Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Stare igre

Stare igre Spectrum, Commodore 64, Amiga, PC DOS, M.A.M.E...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.10.2011, 19:02   #21
zvjer
Banned
 
Član od: 12.9.2007.
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 744
Zahvaljeno 471 puta na 264 poruka
Određen forumom Re: Nostalgija i Retro Legende - kolekcija igrica XX veka

Citat:
M1L0SH kaže: Pregled poruke
Evo nekih igrica da se nabrzaka preslisate

Kako se zove igra na 1:37? Moze li neka preporuka za slicnu igru? Hamsterball i neka fles je jedino sto znam na taj fazon, a te dve su mi se bas dopale.
zvjer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2011, 19:49   #22
Bokile
Banned
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: ███
Poruke: 4.808
Zahvalnice: 2.495
Zahvaljeno 2.069 puta na 1.046 poruka
Određen forumom Re: Nostalgija i Retro Legende - kolekcija igrica XX veka

Citat:
zvjer kaže: Pregled poruke
Kako se zove igra na 1:37? Moze li neka preporuka za slicnu igru? Hamsterball i neka fles je jedino sto znam na taj fazon, a te dve su mi se bas dopale.
Igra je Marble Madness.
Bokile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Bokile na korisnoj poruci:
zvjer (3.10.2011)
Stara 30.3.2012, 3:18   #23
Echo
Član
 
Član od: 3.1.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 419
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 72 puta na 48 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Echo
Određen forumom Re: Nostalgija i Retro Legende - kolekcija igrica XX veka

Citat:
Ako ti se svidja lajkuj dok cekas da se igrice skinu!



Postanite fanovi na fejsbuku, pa neka legenda zivi! Od prijatelja do prijatelja, od ruku do ruku kao disketa. :)

Ljudi, ako ste voleli dobre stare igrice - lajkujte stranu "Stare dobre igrice koje smo igrali kao klinci" jer u danasnje vreme bez "fejsa" prica je tek do pola ispricana.
Neka sto vise ljudi ponovo cuje za ovo. Ima onih koji bi se ponovo okupili kao nekad, uzeli dzojstike u ruke i cepali stare dobre igrice do duboko u noc. Medjutim mnogi ne znaju da ovako nesto vise postoji. Realno, masa ljudi ne ume cak ni ovaj forum da nadje na netu, a mnogi od njih nisu ni culi za torrent. Zato zelim da ova kolekcija nekako dopre do tih najsirih narodnih masa. A nesto ce doci do najsirih narodnih masa jedino ako dospe i do svih onih koji ne koriste internet - a takvih je na "fejsu" vecina. :)
Ove igrice su obelezile nase detinjstvo i mladost. Celu jednu eru koja se dogadjala u, sada vec proslom, 20-tom veku. To je bila era u kome je fenomen video igrica napisao prve stranice svoje uzbudljive istorije - a onda evoluirao u ogromnu i milijardama vrednu industriju elektronske zabave kakvu danas poznajemo.

Zato, jedan lajk, vas mali lajk, je dovoljan da se ne zaborave.
http://www.facebook.com/retro.legende

Poslednja ispravka: Echo (30.3.2012 u 12:55)
Echo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.8.2012, 5:30   #24
Aulbat
Član
 
Član od: 23.7.2010.
Poruke: 87
Zahvalnice: 106
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Nintendo, Sega i ostale dobre stare igrice koje smo igrali kao klinci

igram preko dzojpeda, ali emulator za sega genesis nece trajno da mi zapamti kontrole. svaki put kada ukljucim emulator treba da namestam kontrole
Aulbat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.8.2012, 7:30   #25
CTOJAH
Starosedelac
 
Član od: 14.5.2008.
Lokacija: Titov Veles
Poruke: 1.614
Zahvalnice: 885
Zahvaljeno 555 puta na 417 poruka
Određen forumom Re: Nintendo, Sega i ostale dobre stare igrice koje smo igrali kao klinci

Citat:
Aulbat kaže: Pregled poruke
igram preko dzojpeda, ali emulator za sega genesis nece trajno da mi zapamti kontrole. svaki put kada ukljucim emulator treba da namestam kontrole
Emulator (kao i svaki drugi program) treba da bude instaliran na tvrdom disku da bi pamtio meshtenja... ...ali to si naravno znao
CTOJAH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.8.2012, 14:27   #26
sale94
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.4.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.600
Zahvalnice: 2.080
Zahvaljeno 1.638 puta na 1.357 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku sale94
Određen forumom Re: Nintendo, Sega i ostale dobre stare igrice koje smo igrali kao klinci

A sega dobra stara vremena, kad sam igrao mario, pocket tanks, ali i ovo neprevazidjen osecaj. Duck Hunt i moj prvi pistolj.
sale94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2012, 13:16   #27
Aulbat
Član
 
Član od: 23.7.2010.
Poruke: 87
Zahvalnice: 106
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Nintendo, Sega i ostale dobre stare igrice koje smo igrali kao klinci

kopirao sam na hardu ceo ovaj paket sa emulacijama, pa samim tim nema vise ni potrebe da se sluzim demon tulsom kod pokretanja. sto kazes da sam naravno znao? nisi me uvredio. pitam jer ja ne znam da citam izmedju redova. nisam nesto bistar. pokusacu da skinem instalaciju emulatora, instaliram ga. pa onda da vidim da li ce mi zapamtiti kontrole
Aulbat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2012, 14:43   #28
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Nintendo, Sega i ostale dobre stare igrice koje smo igrali kao klinci

Citat:
sale94 kaže: Pregled poruke
A sega dobra stara vremena, kad sam igrao mario, pocket tanks, ali i ovo neprevazidjen osecaj. Duck Hunt i moj prvi pistolj.
Ne bih da ti kvarim dozivljaj, ali to nije SEGA. To je kineska kopija NES konzole (Nintendo Entertainment System) koje su pakovali u SEGA kucista jer su ovde klinci bili nalozeni na SEGA-u.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2012, 15:15   #29
sale94
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.4.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.600
Zahvalnice: 2.080
Zahvaljeno 1.638 puta na 1.357 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku sale94
Određen forumom Re: Nintendo, Sega i ostale dobre stare igrice koje smo igrali kao klinci

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
Ne bih da ti kvarim dozivljaj, ali to nije SEGA. To je kineska kopija NES konzole (Nintendo Entertainment System) koje su pakovali u SEGA kucista jer su ovde klinci bili nalozeni na SEGA-u.
Pa dobro svi mi kao klinci smo to zvali sega,a i bilo je samo mama tata daj da se igra a ne bitno sta je,ko se seca kupovanja onih ketridza sa igricama,u pancevu na buvljaku zna o cemu pricam.
sale94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku sale94 na korisnoj poruci:
Aulbat (13.8.2012)
Stara 13.8.2012, 17:30   #30
Aulbat
Član
 
Član od: 23.7.2010.
Poruke: 87
Zahvalnice: 106
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Nintendo, Sega i ostale dobre stare igrice koje smo igrali kao klinci

resio sam problem instaliranjem drugog emulatora. u pitanju je gens. da, dobro kazes, za kupovinu na buvljaku
Aulbat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.8.2012, 20:52   #31
Aulbat
Član
 
Član od: 23.7.2010.
Poruke: 87
Zahvalnice: 106
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Nintendo, Sega i ostale dobre stare igrice koje smo igrali kao klinci

kada biram igru koju hocu da igram uvek mi se vrati na pocetak liste. da li mogu da namestim da mi lista ostaje na mestu na kom je igrica koju sam pre toga igrao a nisam iskljucio emulator
Aulbat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2012, 2:04   #32
Slavisa83
Član
 
Član od: 18.12.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 43
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Nintendo, Sega i ostale dobre stare igrice koje smo igrali kao klinci

Da ozivim temu.Na atariu 2600 igrao sam fenix i ground zero.Onaj fenix nije bio nimalo lak.Inace prvu video igru sam igrao bas na atariu 2600.Zatim dolazi C64.E tu je sad bilo pregrst igara i ne mogu da se setim bas svih.Ostace mi upamcen bubble boble,zatim 1942,1943 battle of midway ,giana sisters itd.Zatim dolazi NES tu sam igrao super mario,alladin,itd.Zatim dolazi sega mega i moja prva tri ketridza su bila mortal kombat 3, boogerman i earthworm jim.SNES ili super nintendo nisam imao bas puno prilike da igram posto je kod nas sega suvereno vladala.Pozzz
Slavisa83 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
emulatori, igrice, nes, roms, sega

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li su stare igre bile zabavnije? Sasa92 Stare igre 671 11.10.2023 0:34
Konzolaške igre: da ili ne Beagle Tekstovi u SK 374 3.5.2010 0:49


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:21.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com