Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Web razvoj
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Web razvoj Sve u vezi sa razvojem Internet sajtova: programi, dizajn, usluge hostinga, administracija...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.1.2012, 21:58   #1
Luka Filipovic
Starosedelac
 
Član od: 9.7.2010.
Lokacija: N/A
Poruke: 1.795
Zahvalnice: 750
Zahvaljeno 536 puta na 369 poruka
Određen forumom Upload image /php/

Napravio sam sajt u htmlu i zanima me kako treba da ide kod u PHPu ako hocu da stavim da posetilac sajta moze da uploaduje sliku?
Luka Filipovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2012, 3:03   #2
Deusdies
Starosedelac
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: bo@galaxy: ~$
Poruke: 1.554
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 439 puta na 215 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko MSN-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko Skypea korisniku Deusdies
Određen forumom Re: Upload image /php/

Nije ovo baš toliko jednostavno, a i nisi nam dao puno detalja. Da li koristiš nekakav CMS, ili si napravio samo sajt od HTML-a? Kakvu hoćeš forma da ti bude? Ubacivanje same slike nije teško isprogramirati (relativno), ali posle ta slika treba biti upisana u bazi (ili kao fajl) da ti možeš da je pogledaš... uglavnom, podeli sa nama šta ti tačno treba, pa ćemo ti onda pomoći.
Deusdies je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2012, 13:04   #3
Luka Filipovic
Starosedelac
 
Član od: 9.7.2010.
Lokacija: N/A
Poruke: 1.795
Zahvalnice: 750
Zahvaljeno 536 puta na 369 poruka
Određen forumom Re: Upload image /php/

Citat:
Deusdies kaže: Pregled poruke
Nije ovo baš toliko jednostavno, a i nisi nam dao puno detalja. Da li koristiš nekakav CMS, ili si napravio samo sajt od HTML-a? Kakvu hoćeš forma da ti bude? Ubacivanje same slike nije teško isprogramirati (relativno), ali posle ta slika treba biti upisana u bazi (ili kao fajl) da ti možeš da je pogledaš... uglavnom, podeli sa nama šta ti tačno treba, pa ćemo ti onda pomoći.
Koristim samo HTML5, potrebno mi je da posetilac sajta moze da uploaduje sliku, a posle ce sve slike biti naslagane na sajtu, stim da najnovija stoji na pocetku sajta, pa sve do kraja.
Znam da puno trazim, neki dobar tutorial na netu bi mi takodje dobro dosao, posto nisam uspeo nista da nadjem
Luka Filipovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2012, 13:51   #4
Geralt
Član
 
Član od: 5.5.2010.
Poruke: 371
Zahvalnice: 168
Zahvaljeno 191 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: Upload image /php/

Ako zeliš da se slika automatski pojavi negde na stranici, posle upload-a od strane korisnika, trebaće ti PHP i MYSQL. Ako dobro znaš engleski, evo ti odlični tutorijali: http://thenewboston.org/list.php?cat=11
Geralt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Geralt na korisnoj poruci:
Luka Filipovic (23.1.2012)
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Image upload bez mogucnosti downloada? salesh Zanimljive Web lokacije 5 12.7.2011 12:08
Upload, resize, rename image pomocu PHP vladakg Serverske aplikacije i baze podataka 2 3.1.2011 20:10
Upload image PHP i Mysql nepoverljiv Serverske aplikacije i baze podataka 3 28.1.2010 11:16
Acronis True Image problem Eddie Aplikativni softver 4 12.8.2009 17:53
Upload uopšte ne radi! dzonihsv Internet usluge 25 6.11.2008 23:54


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:34.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com