Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Konfiguracije

ŠDK - Konfiguracije Saveti u vezi sa kupovinom konfiguracija

 
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.4.2022, 18:06   #1
palamnaeuss
Novi član
 
Član od: 18.1.2012.
Poruke: 7
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Konfiguracija za 1000e (bez monitora)

Pozdrav svima,


Pre 8 godina ste mi neizmerno pomogli da kupim komp koji da kucnem u drvo i dalje šljaka, međutim vreme je za novu mašinu iako znam da je trenutno ludilo sa GPU.



Komp koristim između ostalog za igrice, ali nisam gejmer koji fura zahtevne AAA naslove, niti mi je uslov da igram na ultra podešavanjima. Trenutno imam 650Ti 1GB i 8GB matorog RAMA i uglavnom zadovoljava potrebe, ali se polako muči i sa naslovima koji su radili dobro pre par godina (mislim da mi je ESO trenutno najzahtevnija igra na kompu).


Šta biste mi preporučili za iznos od 1000e bez monitora (može i nekih 10-15k gore). Kao što rekoh grafika ne mora da bude high-end, ali da me služi narednih godina. I naravno da ima 16GB rama i 1TB SSD, verujem da je to sad već neki minimum za igre.


Takođe me interesuje, pošto se kao optimistično nadam da će GPU cene još da se spuste, šta mislite o kupovini APU, npr Ryzen 7 5700G. Nisam ljubitelj integrisanih grafika, ali u ovom trenutku verujem da bi APU i 16GB RAMA moglo da pogura više nego ovo što trenutno imam. A onda bih naknadno kupio neki GPU da kompletiram konfiguraciju.
Ukoliko imate neki predlog konfiguracije sa APU, u tom slučaju bih se ograničio do nekih 750e, kako bi ostalo u šteku za GPU



APU pominjem zato što se plašim da je trenutni komp na izdisaju pa bih da nešto pazarim u narednih mesec dana, ne bih baš da čekam jun ili kad se već očekuje mogući pad GPU cena...


Unapred hvala na pomoći.
palamnaeuss je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
 

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza
Pregled sa stablom odgovora Pregled sa stablom odgovora

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Konfiguracija bez monitora do 150€ nemacx ŠDK - Konfiguracije 13 6.4.2014 17:52
Konfiguracija oko 70k (bez monitora) Remedy Šta da kupim? 13 8.3.2013 20:08
Konfiguracija do 350e bez monitora delirium tremens ŠDK - Osnovne komponente 13 10.2.2010 12:25
Konfiguracija za oko 1000e didi_sa ŠDK - Osnovne komponente 21 19.1.2010 19:33
Konfiguracija do 23000din. bez monitora. nino ŠDK - Osnovne komponente 7 5.1.2010 18:29


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:28.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com