Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.10.2018, 21:59   #1
ludwigx
Član
 
Član od: 28.4.2007.
Poruke: 92
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Kompjuter se restartuje non-stop

Kupio sam i5 8600k/CM 212 Evo kuler, plocu Gigabyte Z370M D3H, memoriju DDR4 Kingston HyperX Predator 2400Mhz, graficka Nvidia 740 gt, napajanje Cooler Master 500W, Cooler Master Silencio 550 kuciste, Kingston 120 Gb SSD i 2x500 Gb WD 7200 HDD-a. Kad sam povezao sve je bilo ok, ali kad sam ubacio Usb stick u (zadnji) port na ploci, komp je poceo da se restartuje (ne bootuje uopste), restart - 5 sekundi se pali (ne stize do logoa), restart - u nedogled. Onda se sam upali i instalirao sam win7 64, instalirao plocu i ostale drivere uz plocu (zvuk, LAN) i kad sam restartovao, opet je poceo "restart loop". Onda sam izvadio kablove kucista (power, power led, hdd led i restart), ali se komp sam upalio, podigao Win i onda naglo ugasio. Posle toga "opet" restart loop. Pokusao sam da izvadim jedan memory stick, ali se komp ne pali. Takodje, menjao sam i slotove (dual ch), opet nista. Ako neko od vas moze da mi napise listu mogucih problema: od onih koji su najcesce moguci do onih manje mogucih, bio bih veoma zahvalan.
P.S. Nije mi prvi kompjuter koji sam sklopio, ali nikad nisam imao ovakvih problema. Sutra cu od druga da uzmem Corsair HX 750, da eliminisem napajanje. Inace, nekoliko puta sam vadio bateriju (restartovao bios) i nista.
ludwigx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2018, 10:24   #2
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Kompjuter se restartuje non-stop

Napajanje ili matična, najverovatnije. Manje verovatno je i da je RAM.

Bez metoda eliminacije teško da ustanoviš u čemu je problem pa, eto, kreni od napajanja.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2018, 14:46   #3
dzangrizalo
Član
 
Član od: 12.3.2007.
Lokacija: Cacak
Poruke: 377
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 57 puta na 41 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dzangrizalo Slanje poruke preko Skypea korisniku dzangrizalo
Određen forumom Re: Kompjuter se restartuje non-stop

Manje verovatno ali moguce da proc ili kuler nisu legli pravilno pa ti BIOS gasi kompo zbog pregrevanja, ali kazem manje verovatno, u tom slucaju bi valjda trebalo da ugasi komp, mada se nekad desava i da restartuje. Mozda i da proveris jeli sve u redu sa MBR ili EFI (sta je vec na sistemu koji koristis), da eventualno nije neka greska u boot sektoru harda, ali to bi ti trebao objasniti neko ko bolje poznaje SSD tehnologiju, tj, dali na tom tipu hard diska uopste moze biti ovakve greske. Imao je nekad cd koji bootujes kao sistem, i on radi diagnostiku svih komponenti racunara nevezano za siste. Ako te ne mrzi potrazi "Hirens Boot CD", i pokreni overall test celog kompa i pusti nek vrti kolko mu god bude trebalo (nekad ume da potraje), ali ce ti bar tacno reci sta je "tanko". (Pod uslovom naravno da "HBC" jos uvek radi ovu aplikaciju, ali mozes i da potrazis slicne tome.) Nemam vise neku ideju, ali sve jedno, novo je, i sve pod garancijom.
dzangrizalo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2018, 16:06   #4
ludwigx
Član
 
Član od: 28.4.2007.
Poruke: 92
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Kompjuter se restartuje non-stop

Hvala na odgovorima, napajanje je, proverio sam.
ludwigx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Računar zapuca i restartuje se Igor12345 Kvarovi 8 29.9.2017 3:38
Posle isključenja kompjuter se sam restartuje David99 Kvarovi 12 12.10.2015 14:55
Kompjuter se restartuje? igormil Kvarovi 5 16.9.2015 22:17
Kompjuter se restartuje Dragon4God Kvarovi 11 28.8.2015 20:48
Kompjuter se sam restartuje :s JaSamKorisnik Kvarovi 26 21.4.2011 4:44


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:58.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com