Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > O igrama uopšte

O igrama uopšte Uopšteno, dakle sve ono što se ne tiče samo konkretnog igranja i konkretne igre (poređenje raznih igara, o žanrovima, o sociološkom i drugim uticajima igara itd.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.10.2014, 19:02   #81
Atwa013
Starosedelac
 
Član od: 14.11.2010.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 2.537
Zahvalnice: 1.226
Zahvaljeno 1.366 puta na 723 poruka
Određen forumom Re: Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

Za mene je igranje hobi i vreme za odmor i ne, necu prestati da se igram, dok u meni ima snage, volje i zelje. Dakle do 147.
Svestan sam da je (nekim) ljudima to smesno, da deluje kao gubljenje vremena, ali ako moj kolega da par tisuca evra za opremu za pecanje i meni je to sasvim ok, jer covek zivi za pecanje i uziva u tome, a drugi kolega potrosi na godisnjem nivou daleko vise novca na nikotinsku ovisnost, nego ja na igre, nema sta da pricamo...
Volem igranje.
Atwa013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Atwa013 na korisnoj poruci:
Yonai (1.11.2014)
Stara 22.10.2014, 19:27   #82
altafir
Banned
 
Član od: 13.2.2011.
Lokacija: Vršac
Poruke: 927
Zahvalnice: 154
Zahvaljeno 203 puta na 156 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku altafir
Određen forumom Re: Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

Jednom sam već prestao da igram igre,bilo je to pred kraj srednje škole,tada sam mislio da sam prerastao i da sam sada odrastao i da mi to ne treba,čak sam jednom komšiji poklonio Play Staation 1 i NES i sve igre. I svi se u kući čudili tom mom postupku pošto su znali koliko sam voleo igre. Moje odsustvo je trajalo jedno četiri godine sve dok nisam slučajno ugledao prvi deo assasin creed igre,i želja za igrama se opet probudila i jedno mesec dana posle toga kupih PS3 i tako do danas opet ih igram redovno. Jedinu mogućnost da prestanem da igram,je trenutak kada postanem roditelj pa možda neću imati vremena,živaca,para za igre.
altafir je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2014, 20:07   #83
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

Sto godina mogu da imam al' neću prestati da igram: nekad su mi igre ventil, nekad odmor, nekad moždani trening, a često i booster za kreativnu energiju i maštu, jer se bavim kreativnim poslom


Sent from my iPhone using Tapatalk
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.11.2014, 12:52   #84
Zuti Bar
Starosedelac
 
Član od: 9.12.2010.
Poruke: 1.516
Zahvalnice: 188
Zahvaljeno 333 puta na 206 poruka
Određen forumom Re: Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

Нема потребе престајати. Ја сам окренут претежно старијим насловима и емулаторма. Свјестан сам да библиотека садржи 100000. Па међу толиким бројем увије ћу наћи нешто што ме испуњава. Али да само могу бирати између нових напуцаних блокбастера одавно бих напустио видео игре.
Zuti Bar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.11.2014, 13:08   #85
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.262
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.665 puta na 1.058 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

Jedini razlog iz koga bilo ko oseca pritisak da prestane sa igranjem igara je sto to jos uvek nije prihvaceno kao standardno trosenje vremena kao sto je citanje knjiga, gledanje TV-a, "blejanje" u kraju itd.

Da se ne lazemo, bilo kakva ne konstruktivna aktivnost iz koje ne izlazi unapredjenje sveta oko nas se slobodno moze smatrati waste of time. Ili za one pobozne, waste of God given time.

Tako da kao sto napisase kolege samo treba izabrati ono na sta nas nece gristi savest ako na to utrosimo nase vreme.

Nema potrebe uopste praviti liste razloga za i protiv ili racunati ekonomsku vrednost ili zdravstevenu.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku perablenta na korisnoj poruci:
Dijenek (1.5.2015), Nashud (1.11.2014), Yonai (1.11.2014)
Stara 1.11.2014, 14:32   #86
Djordje Turjacanin
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.6.2008.
Lokacija: Prnjavor, RS
Poruke: 3.872
Zahvalnice: 491
Zahvaljeno 1.031 puta na 664 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Djordje Turjacanin Slanje poruke preko Skypea korisniku Djordje Turjacanin
Određen forumom Re: Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

Nikad uopšte nisam ni razmišljao o tome da prestanem sa igranjem igara. To je npr. isto kao što bi nekog drugog pitao da li će da prestane sa gledanjem TV-a. Nekad možda ne zaigram bilo kakvu igru mjesec i možda i više dana, ali da kažem da nikad više neću igrati igre uopšte ne dolazi u obzir. Svakako da sada imam mnogo više obaveza nego ranije i nema toliko vremena za igranje. Ne igram sve i svašta kao prije, najviše sportske igre i LoL, i poneku RPG igru, ali svakako se nađe vremena za igranje.
Djordje Turjacanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Djordje Turjacanin na korisnoj poruci:
Nashud (2.11.2014)
Stara 1.11.2014, 15:10   #87
White Ripper
Deo inventara foruma
 
Član od: 21.5.2008.
Poruke: 4.916
Zahvalnice: 1.072
Zahvaljeno 1.096 puta na 715 poruka
Određen forumom Re: Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

Ja nikad nisam ni želio niti razmišljao o prestanku, ali sam prestao. Ne znam zašto, vjerovatno su u pitanju obaveze, ili možda zbog toga što sam računare izabrao kao struku pa mi se ne sjedi mimo obaveza pored njih. Osjećam da sam izgubio jedan fantastičan hobi, jedan fantastičan svijet i bijeg od svakodnevice, i iskreno mi je žao zbog toga. Kao srednjoškolac jesam igrao, ali sam imao i još jedan hobi, gitare. Otkako sam krenuo na fakultet i kako sam sve više odmicao, sve sam manje vremena imao za hobije, a i generalno, sad i kad imam vremena, i krenem da igram, osjećam se kao da sam izgubio strpljenje za igru, jednostavno uđem, odigram, i jedva čekam da izađem i zabatalim. Poslednje 3 godine, možda odigram 2-3 naslova i to je sve...
White Ripper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.11.2014, 21:59   #88
Atwa013
Starosedelac
 
Član od: 14.11.2010.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 2.537
Zahvalnice: 1.226
Zahvaljeno 1.366 puta na 723 poruka
Određen forumom Re: Re: Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

Citat:
White Ripper kaže: Pregled poruke
Ja nikad nisam ni želio niti razmišljao o prestanku, ali sam prestao. Ne znam zašto, vjerovatno su u pitanju obaveze, ili možda zbog toga što sam računare izabrao kao struku pa mi se ne sjedi mimo obaveza pored njih. Osjećam da sam izgubio jedan fantastičan hobi, jedan fantastičan svijet i bijeg od svakodnevice, i iskreno mi je žao zbog toga. Kao srednjoškolac jesam igrao, ali sam imao i još jedan hobi, gitare. Otkako sam krenuo na fakultet i kako sam sve više odmicao, sve sam manje vremena imao za hobije, a i generalno, sad i kad imam vremena, i krenem da igram, osjećam se kao da sam izgubio strpljenje za igru, jednostavno uđem, odigram, i jedva čekam da izađem i zabatalim. Poslednje 3 godine, možda odigram 2-3 naslova i to je sve...
Steta, a imao si solidne test pray recenzije...
Atwa013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Atwa013 na korisnoj poruci:
White Ripper (2.11.2014)
Stara 3.11.2014, 15:32   #89
Cipher14
Banned
 
Član od: 9.10.2014.
Poruke: 22
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 19 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

Ne verujem. Ne ni posle skoro dvadeset godina. Prva prava masina mi je bila 386-ca, posle commodore64-a i par "ramba".

Mladost sam izdivljao, fakultet zavrsio, vise mi nije do glupiranja i izlazaka. Imam naporan posao 6-7 dana u nedelji, sve sto zelim kad se dovucem kuci je da upalim masinu i sturnem negde. Nisam se zenio, niti zelim, tako da sa obzirom da sam sebe izdrzavam, mogu i da biram moj nacin zivota.

p/s jes jes, ponekad postujem sa posla, there are benefits of actually owning your company.
Cipher14 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.11.2014, 23:21   #90
Rilex
Član
 
Član od: 10.3.2011.
Poruke: 210
Zahvalnice: 96
Zahvaljeno 45 puta na 24 poruka
Određen forumom Re: Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

jok..
Rilex je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2014, 2:19   #91
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.667
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

Jesam, kako nisam. Jedno vreme sam bas preterivao to je bilo non stop igranje po ceo dan svaki dan. Nisam prestao ali sam smanjio drasticno !
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2014, 3:08   #92
Starface
Starosedelac
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 1.304
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 96 puta na 61 poruka
Određen forumom Re: Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

Ne ali u zadnje vreme bas bas slabo igram igre. Sve me brzo smore, nisu mi interesantne i mnogo su mi prece i zanimljivije druge stvari (drustvo, nocni zivot, muzika i devojke) nego gubljenje vremena na to. Mora da bude bas dobra prica da bi me privukla. Npr trenutno mi drzi paznju Evolve. Inace imam 26 god ...
Starface je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2014, 3:22   #93
JzmA
Starosedelac
 
Član od: 17.12.2012.
Lokacija: Sarajevo
Poruke: 1.761
Zahvalnice: 824
Zahvaljeno 519 puta na 338 poruka
Određen forumom Re: Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

Nemam pojma hoću li prestajati, ali sam smanjio mnogo. Zbog konfe ni ne mogu da igram ono što želim pretežno, ali ako mi generalno dosadi, smanjiću, pa ću se opet vratiti, pa ko zna šta će sve biti, a što se planiranja tiče, ono ne postoji.
JzmA je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2014, 3:46   #94
marko13
Član
 
Član od: 13.7.2008.
Poruke: 291
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 84 puta na 57 poruka
Određen forumom Re: Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

Naravno da planiram da prestanem da se igram. Cim riknem i nista pre
marko13 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku marko13 na korisnoj poruci:
altafir (4.11.2014), zvucnjak (4.11.2014)
Stara 4.11.2014, 12:35   #95
Boondock Saint
Veteran
 
Član od: 27.8.2010.
Lokacija: Požarevac
Poruke: 890
Zahvalnice: 219
Zahvaljeno 315 puta na 171 poruka
Određen forumom Re: Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

Bas interesantna tema. Slozicu se sa nekim gore ko je rekao da su igre hobi tj nesto sto radite u slobodno vreme, i nikako ostale zivotne aktivnosti ne bi trebalo da pate zbog toga, ako se to desi, e onda imate problem

Ja sam otprilike najvise igrao kad sam bio mladji tamo, osnovna i srednja a kako je vreme dalje islo imao sam sve vise i vise obaveza pa sam i slabije igrao. Recimo tokom mojih fakultetskih dana sam bio toliko zauzet drustvom i ostalim da sam u stanu provodio jedva 8-9h dnevno, ukljucujuci i spavanje u to, tako da gotovo da sam se i odviknuo od igara, i posle je dosao period kada sam smanjio izlazenje da bi vazda nesto i ucio i onda sam se malo i vratio. Ali sam posle toga dosao na sjajnu ideju kako da spojim drustveni zivot i gejming a to je, posto ja smatram da jedini multiplejer koji vredi je kauc multiplejer onda sam zvao drustvo kod mene, svako ponese svoji dzojstik i udri sta god nadjemo: Mortal Kombat, Street Fighter, King of Fighters, Guilty Gear, Marvel Ultimate Alliance, neke trke, ogromana MAME biblioteka igara i udri do zore!

Danas kad sam zaposlen, uglavnom igre gledam kao ventil da se opustim od posla tako da ne verujem da cu u skorije vreme da prestanem...
Boondock Saint je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Boondock Saint na korisnoj poruci:
bokela (19.11.2014)
Stara 14.11.2014, 14:53   #96
Caesar
Novi član
 
Član od: 17.6.2012.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

Prestao sam pre nekoliko godina, ali teško je išao sam proces. Ovako, imam vremena da učim nešto što može biti korisnije, kao npr. programiranje.
Caesar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2014, 14:58   #97
mentolbrebombona
Veteran
 
Član od: 22.6.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 702
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 166 puta na 110 poruka
Određen forumom Re: Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

Ne, nikad. Zašto bih?
mentolbrebombona je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.11.2014, 19:12   #98
pacsle
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2012.
Poruke: 1.760
Zahvalnice: 75
Zahvaljeno 210 puta na 178 poruka
Određen forumom Re: Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

престанем са играма кад,рецимо,конфигурација буде толико слаба да не могу више ништа да покренем.... или опет,једном приликом ме издао комп,крепао,па док нисам саставио нову конфигурацију нисам играо..то је тај неки мој престанак,до прве следеће прилике :d
pacsle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.11.2014, 20:51   #99
xCanEx
Član
 
Član od: 3.4.2007.
Lokacija: tu negde
Poruke: 74
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 35 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

Ja igram igre dugo.zadnje 32 godine svog zivota sam se manje ili vise igrao...
Prosao kroz sve moguce faze, osmo i sesnestobitne, potezne i real time, FPS i RPG, konzolaske i svakave druge.....igrao esl ligu jedno vreme...zanosio se na tamo i ovamo.
Strasno gubljenje vremena...ume se uvuci coveku pod kozu, ume da kreira stav, kako me boli uvo sto je tako al cu ja da ih sve odigram....sve da ih vidim, i svima da kazem kako oni ne razumeju da je to u stvari super, ali oni to ne razumeju...Pre desetak godina je pocelo da me mrzi da ih zavrsavam pa sam ih igrao do pola recimo...zadnjih godina i ne igram, skinem, instaliram odigram 15-20min da vidim sta je..i batalim....
Ne mogu da se ganjam sa alienom po brodu, ne mogu da grindujem u skajrimu, mrzi me da citam dijaloge u raznoraznim rpg-ovima...smara me da se sunjam u thiefu...a svojevremeno sam sam crtao mapu da se u istom ne bih pogubio... i to na papiru....
Jedino ponekad zapucam MP FPS, a i to mi ide na onu stvar.. gomila vara, deca na sve strane....pederasi koji se zavlace po coskovima, no liferi protiv kojih realno i ne moze da se igra....
Radim, po ceo dan....zena deca...vremena nema...ko kaze da ima taj laze...
ako potrosis vreme na igranje a ne na decu, onda si budala...ali stvarno.
Igraju oni koji obaveze nemaju...koji od toga zive, oni koji su u fazi kao ja pre 10 godina.......
Aj sad pljuvanje.....
xCanEx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku xCanEx na korisnoj poruci:
bokela (19.11.2014), pedjosav (21.11.2014), Shonkas (20.11.2014)
Stara 19.11.2014, 20:56   #100
sale94
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.4.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.600
Zahvalnice: 2.080
Zahvaljeno 1.638 puta na 1.357 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku sale94
Određen forumom Re: Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

Zasto pljuvanje pa iskren si imas pravo na misljenje ko i svi.
sale94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa igrama gunners Kvarovi 11 15.4.2009 14:19
Problem sa rezachem u Windowsu XP Akrep Nosači podataka 9 12.8.2008 18:02
Problem sa grafikom u igrama Baalzamon Kvarovi 18 15.2.2008 0:02
Problem sa kurzorom u igrama Rinswind O igrama uopšte 9 29.9.2007 0:11
Kompatibilnost Windows XP 64bit sa Igrama?!? azrael78 Operativni sistemi 4 17.4.2006 15:17


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:48.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com