Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Web razvoj

Web razvoj Sve u vezi sa razvojem Internet sajtova: programi, dizajn, usluge hostinga, administracija...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.5.2008, 19:00   #1
Guterill
Banned
 
Član od: 24.11.2007.
Poruke: 976
Zahvalnice: 121
Zahvaljeno 237 puta na 106 poruka
Question Pomoć pri pravljenju i postavljanju sajta na Web

Caos! Pocetnik sam u pravljenju web sajtova.Naucio sam kuckanje HTML kodova i nista drugo.Zanima me koje bi ste mi graficke programe preporucili za pravljanje sajtova (moze i oni koji se placaju- samo da su do 100mb)? Neke lake gde cu vecinu ja nacrtati i postaviti a nesto rucno editovati ako ne znam.Pravio sam proste sajtove u Notepadu, ali to nije dovoljan program.
Kako da koristim FTP? Cuo sam nesto o tome da se preko Total Comandera i FTPa moze sajt postaviti na internet.Kako to da izvedem .
1. Koji hosting sajt mi preporucujete? Ima li neki gde ne stavljaju reklame, gde ja biram ime i ako moze da biram .org nastavak ?
2. Kako da napravim npr ovakvu e-mail adresu admin@imesajta.com (svejedno nastavak)
3. I sad najvaznije pitanje: ako pretpostavimo da mi dnevno 5 puta kliknu na Google Ads reklame (ili neke druge), koliko bi mesecno mogao da zaradim na tome?
4. Hteo bi na postavim neke textove za download, pa npr. klikni na banner dole da bi mogao da skine ovaj text ili tako nekako.Sta mislite?

Guterill je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.5.2008, 22:58   #2
Boris Zegarac
Član
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Lukicevo
Poruke: 161
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Boris Zegarac Slanje poruke preko Skypea korisniku Boris Zegarac
Thumbs up Re: Pomoć pri pravljenju i postavljanju sajta na web

Sto se tice programa za web dizajn toplo ti preporucujem Adobe Dreamweaver CS3 - 200MB (ne postoji bolji ), ja ga koristim vec 5 godina i odradjujem svoje poslove bez ikakvih problema. Imas mogucnosti da radis u Code ili Dizajn rezimu, i brdo opcija koje ce ti olaksati silno kucanje koda , takodje postoji i brdo extenzija za ovaj program, neke su besplatne a neke se naplacuju. Program nije besplatan, ja kada sam ga kupio bio je koliko se secam 200$ posto sam ga kupio kao nadogradnju. Ako ga kupujes po prvi put sada ce te kostati oko 400$. Druge programe ti nebi znao preporuciti posto ih ne koristim, Total Commander mozes da koristis kao FTP klijent za postavljanje sadrzaja tvoga sajta evo uputstvo: http://www.dreamclients.com/support/...=kb&article=12
Medjutim ako kupis Dreamweaver CS3 nece ti trebati nijedan FTP klijent posto Dreamweaver ima vec intergrisan FTP klijent.

Odgovori:

1. Toplo ti preporucujem http://www.dreamwebhosting.net , najjeftiniji paket je 1700 din + domen po tvome izboru 790 din, kod njih mozes zakupiti domen .org, ne postoje nikakve reklame kada zakupis prostor i domen.

2. Kada zakupis domen mocices da kreiras takve email adrese bez problema, kod ovih sto sam ti preporucio moci ces da kreiras 10 email naloga po tvojoj zelji, ako zakupis domen http://www.primer.org mozes da kreiras 10 email naloga @primer.org ovoga tipa.

3. Tacan odgovor na ovo pitanje ne bih mogao da dobijes ni od samog Googla. Ja nekada na 30-40 klikova u AdSensu dnevno zaradim oko 15$ a nekada na 50-60 klikova 8-10. U proseku dnevna zarada mi je oko 20$ sa oko 50 klikova.

4. Moze biti interesantno zavisno od toga kakav je sadrzaj tih tekstova.

Boris Zegarac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Boris Zegarac na korisnoj poruci:
Guterill (4.5.2008)
Stara 4.5.2008, 23:21   #3
Guterill
Banned
 
Član od: 24.11.2007.
Poruke: 976
Zahvalnice: 121
Zahvaljeno 237 puta na 106 poruka
Određen forumom Re: Pomoć pri pravljenju i postavljanju sajta na web

Citat:
Boris Zegarac kaže: Pregled poruke
Sto se tice programa za web dizajn toplo ti preporucujem Adobe Dreamweaver CS3 - 200MB (ne postoji bolji ), ja ga koristim vec 5 godina i odradjujem svoje poslove bez ikakvih problema. Imas mogucnosti da radis u Code ili Dizajn rezimu, i brdo opcija koje ce ti olaksati silno kucanje koda , takodje postoji i brdo extenzija za ovaj program, neke su besplatne a neke se naplacuju. Program nije besplatan, ja kada sam ga kupio bio je koliko se secam 200$ posto sam ga kupio kao nadogradnju. Ako ga kupujes po prvi put sada ce te kostati oko 400$. Druge programe ti nebi znao preporuciti posto ih ne koristim, Total Commander mozes da koristis kao FTP klijent za postavljanje sadrzaja tvoga sajta evo uputstvo: http://www.dreamclients.com/support/...=kb&article=12
Medjutim ako kupis Dreamweaver CS3 nece ti trebati nijedan FTP klijent posto Dreamweaver ima vec intergrisan FTP klijent.

Odgovori:

1. Toplo ti preporucujem http://www.dreamwebhosting.net , najjeftiniji paket je 1700 din + domen po tvome izboru 790 din, kod njih mozes zakupiti domen .org, ne postoje nikakve reklame kada zakupis prostor i domen.

2. Kada zakupis domen mocices da kreiras takve email adrese bez problema, kod ovih sto sam ti preporucio moci ces da kreiras 10 email naloga po tvojoj zelji, ako zakupis domen http://www.primer.org mozes da kreiras 10 email naloga @primer.org ovoga tipa.

3. Tacan odgovor na ovo pitanje ne bih mogao da dobijes ni od samog Googla. Ja nekada na 30-40 klikova u AdSensu dnevno zaradim oko 15$ a nekada na 50-60 klikova 8-10. U proseku dnevna zarada mi je oko 20$ sa oko 50 klikova.

4. Moze biti interesantno zavisno od toga kakav je sadrzaj tih tekstova.

OK.Skinucu ga ja .Nego, lak li je taj program?

1. Snas li neki besplatan?
Guterill je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.5.2008, 22:34   #4
Boris Zegarac
Član
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Lukicevo
Poruke: 161
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Boris Zegarac Slanje poruke preko Skypea korisniku Boris Zegarac
Određen forumom Re: Pomoć pri pravljenju i postavljanju sajta na web

Pa za rad sa nekim osnovama mozes brzo pohvatati konce, tako da ti nebi trebalo da predstavlja neki problem. A sto se tice nekog drugog programa, pa pored Dreamweaver-a sam koristio jos i Front Page ali nije ispunio sve moje zelje tako da sam ga batalio. Zadrzi se samo na dreamweaver-u, kupi neku knjigu i sve ce biti OK
Boris Zegarac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2008, 16:11   #5
PeTkO
Banned
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iza tebe
Poruke: 2.242
Zahvalnice: 419
Zahvaljeno 298 puta na 192 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku PeTkO
Određen forumom Re: Pomoć pri pravljenju i postavljanju sajta na web

1. Po meni, mnogo vise "volim" oklop web hosting.Jeftini a nude dosta toga!

2.odgovoreno u drugom postu

3. E pa, sve zavisi koliko je placena ta reklama.Tipa, meni se jednom posrecilo pa sam samo od jednog klika dobio 5$, a dnevno sa otprilike 20-tak klikova sam dobio od 3$ do 10$...

4.takodje odgovoreno u drugom postu

PeTkO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku PeTkO na korisnoj poruci:
Guterill (6.5.2008)
Stara 6.5.2008, 17:22   #6
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Pomoć pri pravljenju i postavljanju sajta na web

Citat:
PeTkO kaže: Pregled poruke
1. Po meni, mnogo vise "volim" oklop web hosting.Jeftini a nude dosta toga!
A zar mu ovo ne dođe kao reklama
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2008, 20:34   #7
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Pomoć pri pravljenju i postavljanju sajta na web

Pa, ako te mrzi da čitaš knjigu o DW,skini WYSIWYG web builder ( veličina: 3-4 mb) .Koristim ga i odličan je.Možeš da ga koristiš 30 dana, posle moraš da ga kupiš .Obrati mi se preko PM-a za "pomoć pri registraciji".

1.Prepotučio bih ti ovaj hosting.Nudi 100 mb prostora.Inače ne moraš da se brineš oko FTP i upload-ovanja fajlova, u kontrolnom panelu imaš korisne alatke za to, kao i za indeksiranje tvog sajta u pretraživačima.Uuuu,nisam video, hoćeš bez reklama, a ne besplatan...Mozda ovo,besplatno je, nisam siguran, mislim da nema reklama već samo neki link... Ovde ti je spisak dosta free hosting provajdera.
2.Imaš u drugom postu.
3.Ne koristim ga.Probaj da se učlaniš u clickXchange.Možeš podigneš kintu kad hoćeš.
4.Zanimljivo, ako dobro izvedeš.

I, da, ako nisi raspoložen za kupovinu domena uzmi besplatan, tipa .co.sr , ili .co.nr.


Poslednja ispravka: JohnnyNT (6.5.2008 u 20:45) Razlog: Shvatio sam da sam nepismen!
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku JohnnyNT na korisnoj poruci:
Guterill (6.5.2008)
Stara 5.7.2008, 18:07   #8
slax
Novi član
 
Član od: 5.7.2008.
Poruke: 14
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Pomoć pri pravljenju i postavljanju sajta na web

Pozdrav ljubitelji IT-a.

Evo i ja da predložim jednu odličnu web hosting firmu...
http://www.hostpower.info

Ljudi se stvarno trude da pomognu svim posetiocima, imaju čak i bazu znanja:
http://faq.hostpower.info
i forum za webmastere http://forum.hostpower.info .
Cak šta je neverovatno, jedinstveno kod nas je da su pokrenuli berzu domena. A ponuda paketa je neverovatna, čak možete da dobijete i sitebuilder i besplatan template koji možete da menjate u photoshopu i sl.

Dreamweaver je mnogo bolji od FrontPage-a po meni, a kao besplatna alternativa, ali slabija naravno, je http://www.nvu.com/ dostupan za sve platforme.
Pozdrav
slax je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2008, 18:59   #9
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Pomoć pri pravljenju i postavljanju sajta na web

A jel još biju po prstima ako ne uzmeš? Moderatori.... (ili mi se samo čini da reklamira?)
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Gitare i računari... Wolverine Brbljaonica 1116 3.3.2016 23:12
Život na Marsu? Ice-Man Brbljaonica 149 26.11.2008 0:26
Toshiba A210-1AO igračka iskustva i saveti mimik Prenosni računari 31 25.11.2008 17:07
Prijavljivanje sajta na pretrazivace alien Internet tehnologije 9 16.2.2008 20:06
Prebacivanje sajta sa servera na server tarantula Internet usluge 3 9.12.2006 21:36


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:27.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com