Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Foto i audio/video

ŠDK - Foto i audio/video Saveti u vezi sa kupovinom fotoaparata, Televizora, MP3 i DVD/DivX plejera...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.9.2021, 13:34   #21
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Televizor 55" savet

Citat:
jovaš kaže: Pregled poruke
O, fala ti
Nijesam rekao da sam za te pare naša` no da tražim za taj iznas.
Imam neke info da će biti za tu "cifru" kod Vas.
Pa bih volio jedan da zakučim.
Ali jedino za crni petak ako se mogne.
Drukče teško ispod 1000 Eura.
ako nadjes taj tv za 600 evra na nasim trazistima (americki imaju drugacije stekere i to), tesko da ce ista drugo da mu bude i blizu u tom rangu.
mozda ne bude skroz isti ako se pojavi sa slicnom oznakom kod nas, dva puta proveri.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2021, 13:39   #22
jovaš
Veteran
 
Član od: 23.9.2013.
Lokacija: Podgorica - Montenegro
Poruke: 963
Zahvalnice: 127
Zahvaljeno 96 puta na 80 poruka
Određen forumom Re: Televizor 55" savet

Citat:
polarnimeda kaže: Pregled poruke
ako nadjes taj tv za 600 evra na nasim trazistima (americki imaju drugacije stekere i to), tesko da ce ista drugo da mu bude i blizu u tom rangu.
mozda ne bude skroz isti ako se pojavi sa slicnom oznakom kod nas, dva puta proveri.
Meni samo nije jasno što on ima a nemaju ovi Samsung ili LG modeli po 500-600 Eura?
jovaš je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2021, 14:18   #23
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Televizor 55" savet

Citat:
jovaš kaže: Pregled poruke
Meni samo nije jasno što on ima a nemaju ovi Samsung ili LG modeli po 500-600 Eura?
pre i iznad svega 3 puta jace osvetljenje (1200 naspram 400 nita), sto znaci i istinski, punokrvni hdr dozivljaj.
ovi modeli od 500-600 evra mogu da puste hdr film, ali tu neces videti ni h od hdr-a.
to jako osvetljenje dolazi do izrazaja i kada je soba dosta osvetljena. jer, u takvim okolnostima potrebno je da tv ima snagu da nadjaca svetlost iz sobe (kao sto dobro dodje recimo i telefonima kada ih gledas na jakom suncu). ne kazem da na drugim televizorima ne mozes da gledas TV preko dana, ali jednostavno nije isto.


osim toga, ovaj hisense ima 120 hz osvezenje, sto jeftiniji modeli nemaju. odlicno ako kacis komp na tv a i generalno pomaze motion handling-u.

kontrast mu je na nivou samsunga, ciji televizori sa local dimmingom kostaju dosta vise, a odlican mu je i response time.

jednostavno odlican tv, za te pare tesko da ces naci ista slicno. tipa mozes da dodas jos 300-500 evra na tih 600 i da dobijes malo bolji samsung recimo.
ali ako vec hoces da das 1.000 evra, onda gledas da se istegnes za oled tv.

kakogod, sumnjam da ce ovaj tv, sve da se pojavi kod nas, kostati manje od 800 evra, verovatno i vise.


samo, imaj u vidu da ja sve ovo pricam kao neko ko voli televizore. kada sam jednom presao sa monitora od 17 inca na tv od 32 inca, vise se nije moglo nazad. ovde svi budzimo kompove, plate ih neki i po 2.000 evra, i onda igraju sve te igre na "monitorcicima", cime maltene sami uguse svoj komp. radije bih igrao 10 godina staru igru na velikom, kvalitetnom TV-u, nego bilo koju novu igru na ultra podesavanjima, a na monitorima od 20 i kusur inca.

i to sve kada pricamo o ljudima koji vole tehnologiju. generalno je mnogima svejedno, videli bi samo koji je tv veci od nekog drugog i eventualno bi rekli pa dobro, malo lepsa slika na ovom i to je to, nebitno im.
to su ljudi kojima u stvari i zavidim jer uzivaju u sadrzaju. nisu mentoli kao ja koji kada gledam film, u stvari gledam koliko je slika dobra (umesto da pratim radnju i slicno).

sa druge strane, ja nikad ne bih dao 1.000 evra za fon, ko sto mnogi rade. meni je manje vise isto dal imam xiaomi od 150 evra ili najnoviji iphone.

Poslednja ispravka: polarnimeda (21.9.2021 u 14:29)
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku polarnimeda na korisnoj poruci:
jovaš (21.9.2021)
Stara 1.10.2021, 21:26   #24
NeverSayNeverAgain
Član
 
Član od: 28.8.2017.
Poruke: 119
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 10 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Televizor 55" savet

Da li imate neki predlog (WinWin i Tehnomanija) za smart 4K televizor do 65. hiljada dinara?


Koliko je ovaj model dobar?

https://gigatron.rs/televizori/hisen...rt-crni-389003


Imate li neki drugi predlog. Unapred vam hvala.

Poslednja ispravka: NeverSayNeverAgain (2.10.2021 u 20:51)
NeverSayNeverAgain je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.10.2021, 12:49   #25
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Televizor 55" savet

Citat:
jovaš kaže: Pregled poruke
Hisense U8G Quantum.
Kakav je ovaj tv?
Imali smo neki LG 43UF..., 4K i crklo pozadinsko.
Zamjenio to i prodao ga.
E sad, treba nam neki tv za dnevnu, 4K i HDR po mogućnosti, 55", 10 bita.
Za ovaj Hisense mi reče kum da je best buy ali mi ta marka ne uliva povjerenje.
Budžet je oko 600 Eura.
Ako se ne varam taj televizor kod nasih prodavaca kosta oko 150000?

Ja sam sada opet u prilici da pogledam neki televizor, ali opet nemam blage veze sta bih uzeo.Imam neki budzet oko 80000 (mozda bih i mogao i koju hiljadu vise, ako se bas nadje neki best buy), a koliko vidim za te pare i nema nekog izbora (gigatron ili tehnomanija - winwin, dolaze u obzir samo, zbog kombinacije oko placanja).Ima li neka preporuka ze neki LG ili ne znam koliko je pametno kupovati taj HIsense?

Ovaj 55U7QF bi bio jedino logicno resenje sto se tice tog cenovnog ranga a da je Hisense...
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.10.2021, 13:22   #26
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Televizor 55" savet

Ja imam 50U7QF. Fantastičan televizor, jedino ne valja njegov OS, vrlo je siromašan. Zato sam kupio MiBox.
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Ocelot na korisnoj poruci:
m1aden (19.10.2021)
Stara 19.10.2021, 14:09   #27
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Televizor 55" savet

Sta znaci to ne valja OS? Meni OS kod mog televizora sluzi samo da prebacim na izvor odakle ide media (TV, komp, Sony... sto i nije OS, ako se ne varam) i da prebacim na Netflix.Mislim da to nece predstavljati neki problem.Ako se ne varam kao mana se navodi mali ugao gledanja i gledanje sd sadrzaja na tv-u? Ja na tv-u gledam tv ali ne toliko, mada bi mi bilo dosta lose da sada uzmem tv i da slika na tv programu bude *ulja.TV mi je prvenstveno za igre na PC-u i Soniju i za filmove.
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.10.2021, 15:49   #28
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Televizor 55" savet

Znači da nema nikakvih aplikacija. Ja isto koristim za igre i filmove. Zato sam Mi box povezao sa kompjuterom, i preko Plex puštam filmove. Pokušao sam direktno preko TV, ali filmovi sa velikim bit rate, se često baferuju. Preko Mi boxa nemam taj problem.
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.10.2021, 16:30   #29
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Televizor 55" savet

https://www.tehnomanija.rs/tv-i-vide...m_action=click

Da li je ovaj LG bolji od tog Hisensea? Ili ima neki bolji LG ili Samsung u tom cenovnom rangu? Sony...

https://gigatron.rs/televizori/lg-te...a-smart-412246

Vredi li ovo?
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.10.2021, 18:57   #30
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Televizor 55" savet

Koliko znam, LG koristi IPS panele, što znači da dobijaš veće uglove gledanja, ali crna boja je dosta lošija.
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2022, 21:34   #31
FakeDeath
Član
 
Član od: 22.3.2011.
Lokacija: Geneva, Switzerland
Poruke: 232
Zahvalnice: 61
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Televizor 55" savet

Pozdrav ljudi,


treba mi savet za TV, oko 55''. Soba je zaista velika i uglavnom će se gledati direktno, sa 3 - 3.5m. Nadam se da 55'' nije premalo za tu razdaljunu?


Koristiće se isključivo za gledanje sporta, filmova.. ne i za gaming.


Ja sam našao Xiaomi P1 55, za nekih 70k. Planirao sam negde toliko da izdvojim, mogao bih i više da dam, ali ako dobijam zaista neku veliku razliku.


Koliko sam video po YT, mane ovog TV-a su što nije baš dobar za gaming, što mi ne predstavlja problem, i što ima malo lošiji zvuk.

Kontam da bi zvuk mogao da se reši nekim soundbar-om (neka preporuka?). Kačio bih ga na zid, ako je ta informacija bitna zbog soundbar-a.


Da li ima možda neki bolji izbor za te pare? Za cenu se možete referencirati i na oglase, pošto je i to opcija.
FakeDeath je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.4.2022, 11:16   #32
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Televizor 55" savet

Da ne otvaram novu temu...

Ima li neko iskustva sa LG 55 Nano883 televizorom?

Uzeo sam ga prošle nedelje.Iskreno odusevljen sam slikom, tj. kao dugogodišnji samsungov korisnik baš mi se sviđa jačina boje, ako mogu tako da se izrazim, u odnosu na bledost boja koju samsung ima.Uglovi gledanja su lošiji u odnosu na samsung, ali se sasvim ok vidi slika i kada sednem skoro skroz sa strane televizora.Malo sam razočaran crnom, tj. momentom gde je skroz crna pozadina i neki logo na sredini ili sa strane, gde je ceo taj deo ekrana i po širini i po visini, mnogo svetliji od ostatka (bukvalno su linije po ekranu, sa dve nijanse crne, nadam se da me neko razume ).Kada isključim lokal diming te razlike nema ili je jedva primetna.Znam da se o ovome ovde pisalo.Lokal diming i treba da bude isključen? Treba li da se zamaram ovim ili... ?
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.4.2022, 23:43   #33
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Televizor 55" savet

to je ips televizor, sto znaci da su boje jake, ali je crna losa ako nema dobrog local dimminga. a, taj model ga nema, jer je edge lit, sto znaci da ima diode samo oko obima ekrana (ne celom povrsinom) i otuda te svetlosne "strafte". ja bih svakako iskljucio, iako ti crna postaje bleda. probaj i on i off dok gledas film sa mracnom scenom i ukljucenim subtitlom pa biraj manje zlo. probijanje svetla ili bleda crna.

a uglovi bi trebali da mu budu bolji nego na samsungu, osim ako nisi imao neku od retkih velicina samsunga (43) koje takodje imaju ips panel.

i ne brini previse ako si generalno zadovoljan. nesavrsenosti ima na svemu osim na oled-u koji je skuplji, a za koji je samo pitanje koliko cu mu trebati da dozivi burn-in. ko TV koristi mnogo sati svakog dana, tesko ce ga izgurati vise od nekoliko godina, ili mozda tek jednu-dve ako ga koristis i kao monitor, tako da je i on nesavrsen.

mada, ja bih svakako uzeo oled pre nego taj nanocell (ako ga neces koristiti kao monitor, ako ne gledas stalno jedan isti kanal i ako tv ne gledas u sobi sa mnogo svetla), pogotovo ako si nanocell platio po meni nenormalnih i neopravdanih 1.000 evra koliko vidim da kosta u nekim nasim radnjama. pa i nek se zezne oled ako hoce, bar ce da puca u mraku dok radi.

mozda je skroz savrsen tek qd-oled koji je oko 3.000 evra, a sigurno je savrsen micro-led koji je ja mislim oko 100.000 evra

@fakedeath
Jesi uzeo sta? ako slucajno jos nisi, moja preporuka je da uzmes neki tv od 65", mozda najskuplji hisesnse koji ti se uklopi u budzet. mislim da oni za cisto gledanje tv-a imaju najbolji odnos cene i kvaliteta u tom srednje-nizem rangu.

za udaljenost od 3 i po metra ja se ne bih bunio ni da je tv 75 inca. u tim srednje-nizim rangovima TV-a mnogo vise dobijes tako sto uzmes malo vecu dijagonalu neko sto bi primetio malo bolju sliku.

Poslednja ispravka: polarnimeda (6.4.2022 u 0:02)
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.4.2022, 17:50   #34
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Televizor 55" savet

Citat:
polarnimeda kaže: Pregled poruke
to je ips televizor, sto znaci da su boje jake, ali je crna losa ako nema dobrog local dimminga. a, taj model ga nema, jer je edge lit, sto znaci da ima diode samo oko obima ekrana (ne celom povrsinom) i otuda te svetlosne "strafte". ja bih svakako iskljucio, iako ti crna postaje bleda. probaj i on i off dok gledas film sa mracnom scenom i ukljucenim subtitlom pa biraj manje zlo. probijanje svetla ili bleda crna.

a uglovi bi trebali da mu budu bolji nego na samsungu, osim ako nisi imao neku od retkih velicina samsunga (43) koje takodje imaju ips panel.

i ne brini previse ako si generalno zadovoljan. nesavrsenosti ima na svemu osim na oled-u koji je skuplji, a za koji je samo pitanje koliko cu mu trebati da dozivi burn-in. ko TV koristi mnogo sati svakog dana, tesko ce ga izgurati vise od nekoliko godina, ili mozda tek jednu-dve ako ga koristis i kao monitor, tako da je i on nesavrsen.

mada, ja bih svakako uzeo oled pre nego taj nanocell (ako ga neces koristiti kao monitor, ako ne gledas stalno jedan isti kanal i ako tv ne gledas u sobi sa mnogo svetla), pogotovo ako si nanocell platio po meni nenormalnih i neopravdanih 1.000 evra koliko vidim da kosta u nekim nasim radnjama. pa i nek se zezne oled ako hoce, bar ce da puca u mraku dok radi.

mozda je skroz savrsen tek qd-oled koji je oko 3.000 evra, a sigurno je savrsen micro-led koji je ja mislim oko 100.000 evra

@fakedeath
Jesi uzeo sta? ako slucajno jos nisi, moja preporuka je da uzmes neki tv od 65", mozda najskuplji hisesnse koji ti se uklopi u budzet. mislim da oni za cisto gledanje tv-a imaju najbolji odnos cene i kvaliteta u tom srednje-nizem rangu.

za udaljenost od 3 i po metra ja se ne bih bunio ni da je tv 75 inca. u tim srednje-nizim rangovima TV-a mnogo vise dobijes tako sto uzmes malo vecu dijagonalu neko sto bi primetio malo bolju sliku.
U sustini ga koristim primarno i najvise kao monitor.Diming sam iskljucio i ne primecujem nesto da je toliko bledja crna a taj efekat, nijansi crne, se gubi skoro u potpunosti tako da, sto se mene tice, taj diming ni ne postoji kao opcija na mom televizoru . Definitivno mi mnogo vise odgovaraju te jace boje u odnosu na bledje kakve su bile na Samsungu, tj. nemam nikakav problem sa bledjom crnom sa LG-a u odnosu na generalno bledje boje sa Samsunga.Razmisljao sam da uzmem neki Samsugov UE55AU9072, ali sam pogledao njegovo poredjenje sa nekim LGem i bez obzira na napredne funkcije i sve ostalo sto ima u odnosu na moj trenutni tada Samsung, video sam da ima iste blede boje kao i taj moj i to me je u potpunosti odvratilo od njega.
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2022, 1:32   #35
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Televizor 55" savet

dobro, taj koji si uzeo je i 50% skuplji od tog samsunga. sve ima svoje.
u svakom slucaju, posto ti ne smeta crna kada iskljucis dimming, top. uzivaj.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2022, 10:25   #36
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Televizor 55" savet

U smislu zasićenosti boja, tek je QD-LED kod Samsunga pandan Nanocell-u. I ja kad sam prešao sa starijeg H6400 na Q60T sam primetio jače boje koje pogotovo dolaze do izražaja kada se gleda HDR.

Mada uzeh pre desetak dana OLED LG C1 55" i nisam se pokajao. Ja sam black level grupi. 😀
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
Mocko (7.4.2022)
Stara 7.4.2022, 12:09   #37
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Televizor 55" savet

uh, gde da se pokajes. da te sluzi 100 godina.

ja bih odavno uzeo c1 ili bar cx, samo ne znam gde cu ga, posto mi je na centralnom mestu u sobi u kojoj sam stalno vec jedan tv koji koristim i kao monitor. a c1 ne bih smeo umesto njega, zbog burn in-a koji je garantovan ako ga budem koristio kao monitor po ceo dan (sto mi je praksa).

ali valjda cu smisliti nesto. a kada si vec tu, da li primecujes ikakve probleme sto se tice auto brightness limitera, tj ABL-a.
ono, da li kada predjes sa tamne scene na izrazito svetlu vidis kako se smanjuje osvetljenje u toj sekundi? i da li je potpuno beo ekran stvarno beo ili samo jako svetlo siv?
znam da neke to nervira (ali 100% ni blizu kao sto je mene global dimming).

i da li te je na primer tv oduvao u odnosu na q60t? da li je razlika nebo i zemlja ili nije bas tolika? oled sam video samo u izlozima, ali to je po jakom svetlu i samo sa demo snimcima, a na osnovu youtube review-ova isto ne mozes tacno da znas.

mozda si negde i napisao review ili ce tek da bude?
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2022, 14:35   #38
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Televizor 55" savet

Nisam za sada pravio opis nigde, možda složim ovde jedan ako me ne bude mrzelo.

ABL se itekako vidi ako se koristi čisto bela test kocka, bela tada brzo izgubi svetlinu i ostane onako... bela ali kao papir bez mnogo svetline. Dobra stvar je što u realnom sadržaju, koliko god svetao bio - plaža, nebo, sunčan dan, vatra - nikada ne mogu da primetim to. Tj. čak i malo neke boje, teksture, bilo čega... očigledno pravi veliku razliku i TV gura vrlo visoko osvetljenje bez problema. Tj. ni u jednom filmu, seriji, igri... koje sam ja do sada probao nisam ni jednog trentka primetio ABL na delu. Npr. ovih dana gledam seriju Superstore koja ima puno svetlih scena poput ove i tu nikad nema zatamnjenja. Čak mi je i neprijatno da pojačavam osvetljenje do kraja.

Što se oduvavanja tiče. Šta znam, ponekada oduva ali ne uvek. Ako puštaš one promo materijale kao što je ovo čini ti se da će da iskoči sve iz TV-a koliko je realno. Ima i ovih materijala koji kao da su pravljeni da obrukaju LCD a sa OLED-om se samo smeješ oko glave koliko nerealano dobro izgleda.

Međutim, kada se vratiš na realane serije, igre, filmove... utisak je ipak blaži. Povremeno se oduševiš kako tamna kosa deluje mastiljavo i svaka vlas ima svoju jasnu ivicu, kako tamno odelo ima teksturu i vidiš tkanje na njemu... te mikro kontrastne tačke na svim površinama daju povećan osećaj trodimenzionalnosti teksture. Isto tako ti se ponekad čini da je cela slika prosto trodimenzonalnija kada je osenčena lepo. Naravno noćne scene sa mestimičnim svetlima i/ili kapljicama kiše su poslovično fenomenalne. A onda npr. pogledaš ceo neki film koji je onako sivkast, sa večitom zelenkasto-žućkastom tintom poput ovog i ne setiš se uopšte da gledaš u OLED. Za dosta TV sadržaja isto tako, tu retko ima duboke crne pa manje više sve izgleda isto kao na Q60T.

To je najiskreniji utisak bez lažnog hajpa. Ponekad ponizi LCD kad se namesti scena, u realnom ali tehnički dobro odrađenom materijalu najčešće demonstrira povećanu trodimenzionalnost slike... ali ponekad se i ne vidi da je OLED. Jedno je ipak zanimljivo, prosto nema situacije u kojoj sam pomislio da bilo šta izgleda lošije.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
polarnimeda (7.4.2022)
Stara 7.4.2022, 19:26   #39
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Televizor 55" savet

hvala za iscrpan odgovor. tako nekako sam i mislio da je.
ako primetis nesto posebno zanimljivo u narednom periodu i setis se, ti dodaj.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2022, 1:10   #40
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Televizor 55" savet

Evo setih se još dva detalja koja mi se sviđaju vrlo. Prvi su uglovi gledanja, umem ponekad da zalegnem na kauč i gledam TV iz ugla malo. To je na VA panelu značilo blago bleđu sliku, ovde se uvek oduševim kako i boje i kontrast ostaju fenomenalni. Znao sam da će tako biti ali se svejedno uvek pozitivno iznenadim. 😊 Druga stvar je da je TV potpuno glossy i vide se na njemu refleksije vrlo jasno, kao u ogledalu. Pozitivno je što ima neki premaz koji ih baš lepo zatamnjuje i čini tamno ljubičastim pa smeta mnogo manje nego što sam očekivao. Čim je slika na TV bilo šta što nije potpuno tamno, TV će nadjačati refleksije. Na Q60T je npr. premaz bio više mat i ne vidiš ovako jasno refleksiju ali se one svejedno više rasipala po ekranu i više smetala. Imam neku malu himalajsku lampu koja se odslikava na TVu i redovno sam je gasio kada sam gledao filmove sa Samsungom a sada više ne osećam potrebu. Vidim je na TVu kad naleti tamnija scena ali toliko prigušenu da me prosto nije briga.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
55", eon, sbb, televizor, va panel

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Savet za kupovinu bez grafike do ~50000 qwerty- ŠDK - Osnovne komponente 5 27.6.2015 6:13
savet oko kupovine bata.grk ŠDK - Grafika 0 28.1.2013 10:17
Molim za vaše mišljenje i savet [novi komp] mrvica mala ŠDK - Osnovne komponente 18 8.2.2011 17:19
Molim vas, treba mi stručan savet Pavle Savic Šta da kupim? 22 25.2.2010 22:04
Savet za konfiguraciju dankisha ŠDK - Osnovne komponente 7 17.12.2008 18:24


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:27.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com