Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.12.2005, 13:23   #21
alkapone
Novi član
 
Član od: 9.11.2005.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Najgori i najbolji filmovi po igrama

U potpunosti se slazem sa tobom
alkapone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2005, 18:41   #22
ph0enix
Novi član
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: twIstEd w0Rld....wHeRe eveRyoNe twIstEd!!!
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku ph0enix Slanje poruke preko MSN-a korisniku ph0enix
Određen forumom Re: Najgori i najbolji filmovi po igrama

oke za street fighter-a igra i sama nema bas neku pricu (nije da je blatim)
kapiram da se i nisu bas nesto potrudili ni da je naprawe
Mortal Kombat je oke
ali sto me je doom RAZOCARAO to nije normalno
jedini dobar deo i koji moze da ga izwadi sa ocenom 2+ od 5 je onih 3-4 minuta iz prwog lica...
woleo bih za Max Paine i takodje mislim da bi bio dobar film sa tematikom Solider of Forutne...
ph0enix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2005, 21:47   #23
the 1st one
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bor
Poruke: 87
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku the 1st one Slanje poruke preko Yahooa korisniku the 1st one
Određen forumom Re: Najgori i najbolji filmovi po igrama

Dungeons&Dragons je odvratan film... mislim da i djaci prvaci znaju sta je gluma a sta ne... katastrofa.... sto se tice tomb raidera prvi deo i lici na nesto dok drugi zaudara... resident evil i nije toliko los pogotovu prvi... aliens vs predator je smesan.... itd...
the 1st one je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.12.2005, 4:56   #24
zleetherius
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Poruke: 169
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Najgori i najbolji filmovi po igrama

Citat:
bobi kaže:
Sta im ne oprastam:
Kako kuzma rece (i tu ga potpuno podrzavam), Gandalfov lik je potpuno neuverljiv (opet, na stranu to sto je gay), Arven potpuno u filmu potiskuje Glorfindela, ali ono sto im definitivno ne oprastam to su pateticne sekvence u kojima hobiti zale za Gandalfom, Aragorn se ljubi sa Arven (gde mu ona kaze :"Why do you fear of your past", mrs seljanko, on da se plasi proslosti, on koji je kralj gondora), i gde na kraju na krevet hobiti skacu jedno pola sata.
1. LOTR je najprodavanija i najcitanija knjiga 20tog veka posle Biblije. To znaci da se broj fanova meri u stotinama miliona ljudi uzrasta od 13-100 godina. To znaci da kad pravis film po toj knjizi imas samo 1 ocekivanje da ispunis: da iskoristis ogromnu popularnost i namlatis para ko budala. To sto je film uz to i ekstra kvalitetan samo je bonus... dokaz da je cela ekipa odlicno odradila posao.

2. Ian McKellen je odlican glumac i svoj lik je sjajno odradio... Primetno je da se mnogi ljudi zale na njega a takodje je primetno da ti isti ljudi nikad ne propuste da pomenu da je gay. Isto tako nisam primetio da se iko zali na recimo Orlanda Blooma (mada i ne treba) koji je realno znatno losiji glumac, ali on ima par dopadljivih scena i to je raji dosta. Slazem se da je mozda lik Gandalfa mogao biti i jaci ali onda propust* treba traziti u scenariju.

3. Jbga kad imas toliku publiku nije moguce da ti se svide svi delovi... ono sto treba jeste pogledati dodatke prosirenih DVD verzija sva 3 filma da bi shvatili koliki je trud ulozen u film koji se snimao, koliko, sedam godina? Uostalom, kao i u svakom poslu, vremenski rok je nesto sto jednostavno ne dozvoljava da se sve ispegla i odradi do savrsenstva. Najlakse je pljuvati tudj rad i traziti greske , ali da nije malo nerealno pljuvati nesto to mu dodje ko da kazes za novog ferarija: tja, dobar je al su mogli i malo brze i malo drugaciju paletu boja i materijala i malo...
zleetherius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2005, 17:51   #25
Mephisto
Novi član
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Bar
Poruke: 17
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Mephisto
Određen forumom Najgori i najbolji filmovi po igrama

Najgori filmovi po igrama? Uh, odakle da pocnem?
D&D (oba dijela) su takva katastrofa da je njih gre`ota i spominjati... Ne znam koji me djavo natjerao da pogledam drugi... Street Fighter necu da pominjem, o njemu ste vi dovoljno rekli...
E, sad... Mortal Kombat je stvarno morao da bude za klasu bolji... Istina, ubacili su specificne poteze za svakog lika, ali su pricu pretumbali do neprepoznatljivosti... Ukoliko se ne varam, do sada su izasla 4 filma sa MK tematikom, a ni za jedan ne mogu da kazem da je opravdao moja ocekivanja... Veliki minus za ekipu...
Film "Doom" je opisan u samom naslovu... Taman su ustedjeli mastilo kriticarima...
Mogao bih ovako u nedogled, ali mislim da je bilo dosta... Zakljucak: Svi koji zele da se posvete ekranizaciji neke igre, morali bi dobro da prouce sve aspekte iste, prije nego sto krenu sa snimanjem... Hvala Bogu, ima mnogo filmova pomocu kojih se moze nauciti kako ne treba da se radi...
Mephisto je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2005, 21:45   #26
Kachy
Novi član
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Blokovi
Poruke: 19
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Najgori i najbolji filmovi po igrama

Citat:
Mephisto kaže:
E, sad... Mortal Kombat je stvarno morao da bude za klasu bolji... Istina, ubacili su specificne poteze za svakog lika, ali su pricu pretumbali do neprepoznatljivosti... Ukoliko se ne varam, do sada su izasla 4 filma sa MK tematikom
Izaci ce i 5. film sa motivom 4. igre
Kachy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2005, 2:41   #27
VMedic
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 186
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 7 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Najgori i najbolji filmovi po igrama

Ljudi upravo sam odgledao Doom...moram da vas nesto zapitam...a sta ste vi ocekivali u sat i po vremena?
Mislim,film nije extra,ali kad pogledam filmove kao Street Fighter,Alone in the Dark,Mortal Kombat 2,D&D, i ostalu djubrad,film i nije TOLIKO los...
a sto se tiche Uwe Boll-a...treba ga obesiti za bele bubrege...KATASTROFA,pa i Ross Mayer bi napravio bolje filmove....
VMedic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2005, 19:47   #28
REDisLAW
Veteran
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Somewhere in the red land...
Poruke: 947
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 37 puta na 18 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku REDisLAW
Arrow Re: Najgori i najbolji filmovi po igrama

Citat:
bobi kaže:
IV odgovor:

Sta im ne oprastam:
Kako kuzma rece (i tu ga potpuno podrzavam), Gandalfov lik je potpuno neuverljiv (opet, na stranu to sto je gay), Arven potpuno u filmu potiskuje Glorfindela, ali ono sto im definitivno ne oprastam to su pateticne sekvence u kojima hobiti zale za Gandalfom, Aragorn se ljubi sa Arven (gde mu ona kaze :"Why do you fear of your past", mrs seljanko, on da se plasi proslosti, on koji je kralj gondora), i gde na kraju na krevet hobiti skacu jedno pola sata.
Uh... prsti me zabolese od silnog kucanja.
A i mora da idem...
Pozdrav.
Nije li te sramota?
REDisLAW je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2005, 19:58   #29
nikolaf7
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 273
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Najgori i najbolji filmovi po igrama

Ma Street Fighter je ubedljivo najgori po meni
nikolaf7 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2005, 21:38   #30
the 1st one
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bor
Poruke: 87
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku the 1st one Slanje poruke preko Yahooa korisniku the 1st one
Određen forumom Re: Najgori i najbolji filmovi po igrama

Novija Holivudska produkcija i glumci me preterano podsecaju na nas domaci sega mega brand MB GRAND SHOW... Jedno te isto i jedni te isti.... neuverljivi scenariji (prilagodjeni maloumnim Amerima), sazvakane price, poznate glumacke face, prolupavanja, izmotavanja , i sve ostalo.Sve ti je na tanjiru, samo plati, pa gutaj i da te vidi bog... ***** ti glupu Ameriku i njene glupe komercijalne hitove...
PS : Admine, izvini zbog psovki, ali verovatno i isto tako pljujes na takve gluposti...... pozz svima na forumu.
the 1st one je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2005, 1:03   #31
TiTof_piJonir
Novi član
 
Član od: 30.12.2005.
Poruke: 24
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Najgori i najbolji filmovi po igrama

Slazem se sa vama da je Street Fighter najgori a ni Spiderman nije nista bolji Tarzan je isto *****e posto volim horore najbolji je Doom
TiTof_piJonir je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2005, 1:06   #32
FRIghTMaN
Član
 
Član od: 30.12.2005.
Lokacija: Gore City
Poruke: 141
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Najgori i najbolji filmovi po igrama

Najgori: Alone in the Dark
Najbolji: ....Resident 2 (samo zbog Nemesisa)
FRIghTMaN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2006, 0:05   #33
phoenix[illusion]
Veteran
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Subotica (u stvarnom zivotu) / data\unit_models (U M2TW-u)
Poruke: 1.041
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 66 puta na 41 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku phoenix[illusion]
Cool Re: Najgori i najbolji filmovi po igrama

Ubedljivo najgori Tomb Raider.
Bezveze, i ne lici na igru glupa prica itd.

Najbolja Resident Evil.
Super horor isti kao igra svaka cast.

Nisam bas ljubitelj filmova po igrama jer niko ne moze da prenese osecaj igranja na platno zato su vecina shit!!!
phoenix[illusion] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2006, 7:30   #34
nesonjacc
Veteran
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Neo Zeon
Poruke: 906
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 50 puta na 32 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku nesonjacc
Određen forumom Re: Najgori i najbolji filmovi po igrama

Citat:
bobi kaže:
IV odgovor:
Evo ti primer o Tolkinu.

Aragorn (sa onim govorom) na kraju podseca na Mela Gibsona u Bravehartu.
Kako kuzma rece (i tu ga potpuno podrzavam), Gandalfov lik je potpuno neuverljiv (opet, na stranu to sto je gay), Arven potpuno u filmu potiskuje Glorfindela, ali ono sto im definitivno ne oprastam to su pateticne sekvence u kojima hobiti zale za Gandalfom, Aragorn se ljubi sa Arven (gde mu ona kaze :"Why do you fear of your past", mrs seljanko, on da se plasi proslosti, on koji je kralj gondora), i gde na kraju na krevet hobiti skacu jedno pola sata.
Uh... prsti me zabolese od silnog kucanja.
A i mora da idem...
Pozdrav.
Idi. Idi i ne vracaj se vise. I treba da te bude sramota
A ako slucajno navratis - Sto rece Kuzma pre nekog vremena - Ima da ti pomerimo **** jer pojma nemas sta pricas.
nesonjacc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2006, 15:07   #35
Shakal
Član
 
Član od: 19.1.2006.
Lokacija: Pancevo
Poruke: 33
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Najgori i najbolji filmovi po igrama

Najgori film po igri je definitivno Resident Evil...oba dela...kakv krs ne mogu da verujem...
kad se samo setim koliko sam vremena proveo uz RE1,2,3,4 i onda pogledam sta su napravili od filma...igra je cudo...za razliku od filma
...vrh u drugm delu residenta(mislim na film) je kad je Nemesis dobio po pi*ki...o boze o cemu su razmisljali...
A doom film me podseca na resident film...i oni su uprskali...jedino sto mi se svidja u doom-u je BFG i scena iz prvog lica...tu sam se odusevio...

Najbolji film po igri je Alien2...ko je igrao igru i gledao film znace zasto tako mislim...

Poz
Shakal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2006, 18:11   #36
nesonjacc
Veteran
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Neo Zeon
Poruke: 906
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 50 puta na 32 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku nesonjacc
Određen forumom Re: Najgori i najbolji filmovi po igrama

Kad neko reche rezident evil ja se setih DOOMA.
Aj nek mi neko objasni zasto DOOM ispade u fimskoj verziju MALO MODIRANI REZIDENT EVIL.

DOOM = HELL not VIRUS

Cak ni BFG nije BIG FUCKIN' GUN nego nekakav BIO..... rifle

DISASTER
nesonjacc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2006, 12:46   #37
Corwin
Starosedelac
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Underlittleforest
Poruke: 1.647
Zahvalnice: 279
Zahvaljeno 366 puta na 142 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Corwin
Određen forumom Re: Najgori i najbolji filmovi po igrama

Citat:
Marko_L kaže:
Nisam ni rekao da je ispoštovana, već da je dobra, lepo uklopljena.Ipak kada praviš film po igri (ili knjizi) moraš da napraviš neke ustupke.E sad, posao režisera je da tim ustupcima ne pokvare film.Mislim da je Pol Anderson uspeo u tome.

Kako nema ? Rayden je pominjao Kung Lao-a u jednom od izlaganja, a kasnije je snimljen i prequel (ne znam kako bih ovo preveo na naš jezik, ali suprotno od nastavak ) gde je Kung Lao glavni lik http://www.imdb.com/title/tt0170982/

Pa to je jedan od ustupaka koji se čine kada se pravi film.Mislim, na šta bi to ličilo kada bi se cela radnja svela na to da se svako bori sa svakim na jednom običnom turniru.To bi više ličilo na neki sportski prenos.

U tome i jeste problem.Fanovima je teško udovoljiti kada se pravi film po njihovom omiljenom delu, jer oni već imaju neku sliku kako to treba da izgleda i svako odstupanje u filmu im se čini kao izdaja.Recimo, po raznim forumima su fanovi Tolina popljuvali film LOTR i izražavali želju da prekolju Pitera Džeksona, a meni se film baš dopao.
Da, rado bih preklao Pitera Džeksona zbog Lotr...
Corwin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2006, 12:56   #38
nesonjacc
Veteran
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Neo Zeon
Poruke: 906
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 50 puta na 32 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku nesonjacc
Određen forumom Re: Najgori i najbolji filmovi po igrama

Citat:
Corwin kaže:
Da, rado bih preklao Pitera Džeksona zbog Lotr...
Pa kas smo vec kod KLANJA - ne izazivaj.
nesonjacc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2006, 18:05   #39
_NDJ_
Član
 
Član od: 23.1.2006.
Poruke: 35
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Najgori i najbolji filmovi po igrama

Koliko se meni cini filmovi po igrama imaju svi jednu manu a to je nemogucnost da film zadovlji dve vrste publike: igrace i sve ostale. Zato reziseri prave kompromise, nekada malo bolje nekada malo gore... Ali uvek ce biti onih koji ih kritikuju. Po meni su najbolji Mortal Combat (jer ima taj balans izmedju price i stvari iz igrice) i Tomb Raider (iako je iz igre uzeta samo Lara Croft).
Peter Jackson je extra dobar reditelj. Sa LOTR nema greske. Sada pravi novi film Hobit po istoimenoj knjizi samo sa budzetom vecim nego za ceo LOTR zajedno, pa da vidimo sta ce da bude...
_NDJ_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.1.2006, 18:10   #40
Ketchua
Basterd...
 
Član od: 26.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.975
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua
Thumbs up Re: Najgori i najbolji filmovi po igrama

Uglavnom su svi filmovi po igrama ocajni,osim prvog mortal kombata...ali zato crtani street fighter!
Ketchua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Najbolji The BOSS u igrama! Wolverine O igrama uopšte 164 9.12.2009 19:36


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 5:37.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com