Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.5.2012, 23:48   #4201
GoranSTX
Ex Parrot
 
Avatar korisnika GoranSTX
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Srednja Zemlja - Loznica
Poruke: 3.915
Zahvalnice: 444
Zahvaljeno 1.932 puta na 1.212 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku GoranSTX
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Onda, ako se slažeš, da konačno stavimo tačku na priču o spojlerima i nastavimo sa temom? A, može?
GoranSTX je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.5.2012, 1:16   #4202
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Pogledah konačno:

Srpski film

Verujem da radnju već svi znaju pa je neću prepričavati. Takođe, umesto da komentarišem prisutnu grozotu (koja je toliko grozna da ponosno nosi to ime), ja ću se fokusirati na sam film. Za početak, u oči su mi prvo upali neprirodni i neuverljivi likovi koji su pritom i loše odglumljeni (iako su u pitanju provereno odlični glumci). U većini situacija likovi su mi baš kao oni iz srpsko-hrvatskih serija (sem Segeja kome prosto stoji da bude ekscentrični psiho). I onda, pošto film ne uspe da postavi realnu atmosferu i okruženje, dolazi očekivana i toliko pominjana grozota, i još, i još, i još... Pri tome su neke od tih scena preforsirane i glupe, oduzimaju realnost, dramatiku, kao i ono malo sumnje da se radi o nekakvom smislenom, pažlivo orkestriranom delu. Jagoda na šlagu je sam kraj koji izaziva jedan veliki c'mon (iliti po naški: e sad već svirate...).

Na kraju, ironično, ovaj film je pun nekog veštačkog krepa, potpuno netipičnog za našu kinematografiju. Od mene dvojka na trojku (od deset naravno). Ne preporučujem.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.5.2012, 1:44   #4203
altec.gs
Starosedelac
 
Član od: 4.12.2010.
Lokacija: Minas Tirith <> Minga
Poruke: 2.759
Zahvalnice: 201
Zahvaljeno 693 puta na 630 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Jednom sam ga gledao, i mislim da necu vise. Film je cista glupost.
altec.gs je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.5.2012, 4:05   #4204
hate
Član
 
Član od: 28.5.2011.
Lokacija: Over the Rainbow
Poruke: 170
Zahvalnice: 40
Zahvaljeno 244 puta na 158 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

The Visitor savršeni prikaz kulturnog šoka. Neverovatan film.

Poslednja ispravka: hate (26.5.2012 u 18:18)
hate je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 6 korisnika se zahvaljuje korisniku hate na korisnoj poruci:
Aibo (8.6.2012), altec.gs (26.5.2012), Iris (26.5.2012), jonathan (30.5.2012), Miki1987 (24.9.2012), zvjer (26.5.2012)
Stara 26.5.2012, 14:59   #4205
Zemunelo
Član
 
Član od: 11.4.2008.
Poruke: 479
Zahvalnice: 141
Zahvaljeno 86 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Pogledah konačno:

Srpski film

Verujem da radnju već svi znaju pa je neću prepričavati. Takođe, umesto da komentarišem prisutnu grozotu (koja je toliko grozna da ponosno nosi to ime), ja ću se fokusirati na sam film. Za početak, u oči su mi prvo upali neprirodni i neuverljivi likovi koji su pritom i loše odglumljeni (iako su u pitanju provereno odlični glumci). U većini situacija likovi su mi baš kao oni iz srpsko-hrvatskih serija (sem Segeja kome prosto stoji da bude ekscentrični psiho). I onda, pošto film ne uspe da postavi realnu atmosferu i okruženje, dolazi očekivana i toliko pominjana grozota, i još, i još, i još... Pri tome su neke od tih scena preforsirane i glupe, oduzimaju realnost, dramatiku, kao i ono malo sumnje da se radi o nekakvom smislenom, pažlivo orkestriranom delu. Jagoda na šlagu je sam kraj koji izaziva jedan veliki c'mon (iliti po naški: e sad već svirate...).

Na kraju, ironično, ovaj film je pun nekog veštačkog krepa, potpuno netipičnog za našu kinematografiju. Od mene dvojka na trojku (od deset naravno). Ne preporučujem.
Izgleda da sam ja jedini koji ne samo da ga nije gledao već nije znao ni priču.
Evo sad pročitah priču i drago mi je da ga nikad nisam odgledao.
Zemunelo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.5.2012, 15:12   #4206
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.331
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Ghost Rider: Spirit of Vengeance (2011) - Neznam dal se vazi review jer sam odgledao samo 20 minuta i to jedva. Posle ovog The Darkest Hour mi deluje da se spasio da ne bude najgori film godine. Samo mi je cudno sto je u celu pricu ukljucen Nik Cage jer mi ovo delluje kao kad neko otkupi pravo na nastavak nekog filma a budzet mu je oko 300$. Ovde je budzet malo veci i verovatno je vecina otisla Kejdzu u dzep pa je zato i pristao na ulogu a onda su sa ostatkom imali taman za snimanje po Rumunskim vukoje*inama i za efekte lokalnih hakera.
Ocena - Ni pod tackom razno.
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Ghost-Rider-Spirit-of-Vengeance-2011-donwload-hd-movie.jpg
Viđeno:	12 puta
Veličina:	105,4 KB
ID:	43296  
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.5.2012, 17:11   #4207
Rainman
Starosedelac
 
Član od: 5.1.2006.
Poruke: 2.394
Zahvalnice: 1.365
Zahvaljeno 2.322 puta na 924 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Cage odaaavno nije snimio nesto iole kvalitetno, ne znam sto te cudi.

A CH je lepo objasnio http://www.youtube.com/watch?v=eExfV_xKaiM kakve muke ima njegov agent
Rainman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.5.2012, 17:50   #4208
uros@3D
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.6.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.632
Zahvalnice: 1.193
Zahvaljeno 1.918 puta na 966 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku uros@3D
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Nestor kaže: Pregled poruke
Ghost Rider: Spirit of Vengeance (2011) - Neznam dal se vazi review jer sam odgledao samo 20 minuta i to jedva. Posle ovog The Darkest Hour mi deluje da se spasio da ne bude najgori film godine. Samo mi je cudno sto je u celu pricu ukljucen Nik Cage jer mi ovo delluje kao kad neko otkupi pravo na nastavak nekog filma a budzet mu je oko 300$. Ovde je budzet malo veci i verovatno je vecina otisla Kejdzu u dzep pa je zato i pristao na ulogu a onda su sa ostatkom imali taman za snimanje po Rumunskim vukoje*inama i za efekte lokalnih hakera.
Ocena - Ni pod tackom razno.
Nisam ni hteo da pisem utiske ovde, znaci tuga i zalost. Racunam kao da GR2 nije ni izasao, ako ste gledali prvi deo, ucinite sebi uslugu i preskocite ovaj. Ni prvi deo nije bas bio fantazija ali ovo je beton. A steta, lik GR-a bas ima potencijala...
uros@3D je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.5.2012, 19:56   #4209
darkelf
Član
 
Član od: 2.10.2009.
Poruke: 376
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 165 puta na 112 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Treba uzeti u obzir i to da reditelji ovog filma imaju veoma mali buzdet (za holivudske uslove), pa se dovijaju na razne nacine.
Treba pogledati njihov Crank 2 i Gamer i videti da rade prilicno impresivne filmove sa budzetom od 40-ak miliona.
darkelf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.5.2012, 20:32   #4210
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.331
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Rainman kaže: Pregled poruke
Cage odaaavno nije snimio nesto iole kvalitetno, ne znam sto te cudi.

A CH je lepo objasnio http://www.youtube.com/watch?v=eExfV_xKaiM kakve muke ima njegov agent
To si u pravu ali ovo je novi low, ovo nije uobicajeni holivudski tres ovo je tres i za filmove tipa Strippers vs Werewolves.
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.5.2012, 22:53   #4211
bela lampa
Veteran
 
Član od: 12.1.2010.
Lokacija: Hotel California
Poruke: 1.067
Zahvalnice: 925
Zahvaljeno 890 puta na 357 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Get The Gringo



Film me je kupio trejlerom, kad sam ga pogledao bas mi se dopao za divno cudo. Radnja nije nista specijalna ali je dobro odradjena i tu je Mel Gibson kao presudni faktor za gledanje. Ima dobre akcije, malo humora (ocekivao sam vise ali ok), par zanimljivih situacija, dobar zavrsetak. Meni dovoljno s obzirom da nisam presvise ni ocekivao.
bela lampa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku bela lampa na korisnoj poruci:
N3n0 (30.10.2012)
Stara 27.5.2012, 1:23   #4212
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Mulholland Dr. (2001)



Kome je u opisu bitna radnja može odmah da preskoči ovaj film jer nema šanse da bude zadovoljan istim. Tokom većeg dela filma sam bio apsolutno oduševljen i uvučen u atmmosferu filma. Režija, muzika, fotografija, likovi... ma savršenstvo jedno! Sve vreme sam se pitao zašto nema više ovakvih genijalnih filmova. Ko voli film kao umetničku granu ima od mene svaku preporuku da pusti ovo i uživa u svakom kadru. Međutim, rasplet me je u najmanju ruku ohladio. Generalno volim ekscentrične filmove ali mi ovaj trip pri kraju, potpuno odsustvo iole smislenog raspleta, nije legao. Možda je trebalo da shvatim nešto, neku metaforu, ili se barem zapitam... šta znam, ali nisam ništa od toga. Možda je trebalo da okine neku emociju ali ni to nije. Šta znam, valjda sam mnogo prost ili šta već but I just don't get it.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
Miki1987 (27.5.2012)
Stara 27.5.2012, 1:39   #4213
zvjer
Banned
 
Član od: 12.9.2007.
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 744
Zahvaljeno 471 puta na 264 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

The Dictator

Saca Baron Koen je genije. To najpre treba da se kaze. Ovaj film je na fazon AliGindahouse, dakle bez random ljudi koji nemaju pojma sta ih je snaslo kao u Brunu ili Boratu.

Super komedija.

The Avengers

Prvi film koji odgledah u 3D. Po kolicini efekata sije i 2012. S tim da je zabavan.

Captain America u filmu me podseca na Cak Norisa u trejleru za Expendables 2. Puvonjak koji je zabasao u kijametu... Hulk je sa druge strane uber simpa..
zvjer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.5.2012, 4:15   #4214
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Međutim, rasplet me je u najmanju ruku ohladio. Generalno volim ekscentrične filmove ali mi ovaj trip pri kraju, potpuno odsustvo iole smislenog raspleta, nije legao. Možda je trebalo da shvatim nešto, neku metaforu, ili se barem zapitam... šta znam, ali nisam ništa od toga. Možda je trebalo da okine neku emociju ali ni to nije. Šta znam, valjda sam mnogo prost ili šta već but I just don't get it.
Нећу да се правим паметан, па да ти кажем да ниси схватио, заправо јеси Овде нема расплета у конвеционалном смислу, епилог. Филм у једном тренутку крене у другом смеру и представља прави мозаик, "puzzle", који касније можеш да саставиш по сопственом нахођењу. Прави епилог овог ремек-дела је управо гледаоц који по сопственим схватањима повезује именма, лица и судбине..

Lost on Mulholland Dr.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Rockstar na korisnoj poruci:
Aibo (27.5.2012)
Stara 27.5.2012, 4:47   #4215
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Womb



"Контраверзно" је реч без вредности и стварног значења када се ради о овом филму. Страшно.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.5.2012, 12:22   #4216
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Rockstar kaže: Pregled poruke
Нећу да се правим паметан, па да ти кажем да ниси схватио, заправо јеси Овде нема расплета у конвеционалном смислу, епилог. Филм у једном тренутку крене у другом смеру и представља прави мозаик, "puzzle", који касније можеш да саставиш по сопственом нахођењу. Прави епилог овог ремек-дела је управо гледаоц који по сопственим схватањима повезује именма, лица и судбине..

Lost on Mulholland Dr.
Da se ne lažemo, na prvu ga nisam shvatio. Posle malo varenja i razmišljanja, te čitanja raznih tumačanja, poput ovih iz tvog linka, stvara se neki oblik i ideja. Kostur je ok, ali ima prilično long-stretched detalja, sa dosta otvorenih pitanja, što je očigledno i poenta. Sve u svemu, specifičan film svakako, jedan od vrlo retkih za koje otvoreno priznajem da ga nisam pohvatao, te da prihvatim dodatna tumačenja i teorije (Za razliku od fracking Inception-a koji je jasan kao slon na sred livade, u sred bela dana, a bivam optužen da ga ne shvatam čim odbijem da se oduševim njim ).
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
LoshMeeBre (3.6.2012), Rockstar (27.5.2012)
Stara 27.5.2012, 16:19   #4217
Master_Touch
Banned
 
Član od: 19.9.2010.
Poruke: 250
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 27 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Journey 2: The Mysterious Island (2012) - IMDb



Pre svega, film je uvreda za ljudsku inteligenciju u svakom smislu. Mozda detetu od 9,10 godina i bude interesantan ali za zrelije ljude nikako ne bih preporucio. Film je toliko glup, dosadan, predvidljiv i takvo tesko holiWODsko *****e da prosto vredja inteligneciju... Ubacili s samo nekoliko poznatih glumaca i udri misko... film kao da je pravljen za retardirane ljude, bukvalno!!! Gledao sam 20 minuta film i hteo da povracam...
Master_Touch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.5.2012, 17:31   #4218
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.726
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Master_Touch kaže: Pregled poruke
Journey 2: The Mysterious Island (2012) - IMDb



Pre svega, film je uvreda za ljudsku inteligenciju u svakom smislu. Mozda detetu od 9,10 godina i bude interesantan ali za zrelije ljude nikako ne bih preporucio. Film je toliko glup, dosadan, predvidljiv i takvo tesko holiWODsko *****e da prosto vredja inteligneciju... Ubacili s samo nekoliko poznatih glumaca i udri misko... film kao da je pravljen za retardirane ljude, bukvalno!!! Gledao sam 20 minuta film i hteo da povracam...
Pih, a ja bas skinuo i keca u HD-u da imam pun uzitak...ako je stvarno ocaj smoricu se
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.5.2012, 18:10   #4219
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.660
Zahvalnice: 2.261
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
nexexcalibur kaže: Pregled poruke
Pih, a ja bas skinuo i keca u HD-u da imam pun uzitak...ako je stvarno ocaj smoricu se
Kec mi je bio skroz OK. I v2.0 ću da gledam ovih dana, deluje mi sasvim ok, ako voliš zabavne filmove (ne one smaračke "umetničke" )
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.5.2012, 20:23   #4220
Zemunelo
Član
 
Član od: 11.4.2008.
Poruke: 479
Zahvalnice: 141
Zahvaljeno 86 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Master_Touch kaže: Pregled poruke
Journey 2: The Mysterious Island (2012) - IMDb



Pre svega, film je uvreda za ljudsku inteligenciju u svakom smislu. Mozda detetu od 9,10 godina i bude interesantan ali za zrelije ljude nikako ne bih preporucio. Film je toliko glup, dosadan, predvidljiv i takvo tesko holiWODsko *****e da prosto vredja inteligneciju... Ubacili s samo nekoliko poznatih glumaca i udri misko... film kao da je pravljen za retardirane ljude, bukvalno!!! Gledao sam 20 minuta film i hteo da povracam...

Onda si pogrešno shvatio film i šta su sa njime hteli.
To i jeste dečiji film
i za jedan dečiji film je sasvim dobar sa dovoljno kliše-a, taman koliko treba.

Ako ga posmatraš sa stanovišta odrasle osobe onda postane problem.
Zemunelo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
filmovi, preporuka, review


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li neko zna koji je ovo film? DJ_MY_SOUL Kompjuteri i film 2589 9.4.2024 13:29
Najbolji horror film ikad napravljen? FRIghTMaN Kompjuteri i film 734 6.11.2013 1:57
Problem tokom gledanja filmova, tacnije steka mi slika a zvuk ide normalno Dijenek Kvarovi 27 15.5.2010 13:19
Slabiji zvuk govora od ostatka zvukova (prilikom gledanja filmova)... polarnimeda Operativni sistemi 2 14.10.2008 13:12
Taj film... aerochivija Brbljaonica 15 20.7.2008 21:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 2:30.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com