Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Ostale komponente
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

ŠDK - Ostale komponente Saveti u vezi sa kupovinom kućišta, napajanja, periferija, štampača, skenera, tastatura, miševa, džojstika...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.12.2009, 11:20   #21
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Novi mis!!!derani

Roccat Kova ima da se nađe, cena je ista ko i Kone, ima istu tehnologiju ispod ali uz nešto manje ostalih karakteristika, dakle nema sistem tegova, način promene rezolucije u letu je drugačiji od onog na Kone, mnogo manje podešavanja svetlosnih efekata (plus ne pamti podešavanje), po meni ne zaslužuje toliku cenu, jeste da ima dobar dizajn koji mi se dopada ali je ovo pre miš za manju cenu. Ili za nekoga ko je levoruk pa mu je ovo jedan od retkih izbora koji mu daje dosta za te pare.

Kone je standardno dobar, izuzetno lepo leži u ruci, ove serije sada nemaju nekih problema kao oni pre, vrlo precizan miš, po meni bolji izbor od Kova modela. Iskreno, ko se sa njime dogovori i ko utroši nešto vremena imaće odličan miš u rukama. Lepo obložen odozgo, dakle nema klizanja miša u rukama, precizan, vrlo kvalitetean, moja preporuka je neka dobra podloga, i tu imate dobar izbor u samoj firmi koja je proizvela i miša. Cena za oba je nekih 6000 din.

CM Storm Sentinel Advance je po svim podacima ne netu odličan miš, jedan od najboljih, lako podešavanje raznih stvari, može daima sopstveni logo ako je to bitno nekome, viša rezolucija od Kone, ista cena, odličan dizajn vrlo sličan Kone mišu, dakle teško da će biti zamaranje ruke u igricama i pri dugoj upotrebi miša. Cena je ista kao i kod Kone miša, tako da je ovo vrlo mala razlika između njih, kvalitet je kod oba odličan, dakle tesno. Pitanje je koji bi ja uzeo sada da kupujem.

Razer nisam imao prilike da probam na duže ali nešto mi njihov izgled ne leži, više mmi leže ovakvi miševi koji su prethodno navedeni.

Microsoft X8 odličan miš, dobar dizajn i dobra rešenja, ali imamo manji problem, nisam ga baš video nešto u prodaji, a i nisam imao prilike da ga probam uživo. Tako da nemam baš nešto da bi ga lično preporučio, dakle mora da se osloni na testove na netu.

Ovo su otprilike miševi koji se meni dopadaju, dakle, neki izbor onih miševa koji imaju dobar dizajn, dobar kvalitet, koji misu previše skupi i koji daju dobar odnos kvalitet/cena, naravno ako si spreman da daš ovolike pare za miša. Ostatak, imao samo prilike da ih probam, ali ovi su mi nekako najbolji. Moje iskustvo, ne neka apsolutna istina, neko će imati neko drugo mišljenje.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2009, 11:50   #22
Zoranb007
Veteran
 
Član od: 20.4.2009.
Lokacija: Bg.
Poruke: 693
Zahvalnice: 507
Zahvaljeno 49 puta na 39 poruka
Određen forumom Re: Novi mis!!!derani

Pa da ne otvaram novu temu...:
Koji mish je preporuka za malu deciju rukicu?
hvala
Zoranb007 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2009, 12:14   #23
zvicko
Veteran
 
Član od: 3.9.2008.
Poruke: 657
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 46 puta na 43 poruka
Određen forumom Re: Novi mis!!!derani

Citat:
Mario Pavićević kaže: Pregled poruke
A jos jedno pitanje, zasto ne promenis taj taster na Cyborg-u?Ako ti nije dosadio i zadovoljava tvoje potrebe, daleko ti je jeftinije da ga popravis(ako se nije izlizala plastika koja pritiska taster, ne znam kako je Cyborg uradjen sto se toga tice).
A,ja mislim da se on izlizo od klikcanja i nije to bas neki velik kvar npr. kliknem 10x a on registruje 7 kliktaja.

@Vasiljevicu kazu da ROCCAT Kova nije bas pogodna za ljude sa vecom sakom tj. dugim prstima.Da li i ti mislis da je to tako?(posto ja njega nisam vide uzivo)

@Zorane nisi rekao novac koji bi izdvojio za mis i da li bi ga iskljucivo dete koristilo?

Poslednja ispravka: zvicko (14.12.2009 u 12:38) Razlog: dodatak zbog Zoranovog pitanja
zvicko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2009, 14:46   #24
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Novi mis!!!derani

Iskreno, mislim da će za one sa većim šakama tu biti manjih problema, ne da će praviti ko zna kakav problem ali imaće ih. Sad, da imaš prilike da ga probaš ili staviš u ruku pa i ajde, nego je problem što su oni pakovani vrlo dobro pa ga izvaditi ... to prodavci izbegavaju. Jednostavno, daje utisak manjeg modela u odnosu na Kone, vizuelno gledano jedan pored drugog (video u Games, jedan pored drugog, dakle meni je takav utisak i vizuelno). Nisam imao vremena da moj Kone nosim kod ortaka pa da stavim jedan pored drugog, da se uporede u živo, ali je meni Kone udobniji, lepo legne u ruku, meni odgovara teži miš, nekako mi to navika, Kova mi bila prelaka, jeste pitanje navike ali to mi palo u oči. Sad, piatnje što nije stavljen sistem tegova ko na Kone, ima mesta, nemora da mi upali elektroniku za konstataciju mase, jednostavno, imam šta treba a ne koristim, stvarno glupo. Nemam veliku šaku, ili ko zna kako duge prste pa mi nije pravio u tom delu problem, ali opet, oblik nije onoliko dobar kao kod prethodnika. Ne neudoban, jednostavno Kone mi je udobniji, lepo stavim ruku na njega i i dalje ima dovoljno mesta. Isto, po podacima netu, na njemu nije stavljen laserski senzor ko na Kone već optički senzor. Brz i precizan, stoji, teško reći da će neko primetiti neke razlike prema Kone modelu ali je tehnologija jeftinija od one dosada poznate. Iskreno, mene iznenadilo da ne pamti podešavanja boja koje mu staviš, jednostavno se pri svakom resetu kompa i on vraća na neka fabrička podešavanja. Dali je u pitanju bag softvera ili stvarno ne može da se odradi posao, neznam iskreno. Nerviralo me što nema ona dva dugmenceta gore za promene rezolucije, već koristi nekako po meni dosta glup sistem koombinacija posotjećih tastera sa strana. Dali je stvano bilo teško i skupo staviti ko na svim miševima ta dva mala glupa tastera? Verovatno uz vežbu je lako promeniti rezoluciju, ali za to kratko vrme meni je to bio posao tipa seti se, kako beše ... Lično, nekako podeljana osećanja, dizajn je stvarno odličan, radi dobro (bar za to kratko vreme koliko sam ga držao), može relativno lako uz malu vežbu da se iskoriste i ona dva tastera sa druge strane, može biti korisno u igrama, ali mi krajnji utisam bio da je to miš namenjen laptopovima, jeste većih dimenzija ali za neki gaming laptop. Neznam zašto, ali ja dobio takav utisak.


Iskreno, ne sumnjam u kvalitet ali meni se čini da je precenjen, njemu nije moguće dati istu ceu kao modelu Kone. Recimo da je neka realna cena, bar po meni oko 4000 din, jedno 30% ispod njega. Jednostavniji je, manje skupa tehnologija, manje je komplikovan za izradu, jeste da ima manje mogućnosti ali po mojoj ceni bi verovatno potukao sve što postoji u tom delu cena. Po toj ceni teško da neko bi mu parirao, uz manje ispravke nekih stvari, tipa staviti gore ona dva mala tastera za rezoluciju, to bi bilo vrlo korisno, manje opterećujuće za korisnika. Odličan proizvod, mada nešto ne dovršen. Možda ja malo preterujem, ali da se razumemo, ovo nije A4Tech, nije tu igra sa uštedama ovde ili onde, ovo je ipak skup miš.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2009, 18:58   #25
zvicko
Veteran
 
Član od: 3.9.2008.
Poruke: 657
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 46 puta na 43 poruka
Određen forumom Re: Novi mis!!!derani

Hvala ti @Vasiljevicu.

Nego meni niko nije prokomentarisao Razer Mambu?
zvicko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2009, 22:25   #26
zvicko
Veteran
 
Član od: 3.9.2008.
Poruke: 657
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 46 puta na 43 poruka
Određen forumom Re: Novi mis!!!derani

Sta niko nista ne zna o Razer Mambi?
zvicko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2009, 22:29   #27
Srkik2
Član
 
Član od: 3.10.2007.
Poruke: 104
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Novi miš! Derani

150e za misa dati je velika glupost , da izvinite,jeste da je mis dobar,meni se licno ne svidja dizajn,ali trenutno najbolji bezicni mis,mada je meni Mx Revolution od Logitecha lepsi a i po specifikacijama ne zaostaje mnogo.Al opet kako kazu "Ima se,moze se."
Srkik2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2009, 22:47   #28
zvicko
Veteran
 
Član od: 3.9.2008.
Poruke: 657
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 46 puta na 43 poruka
Određen forumom Re: Novi miš! Derani

Citat:
Srkik2 kaže: Pregled poruke
150e za misa dati je velika glupost , da izvinite,jeste da je mis dobar,meni se licno ne svidja dizajn,ali trenutno najbolji bezicni mis,mada je meni Mx Revolution od Logitecha lepsi a i po specifikacijama ne zaostaje mnogo.Al opet kako kazu "Ima se,moze se."
Ajd' sad nemoj preterivati da je 150evra.Nemoj mi persirati imam 15 godina.
Dizajn nije toliko bitan(nije da nije bitan ali ja prvenstveno gledam dimenzije i performanse).
Misljenje o lepoti tj. ruznoci zavisi od licnosti do licnosti odnosno od ukusa do ukusa.
Je l' imas jos neki komentar o njemu sem da ti je estetski manje lep i da je skup?
zvicko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2009, 23:53   #29
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Novi miš! Derani

Pa nije mnogo pogrešio, cena je po malo nepouzdanom IT svetu 130€, na Newegg koji je uobičajeno najpovoljniji pri nabavkama, cena je 130 $, dakle kad se uzme odnos 1:1 koji je uobičajen to je to. Vrlo skup miš, ima dobre karakteriste po rečima ljudi koji su ga testirali, dizajn ne komentarišem on je vrlo specifična norma,mnogo je bitnije kako neko oseća tog miša u ruci. Ja ga nisam imao prilike da vidim ili da ga probam, pa tu nemam neke lične preporuke. Mislim da na netu može da se nađe dosta opisa i testova, i to dođe jedino što mogu da preporučim da se pogleda. Mada, prema onome kako izgleda mislim da bi najveći broj Razer miševa dao odgovor kako leži nekome u ruci, svi oni imaju vrlo sličan dizajn, uz vrlo male razlike.

Ono što stoji je da lično ne mislim da je njega Razer napravio da bi ga mnogo prodavao, pravljen je da bi bio show up model, dakle demonstarcija sile. Lično, neznam kako ljudima da preporučim neki skuplji miš od 2000 din pored A4Tech modela koji su se pokazali odličnim za svoju cenu, tako da o njemu i ne razmišljam, jednostavno, jeste vrh ali je preskupa igrarija, mislim da će i dve puta jeftiniji miševi bez problema odraditi posao koji odrađuje ovaj, i da se neće mnogo primetiti razlike u upotrebi. Jednostavno, dok za ove skuplje modele još i nađem neko objašnjenje, posebno po pitanjima odnosa cene/kvaliteta/garancije, ovde je to teško odraditi. Ako uzmemo da pomenuti A4Tech izdrži svoju garnciju, koja je godinu dana, trebaju ti dva komada za recimo 2 godine kolika je minimalna garancija onih skupljih miševa. Uzmimo i nešto veću preciznost, nešto bolji dizajn, nešto bolje ukupne karakteristike i drajvere, u toj priči skuplji miševi imaju neko pokriće, sa cenama ranga do 6000 dinara, u igru uđe i malo pokazivanja a i to ima neku svoju cenu, a to svi volimo zar ne? Kod ovoga, ta priča jednostavno ne prolazi, njegova cena je van bilo kog ranga, za njega nema računice, to je miš koji se kupuje čisto srcem ne glavom .
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku vasiljevic na korisnoj poruci:
zvicko (15.12.2009)
Stara 15.12.2009, 1:16   #30
Zoranb007
Veteran
 
Član od: 20.4.2009.
Lokacija: Bg.
Poruke: 693
Zahvalnice: 507
Zahvaljeno 49 puta na 39 poruka
Određen forumom Re: Novi mis!!!derani

Citat:
zvicko kaže: Pregled poruke
@Zorane nisi rekao novac koji bi izdvojio za mis i da li bi ga iskljucivo dete koristilo?
Mis iskljucivo za dete, sto se tice cene, ne bi bas preterivao, dajte 2~3 predloga.
Thanks
Zoranb007 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2009, 1:38   #31
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: Novi miš! Derani

http://itsvet.com/proizvod/a4-tech-x...p_mouse/40/297 recimo?
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.12.2009, 9:57   #32
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Novi miš! Derani

@Zoranb007:

Najbolje rešenje za relativno male pare, a to mislim negde do 2000 din, koje ima pristojnu garanciju i koje se pokazalo vrlo kavlitetnim, je A4Tech serija miševa koja ima oznaku X7 u svom imenu. Da ne bi previše pisali koji je koji, imaš ovde A4Tech sajt sa svim modelima, pa ga pregledaj i uporedi sa onime što ima kod nas:

http://www.x7.cn/en/index.asp

Iz iskustva, dobri miševi, dosta izdržljivi, moj bratanac koji će u decembru da napuni 6 godina još nije uspeo da ga uništi posle 6-7 meseci iživljavanja na njemu, a to podrazumeva i da ga udari, da mu padne, nije baš nežan sa njime, dakle, ko svako dete. Imaju dobar odziv, dosta veliki raspon rezolucija, svi ih hvale, jednostavno, za te pare najbolje što ima, bar u široj upotrebi kod nas. Iskreno, dobro se pokazala i njihova serija tastatura za gaming, ima je na istom sajtu, i to isto u dečijim rukama. Tu je teško pogrešiti sa njima.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku vasiljevic na korisnoj poruci:
Zoranb007 (18.12.2009)
Stara 16.12.2009, 10:31   #33
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Novi miš! Derani

Da nije malo golem taj X7 za deciju ruku?
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.12.2009, 16:14   #34
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: Novi miš! Derani

mislim da bi mis iz x6 60 serije bio taman.
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.12.2009, 16:28   #35
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Novi miš! Derani

E sad, nema baš samo jedna verzija koja spada pod seriju X7 . Ima kod njega 2 modela na raspolaganju, jedan je X-750BF, vrlo dobar miš, ne prevelikih dimenzija, lepo leži u ruci,dakle, lako može da ga koristi bilo ko pa i dete. Drugi jeste veći, XL-740K, ali njega koristi moj brat i iskreno, on jeste velik. Mada je zbog malog vrlo retko u upotrebi, sad stoji kao rezerva za svaki slučaj.

Na spisku pomenutih miševa je i model x-710MK, koji je mini optički miš, a on recimo sigurno staje u dečiju rukicu, ima i 750mk, isto mini vrzija samo laserski, imaju i pomenuti serije BF koji jesu malo veći ali su isto modeli koji staju u dečiju ruku.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.12.2009, 18:31   #36
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Novi miš! Derani

Citat:
vasiljevic kaže: Pregled poruke
E sad, nema baš samo jedna verzija koja spada pod seriju X7 . Ima kod njega 2 modela na raspolaganju, jedan je X-750BF, vrlo dobar miš, ne prevelikih dimenzija, lepo leži u ruci,dakle, lako može da ga koristi bilo ko pa i dete. Drugi jeste veći, XL-740K, ali njega koristi moj brat i iskreno, on jeste velik. Mada je zbog malog vrlo retko u upotrebi, sad stoji kao rezerva za svaki slučaj.

Na spisku pomenutih miševa je i model x-710MK, koji je mini optički miš, a on recimo sigurno staje u dečiju rukicu, ima i 750mk, isto mini vrzija samo laserski, imaju i pomenuti serije BF koji jesu malo veći ali su isto modeli koji staju u dečiju ruku.
Ja koristim A4 Tech laser. 750 BF (X7 serija) .Veoma mocna kopija skupocenih modela..pohvale
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.12.2009, 18:47   #37
Master Neo
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.11.2005.
Lokacija: Stan
Poruke: 3.102
Zahvalnice: 374
Zahvaljeno 456 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: Novi miš! Derani

Citat:
Shonkas kaže: Pregled poruke
Ja koristim A4 Tech laser. 750 BF (X7 serija) .Veoma mocna kopija skupocenih modela..pohvale
Isto i ja koristim njega, vec par godina. samo pohvale imam za ovaj mis. a cena 20e, smejurija.

@ Zvicko

Inace ako hoces vrhunski gaming mis, sto ne pogledas Steelseries Ikari optical ili laser. Optical ima 1800dpi dok laserski ima 3200dpi.

Ikari Optical

Ikari laser

Oba misa su za desnjake i odlicno leze. Moja sledeca kupovina je Ikari laser

Na pcberzi i it-u ih nema ali znam radnju gde ih ima, laserski je 8k dok je opticki oko 4k.
Master Neo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.12.2009, 19:31   #38
z0mb1e
Novi član
 
Član od: 4.12.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 8
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Novi miš! Derani

Moze li mi neko reci gde da kupim na teritoriji Beograda logitech mx518 batman edition,i da mi preporuci neku dobru podlogu za njega?
z0mb1e je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.12.2009, 19:42   #39
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: Novi miš! Derani

nemas tog misa vise,msm tu ediciju,imas mzoda ponegde batlefield edition i obicnog misa a podloge zvaise od toga koliko si spreman da izdviojis za nju?
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.12.2009, 20:25   #40
Master Neo
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.11.2005.
Lokacija: Stan
Poruke: 3.102
Zahvalnice: 374
Zahvaljeno 456 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: Novi miš! Derani

U principu steelseries qck+ bi trebalo da uzmes u obzir. Cene ove podloge se krecu od 1000 do 2000din, u zavisnosti od velicine podloge... Ja je imam vec 2godine i i dalje je ko nova.
Master Neo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Koji novi servis na Internetu biste vi želeli? Branislav Gavric Brbljaonica 12 17.11.2009 22:33
Windows mi ne prepoznaje novi hard disk Win32 Kvarovi 14 25.8.2009 22:28
Prebacivanje particije "C" na novi hard disk MI66 Nosači podataka 5 15.5.2009 14:32
Travian srpski server (početak s1) B@NE Mrežne igre 107 8.2.2009 20:24
Novi Proc ManojlaNS ŠDK - Osnovne komponente 7 27.8.2008 10:48


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:45.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com