Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Osnovne komponente

ŠDK - Osnovne komponente Saveti u vezi sa kupovinom osnovnih komponenti računara: procesora, ploča, memorije...

 
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.8.2013, 11:29   #1
darth tab
Član
 
Član od: 8.12.2009.
Poruke: 73
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 12 puta na 10 poruka
Određen forumom Upgrade konfiguracije

Pozdrav svima,

Razmisljam se nesto ovih dana da bih mogao komp da osvezim malo pa mi treba par saveta oko izbora komponenti posto ne pratim generalno sta se desava na hardware sceni. Trenutna konfiguracija je:

Procesor: i5-750 Core, 2.66GHz
MaticnePloce: GigaByte GA-P55A-UD3
Memorije: 2x2GB DDR3 Geil Black Dragon 1333
Graficke: PowerColor ATI 5850, 1GB DDR5
Kucista: NZXT Xigmatek Asgard
Napajanja: Chieftec CFT-600-14CS, 600W
HDD: 640GB WD Black + 2TB WD Green

Hteo bih da menjam plocu, graficku i memoriju ukoliko je izvodivo da se samo to promeni.

1) Po preporuci prijatelja, bacio sam oko na GTX760 karticu i zanima me da li je moje trenutno napajanje dovoljno za ovu karticu? Takodje, na koji model/proizvodjaca ici od onih sto su trenutno u ponudi?

2) Ploca: verovatno jedini deo moje trenutne konfiguracije koji mi ide na nerve. Razlog se moze videti u ovoj temi od pre nekoliko godina. Takodje sam u medjuvremenu otkrio jos nekoliko stvari koje moram da podesavam rucno (u odnosu na ono sto sam napisao u poslednjem postu sa linkovane teme) i to moram da uradim svaki put kad se racunar slesi. Napomenuo bih i da sam do pre jedno godinu do godinu ipo pratio BIOS updateove za tu plocu i nisam i changelogovima video resenje za moj problem. Takodje, ploca bi trebalo da radi i sa mojim trenutnim procesorom i novom grafikom ako je to moguce.

3) HDD. Trenutno sam u Holandiji i imam priliku da pazarim SSD Samsung 840 Pro 256GB za nesto manje od 210e (sto uz tax refund izadje solidno jeftinije nego kod nas). Pitanje je jel ima smisla ovo raditi? Racunar se primarno koristi za igranje, internet i multimediju. Svestan sam da ce SSD jako skratiti loading svega zivog, ali nije bas da pokrecem drugu igru svakih 5 min. U sustini, ovde mi treba odgovor tipa "uzmi, neces zazaliti" ili "ajde decko oladi i ne bacaj pare" .

4) Koju memoriju uzeti? Kontam da ispod 8GB ne vredi ici.


Napominjem da sam iz Novog Sada i da bih zbog garantnih rokova najradije kupovinu i obavio u Novom Sadu.

Sto se budzeta tice, ako izuzmemo pomenuti SSD, ne bih trosio vise od 400-500e

Hvala unapred na savetima
darth tab je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
 

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza
Pregled sa stablom odgovora Pregled sa stablom odgovora

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Upgrade konfiguracije (300€-400€, poželjan Intel) ktulu ŠDK - Osnovne komponente 2 4.1.2012 16:48
Dilema izmedju dve konfiguracije, molim za misljenje Red Dragon Šta da kupim? 5 26.10.2010 18:03
Pravilan izbor nove Gaming konfiguracije Predrag Stankovic Šta da kupim? 12 28.8.2010 9:14
veni, vidi ama ne vidim u čemu je vic :) Dve konfiguracije. holodoc Šta da kupim? 11 4.1.2007 16:48
Upgrade konfiguracije???!!! = IGY = Osnovne komponente 16 1.8.2006 19:45


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:25.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com