Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Simulacije vožnje

Simulacije vožnje Auto-moto + simulacije letenja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 30.3.2011, 23:21   #821
Geronimo
Veteran
 
Član od: 23.12.2005.
Lokacija: Banjica
Poruke: 636
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 79 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: IL2-Sturmovik

Ajde molim te reci mi zasto je ova igra djubre, osim problema sa performansama za koje nas uveravaju da ce uskoro biti ispravljeni?
Geronimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.3.2011, 23:49   #822
Aleksa28
Član
 
Član od: 16.2.2008.
Poruke: 33
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 5 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: IL2-Sturmovik

zar to nije ocigledno, cak iako se zanemari totalna neoptimizacija, i smesno najminimalnije podesavanje (avioni postanu nekakve metamorfne konstrukcije). cak i tada ovo nevalja.

znas deluje mi kao da je uradjen neki zesci falsifikat sa ovom ruskom verzijom. kao da su neka deca sklepala nesto i uvila u omot od il2cod i oce da maznu 10 jura od naivaca.

jednostavno, cini mi se da ovo sto su uradili je nepopravljivo. teren je katastrofa... svetlost je uzasna, magla da bog ti mene sacuvaj ma... nepopravljivo. nema tog pecha. ajd videcemo, al nece skoro sigurno...

pozdrav
Aleksa28 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.3.2011, 0:29   #823
Geronimo
Veteran
 
Član od: 23.12.2005.
Lokacija: Banjica
Poruke: 636
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 79 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: IL2-Sturmovik

Meni ovde teren izgleda sasvim lepo
http://forum.1cpublishing.eu/showthread.php?t=19605
E sad sto vecina nas mora da igra na ultra low e to je druga prica. Igra jeste nezdravo zahtevna i neoptimizovana, ali to je po meni jedina zamerka. Sad se bas zezam sa CEM. Siguran sam da ce dogfajti na full real izgledati mnogo drugacije nego u IL-2, i kad se pojavi FW 190 sa automatskim pitch-om ima da zagospodari
Geronimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.3.2011, 6:51   #824
mwolf
Član
 
Član od: 11.1.2006.
Lokacija: http://102nd.org/
Poruke: 218
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 38 puta na 34 poruka
Određen forumom Re: IL2-Sturmovik

Citat:
Geronimo kaže: Pregled poruke
....FW 190 sa automatskim pitch-om ima da zagospodari
to ćemo još da vidimo

nego netreba zaboraviti i da je IL-2 FB imao početnih problema koje su se rešavale godinama (aneke tek sad modovima), tako da ja ne bih bio toliko surov
engine je napravljen nov, kao i mnogo stvari, lepo je to zamišljeno, imaju mnogo lepih planova (neki planovi su možda čak utopistički), ali igra koja će sledeću deceniju da bude na prvom mestu (tj da zameni postoječi il-2) je stigla, samo sad treba vremena da se dotera, počeli su da rade dalje i koliko čujem YAK 1 je već urađen
mwolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.3.2011, 18:02   #825
Avala
Član
 
Član od: 24.7.2006.
Poruke: 92
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 12 puta na 11 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Avala
Određen forumom Re: IL2-Sturmovik

Citat:
Aleksa28 kaže: Pregled poruke
zar to nije ocigledno, cak iako se zanemari totalna neoptimizacija, i smesno najminimalnije podesavanje (avioni postanu nekakve metamorfne konstrukcije). cak i tada ovo nevalja.

znas deluje mi kao da je uradjen neki zesci falsifikat sa ovom ruskom verzijom. kao da su neka deca sklepala nesto i uvila u omot od il2cod i oce da maznu 10 jura od naivaca.

jednostavno, cini mi se da ovo sto su uradili je nepopravljivo. teren je katastrofa... svetlost je uzasna, magla da bog ti mene sacuvaj ma... nepopravljivo. nema tog pecha. ajd videcemo, al nece skoro sigurno...

pozdrav
Ja se sa ovim apsolutno slazem. I mislim da je situacija neuporediva sa IL2. IL2 je na pocetku bio losiji nego sada naravno, ali je bio "igriv" i u rangu sa ostatkom svoje generacije.

Ovo nije u rangu sa ostatkom generacije, i nije igrivo. Stvarno izgleda kao falsifikat, ili kao da ga je pravio totalni pocetnik.

I tako cu da mislim sve dok mi neko ne objasni zasto kompjuter koji tera Crysis bez problema ne bi terao i ovo cudo? Sta to tu ima tako fantasticno, pa da toliko trosi resurse kompjutera?

Ako je objasnjenje da je zbog komplikovanog sistema racunanja pozicija aviona u kontinuumu prostora i vremena u odnosu na obliznji kvazar, onda se gadno zaebao, jer se u simulacijama letenja trazi i dobar izgleda toga iznad cega letis a i dobar izgled toga u cemu letis.

Ovo je za sada promaseni, da ne kazem prevarantski proizvod. A kako stvari stoje bice igrivo za jedno 2 godine.

Lepo je sto oni imaju planove za 5-10 godina u buducnosti, ali mi imamo kompjutere iz ove godine, na kojima njihov proizvod iz buducnosti ne radi. besmisleno, zar ne?
Avala je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.4.2011, 0:39   #826
Avala
Član
 
Član od: 24.7.2006.
Poruke: 92
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 12 puta na 11 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Avala
Određen forumom Re: IL2-Sturmovik

Koga zanima da proba jedan mali mod za IL2. Za verzije 4.09 i 4.101.
Nisam bas 100% siguran ali nekako popravlja sliku i povecava FPS. Meni se bar cini da nekako tecnije ide . . . (e sad, ja jesam budala, pa ne mora da bude istina nego placebo )

http://www.sas1946.com/main/index.ph...c,14789.0.html
Avala je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.4.2011, 10:06   #827
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: IL2-Sturmovik

Jel ovo samostalna igra?
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.4.2011, 11:31   #828
paulvandyk68
Banned
 
Član od: 21.9.2007.
Lokacija: Zrenjanin
Poruke: 1.974
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 353 puta na 278 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku paulvandyk68
Određen forumom Re: IL2-Sturmovik

Citat:
Shonkas kaže: Pregled poruke
Jel ovo samostalna igra?
Jeste, igra je blago receno uzasss. Grafika manje vise ok, zvuk uzassssssssssssssssssss
paulvandyk68 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.4.2011, 10:55   #829
Blond
Član
 
Član od: 23.12.2009.
Poruke: 155
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 11 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: IL2-Sturmovik

Ova me situacija opasno podseca na Silent Hunter 5... Ispali se los proizvod na trziste i onda pocinje zacarani krug:

Kupci cekaju zakrpe, optimizaciju, modove... i novi hardware - da bi kupili original.

U isto vreme izdavac meri rezultate prodaje - da vidi koliko bi ulagao truda i vremena u optimizaciju i zakrpe.

***
Nadam se da ce barem "moderska zajednica" fanatika popraviti izgled terena. Neki se na zapadu pitaju je li Oleg ikada video Englesku uzivo ?

Poslednja ispravka: Blond (2.4.2011 u 11:03)
Blond je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.4.2011, 20:44   #830
Zoran_KS
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Krusevac
Poruke: 2.915
Zahvalnice: 302
Zahvaljeno 274 puta na 209 poruka
Određen forumom Re: IL2-Sturmovik

Probao sam par trening misija,ali je igra prakticno neigriva na malo boljim grafickim podesavanjima ( c2d,4Gb rama,HD4870).
Zoran_KS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2011, 20:47   #831
BigBadVuk
Veteran
 
Član od: 4.1.2006.
Lokacija: Malinovka
Poruke: 1.036
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 113 puta na 92 poruka
Određen forumom Re: IL2-Sturmovik

Radeon5750, Phenom II 545 i 4Gb rama na WinXp SP 3- situacija je sledeca:
Igrao sam 2 misije i uninstalirao.

Ne vidim sta je tu toliko dobro, nit je grafika neki "wooow", niti je kampanja, ne razumem gde odose svi resursi sistema...

Ovo nije prvi put da Ubi napravi ovoakvo s$%^$@$^&!e (jel se secate sta je bilo sa SHV pre godinu dana) izgleda da im je neki fetish da izbacuju alfa verzije igara na trziste pocetkom svakog proleca ..


Tako da dok se Oleg i ekipa ne sastave i ne ispeglaju ovo , 1946. je sjajna!
BigBadVuk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2011, 22:04   #832
sasagrof
Član
 
Član od: 18.12.2006.
Poruke: 132
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 74 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: IL2-Sturmovik

Igra jeste neigriva, sto je najcrnje izmedju high i extra high sa ukljucenim AA bolji frame rate mi je na potonjem istovremeno je trostruko nizi nego u FSX na ultra high sa moderskim mapama. Avioni su prelepo modelovani sa klikabilnim kokpitom izgledaju za klasu bolje nego u FSX teren je jako detaljan,vodene povrsine su sjajno uradjene...igrao sam samo prve dve trenazne misije apsolutno je neigrivo samo sa jednim avionom bez AI, ne znam da li postoji patch koji moze ovo da ispravi.Premda ne zelim da je otpisem i ako postoji sansa da se ovo cudo popravi bice sjajna igra dotada 1946 ostaje zakon.Medjutim sa velikom rezervom gledam na ovo posto sam probao narodnu fairlight verziju voleo bi da cujem nekoga ko je nabavio igru na steamu sta ima da kaze....
sasagrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2011, 23:24   #833
Avala
Član
 
Član od: 24.7.2006.
Poruke: 92
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 12 puta na 11 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Avala
Određen forumom Re: IL2-Sturmovik

Neces verovati ali narodna na XP-u ide bolje nego stimova. I to bez "obaveznog" servis paka 3, koji je izgleda potreban samo zbog stima. Svejedno je neigriva, i to koliko vidim nema veze ni sa hardverom, ni sa operativnim sistemom. Jednostavno za sada ne valja.

Ko bi probao neka proba narodnu, ali za original je bolje jos cekati pre kupovine. I to cenim nekih godinu dana.
Avala je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.4.2011, 2:15   #834
panta80
Član
 
Član od: 22.10.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 332
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 24 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: IL2-Sturmovik

Razocarenje potpuno, gledao sam neke klipove kad su je najavljivali ocekivao sam stvarno nesto dobro, grafika je izgledala fenomenalno sto mi bas sad ne izgleda na high opcijama sa uzasnom losim fps-om, cemu tolika zahtevnost? sve je nekako bledo osim vodene povrsine i kabine, zvuk je isti koliko sam primetio mozda za nijansu nesto losiji cak...sto brukaju ime IL-2 serijala ovo nije bilo potrebno. IL-2 1946 ostaje zakon...
panta80 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.4.2011, 9:40   #835
Blond
Član
 
Član od: 23.12.2009.
Poruke: 155
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 11 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: IL2-Sturmovik

Citat:
Avala kaže: Pregled poruke
Neces verovati ali narodna na XP-u ide bolje nego stimova. I to bez "obaveznog" servis paka 3, koji je izgleda potreban samo zbog stima. Svejedno je neigriva, i to koliko vidim nema veze ni sa hardverom, ni sa operativnim sistemom. Jednostavno za sada ne valja.

Ko bi probao neka proba narodnu, ali za original je bolje jos cekati pre kupovine. I to cenim nekih godinu dana.
Avala, reci nam nesto o formatima u kojim su radjeni fajlovi mapa i texture... tj. mogu li se modovati i preraditi ? (koliko su "moding friendly" ?)

Valjda ti je jasno da ce (uz peglanje developera ) - sve oci biti usmerene u modere!

Postoje li tehnicke mogucnosti da se jednog dana "retusira" teren ?
(ekipa sa SAS1946... mozda CanonUK ?)
Blond je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.4.2011, 9:58   #836
sasagrof
Član
 
Član od: 18.12.2006.
Poruke: 132
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 74 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: IL2-Sturmovik

Steta,jer ovo je jedna od malog broja igara gde bi platio za original...ne znam dal jos neko dozivljava micro stutering tj seckanje, ne mogu da shvatim da izadje potpuno neigriva netestirana igra od nekoga kao sto je Oleg Madox...opet patchevi mogu da ispeglaju bagove ali celi engine? da kroz par godina ce svi imati za klasu jacu masinu ali to nije odgovor na izbacivanje nedovrsenog proizvoda.
sasagrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.4.2011, 14:55   #837
Nikola16789
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.7.2009.
Lokacija: Bgd
Poruke: 3.643
Zahvalnice: 730
Zahvaljeno 595 puta na 466 poruka
Određen forumom Re: IL2-Sturmovik

Nemam ja nikakav micro stuttering, sve radi odlicno, samo na 2fps, ali koga to jos brine
Nikola16789 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.4.2011, 15:06   #838
Blond
Član
 
Član od: 23.12.2009.
Poruke: 155
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 11 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: IL2-Sturmovik

"Sto se grbo rodi - vrijeme ne ispravi" rekli bi Djetici...

Ako smo dosli u prirodnu fazu da Il-2 brend izumire - let it be!

Kad sam preziveo SilentHunter serijal - prezivecu i ovo...
Mozda je i bolje da se oslobodi trzisni prostor za nekog novog ozbiljnog igraca koji bi se pozabavio stvarno novom generacijom WW2 combat flight ...

Opet ko zna... ArmedAssault2 je bio pojam neazvrsene-bagovite-neigrive simulacije pa je nakon 2 godine sazreo u vrhunski land combat...
Blond je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.4.2011, 16:55   #839
Geronimo
Veteran
 
Član od: 23.12.2005.
Lokacija: Banjica
Poruke: 636
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 79 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: IL2-Sturmovik

Mnogo se lako prave skinovi, jer moze da se edituje samo "paint" sloj, bez diranja srafova,linija i weatheringa.

Meni radi super sa poslednjim patch-om kad nema previse aviona, na rezoluciji 1024x768, high avionima i efektima i low terenom, i ukljucenim senkama ali smanjenim detaljima senki. Ako nekoga zanima neka ubaci moj conf.ini fajl gde su sva podesavanja u folder igre u my documentsu (mora da se iskljuci steam cloud za ovu igru)
Igra nece bas prelepo izgledati (izgledace solidno) ali obratite paznju na kvalitet AI-ja, flight modela, damage modela, i samog osecaja letenja. Nije sve u grafici ljudi (mada ova igra ima prelepu grafiku samo cekajte da optimizuju)
Inace prebacio sam neke fajlove i ruska verzija je postala engleska :P Sad cemo da vidimo sta ce steam update tu da uradi kad izadje sledeci pec.
Priloženi fajlovi
Tip fajla: zip conf.zip (1,5 KB, 5 puta viđeno)
Geronimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.4.2011, 20:36   #840
Avala
Član
 
Član od: 24.7.2006.
Poruke: 92
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 12 puta na 11 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Avala
Određen forumom Re: IL2-Sturmovik

Geronimo, kakav ti je kompjuter? I koji windows? I koji to patch? Znam da je jedan trebao da bude danas ali ga nesto ne pronalazim . . .

Sto se tice fajlova, svi su za sada jos upakovani (odnosno ne-hakovani) u ono "SFS", sto ce reci da su u teoriji veoma moding friendly, samo nam treba jos filelist za BoB, pa da se raspakuju. Jedino sto ljudi jos uvek cekaju, red je ipak

Koliko ja znam teksture su dxt, ako se dobro secam, sto ce reci nije problem za napraviti. Jedina razlika u odnosu na IL2, koliko vidim je da imaju normal maping. I IL2 ima doduse nesto slicno, ali jos niko nije to napravio kako treba (osim mene za Srbiju naravno ).

Ja bih naprimer pre uvezao vozila iz BoB u IL2.
Avala je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:55.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com