Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Opisi, recenzije i testovi

Opisi, recenzije i testovi Ovde šaljite sopstvene opise, recenzije i testove hardvera. Neka ono što ste poslali bude vaše autorsko delo - nemojte kopirati tuđe tekstove sa drugih sajtova i časopisa.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.12.2015, 21:02   #1
sidewinder989
Veteran
 
Član od: 27.1.2011.
Lokacija: Illium
Poruke: 1.057
Zahvalnice: 311
Zahvaljeno 162 puta na 120 poruka
Određen forumom Microsoft Lumia 550

Evo pre nedelju dana sam uzeo preko Telenora ovaj telefon pa rekoh da podelim utiske.



SPECIFIKACIJA

(napomena: nije navedeno da ima Gorilla Glass 3, a ima)

PAKOVANJE

U kutiji se nalazi:
Telefon
Baterija
Punjač za nase trziste
Uputstvo nekakvo, nisam ga ni otvarao

Ekran

Kao sto stoji u specs, 720p HD ekran, za sada utisak je fenomenalan, sve je kristalno jasno, bilo da citate sitan tekst ili gledate slike, osvetljene moze biti bas jako i skroz zatamljeno zavisi sta preferirate, a ako ostavite na auto, on valjda po osvetljenu na kome se nalazi povecava i smanjuje, npr ako lezim u krevetu u mraku skroz je zatamljeno, a po suncu poveca da bi sve bilo citljivo i bas jeste. Dakle bas sam prezadovoljan kvalitetom slike, u poredjenju sa nekim IPS ekranima koje sam gledao kod nekih androida pa i kod onog 535, ovo mi se mnogo vise svidja i vise prija ocima. Ugao gledanja takodje sjajan, jedino pod nekim ekstremnim uglom dolazi do male promene boja na ekranu.

Zvuk

Zvuk je kristalno cist i jasan i glasan, ima od 0 do 30 podesavanje, stim sto preko 25 krece distorzija zvuka i neko blago krcanje ali ok nista strasno, sa slusalicama je takodje glasno jasno i cisto, a probao sam i neke iphone slusalice sto imam bubice, i Senheisser HD205 i overall zadovoljan sam, nista preterano, u smislu stari mp4 Sandisk Sansa daje bolji zvuk na HD205 kao i naravno komp sa Audigy X-fi ali to je bilo ocekivano. Alarm ujutru me bas probudi odmah, a i kvalitet zvuka tokom razgovora je sjajan i mnogo bolji u odnosu na neke samsunge koje sam koristio pre.

Kamere

Primarna kamera je 5mp i iako je to mozda malo za danasnje standarde, zapravo sam bas zadovoljan kvalitetom slika, cak su mi i mnogo bolje nego na nekim 8mp androidima koje sam imao prilike da koristim, ima neku RichCapture funkciju koja dozvoljava da nakon uslikane slike odmah podesite osvetljenje slike kako vam vise odg pa je onda sacuvate. Aplikacija je Windows Camera to je valjda ova nova, nije vise Lumia Camera, i sta znam, solidna je ali ja nisam neki zahtevan lik sto se fotografija tice pa mi ispunjava sve potrebe. Ima medjutim nekoliko bagova ali to ce se verujem srediti buducim zakrpama koje su preko potrebne za Windows 10. O tome cu malo ispod. Sekundarna - Selfie kamera je 2mp i za tu neku osnovnu funkc zavrsava posao, stim sto opet kazem, ja bas ne slikam selfije tako da ni ne obracam puno paznje na nju. E da snimci su 720p 30fps, i bas bas dobro ispadaju, jedino sto me smara je sto ponekad hocu da snimim neki kratki klip i posaljem preko whatsappa prijateljima ali ne vidim kako mogu da podesim da bude recimo 360p ili 480p tako nesto manje da bi i zauzimao manje jer budu neki bzvz klipovi u pitanju a HD klipovi zauzimaju mnogo i duze se salju, tako da ako neko zna kako neka mi kaze.

OS - Softver - Baterija

Ovo je zapravo najveci problem ovog telefona i najveci minus ali na srecu stvar je softvera a ne hardvera tako da verujem da ce se ispraviti narednih meseci, kako se Windows 10 bude sve vise i vise optimizovao i krpio a preko potrebno je.

Utisak mnogih ljudi po forumima kao i windows insidera je je Microsoft pozurio sa izbacivanjem ovih Windows 10 telefona da bi se dokopao para za vreme ovih praznika ili sta vec. To se itekako vidi vec od prvog dana koriscenja ovog sistema. Prvi ozbiljan problem je Windows Store, koji se meni od kad imam telefon zabagovao 2 puta i 2 puta sam morao da radim hard reset telefona i evo sad treci put za sada radi normalno(problem je sumnjam bio sto sam podesio region US da bih koristio Cortanu, pa mozda zato nisam mogao da skidam sa store stvari, dodju do Starting Download i tako stoji vecno i ne moze da se skloni ni restartuje ni nista vise da se skida, samo fabricka podesavanja pa sve ispocetka ) Ali onda sam video da mnogi imaju isti problem, tako da je ovo ipak Windows 10 problem, jer nisam video slicne probleme kod 8.1 korisnika. Drugi problem je sto ekran krene da brljavi random, tipa kad browsujem netom krene da skroluje sam gore dole, da zumira i odzumira, pa moram da zakljucam, otkljucam i onda radi normalno, i sve tako (e sad izasao je u medjuvremenu update 10586.29 koji je meni licno resio gotovo potpuno ovaj problem, i dalje se desi minimalno neka nepravilnost ali bas bas neprimetno, mada vidim da se neki korisnici 550 i 950 i dalje zale), al eto bitno da nije hardverski problem sa ekranom telefona sto sam prvo pomislio i bas se smorio. Trece sto je vezano sa baterijom i zato sam stavio softver i bateriju u isti podnaslov, sistem bas bas lose upravlja pozadinskim aplikacijama, dakle morate bas da se iscimate i rucno pogasite sve sto vam je nepotrebno i sto necete da radi u pozadini, recimo SKYPE, MAPS itd. U suprotnom telefon se greje nenormalno u radu, a i kad stoji na stolu i nista ne radite bude vruc pozadi sto bas negativno utice na trajanje baterije. Sad ljudi sumnjaju da je to zato sto je ovaj windows 10 radjen po istom fazonu kao i za PC i da tu ima nekih problema zbog toga al nije mi bas najjasnije. E sad nakon ovog updatea najnovijeg 10586.29 ne primecujem vise to zagrevanje cak i kad igram neku zahtevnu igru, ali opet mozda zato sto sam ja pogasio gotovo sve pozadinske aplikacije. Baterija se ekstremno sporo punila pre updatea, sada se puni dosta brze i rekao bih normalnom brzinom. Sve u svemu ovaj 10586.29 je meni licno resio 90% problema i sad konacno telefon radi kako bi trebalo ali i dalje ima nekih bagova sitnih koji ce se sigurno ispraviti u buducnosti. Sad bas vidim da je izasao i 10586.36 update tako da vidi se da rade na tome i da su svesni fejla koji je Windows 10 na pocetku.
sidewinder989 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2015, 21:07   #2
sidewinder989
Veteran
 
Član od: 27.1.2011.
Lokacija: Illium
Poruke: 1.057
Zahvalnice: 311
Zahvaljeno 162 puta na 120 poruka
Određen forumom Re: Microsoft Lumia 550

NASTAVAK (predugacka je poruka bila)

E sad da ne bude da skroz ocrnjujem sistem, evo sada kad sve radi kolko tolko kako treba, performanse telefona(i win10) su meni licno bas zadivljujuce. Nikad nisam mislio da telefon ovih specifikacija moze da radi ovako tecno, brzo i responzivno. Dakle osim ukoliko ne krenete na silu neki ultra-multitasking necete primetiti nikakvo usporenje, probleme, sve radi glatko i neuporedivo bolje nego na androidima sa 1gb rama. Na primer ono sto cesto radim recimo, dopisujem se na whatsappu pa onda prebacim u browser da kopiram neki link i posaljem ortacima, pa se opet vratim u browser, pa udjem u Deezer da promenim pesmu, i sve se to desava gotovo trenutno, dok na 1gb androidima je to bilo mucenje. Sam Windows 10 ima ogroman potencijal i vec vidim da ce biti sjajan OS za telefone, razlika u odnosu na 8.1 ima bas puno i nisu samo kozmeticke, mada i te kozmeticke su bas bas primetne i telefon sa win10 prosto izgleda mnogo bolje i nudi vise opcija za customizaciju. Recimo mogu da se podesavaju boje na ekranu, warmer, colder, natural itd. (mozda gresim al ne znam dal je ovo bilo pre) i mnoge druge stvari. Microsoft Edge je jako fin browser, posle ovog update-a radi jos bolje, brze. Isprobacu sigurno kasnije jos neke browsere koji su dostupni al za sad mi ovo zavrsava posao.

Sve u svemu potencijal je tu, samo je potrebno da prodje jos mesec-dva dana da ga srede bas kako treba, a pretpostavljam da ce se to desiti onda kad izbace zvanicno Win 10 i za starije telefone.

Do tada, ako vam ovi problemi ne smetaju savetujem svima da slobodno kupe telefon nece se pokajati ni malo. Za nezahtevne korisnike, kao i za one koji ne zele da daju na telefon puno para je pun pogodak, posebno imajuci u vidu da za ovako dobre performanse morate dati mnogo mnogo vise para za Android ekvivalent. Cak i ako primetite probleme, bitno da nisu do telefona vec do OS-a, i treba ipak sacekati neko vreme da se updateuje win10.

I naravno ako treba neki savet mozete mi se obratiti ili ako imate jos neko pitanje
sidewinder989 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2015, 21:33   #3
unique93
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.3.2009.
Lokacija: O Bre Novac
Poruke: 3.545
Zahvalnice: 725
Zahvaljeno 1.760 puta na 893 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku unique93
Određen forumom Re: Microsoft Lumia 550

Uzeo sam i ja ovaj fon preko telenora i radi skroz ok...nekad se desi da duze ocitava nesto, ali nista strasno...sto se aplikacija tice, ima skoro sve sto je meni potrebno, bilo bi super kada bi izasla vsco cam aplikacija, i nista vise mi ne treba.

Kamera je ok po danu, e sad, nervira me sto mnogo skida sum kada se fotka nocu, bolje da ostane vise suma, a tako ce ostati i vise detalja...takodje, nekad se desi da dobijem neke ljubicaste linije na fotkama u slabijem osvetljenju i ne desava se stalno, verovatno fotka puca, posto je iso veliki...

Probao sam par igrica, i ok rade, dok npr asphalt 8 i minionsi seckaju ponekad, to je do snapdragon 210 procesora...mada ja slabo igram igrice, tako da mi ovo nece smetati...

Nadam se da ce zaziveti onaj projekat gde ios aplikacije prebacuju za win...ako to uspe, i najbolje aplikacije se prebace, windows ce biti odlican sistem...
unique93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2015, 21:55   #4
sidewinder989
Veteran
 
Član od: 27.1.2011.
Lokacija: Illium
Poruke: 1.057
Zahvalnice: 311
Zahvaljeno 162 puta na 120 poruka
Određen forumom Re: Microsoft Lumia 550

Jel si probao recimo Camera360 Sight ili neku alternativnu kamera aplikaciju zbog tog suma sto ti smeta? Mene je recimo ta fora sa uklanjanjem suma bas gotivna pa se nisam bavio alternativnim aplikacijama
sidewinder989 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2015, 22:10   #5
unique93
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.3.2009.
Lokacija: O Bre Novac
Poruke: 3.545
Zahvalnice: 725
Zahvaljeno 1.760 puta na 893 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku unique93
Određen forumom Re: Microsoft Lumia 550

Probao sam...ali iste fotke dobijam....telefon stalno sredi malo fotku...danju to ispadne ok, ali nocu i ne bas, mada, s obzirom da se bavim fotografijom, verovatno sam se navikao na kvalitet fotki sa aparata, pa mi je sad ovaj bezveze...
unique93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2015, 22:34   #6
sidewinder989
Veteran
 
Član od: 27.1.2011.
Lokacija: Illium
Poruke: 1.057
Zahvalnice: 311
Zahvaljeno 162 puta na 120 poruka
Određen forumom Re: Microsoft Lumia 550

Reci mi jel nisi nikada imao problema sa windows store? Jel ti od pocetka region podesen bio na Srbiju? I jel primecujes razlike sa novim updateom?
sidewinder989 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2015, 22:42   #7
unique93
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.3.2009.
Lokacija: O Bre Novac
Poruke: 3.545
Zahvalnice: 725
Zahvaljeno 1.760 puta na 893 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku unique93
Određen forumom Re: Microsoft Lumia 550

Imao sam problem sa store-om, ali posle hard reseta je radio kako treba, mozda je zabagovao jednom-dvaput...od pocetka mi je region na Srbiji, juce ili prekljuce sam stavio ovaj najnoviji apdejt i radi ok, za sada nisam video neke razlike u odnosu na .29...
unique93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2015, 12:24   #8
dzandza
Veteran
 
Član od: 18.2.2008.
Poruke: 1.069
Zahvalnice: 2.341
Zahvaljeno 2.255 puta na 634 poruka
Određen forumom Re: Microsoft Lumia 550

I ja sam uzeo ovaj telefon u Vipu, i nisam imao problema sa prodavnicom. Ja sam ne zahtevan korisnik (ne igram igrice i kamera mi ne treba posto je foto aprat uvek kod mene) tako da je meni telefon sasvim ok. Predhodno sam imao Lumiu 520 i sa njom sam bio veoma zadovoljan. jedini je problem bio kada sam ukljucio ovaj tel. ponudio mi je da mi podesavanja i aplikacije budu kao na starom tel. ( mozda zato sto sam ubacio memorisku iz starog tel.) pa mi je ponekad kocio. Posle reseta i vracanja na fabricka podesavanja radi odlicno. E da po meni je ekran sto se "boja" tice bolji na Lumiji 520 jer ima ips ekran (gledao sam fotografije uporedo)
dzandza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2015, 13:14   #9
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Microsoft Lumia 550

Sigurno je solidan telefon ali windows je odlično rešio imenik i one driwe i ako se telefon pokvari ili izgubi bitni podaci poput već pomenutog imenika su u oblaku.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2015, 22:37   #10
sidewinder989
Veteran
 
Član od: 27.1.2011.
Lokacija: Illium
Poruke: 1.057
Zahvalnice: 311
Zahvaljeno 162 puta na 120 poruka
Određen forumom Re: Microsoft Lumia 550

Da da, tako da recimo kada vracate na fabricka podesavanja mozete slobodno bez straha da cete izgubiti bilo sta zapravo, jer se svi bitni podaci bekapuju tokom resetovanja.
sidewinder989 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2016, 20:34   #11
real022
Veteran
 
Član od: 26.7.2007.
Poruke: 927
Zahvalnice: 444
Zahvaljeno 171 puta na 117 poruka
Određen forumom Re: Microsoft Lumia 550

Koristim Nokia Lumia 520 i danas odem da uzmem 550 uz produženje ugovora. Pokušao sam pre toga da poručim online preko Vip portala, ali nije moglo (srećom).

Prvo kvalitet izrade je više nego kriminalan u odnosu na lumiu 520.

Drugo - sporo radi. Za skoro svaku akciju ima period zadrške, negde manje negde više. Negde sam pročitao recenziju gde onako usput pominju kako je možda Win 10 prevelik zalogaj za hardver koji ima lumia 550, ali ovo je baš primetan lag.

Sat vremena sam isprobavao i upoređivao Lumiu 550, LG Leon, neki Coolpad Porto (valjda) i na kraju LG SPIRIT 4G LTE, koji sam i uzeo.

Svi ti androidi koje sam isprobao bukvalno LETE u odnosu na lumiu 550.
Mnogo mi se svidela nokia 520, koju i zadržavam kao službeni telefon, i stvarno sam planirao da mi Windows ostane glavna platforma umesto Androida, ali ovaj LG Spirit je klasa za 550. (doduše i skuplji je nešto)...

Izgleda da više neće biti kvalitetnih proizvoda u budžetskoj zoni, kao što je bila Nokia Lumia 520.
real022 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2016, 20:37   #12
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Microsoft Lumia 550

Kakva je ta nokia 520? Od čega je napravljena, onako ukratko ako može?
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2016, 21:26   #13
Pinstripe
Veteran
 
Član od: 17.3.2009.
Poruke: 1.049
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 182 puta na 175 poruka
Određen forumom Re: Microsoft Lumia 550

520 su napravili jaku mašinu jer je bio budžet windows telefon koji je trebao da digne sam os i ponovo nokiju među ios i android po broju prodatih aparata, ali da, kvalitetno je urađen telefon, meni je pao pravo na ekran na pločice (promašio sam džep) i ostao je čitav.
550 radi loše zbog win10 koji je u njemu a koji je daleko od finalnog, znači nije do hardvera nego zbog zakržljalog sistema i loše politike microsofta.
Pinstripe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2016, 0:17   #14
real022
Veteran
 
Član od: 26.7.2007.
Poruke: 927
Zahvalnice: 444
Zahvaljeno 171 puta na 117 poruka
Određen forumom Re: Microsoft Lumia 550

Citat:
todos kaže: Pregled poruke
Kakva je ta nokia 520? Od čega je napravljena, onako ukratko ako može?
Možeš pogledati neki review na youtube...Podseća na onaj Siemens B..(pa neki broj)..što je bio neuništiv, žuti neki.

Gumirana, ali fino, ne deluje seljački. To što radi, radi perfektno.
Jeste Android dosta napredniji od win 8.1, ali ko ne traži baš more opcija, ovo je stabilno za medalju. Ekran IPS, gorilla glass, deluje kao da ga ne bi čekićem razbio..

Kamera pravi sjajne fotke po dobrom svetlu, a po mraku je neupotrebljiva, nema blic. Nema prednju kameru...

U svakom slučaju jak je telefon kao onaj fiksni sa rotaljkom.
real022 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2016, 19:40   #15
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Microsoft Lumia 550

Kakav je ovaj moj 640 u odmosu na 550? 640 mi jako dobro radi..(nema lag)
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2016, 20:15   #16
Pinstripe
Veteran
 
Član od: 17.3.2009.
Poruke: 1.049
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 182 puta na 175 poruka
Određen forumom Re: Microsoft Lumia 550

Bolji hardver u svakom pogledu plus sistem zato što je na L640 Denim tj 8.1 a ne kao u L550 Win10 beta
Pinstripe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Pinstripe na korisnoj poruci:
Shonkas (13.1.2016)
Stara 14.1.2016, 15:16   #17
dzandza
Veteran
 
Član od: 18.2.2008.
Poruke: 1.069
Zahvalnice: 2.341
Zahvaljeno 2.255 puta na 634 poruka
Određen forumom Re: Microsoft Lumia 550

Citat:
real022 kaže: Pregled poruke
Koristim Nokia Lumia 520 i danas odem da uzmem 550 uz produženje ugovora. Pokušao sam pre toga da poručim online preko Vip portala, ali nije moglo (srećom).

Prvo kvalitet izrade je više nego kriminalan u odnosu na lumiu 520.

Drugo - sporo radi. Za skoro svaku akciju ima period zadrške, negde manje negde više. Negde sam pročitao recenziju gde onako usput pominju kako je možda Win 10 prevelik zalogaj za hardver koji ima lumia 550, ali ovo je baš primetan lag.

Sat vremena sam isprobavao i upoređivao Lumiu 550, LG Leon, neki Coolpad Porto (valjda) i na kraju LG SPIRIT 4G LTE, koji sam i uzeo.

Svi ti androidi koje sam isprobao bukvalno LETE u odnosu na lumiu 550.
Mnogo mi se svidela nokia 520, koju i zadržavam kao službeni telefon, i stvarno sam planirao da mi Windows ostane glavna platforma umesto Androida, ali ovaj LG Spirit je klasa za 550. (doduše i skuplji je nešto)...

Izgleda da više neće biti kvalitetnih proizvoda u budžetskoj zoni, kao što je bila Nokia Lumia 520.
a kako je lumia 520 radila dok nije izasao win 8.1 ? Kvalitet izrade nista losiji od pomenutih androida u toj cenovnoj klasi a ne vidim ni da je lumia 520 nesto kvalitetnije izradjena u odnosu na Lumiu 550 ( imam oba telefona trenutno ). Ima ponekad se javi poneki bag ali kao sto rekose to je do win 10. Uzmi lumiu 640 pa vidi kako radi, a kad su je pojedinci prebacili na win 10 isto je imala bagova kao i lumia 550. Ne mogu se izvuci bas valjani zakljucci bez duzeg koriscenja telefona.
dzandza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2016, 16:41   #18
real022
Veteran
 
Član od: 26.7.2007.
Poruke: 927
Zahvalnice: 444
Zahvaljeno 171 puta na 117 poruka
Određen forumom Re: Microsoft Lumia 550

^
520 je radila fenomenalno od kada sam je kupio, kao i posle update-a.

Možda je taj primerak 550 koji sam isprobavao u Vipu nešto faličan, pa laguje..stvarno je razlika preterana i u odnosu na androide i u odnosu na 520.

A ako imaš oba telefona u rukama, ne znam šta bih rekao...
Meni lično 550 je najjeftinija kineska plastikeština odvratna, a 520 je kvalitet koji se danas ne viđa. Čak zaseru i najskuplje telefone, da im nešto fali, upada prašina i ludilo, a eto tu Nokiu 520 su napravili kako treba.
real022 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2016, 18:29   #19
Dark Magician
Veteran
 
Član od: 14.1.2011.
Poruke: 812
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 140 puta na 103 poruka
Određen forumom Re: Microsoft Lumia 550

Ja sam malo isprobao 550, nisam primetio da loše radi, kamera se malo sporo pali za moj ukus.
Što se izrađen tiče, meni je OK.
Ako softver i pravi probleme, biće ispravljeno.
Dark Magician je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2016, 23:31   #20
sidewinder989
Veteran
 
Član od: 27.1.2011.
Lokacija: Illium
Poruke: 1.057
Zahvalnice: 311
Zahvaljeno 162 puta na 120 poruka
Određen forumom Re: Microsoft Lumia 550

Ma to je ono sto sam pominjao, bas nije telefon koji mozete da uzmete u ruku i da odmah radi kako treba da radi, morate da provedete bar jedan dan podesavajuci razne opcije, aplikacije, iskljucivati sta radi u pozadini i to..

ja sam imao tih problema na pocetku evo sad kad sam ga "tweakovao" posle mesec dana radi bas brzo i stabilno, jedina aplikacija koja ne radi brzo je facebook messenger pa sam ga obrisao ubrzo, vidim na store-u da se svi zale da je ocajno uradjen za win.
sidewinder989 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Microsoft Lumia 640 LTE todos Opisi, recenzije i testovi 157 7.6.2017 17:10
[Mobilni telefon] Microsoft Lumia 535 DUAL SIM Freško Opisi, recenzije i testovi 193 6.5.2016 21:15
Microsoft Lumia 640LTE i kontrola 'slusalice' Shonkas Programi za mobilne telefone 0 19.12.2015 21:36
Microsoft Lumia 532 Johnny-24 Aparati i oprema 20 18.10.2015 10:46
Service Pack 2 nedođija! holodoc Operativni sistemi 50 19.11.2006 17:14


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:22.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com