Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.7.2016, 17:25   #1
Pele10
Veteran
 
Član od: 28.8.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 1.356
Zahvaljeno 92 puta na 70 poruka
Određen forumom Huawei, Sony ili Alcatel?

Koji od ovih uzeti? Hvala unapred, pozdrav!

1. Huawei p9 lite
2. Huawei p8 lite
3. Sony Xperia XA
4. Alcatel Idol 4

Premestite temu gde treba ako nije za ovde.
Pele10 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.7.2016, 17:31   #2
Lanikor
Starosedelac
 
Član od: 14.2.2008.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.428
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 241 puta na 200 poruka
Određen forumom Re: Huawei, Sony ili Alcatel?

Prvo obrazlozi za sta planiras da koristis telefon i koje su ti navike pri cackanju telefona.
Lanikor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Lanikor na korisnoj poruci:
Pele10 (29.7.2016)
Stara 29.7.2016, 20:16   #3
Pele10
Veteran
 
Član od: 28.8.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 1.356
Zahvaljeno 92 puta na 70 poruka
Određen forumom Re: Huawei, Sony ili Alcatel?

Net, poneka igrica, youtube, pozivi i net.
Pele10 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.7.2016, 20:36   #4
Emix
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.5.2010.
Poruke: 5.634
Zahvalnice: 583
Zahvaljeno 1.563 puta na 894 poruka
Određen forumom Re: Huawei, Sony ili Alcatel?

P8 lite nema sta da trazi pored P9 lite, koji je po mom misljenju najbolji izbor. Ne zato sto ga koristim, vec zato sto je prosto najbolji od ponudjenih.

Idol 4 jedino ako te zanima VR koji je na ovom telefonu dosta lose uradjen. Kao i kvalitetni stereo zvucnici koji su zaista odlicni u ovoj klasi. Plus sto ima 3GB RAM-a, mada nisam siguran kakva je situacija sa nasim trzistem. Plus ovaj Snapdragon se uopste nije proslavio. A ni MediaTek kod XA nije nista posebno.

Sve ostalo je na strani P9 lite, ima brzi CPU i GPU, kvalitetniji displej, kameru, bateriju koja je zaista odlicna, fingerprint skener...

XA ne bih uzeo zbog baterije koja je krs. Oko 5 sati surfovanja u poredjenju sa 12 kod P9 lite. Ja odavno nisam imao telefon sa boljom baterijom.

Moj predlog je P9 lite, mislim da je najbolja kupovina u toj klasi trenutno.
Emix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Emix na korisnoj poruci:
Pele10 (29.7.2016)
Stara 30.7.2016, 1:44   #5
darac_kv
Veteran
 
Član od: 5.3.2007.
Poruke: 506
Zahvalnice: 115
Zahvaljeno 134 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: Huawei, Sony ili Alcatel?

Huawei p9 lite bez razmisljanja.
darac_kv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku darac_kv na korisnoj poruci:
Pele10 (30.7.2016)
Stara 30.7.2016, 11:51   #6
Pele10
Veteran
 
Član od: 28.8.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 1.356
Zahvaljeno 92 puta na 70 poruka
Određen forumom Re: Huawei, Sony ili Alcatel?

Citat:
Emix kaže: Pregled poruke
P8 lite nema sta da trazi pored P9 lite, koji je po mom misljenju najbolji izbor. Ne zato sto ga koristim, vec zato sto je prosto najbolji od ponudjenih.

Idol 4 jedino ako te zanima VR koji je na ovom telefonu dosta lose uradjen. Kao i kvalitetni stereo zvucnici koji su zaista odlicni u ovoj klasi. Plus sto ima 3GB RAM-a, mada nisam siguran kakva je situacija sa nasim trzistem. Plus ovaj Snapdragon se uopste nije proslavio. A ni MediaTek kod XA nije nista posebno.

Sve ostalo je na strani P9 lite, ima brzi CPU i GPU, kvalitetniji displej, kameru, bateriju koja je zaista odlicna, fingerprint skener...

XA ne bih uzeo zbog baterije koja je krs. Oko 5 sati surfovanja u poredjenju sa 12 kod P9 lite. Ja odavno nisam imao telefon sa boljom baterijom.

Moj predlog je P9 lite, mislim da je najbolja kupovina u toj klasi trenutno.
Citat:
darac_kv kaže: Pregled poruke
Huawei p9 lite bez razmisljanja.
Ok, hvala vam. Nadam se da ce P9 Lite uskoro u Telenor sledeceg meseca posto P9 vec imaju.
Pele10 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2016, 13:01   #7
DArthShone
Član
 
Član od: 6.3.2009.
Lokacija: Beograd, Singidunum, Tri Lepe
Poruke: 320
Zahvalnice: 171
Zahvaljeno 97 puta na 72 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku DArthShone Slanje poruke preko Skypea korisniku DArthShone
Određen forumom Re: Huawei, Sony ili Alcatel?

Od ova tri ponudjena, samo P9 lite dolazi u obzir, mada koliko vidim već si odlučio. Ujedno da prenesem svoje iskustvo sa P9lite, imam ga već skoro mesec dana, i prezadovoljan sam. Ekran je IPS Full HD, kamere su mu za tu klasu odlične, brzina iako je verzija sa samo 2gb rama, je neverovatna, što se pre svega treba zahvaliti dobro odrađenoj memorijskoj optimizaciji, koja i pored toga što je u pitanju Marshmellow i to hevi skined sa EMUI okruženjem koje nije malo, ostavlja uvek oko 1gb slobodnog prostora u ram-u. Kako li tek radi na P9 sa više rama mogu samo da nagađam. Iako se ponekada nakon duže upotrebe teloefon malo zagreje veoma se brzo hladi. Ujedno osećaj u ruci je premium. Ako možeš gledaj da uzmeš crni model. I možda najvažnije, ne znak kakva je situacija sa Telenorom, ali modeli koje prodaju Vip i MTS su simfree, što je za neverovati.
DArthShone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DArthShone na korisnoj poruci:
Pele10 (2.8.2016)
Stara 2.8.2016, 15:30   #8
Pele10
Veteran
 
Član od: 28.8.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 1.356
Zahvaljeno 92 puta na 70 poruka
Određen forumom Re: Huawei, Sony ili Alcatel?

@DArthShone: Hvala na utisku o P9 Lite. Ucvrstio si mi zelju za njim.

Cudi me da je velika razlika u kvalitetu izmedju P9L i P8L. P9L mi izgleda puno jaci. Na P8L mi je baterija bas slaba kao i CPU.
Pele10 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2016, 1:14   #9
darac_kv
Veteran
 
Član od: 5.3.2007.
Poruke: 506
Zahvalnice: 115
Zahvaljeno 134 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: Huawei, Sony ili Alcatel?

Citat:
Pele10 kaže: Pregled poruke
@DArthShone: Hvala na utisku o P9 Lite. Ucvrstio si mi zelju za njim.

Cudi me da je velika razlika u kvalitetu izmedju P9L i P8L. P9L mi izgleda puno jaci. Na P8L mi je baterija bas slaba kao i CPU.
Tako i treba da bude, naslednik je bolji u svemu jednostavno, ima nekih proizvodjaca izbace posle godinu dana isti model ili malo bolji i bude kao naslednik, smesno. Za one koji ne znaju, P8 Lite je bio najprodavaniji njihov model prosle godine,veoma dobro zaokruzen uredjaj za novac koji je kostao,i ostvario je odlicnu prodaju,mislim da ce u buducnosti sve vise jacati midrange segment,tj biti dosta blizi performansama top modelima.Kad stavim svoj Redmi 3 ili bivsi Meizu m2 note pored drugarovog Iphone 6s, osim kamere, ne vidim zasto je ovaj drugi uredjaj 5-6 puta skuplji.Ta razlika izmedju top i mid range telefona se sve vise smanjuje i tu korisnici najvise dobijaju. Huawei samo potvrdjuje zasto je treci na svetu,i iz godine u godinu sve je bolji.Kad se setim njihovih prvih modela, nije mi dobro, daleki su put presli. Imaju oni jos dosta dobrih i povoljnih modela,ali uglavnom ne stizu na nase trziste, ili kad stignu cena bude drasticno veca.
darac_kv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku darac_kv na korisnoj poruci:
DArthShone (4.8.2016), Pele10 (4.8.2016)
Stara 4.8.2016, 0:22   #10
Pele10
Veteran
 
Član od: 28.8.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 1.356
Zahvaljeno 92 puta na 70 poruka
Određen forumom Re: Huawei, Sony ili Alcatel?

Meni je se svidjaju Xiaomi i Meizu telefoni. Pre bi njih kupio nego Samsung ili Apple na primer. Xiaomi je prosle godine dosao na 5. mesto na svetskoj listi prodatih telefona, Meizu je isto bio u top deset. Sony i LG su drasticno pali. Znam da Telenor ima samo Meizu mx5 i to je sve od te dve marke kod operatera.
Pele10 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2016, 20:39   #11
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Huawei, Sony ili Alcatel?

Citat:
darac_kv kaže: Pregled poruke
Kad stavim svoj Redmi 3 ili bivsi Meizu m2 note pored drugarovog Iphone 6s, osim kamere, ne vidim zasto je ovaj drugi uredjaj 5-6 puta skuplji.
Pre svega iPhone je statusni simbol. Uzmi Rolex satove za primer, ne kupuju se zato što tačnije mere vreme od drugih.

Drugo, najveći broj ljudi je i dalje jako neobavešten i nemaju pojma niočemu što nije Samsung, Apple, LG, Sony... Mi koji visimo na netu, forumu, pratimo tokove to lako zaboravimo. Ali onda mi dođu neki poznanici na kafu, vide Redmi 3 i pitaju me šta mi je to. Ja im prvo dam da ga isprobaju, vide kako radi, kako fotka, kako im deluje u ruci... pa im tek onda kažem zemlju porekla i cenu, e onda ga uzmu još jednom da gledaju sa nevericom. I na kraju me pitaju jel ima to u MTS-u/Telenor-u/VIP-u...

Tako da je meni sve to nekako ok, ako nećeš da trošiš vreme da nešto istražiš, naučiš... nego bi samo dobar telefon, a znaš ukupno 4 marke i sumnjaš u sve što ti je nepoznato - onda platiš ime brenda kao garanciju kvalieta jer sve u životu ima svoju cenu pa i neobaveštenost i neznanje.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
C64freak (18.8.2016), Pele10 (5.8.2016)
Stara 4.8.2016, 21:02   #12
tref
Veteran
 
Član od: 5.8.2013.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.159
Zahvalnice: 312
Zahvaljeno 368 puta na 275 poruka
Određen forumom Re: Huawei, Sony ili Alcatel?

Lepo receno. Kosta logo, reklama, pa da se ne lazemo ima tu i kvalieta, ali xiaomi nudi sve to za 3x manje para.
tref je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku tref na korisnoj poruci:
Pele10 (5.8.2016)
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
[Android] Alcatel Idol Mini ili Huawei Y530? ZoNi Aparati i oprema 4 2.9.2014 22:24
Alcatel One Touch Ultra 997 vs Huawei G300 vs. ZTE Blade 3 salesh Aparati i oprema 8 25.12.2012 21:56
[Android] Sony Xperia S - prvi Sony smartfon ZoNi Aparati i oprema 5 27.2.2012 12:58
GC Leipzig-official thread donator99 O igrama uopšte 5 29.8.2008 14:20
Zracenje mobilnih telefona Pantelija Aparati i oprema 13 8.2.2006 21:55


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:22.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com