svemu je upravu. Halo 4 kada igras nemas osecaj da igras Halo, a kada sam gledao trejler za Infinite imao sam osecaj da gledam Doom klon, a ne igricu koja je nekada bila sami vrh. Halo vise nikada nece biti ono sto je bio pre 15 godina, tj. za vreme Bungie-a. Tuzno, ali istinito.
MasterChief2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2020, 14:15   #223
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Halo Master Chief Collection

Ja razmisljam da uopste ne probam cetvorku i ODST.


@Mastechief2
Da li gubim nesto od lore-a i price MC-a ako ne igram cetvorku?


Iz ovog razloga nisam igrao ni Mass Effect Andromeda, ne zelim da igram djubre iako nosi ime trilogije koja mi je draga.

Poslednja ispravka: filpan (25.12.2020 u 14:33)
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2020, 12:42   #224
MasterChief2
Veteran
 
Član od: 20.9.2013.
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 541
Zahvaljeno 180 puta na 140 poruka
Određen forumom Re: Halo Master Chief Collection

Pa mozes je odigrati, nije da je igrica gubljenje vremena, nego jednostavno ono po cemu je Halo bio prepoznatljiv u cetvorci vise ne postoji. Gomila bespotrebnog oruzja, taktike koje su se mogle koristiti u prethondim delovima vise ne piju vodu i sve se svodi na obicno napucavanje kada se igra na Legendary, Plasma pistol je postalo beskorisno oruzje jer se ispale dva metka i istrosi mu se baterija i na samom kraju prica nije ni izbliza zanimljiva kao u originalnoj trilogiji. Nastavlja se na treci deo, MasterChief i Cortana nalecu na neku Requiem planetu, tamo zaticu novog zlikovca koji opet ljude vidi kao pretnju i to je to, nista specijalno i 100 puta vidjeno. Jedino vredno pomena u ovoj novoj trilogiji jeste odnos izmedju MC i Cortane.

Sto se tice ODST igrica odstupa malo od drugih Halo igara, ali je meni npr. bila pravo osvezenje posle Halo-a 3, jer je MasterChief vec pocinjao da malo smara, u svakom delu je bilo: "Ja sam MasterChief, big boss koji ce spreciti zemlju od invazije vanzemaljskih snaga". Meni se ODST svideo jer prica pricu iz aspekta vise ljudi i jer te stavlja u poziciju obicnog vojnika. Ima losijih delova kampanje, ali to je zato sto je igra smestana u gradu u kom bas i nema mesta za neke graficki impresivne predele i uglavnom se svodi na hodnik pucacinu kao sto je to bio prvi deo. Pa kontam da to nekog moze smoriti.
MasterChief2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku MasterChief2 na korisnoj poruci:
filpan (27.12.2020)
Stara 24.1.2021, 19:50   #225
2CRAZY
Član
 
Član od: 5.3.2008.
Lokacija: Beograd - Vidikovac
Poruke: 164
Zahvalnice: 71
Zahvaljeno 32 puta na 22 poruka
Određen forumom Re: Halo Master Chief Collection

Evo ga i moj review igre Halo 4,
Subscribe-ujte se na moj kanal i smash-ujte taj like button i obavezno share-ujte video da ga vide sto vise ljudi, da sto pre preskocim PewDiePie po broju sub-ova.

Halo 4 Review
2CRAZY je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2021, 23:06   #226
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.264
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.666 puta na 1.059 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Halo Master Chief Collection

Pozdrav,

Srećno sa kanalom. Toplo bih preporučio da pročitaš i prihvatiš k' srcu sve što je ovde napisano:

https://www.reddit.com/r/NewTubers/c...m_source=share

Par preporuka:
1. Bez intra
2. Pitati za sub i like tek nakon što neku vrednost daš gledaocu i što manje puta tokom videa
3. Najbolje delove stavi na prvih 15-30 sekundi
4. Audio mora da bude 10/10

Mnogo više saveta imaš u tekstovima koji su na ovom linku. Takođe, počni da čitaš unazad i pratiš uživo:

https://www.reddit.com/r/youtubers/
https://www.reddit.com/r/letsplay/
https://www.reddit.com/r/NewTubers/
https://www.reddit.com/r/PartneredYoutube/
https://www.reddit.com/r/SmallYTChannel/
https://www.reddit.com/r/youtube/
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku perablenta na korisnoj poruci:
2CRAZY (24.1.2021)
Stara 25.3.2021, 2:49   #227
MasterChief2
Veteran
 
Član od: 20.9.2013.
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 541
Zahvaljeno 180 puta na 140 poruka
Određen forumom Re: Halo Master Chief Collection

Reakcije ljudi koji se prvi put susrecu sa Flood


Ja sam bio jedno 10 puta gori Secam se da je to bilo na zimu, mama, tata i sestra otisli u univer, a cale pre nego sto ce otici ugasio svetlo, kaze da ti napravim bolju atmosferu, a ja tek poceo misiju 343 Guilty Spark. Imao sam oko 6-7 godina, i kada su poceli na mene da skacu vristao sam. Lepa vremena nekad bila..
MasterChief2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku MasterChief2 na korisnoj poruci:
doctor (25.3.2021), filpan (25.3.2021), Uros12 (25.3.2021)
Stara 25.3.2021, 12:22   #228
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Halo Master Chief Collection

Ni ja sa 17 kad je izasla za racunar nisam bio bolji.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku filpan na korisnoj poruci:
MasterChief2 (25.3.2021)
Stara 25.5.2021, 19:20   #229
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Halo Master Chief Collection

Halo CE konačno dobio restoraciju originalnih efekata i tekstura sa Xboxa u insider buildu, praktično sa 18 godina zakašnjenja. Randyjeva kletva je konačno skinuta.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
Dušan Vićić (27.5.2021), MasterChief2 (27.5.2021)
Stara 27.5.2021, 19:31   #230
MasterChief2
Veteran
 
Član od: 20.9.2013.
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 541
Zahvaljeno 180 puta na 140 poruka
Određen forumom Re: Halo Master Chief Collection

Bilo je i krajnje vreme. Mada meni nista ne moze zamenuti igranje Halo-a na originalnom Xbox-u..
MasterChief2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.5.2021, 23:48   #231
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Halo Master Chief Collection

Meni je ovaj MCC port čudan u odnosu na vanilla CE kao i CE na Xboxu, nekako je RoF i spread oružja drugačiji...
EDIT: Sad vidim da framerate veći od 30 utiče na AI i ponašanje oružja tako da... eto.

Najviše volim da opikam custom edition sa sređenim mapama i 60 FPS interpolacijom, to je the way to do it na PC-u.

Na Xboxu igram samo kad me spiči nostalgija pa bih da se izvalim pred CRT-om ili mi se igra coop sa burazerom.

Poslednja ispravka: doctor (28.5.2021 u 1:24)
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.5.2021, 9:28   #232
Dušan Vićić
Član
 
Član od: 25.10.2020.
Lokacija: Orasje, Varvarin
Poruke: 161
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 44 puta na 31 poruka
Određen forumom Re: Halo Master Chief Collection

Citat:
MasterChief2 kaže: Pregled poruke
Reakcije ljudi koji se prvi put susrecu sa Flood


Ja sam bio jedno 10 puta gori Secam se da je to bilo na zimu, mama, tata i sestra otisli u univer, a cale pre nego sto ce otici ugasio svetlo, kaze da ti napravim bolju atmosferu, a ja tek poceo misiju 343 Guilty Spark. Imao sam oko 6-7 godina, i kada su poceli na mene da skacu vristao sam. Lepa vremena nekad bila..
(nemački naglasak) Ze Flood...
I ja se secam da sam se plasio toga. Ipak sam skupio snage i presao CE 3 godina kasnije od kada sam ga prvi put igrao. Library je bio jedna "mentalna stabilnost" za mene, jer sam taj deo pres'o na Legy.
Flood u 'Alo 2 nije bas toliko strasnan i opasan kao u prvom delu, mozda je na Legy opasan, ali sam se zakleo da NIKADA ali nikada ne igram Halo 2 na Legendary, dok treci deo i ostale igre tek treba da prodjem. Treba da uzmem dobar komp i da nadjem MCC na torrent.
E ako ne bude Flooda na Halo Infinite... U redu. Mozda je Chief stvarno ubio infekciju na kraju trećeg dela.
A ako bude, ocekujte veliku količinu straha, jezivo dobrog soundtracka i vristanje svih decaka do 12 godina.
A veterani neka se ne boje. Samo napred.
Dušan Vićić je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Dušan Vićić na korisnoj poruci:
MasterChief2 (12.8.2021)
Stara 12.8.2021, 19:24   #233
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: Halo Master Chief Collection

Predjen je i treci deo konacno, sa samo nekih deset godina zakasnjenja. Sjajna igra nema sta, po meni i najbolja od Halo naslova koje sam presao do sada (1-3 i Reach). Najveca prednost u odnosu na prvi deo mi je sto igra nije imala ni jedan dosadan trenutak ili slabiji nivo, kao sto su je npr. bio Library koji je je bio dva sata rokanja sa jednim te istim neprijateljem kroz copy-paste okruzenje. I prica mi je najbolja od tih cetiri igara. Nedostaju mi ovakve igre danas, linearne singleplayer kampanje sa dobrom pricom koje mozete preci za nekih 8-12h...

Ostalo mi je da obrnem jos cetvorku i ODST. Za one koji su igrali, da li vredi cemu Halo 4 (za ODST sam citao samo reci hvale pa mi je prelaz svakako u planu)? Komentari koje sam procitao za igru su bas pomesani, od toga da je u pitanju najbolja singleplayer kampanja u serijalu do toga da je ubedljivo najgora - nista izmedju skoro. I da li se prica u H4 moze razumeti u celosti bez citanja Forerunner trilogije romana, vidim da mnogi preporucuju i te knjige da se procitaju pre nego sto krenete sa igranjem ali trenutno bas nemam zivaca da citam 1000+ strana samo da bih razumeo pricu u jednoj igri.

Poslednja ispravka: Leonida (12.8.2021 u 19:57)
Leonida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Leonida na korisnoj poruci:
doctor (13.8.2021), filpan (12.8.2021), MasterChief2 (12.8.2021)
Stara 12.8.2021, 23:30   #234
MasterChief2
Veteran
 
Član od: 20.9.2013.
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 541
Zahvaljeno 180 puta na 140 poruka
Određen forumom Re: Halo Master Chief Collection

I meni nedostaju takve igrice danas. Tacnije igre poput Halo-a, FarCry-a, CoD-a, Tomb Raider-a, PoP-a i njima slicnih. Gde nemoram da razmisljam o levelovanju, budzenju XP-ova, skilovanju i ostalim glupostima koji su prisutni u svakoj mogucoj igri danas. Sve me to smara.


Ako planiras da igras peticu i nadolazecu sesticu odigraj i cetvorku. Moze se odigrati, ali za mene je igra njesra, pre sve zbog gameplay-a. Napucavanje sa "forranerima" nakom nekog vremena postane izuzetno dosadno jer se igra pretvori u Doom krljacinu. Knjige ne moras citati, ali ti je moj savet da procesljaj forume ili halopediu da skontas ko su ustvari covenanti sa kojima se boris u cetvorci jer sam ja najvise oko tih stvari bio pogubljen jer smo na kraju treceg dela sklopili primirje, a u cetvrtom se opet borim sa njima. Sve u svemu, moze se igra odigrati, ali cetvrti deo i svi posle njega su veliki korak nazad i jos jedna pucacinu u nizu drugih.
MasterChief2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.8.2021, 23:38   #235
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Halo Master Chief Collection

Da semi-open world I meni najvise leze, verovatno zasicenje open world. Budzenje je pozeljno i rast moci, ali semi open mi idealno. Linearno 100% je ok...No SEMI mi mera
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.8.2021, 23:59   #236
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: Halo Master Chief Collection

Infinite mi je u planu da odigram, naravno ako ga ne uprskaju. A peti deo ni nema PC verziju pa od toga nema nista, a i po komentarima koje sam procitao deluje mi da nisam previse propustio (uglavnom svi pisu da petica ima ubedljivo najgoru singleplayer kampanju u celom serijalu).

...


U prvih par minuta ovog klipa se spominje prvi konflikt izmedju ljudi i forerunnera pa cu odgledati i to pre nego sto krenem sa cetvorkom.
Leonida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.8.2021, 2:12   #237
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Halo Master Chief Collection

Odigrao dam prvih pola sata-sat Halo 4. Po prvi put igram. Je ne znam kako su uspeli da naprave ovakvo smeće od igre. AI debilan, fizika dosadna, oružje dosadno, art style generički... Baš jaka propast od igre. Ne znam kako se dalje razvija i odigraću zbog priče ali bukvalno mi se 0 stvari sviđa u ovoj igri za sada. Ništa od premise pa preko gameplaya pa do ostalih detalja. Ali ništa. Da nema Halo u nazivu bila bi generic space shooter.

Kad sam gledao klipove nije uopšte delovalo toliko loše. Ali kad sedneš da igraš - skroz druga priča. Očaj.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.8.2021, 11:47   #238
MasterChief2
Veteran
 
Član od: 20.9.2013.
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 541
Zahvaljeno 180 puta na 140 poruka
Određen forumom Re: Halo Master Chief Collection

Ako cemo realno nije ni za ocekivati da te igrica oduva kao sto je to bio slucaj sa prvom trilogijom, barem ne sa aspekta price. Kada stavimo na stranu emocije i uspomene iz detinjstva na koje me vraca Halo 1 (ne samo Halo, nego sve igre iz perioda 2000-2006), prvi deo je imao odlicnu pricu. Kada sam ga prvi put igrao uvek sam sam sebi postavljao pitanja "Ko su kovenanti", "Odakle poticu", "Sta je Reach", "Zasto ih kovenatni vijaju", "Sta je taj Halo prsten i ko ga je tu postavio", "Ko su forraneri" i kada igrica vec polako postaje zamorna javlja se Flood i onda nova pitanja vezana za njih koja te vuku da igras. Igrica se u svega par minuta iz obicne sci-fi pucacina pretvara u horror sci-fi pucacinu. S' toga je i nerealno ocekivati da Halo 4,5 ili ko zna koji po redu bude na nivou prvog/drugog dela. Prica Halo 4 se moze prepricati u jednoj slozenoj recenici: "Nasukali ste se na planetu, pojavio se jedan zlikovac koji preti svim zivim bicima u univerzumu, MasterChief je superheroj i on ce da ga spreci". Prica je na nivou glupih Marvel filmova koja se moze svariti, ali nista vise od toga. Ono sto je u Halo-u 4 jako lose uradjeno jeste sama mehanika igre, koja uopste ne nalici Halo igrama od pre. Ko god je igrao prethodne delove na Legendary zna da se za svaki sukob morala smisliti neka taktika, jer je igra na najvisoj tezini zahtevala razmisljanje. Ako bi pokusao u Rambo fazonu da potamanis protivnike u 99% slucaja bi zavrsio mrtav. Kod Halo-a 4 se sve svodi na Rambo fazon kada se pojave promitijansi. Protivnici nemaju slabe tacke gde bi ih jedna metak dokrajcio, ne mozes im skinuti stit kao sto si mogao sa Plasma Pistoljom u prethodnim delovima i njihovom pojavom igra se pretvara u Doom (koji je odlican, ali ovo je Halo) gde neprestano stisces W, A, S, D i space i neskidas prst sa levog klika. Sve to ubija volju za igranjem jer to vise nije Halo nego genericka pucacina kojih ima izobilje na trzistu. Ja sebe ne svrstavam u matore igrace, imam 22 god, ali mene nove igre izuetno smaraju i uopste nenam volju da ih igram.Jedine igre koje mi jos drze paznju i u kojima bas uzivam dok ih igram su Sony eskluzive i The Witcher serijal. Ali cinjenica je da se danas klinci, a bogami i osobe mog uzrasta loze na smece poput BF-a, CoD-a, Far Cry-a, i da takve igrice prodju bolje nego neka kvalitetna spora pucacina sa nekom pricom.
MasterChief2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku MasterChief2 na korisnoj poruci:
doctor (19.8.2021), Dušan Vićić (18.8.2021), filpan (16.8.2021)
Stara 24.8.2021, 12:59   #239
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Halo Master Chief Collection

Ma odustao sam i seo da igram H2A. Kakva igretina u odnosu na ono smeće. I pritom je stara 17 godina. Drži se fenomenalno što se mehanike tiče, prosto neverovatno.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.8.2021, 13:06   #240
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.143
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Halo Master Chief Collection

Definitivno se primećuje pad u kvalitetu izmedju 3 i 4 a kažu da je Halo 5 Guardians još gori što se tiče naracije. 343 nije dostojan naslednik Bunge ja što je malo čudno ako se uzme u obzir da je 343 kreiran kao Halo only studio i da je to Xbox ov najveći development tim.
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Halo Infinite rendzer25 Akcione igre 139 12.5.2023 18:31
Master X Master Exia Mrežne igre 6 22.6.2017 10:57
Cooler Master Football Fever Contest (12. jun - 31. avgust) Thaedass Dešavanja i događaji 0 17.6.2010 17:54
Najiščekivanije igre 2009. ridiculus Konzole 63 10.10.2009 12:34
Halo 2 na PC-u i Win Vista Meho Krljic O igrama uopšte 4 18.4.2006 20:00


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:07.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com