Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Programiranje

Programiranje Programski jezici, tehnike, alatke...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.11.2005, 21:57   #1
PeTkO
Banned
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iza tebe
Poruke: 2.242
Zahvalnice: 419
Zahvaljeno 298 puta na 192 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku PeTkO
Question Visual Basic

Gde mogu da skinem Visual Basic sa interneta.
PeTkO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2005, 0:32   #2
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Visual Basic

Nigde.Moraćeš da ga kupiš.A ako tražiš neku stariju verziju onda ćeš morati da je nađeš prvo
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2005, 13:45   #3
Brains
Cogito ergo Brains
 
Avatar korisnika Brains
 
Član od: 16.10.2005.
Lokacija: Lobanja
Poruke: 417
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 42 puta na 26 poruka
Exclamation Re: Visual Basic

Citat:
PeTkO kaže:
Gde mogu da skinem Visual Basic sa interneta.
Odes ovde i kliknes na "How to Buy"
http://msdn.microsoft.com/vbasic/

Jeste da je se ovde nalaze teme o programiranju i da zivimo u Srbiji, ali nemoj misliti cu tolerisati pirateriju... Inace, za male pare (do $50) mozes naci neku edukativnu verziju legalno. Problem lezi jedino u tome sto ti ta verzija sluzi iskljucivo za ucenje. Svaki pokusaj prodaje programa koje napravis smatra se krivicnim delom. Ako juris da se ucis, nije puno dati 4000 dinara.
Brains je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2005, 19:44   #4
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Visual Basic

Ajde da malo proširimo, da ne budem totalno beskoristan.Dakle, trebalo bi da tačno napišeš šta te interesuje, da bi mogli da ti damo adekvatan odgovor.Ukratko, ukoliko ti treba neka starija verzija tipa VB5 ili VB6, njih nećeš naći ni u jednoj prodavnici, a i sam MS je ukinuo podršku za njih.Jedino možeš da ih potražiš po aukcijskim sajtovima tipa E-bay, gde ako budeš imao sreće možeš da nađeš punu, legalnu verziju za male pare.Ukoliko te pak interesuje NET tehnologija onda nemaš problema, najjeftinija varijanta ti je da kupiš "go" Visual Basic.NET koji takođe nije skup (cena je negde oko 100$ u Beogradu), a ako imaš para i interesuje te nešto više onda možeš da pogledaš i Visual Studio 2003 ili 2005, mada je njima cena uglavnom preko 'iljadarke, a razlikuje se u odnosu na to kloju verziju programa hoćeš (Professional, Enterprise...).E da, ima još jedna varijanta, a to je MSDN godišnja pretplata.Jes da je skupo i mora da se plati od jednom, ali ako koristiš MS-ove proizvode, onda se isplati na duge staze, jer sa pretplatom možeš da koristiš gotovo sve proizvode iz MS kolekcije (Win, Visual Studio, MS Office...), opet zavisno od verzije postoje različiti paketi.Za detalje pozvati MS predstavništvo u našoj zemlji.Ne znam da li smem da ostavljam broj telefona na forumu.Ali se svakako lako nalazi na njihovom sajtu www.microsoft.co.yu pod "Tehnička podrška".
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2005, 23:48   #5
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Visual Basic

Da ne ispadne da propagiram pirateriju, ali za učenje možeš od nekog pozajmiti VB, pošto ga ionako nećeš koristiti u komercijalne svrhe
A možeš i da se upišeš na ETF, studentima se daju legalne verzije Visual Studija (naravno takođe se ne smeju prodavati programi)
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2005, 20:00   #6
Highlander
information junkie
 
Avatar korisnika Highlander
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: MAX Highlands
Poruke: 2.160
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 686 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Highlander Slanje poruke preko Skypea korisniku Highlander
Wink Re: Visual Basic

Jednom sam u BG-u u jednoj prodavnici pitao za VB i bio je, koliko se sećam, 7100din. Da li je to verzija za učenje ili ne, nisam pitao, i ni dan danas ne znam. A nije ni bitno!
A sad jedno pitanje za sve: Ako imaš 'piratski' VB i napišeš neki strašan program koji ljudsko oko do sada nije videlo a kursor nikada prešao preko takvog, i ne prodaješ već deliš besplatno npr. na net-u, da li je i to nezakonito? Pošto ne zaradjuješ pare zašto bi platio Microsoftu?!
I eto rešenja za pirateriju! Ako bi svi programi bili besplatni onda ne bi bilo ni piraterije!!!
Ovo zvuči pomalo utopijski, i potpuno je neostvarivo, i pošto sam ja toga svestan, ne morate da mi odmah to natrljate na nos!
Highlander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2005, 22:41   #7
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Visual Basic

Citat:
A sad jedno pitanje za sve: Ako imaš 'piratski' VB i napišeš neki strašan program koji ljudsko oko do sada nije videlo a kursor nikada prešao preko takvog, i ne prodaješ već deliš besplatno npr. na net-u, da li je i to nezakonito? Pošto ne zaradjuješ pare zašto bi platio Microsoftu?!
Nažalost jeste.Samo korišćenje komercijalnog softvera bez odgovarajuće licence je nelegalno, bez obzira da li ga koristiš za zezanje, učenje, rad...No, u praksi, olakšavajuća okolnost je ta što ako nešto deliš besplatno, ili ne zarađuješ opreviše, manje upadaš u oči, pa je manja i verovatnoća da će neko da te ganja i proverava legalnost softvera.Ali, ipak treba imati u vidu da je i to nelegalno.
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2005, 1:28   #8
Brains
Cogito ergo Brains
 
Avatar korisnika Brains
 
Član od: 16.10.2005.
Lokacija: Lobanja
Poruke: 417
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 42 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Visual Basic

Citat:
Highlander kaže:
Jednom sam u BG-u u jednoj prodavnici pitao za VB i bio je, koliko se sećam, 7100din. Da li je to verzija za učenje ili ne, nisam pitao, i ni dan danas ne znam. A nije ni bitno!
Po ceni znam da je u pitanju personal edition. To je da kazemo ne-komercijalna verzija (sto znaci iskljucivo za licnu upotrebu programa koje napravis, bez prodaje). Bilo sta komercijalno, pa, recimo da treba da spremis neku poprilicnu 5-tocifrenu brojku. Nisam video nijedan dev paket koji je ispod 1000 EUR a da mozes prodavati softver koji radis.
Alternativa svemu ovome jesu GNU programski jezici, ali to znaci da se treba pomuciti i za najobicnije programe. Takođe, tu je i JAVA kao free jezik, tako da je mozda i alternativa i u tome.
Brains je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2005, 1:43   #9
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Visual Basic

Visual Basic 6.0, pa čak i kompletan Visual Studio 6.0, Proffesional ili Enterprise verzije se mogu naći i za 30$ na aukcijskim sajtovima.Doduše, za tako male pare se teško nalazi, ali lično sam se uverio da ima.Obično se samo čist Visual Basic 6.0 (Professioanl i li Enterprise) kreće između 50$-100$, a kompletan VS se kreće od 400$-1000$.Da, znam da će neko reći da na E-bay ima prevaranata, ali gde ih nema.Uostalom, najveći prevaranti su sam MS, gurali su običan VS, a onda kad su izbacili NET tehnologiju, ove prve ko ****.Nemaš pravo na downgrade sa VS.NET ili VB.NET-a, nemaš nigde u prodavnicama da kupiš.Jedino možeš da pljuneš 1500$ na MSDN pretplatu I šta ti ostaje ako nemaš te pare ? Pa, jedino polovna roba.

Poslednja ispravka: Marko_L (13.11.2005 u 2:03)
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2005, 13:07   #10
Highlander
information junkie
 
Avatar korisnika Highlander
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: MAX Highlands
Poruke: 2.160
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 686 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Highlander Slanje poruke preko Skypea korisniku Highlander
Arrow Re: Visual Basic

Citat:
Brains kaže:
tu je i JAVA kao free jezik, tako da je mozda i alternativa i u tome.
Za mene je Java samo apstraktan pojam, ne razumem ništa!
Highlander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2005, 16:25   #11
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.129
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Unhappy Re: Visual Basic

Citat:
Highlander kaže:
A sad jedno pitanje za sve: Ako imaš 'piratski' VB i napišeš neki strašan program koji ljudsko oko do sada nije videlo a kursor nikada prešao preko takvog, i ne prodaješ već deliš besplatno npr. na net-u, da li je i to nezakonito? Pošto ne zaradjuješ pare zašto bi platio Microsoftu?!
I eto rešenja za pirateriju!
Kada bi to moglo bilo bi super! Ali nazalost to nije moguce Pogotovo kada je u pitanju Microsoft.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2005, 18:06   #12
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Visual Basic

Pazi ovako ako ti se stvarno ne daje novac za Visual varijante preporučio bih ti da nabaviš GNU varijantu C ili C++ kompajlera.
GNU varijanta jeste malo teža za rad jer se gotovo sve radi iz komandne linije i u najobičnijim editorima.

Evo recimo i ja sam, dok nisam počeo da koristim Visual varijantu "u edukativne" svrhe skoro tri četiri godine koristio GCC++ kompajler. To je podrazumevalo zasebno kompajliranje, linkovanje, "custom made" MAKE fajlove i gomilu stvari koje moraš sam da uradiš.
Doduše kada prvi put napraviš sebi neko okruženje koje ti odgovara (ja sam gomilu akcija tada vezao za makroe u okviru editora UltraEdit i većina stvari se odrađivala mnogo lakše) nećeš imati problema.

U svakom slučaju ovako su radili pioniri programiranja i današnji veterani u ovoj oblasti pa ćeš u svakom slučaju imati osećaj da proživljavaš istoriju.

Da li sam pomenuo da je ova varijanta potpuno besplatna i nije "potkovana" sitno pisanim slovima u kojima su izloženi uslovi korišćenja i licenciranja
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2005, 18:51   #13
Mr.Burns
Novi član
 
Član od: 29.12.2005.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Visual Basic

Imaš VB Express koji je besplatan za skidanje negde do novembra 2006-te, a sasvim je solidan za učenje. Možeš ga skinuti ovde.
Mr.Burns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2005, 0:50   #14
fLuXx
Novi član
 
Član od: 31.12.2005.
Lokacija: Pancevo
Poruke: 27
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Exclamation Re: Visual Basic

Imash i Real Basic, koji je skoro potpuno kompatibilan sa 6-icom, ali samo do neke granice. Real Basic je objeknto orijentisan programski jezik, nije besplatan ali se isplati. Naravno, nije besplatan, ali se za edukativne (khmm) svrhe moze naci i (kashlj) besplatna verzija . Postoji i konvertor koda iz VB6 u RB kod, ali ne radi svaki put najbolje. Dobro je to i shto ne zavisi od nikakvog dll-a ni runtime biblioteke, a postoji i za linux.
fLuXx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2005, 2:13   #15
wizzard
Član
 
Član od: 6.12.2005.
Poruke: 41
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Visual Basic

Ko nije znao, postoji besplatna, potpuno funkcionalna (bez ikakvih ograničenja) verzija VS-a za studente. Jedino što se ne sme koristiti u komercijalne svrhe. Kao moral me sprečava Program kompajliran u toj verziji VS-a se ne razlikuje od PRO verzije. Tako da... zamoli nekog s beogradskog univerziteta da ti nabavi tu verziju VS-a.
wizzard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2005, 3:22   #16
Oliver
Član
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: green forest
Poruke: 325
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Talking Re: Visual Basic

Citat:
Mr.Burns kaže:
Imaš VB Express koji je besplatan za skidanje negde do novembra 2006-te, a sasvim je solidan za učenje. Možeš ga skinuti ovde.
Samo da te ispravim, 2005-te
MA možeš da ga skineš, ima i net framework 2! x64 bitni
SQL server free, express edicije, sve oko 120 mb, + msdn express
Oliver je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2006, 17:24   #17
srecko87
Član
 
Član od: 18.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 56
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku srecko87
Određen forumom Re: Visual Basic

Imam ja Visual Basic 6.0 pa ako si iz Novog Sada mogu ti ga dati?
srecko87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2006, 13:51   #18
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Visual Basic

Citat:
PeTkO kaže:
Gde mogu da skinem Visual Basic sa interneta.
Nigdje za dzabe..Jedino sto je besplatno su runtime moduli za aplikacije pisane u VisualBasicu i njih mozes naci na њњњ.мајцрософт.цом

Poslednja ispravka: Marko_L (18.1.2006 u 20:42)
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2006, 1:06   #19
skynet
Novi član
 
Član od: 19.1.2006.
Poruke: 18
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Visual Basic

Downloaduj Free Basic sa adrese www.freebasic.net besplatan je.
Potpuno je kompatibilan sa QBasicom, a postoji u verziji za Windows, Dos i Linux. Uz pomoc dodataka je moguce napraviti i programe sa grafickim okruzenjem. Sve u svemu nije lose za ucenje, a pritom pravi i jako kratak kod.
skynet je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.11.2006, 2:10   #20
Ghil
Član
 
Član od: 22.10.2006.
Lokacija: /boot/
Poruke: 62
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Visual Basic

huh ja sam skinuo 2005 expres edition naravno poslje tog sam morao da skinem oko 160 mb + moras da ga registrujes potpuno besplatno ( bar je meni bilo ) u roq od 30 dana
uzivaj
Ghil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:43.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com