Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Grafički softver i radovi > 3D radovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

3D radovi Radovi korisnika iz oblasti 3D grafike, kao i video radovi...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.10.2007, 19:02   #1
Toce
Veteran
 
Član od: 28.7.2007.
Lokacija: Rockin world!
Poruke: 700
Zahvalnice: 303
Zahvaljeno 265 puta na 97 poruka
Određen forumom Crni leptir (W.I.P.)

Evo ja poceo nesto da radim, inspirisan pesmom od YU Grupe - Crni leptir, ali izgleda da sam se precenio i da ce mi trebati pomoc!

evo dokle sam stigao:



To je kadar koji cu koristiti u Finalnom renderu, ja sam to zamislio ovako: da iz ove lampe izlazi svetlost (onako da se svetlo vidi kao kroz dim/maglu (mislim da je to 'Volume Light', ali nisam siguran)), i da ta svetlost progoreva leptirova krila tj. krila su vec malo progorena(probusena) i taj 'volume light' prolazi kroz te rupe u krilima!!!

Da li sam dovljno jasan? Ako ima pitanja Shoot!

To je to. Ajde, ako ste voljni, da mi pomognete!

Toce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.10.2007, 19:18   #2
DarkNemos
Veteran
 
Član od: 14.3.2007.
Lokacija: Dark Corners of Earth
Poruke: 1.179
Zahvalnice: 191
Zahvaljeno 208 puta na 123 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DarkNemos Slanje poruke preko Skypea korisniku DarkNemos
Određen forumom Re: Crni leptir (W.I.P.)

Oko cega tebi treba pomoc? Nisam cuo tu pesmu a i na kadru se ne vidi nista posebno. Oko volume light-a ti ne mogu pomoci jer ga ni ja ne razumem

Baci koju texturu

Cekam update
DarkNemos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.10.2007, 19:38   #3
Toce
Veteran
 
Član od: 28.7.2007.
Lokacija: Rockin world!
Poruke: 700
Zahvalnice: 303
Zahvaljeno 265 puta na 97 poruka
Određen forumom Re: Crni leptir (W.I.P.)

Citat:
DarkNemos kaže: Pregled poruke
Oko cega tebi treba pomoc? Nisam cuo tu pesmu a i na kadru se ne vidi nista posebno. Oko volume light-a ti ne mogu pomoci jer ga ni ja ne razumem

Baci koju texturu

Cekam update
U pesmi se radi o tome da crni leptir leti ka upaljanoj ulicnoj svetiljki (zbog svetla), a ista ga sprzi (zbog svetla) kad se priblizi!

Treba mi pomoc da probusim leptirova krila, ali da rupa ne bude kruznica nego nepravilan oblik kao papir kad izgori, delimicno.
Texture cu da stavljam kad zavrsim sve sa modelovanjem!
Toce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.10.2007, 14:35   #4
3dM@niak
Ponosni Eipixovac :)
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Ludnica... Opet :( :( :(
Poruke: 1.212
Zahvalnice: 72
Zahvaljeno 80 puta na 52 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku 3dM@niak
Određen forumom Re: Crni leptir (W.I.P.)

prvo, sve o VolumeLightu imas u helpu za Max uopste uzevsi - Maxov help pokriva ja mislim skoooroo sve sto u Maxu postoji, tako da kad nesto treba - Reference is ur friend
Sto se rupe u krilima tiche, ako hoces lepo da izgleda - opacity mapa za krila ja najbolje resenje.
Inace, jel radis sliku ili animaciju?
Pesmu znam, super je
I da, ajd ukratkooo za Vol. L. -
1. Stavis svetlo (omni) u centar lampe
2. Ukljucis mu senke (ne secam se, nisam dugoooo nista renderovao, ali mislim da Raytrace senke rade sa opacity mapama, tako da njih stavi)
3. Ides u Effects ili tako nesto rollout na svetlu, pa tamo ides Add -> Volume Light. I onda ga podesavash, to je jako intuitivno, lako ces se snaci. Ima ono da podesis: jacinu, gustinu, boju, opadanje, itd.... znaci to ces se snaci
4. I da, trebace ti jos jedan omni ili direct sa strane bez senki ili sa senkama da ti dosvetli scenu.. mislim, za ovu tvoju scenu - sve je u osvetljenju, a to je jedan od tezih ( i zanimljivijih ) delova 3d-a... tako da - videces... najbolje bi bilo da imas vise svetala... nekoliko za nebo, jakoooooooo slabih, jedno za mesecinu (blago i hladno) onda to jedno u lampi, i mozda jos neka za bounce.... Sta je bounce svetla i kako se fejkuje imas bobijev tut negde ovde, searchuj teme)...
I da, savet jos jedan: ova lampa je losa. ja bih na tvom mestu napravio novu, ali bih prvo uzeo referencu, najlakse na Google Images.....

Na primer:
(5 sekundi trazenja)
http://www1.istockphoto.com/file_thu...p_isolated.jpg
http://www.cs.ucla.edu/~klinger/klamp.jpg
http://www.prague-pictures.cz/images/38.jpg
http://www.coblemetalworks.com/Image...ight_posts.jpg
http://www.unicornkiosks.com/images/lamp2.jpg

pre svega ti je za lampu greska sto je niska. stub mora da bude mnogo vishi. A i oblik nije nesto.. zato bi mogao i ponovo da uradis lampu
A leptir - pa i njega si dosta uprostio... izguglaj slike leptira, pa onda ga oblikuj prema slikama, a od slika krila mozes i direktno da izvuces texturu
Eto, tolko od mene
3dM@niak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku 3dM@niak na korisnoj poruci:
Toce (27.10.2007)
Stara 27.10.2007, 19:02   #5
Toce
Veteran
 
Član od: 28.7.2007.
Lokacija: Rockin world!
Poruke: 700
Zahvalnice: 303
Zahvaljeno 265 puta na 97 poruka
Određen forumom Re: Crni leptir (W.I.P.)

Cu pogledam help!
Hvala na kritikama i savetima sad cu da radim 'jovo na-novo'! pa stavljam update!

Toce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.10.2007, 19:37   #6
Toce
Veteran
 
Član od: 28.7.2007.
Lokacija: Rockin world!
Poruke: 700
Zahvalnice: 303
Zahvaljeno 265 puta na 97 poruka
Određen forumom Re: Crni leptir (W.I.P.)

E poludeo sam, ne mogu nikako da dobijem ono sto zelim vec nekoliko dana se mucim i nikako, tako da sam batalio ovaj projekat!!!
Toce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.10.2007, 20:34   #7
3dM@niak
Ponosni Eipixovac :)
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Ludnica... Opet :( :( :(
Poruke: 1.212
Zahvalnice: 72
Zahvaljeno 80 puta na 52 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku 3dM@niak
Određen forumom Re: Crni leptir (W.I.P.)

wtf? pa cek, koliko ti dugo radis vec 3d? i koliko dugo konkretno ovaj rad?
3dM@niak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.10.2007, 22:11   #8
DarkNemos
Veteran
 
Član od: 14.3.2007.
Lokacija: Dark Corners of Earth
Poruke: 1.179
Zahvalnice: 191
Zahvaljeno 208 puta na 123 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DarkNemos Slanje poruke preko Skypea korisniku DarkNemos
Određen forumom Re: Crni leptir (W.I.P.)

Citat:
Toce kaže: Pregled poruke
E poludeo sam, ne mogu nikako da dobijem ono sto zelim vec nekoliko dana se mucim i nikako, tako da sam batalio ovaj projekat!!!
Nemoj da odustajes. Najgora stvar koju mozes da uradis je da odustanes od projekta. To svi mi radimo a to je najgora stvar koju radis. Zavrsi ga. Ma bilo kako ispadne. I da ti se ne svidja kvalitet (meni se nikad ne svidja). Vazno je da ga zavrsis. Modelujes, texturises, rasvetlis, postavis render i zavrsis. Ja se uvek zeznem pa batalim a da sam na svakom modelu koji sam do sada modelovao radio i texture i postavljao svetlo mnogo vece iskustvo bi imao nego sada. Sada znam donekle da modelujem a nemam apsolutno pojma o materijalima i svetlu bla, bla, bla... da sam radio sve to na svakom projektu sad bi znao. Nek ti to bude nauk da ne odustajes od projekta.
DarkNemos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.10.2007, 22:57   #9
Toce
Veteran
 
Član od: 28.7.2007.
Lokacija: Rockin world!
Poruke: 700
Zahvalnice: 303
Zahvaljeno 265 puta na 97 poruka
Određen forumom Re: Crni leptir (W.I.P.)

@3dM@niak
pa u 3d-u sam vec nekih 3 meseca, a ovaj rad radim oko 3 dana!

@DarkNemos
Sad si me 'inspirisao' da ipak uradim ovo pa kakvo bude - bice!


ps. nabavio sam onu stress lopticu (onu sto stiskas da ti oduzme stres) tako da ce sad biti lakse!!!

Toce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2007, 20:26   #10
Dreamfall
Banned
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Above the Abyss
Poruke: 1.879
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 910 puta na 523 poruka
Određen forumom Re: Crni leptir (W.I.P.)

Citat:
Toce kaže: Pregled poruke
@3dM@niak
pa u 3d-u sam vec nekih 3 meseca, a ovaj rad radim oko 3 dana!

@DarkNemos
Sad si me 'inspirisao' da ipak uradim ovo pa kakvo bude - bice!


ps. nabavio sam onu stress lopticu (onu sto stiskas da ti oduzme stres) tako da ce sad biti lakse!!!

Ma uspeces ti 100% evo ja sam pre neki dan radio neke texture za ulazna vrata za cut scenu u igri i na kraju sam ukapirao da nista nije kako treba a radio sam 3 sata posle sam jedva sve ispravio ubacio u engine igre i texture su se preklapale a loptica mi nije pomogla poludeo sam i potrosio 2 sata uz HL2 i posle je sve ispalo uredu sve sam ispravio za 4 sata.Moja preporuka ne odustaj i baci tu lopticu ako hoces da se oslobodis stresa igraj neku pucacinu pozz
Dreamfall je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Dreamfall na korisnoj poruci:
Toce (11.11.2007)
Stara 11.11.2007, 21:29   #11
Toce
Veteran
 
Član od: 28.7.2007.
Lokacija: Rockin world!
Poruke: 700
Zahvalnice: 303
Zahvaljeno 265 puta na 97 poruka
Određen forumom Re: Crni leptir (W.I.P.)

Citat:
Dreamfall kaže: Pregled poruke
Ma uspeces ti 100% evo ja sam pre neki dan radio neke texture za ulazna vrata za cut scenu u igri i na kraju sam ukapirao da nista nije kako treba a radio sam 3 sata posle sam jedva sve ispravio ubacio u engine igre i texture su se preklapale a loptica mi nije pomogla poludeo sam i potrosio 2 sata uz HL2 i posle je sve ispalo uredu sve sam ispravio za 4 sata.Moja preporuka ne odustaj i baci tu lopticu ako hoces da se oslobodis stresa igraj neku pucacinu pozz
Ma ja sam isto pucacine igrao (i pomazu stvarno), ali sam pre nekih 10 dana prodao grafu pa sam sad na krsu starom 6 godina, sa celeronom, 128rama i integrusom (gpu), tako da dok neskupim za 8800GT nista od maxa (jedino kad odem kod ortaka)!
Ali uglavnom sve skiciram na papiru i dok kazes keks ja cu skupiti jos 100e i kupiti grafu i nastaviti sa Maxom i pucacinama!
Toce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Audi A3 W.I.P DarkNemos 3D radovi 19 8.11.2007 20:40
Mecha Destroyer (W.I.P) DarkNemos 3D radovi 14 30.10.2007 16:10
Wallpaper - Crni biseri ddak Aplikativni softver 8 13.10.2007 17:18
wirelles - disconnectujem, dešava se crni ekran i restart. Aleksandar Tolic Kvarovi 2 17.5.2006 16:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:05.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com