Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > O igrama uopšte
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

O igrama uopšte Uopšteno, dakle sve ono što se ne tiče samo konkretnog igranja i konkretne igre (poređenje raznih igara, o žanrovima, o sociološkom i drugim uticajima igara itd.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.4.2006, 20:40   #1
phoenix[illusion]
Veteran
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Subotica (u stvarnom zivotu) / data\unit_models (U M2TW-u)
Poruke: 1.041
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 66 puta na 41 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku phoenix[illusion]
Određen forumom Usponi i padovi igara

Napisite najveci uspon i pad neke igre!
phoenix[illusion] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.4.2006, 21:01   #2
GAME MASTER
Član
 
Član od: 14.3.2006.
Lokacija: Belgrade
Poruke: 132
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 7 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Usponi i padovi igara

Citat:
phoenix[illusion] kaže:
Napisite najveci uspon i pad neke igre!
Rainbow Six.Sve je bilo ok do poslednjeg dela...
GAME MASTER je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.4.2006, 22:05   #3
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Usponi i padovi igara

Quake 4.Veliko nazadovanje u odnosu na prethodne delove.Kad se samo setim koliko sam besanih noci proveo krljajuci se sa Stroggovima na mom starom Pentiumu.Ovaj zadnji nastavak me nije ni upola zainteresovao kao Quake 2(po meni najbolji deo ovoga legendarnog serijala)

Hteo sam da pomenem i Doom 3,ali je ta prica stotinama puta prezvakana.A ni Doom nije upola dobra igra kao Quake(nezavisno od dela).
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.4.2006, 22:11   #4
Grimm_SBL
Veteran
 
Član od: 24.3.2006.
Lokacija: Bristol
Poruke: 537
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 58 puta na 29 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Grimm_SBL
Određen forumom Re: Usponi i padovi igara

Rizikujem linc, katran i perije ali:

Civilization

Od igre koja je definisala jedan zanr, ciji je indirektni potomak Alpha Centauri, igre koja je izmislila "one more turn" sindrom do dosadne, spore malo opcija i do zla boga uprostene Tycoon igre (da, da Tycoon igre ) CIV 4 (CIV 3 je malo bolji od 4, ali daleko od 2)

Heroes

Igra koja je vecinu igraca naucila razliku izmedju Hobgoblina i Goblina, cija se jedna numera jedno vreme vrtela na Pink vremenskoj prognozi, je dobila nastavak u dosadnoj, uprostenoj i nadasve nezanimljivoj cetvorci. Izlazi sad 5, nadam se da ce on izbrisati Heroes sa ovog spiska...

Commandos

Od kao magarc tvrdogavog keca (BEL), preko ekspanizije (BCoD, gde se jedna misija odigrava u Beogradu), do suptilne, sasvim logicne, zarazne 2, a onda? Katastrofa! 3 i cetri nevrede ovih slova kojima je napisano njihovo ime, a ovaj najnoviji jasno pokazuje da od konstantnog ubi jednog/sacuvaj poziciju/pokusaj da ubijes drugog/idi na load (koji je imao neke sadisticke cari u sebi) dobijamo uprostenu veziju Renegadea sa tematikom WWII. PFUJ!

Stronghold

Festival zvukova, menadzerisanja, vatre i krvi! Opsade i odbrane zamkova koje pumpaju veci adrenalin nego Alexandar, Troya i Arthur zajedno (mada to i nije problem jer ovi filmovi su uvrede za istoriju na kojoj su nastali, ali dobro, nije tema o filmovima). Kakva igra, i danas je ponekad odigram kad mi bude dosadno, Crusader je otprilike to samo sa malo novih jedinica i gradjevina, a 2 sa novom 3d grafikom, uvodjenjem opcija odrzavanja svetkovina i novim likovima je jadna. likovi cak nisu ni 1/8 zanimljivi kao likovi iz Stronghold 1! Problem sa 2 je sto su zrtvovali igrivost na ustrb grafike, a onda se gube igraci: Stariji zbog odbojnosti prema novom, novi teskoce sa snalazenjem, a svi zajedno sa neigrivoscu.

Blitzkrieg

Slicno kao i gore. Surovu autenticnost su zamenuli novim odelom, ali oni su zeleli i da zadrze ono sto je privlacilo starije igrace - i dobili su buckuris koji se nikom nedopada.

Close Combat

Eh... Lepo su krenuli, autenticno, i tesko, a onda su se slupali negde usput. Ako su nam lepo obecali Japan onda zasto umesto palmi, tirkiznog mora i vrelog letnjeg sunca su nam OPET dali litice, hladan Atlantik i jesenje "zubato" sunce. Zasto su pisali imena jedinica na Nemackom? Zasto bar nisu stavili objasnjenja cemu koja sluzi? Pa onda su i bitke unakazili smanjivsi broj jedinica!

Deus EX

Ovo sto je uradjeno Deus EXu je JERES! Od Cyber Punk/RPG/PC ekskluzive do konzolnog FPS porta! Voren je poludeo, definitivno! Mogao je barem da uvede Experience i skillove, cisto da covek zna zasto resava onolike zadatke, koji su dosadni i ponavljacki. Zasto je moralo tako?

Poslednja ispravka: Grimm_SBL (25.4.2006 u 23:04)
Grimm_SBL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.4.2006, 23:32   #5
phoenix[illusion]
Veteran
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Subotica (u stvarnom zivotu) / data\unit_models (U M2TW-u)
Poruke: 1.041
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 66 puta na 41 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku phoenix[illusion]
Određen forumom Re: Usponi i padovi igara

Tomb Raider

Prvi Tomb Raider doneo je igracku revoluciju u igrama. Bio je trodimenzionalan, a tada je to bilo pravo cudo. Naravno prvi tomb je bio znacajan po logickim stvarima i dosta avanture. Igra je bila ubitacno dobra, legenda od igre. Posle je bila vojka koja je jos bolja bila, moj omiljeni deo. Avantura je povecana, kao i akcija. Nenormalna igra! Kasnije treci je bio isto dobar koliko i ova dva, ali nista revolucionarno. Cetvrti me je razocarao skroz na skroz, ali je mogao da prodje, od cetvrtog igra je dozivela katastrofalni pad, avanture vise nije bilo, jednolicne misije, puno bagova (po kome AoD zauzima prvo mesto). Sad, hvala bogu, se sve vratilo na svoje mesto (ili se tek vraca), izlaskom Legenda moj zivot (kao i Larin) se vratio u normalu. Legend je vratio onu pravu avanturu u Tomb raider! Konacno se Lara vratila u punom sjaju! Nadam se da ce sledeci nastavak biti dobra kao dvojka koja mi je ostala u srcu!

Ova igra ima uspon, pad, pa uspon (videcemo po sledecim nastavcima)
phoenix[illusion] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.4.2006, 0:31   #6
Nemesis
Veteran
 
Član od: 29.11.2005.
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 44 puta na 31 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Nemesis
Određen forumom Re: Usponi i padovi igara

King's Quest serijal!

Svaka igra iz ovog serijala Roberte Vilijams bila je pravo malo remek delo i veliki skok u razvoju avantura. (npr. uvodjenje point&click koncepta; u svakom novom nastaku veca rezolucija koje je do tada bila nezamisliva; itd.) A o prici da i ne govorimo. Ko nije igra ne zna sta je propustio.

A onda se pojavio KQ8 koji po meni i nije avantura. Vec bedni klon tada popularnog Tomb Raider-a. Prvih sedam nastavaka (sa izuzetkom 3 i 4 koje nisam uspeo da nabavm) sam presao sa zadovoljstvom, dok sam KQ8 igrao 5 min. i deinstalirao.
Nemesis je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.4.2006, 1:14   #7
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Usponi i padovi igara

Sve tacno i sve dobro primeceno

Mortal Kombat

Prvi deo je bio legenda i revolucija, drugi je bio dobra nabudzena verzija prvog, treci je dodao brzinu izvodjenja i vecu igrivost... i onda je sve otislo tamo gde ne treba. 4,5 i 6 (Da, da, do sestice su dogurali!) su dosadne i proste igrice cija ja jedina svetla tacka bila grafika koju je vreme polako pregazilo (PS1 i PS2)... Ljudi i dalje pikaju prva tri dela na raznim emulatorima, a ne verujem da ce neko nekad da ponovo potegne cetvorku!

Might&Magic

Serijal koji je bio pojam za FRP u svetu (prva pet dela), pa onda degradirao do prosecnog (6,7,8) i na kraju do zivog djubreta (9)
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.4.2006, 10:08   #8
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: Usponi i padovi igara

Meni pade jedan bajati primer na pamet...

Test Drive

Prvi i drugi deo su legendarni bili na C64 i Amigi... kada sam video treci deo na PC-u koji je smesten u bednu 3d poligon grafiku (bez textura) umalo se nisam slogirao. Izuzetno nazadovanje. Kasnije je bio valjda i cetvrti deo koji je u NFS fazonu i tada je ceo serijal izgubio smisao. Bolje da su se zadrzali na prva dva dela.
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2006, 21:07   #9
priest (of_the_moon)
Član
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: grad u oblacima
Poruke: 288
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Usponi i padovi igara

Sve sami padovi (ipak smo u Srbiji ). Evo i jedan uspon:

Elder Scrolls III: Morrowind
Jeste da su Arena i Daggerfall izašli sušnom preiodu za RPG, ali se uopšte nisu izdvojili i postigli neki uspeh. A onda je došao Morrowind i pokupio samo hvalospeve (sa ponekom kritikom, npr. od mene). Sada svi RPG-ovci znaju za njega (igrali su ga).

Mortal Kombat
Citat:
Nash Knight kaže:
Prvi deo je bio legenda i revolucija, drugi je bio dobra nabudzena verzija prvog, treci je dodao brzinu izvodjenja i vecu igrivost...
Downfall počeo od trojke, u kojoj su uništili sve što je vredelo od gameplay-a
priest (of_the_moon) je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2006, 21:44   #10
Night Hawk
Veteran
 
Član od: 6.12.2005.
Poruke: 602
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 9 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Usponi i padovi igara

Stronghold serial je imao veliki pad kada je izasao Crusader 2 od koga sam ocekivao zaista vise i potpuno me je razocarao
Night Hawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2006, 22:22   #11
Wolverine
Intelov plaćenik
 
Avatar korisnika Wolverine
 
Član od: 29.10.2005.
Lokacija: Danger Zone
Poruke: 1.378
Zahvalnice: 5.228
Zahvaljeno 642 puta na 306 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Wolverine
Određen forumom Re: Usponi i padovi igara

Leisure Suit Larry

Sve je super do zadnjeg dela!Zadnji nije ni truba ni truli paradajz nego nesto joooos goooree!
Wolverine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2006, 11:50   #12
vukodlak
Novi član
 
Član od: 25.4.2006.
Lokacija: Tazbina
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Usponi i padovi igara

Heroes of Might and Magic

Trojka je neprevazidjena, drao sam je ko blesav. To je jedina igra u kojoj mi muzika nikada ne dosadi. Kada sam video cetvorku popiydeo sam - probao sam da je igram i posle dve cuke sam je obrisao i oterao da se vise nikada ne vrati. Sve, ali sve su upropastili, a mi je trebalo da se odusevimo 3D ********enjem koje su uveli. Rdje jedne!
Koliko vidim po skrinovima, petica nema nista originalno, a cudovista su mi mnogo fancy. Ne verujem da ce biti dostojni naslednik King's Bounty i HM&M III
vukodlak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2006, 16:44   #13
goran.rs
Član
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 284
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Usponi i padovi igara

Raibow Six sasvim sigurno ide ovde....
goran.rs je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2006, 17:08   #14
NenadN
aka Shon3i
 
Avatar korisnika NenadN
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 2.246
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 191 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: Usponi i padovi igara

Citat:
priest (of_the_moon) kaže:
Downfall počeo od trojke, u kojoj su uništili sve što je vredelo od gameplay-a
Ja bi rekao da je Downfall poceo od Trilogyija koji je u stvari naj bolji. Jesu 1 i 2 legende, ali su 3 i Trilogy najigraniji, btw 4 i 5 su krsevi neopisani.

Sta reci za ostale igre nego da je obicno prvi deo najbolji, ali ne mora da znaci recimo

Need For Speed
Tek od drugog dela postaje nesto do osmog dela, inace najbolji nfs-ovi su definitivno 2,3,4,5,7.

GTA
Bese dobar u pticijoj perspektivi ali ipak je trojka ta koja je najvisa tacka na brdu uspeha.
NenadN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2006, 18:55   #15
REDisLAW
Veteran
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Somewhere in the red land...
Poruke: 947
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 37 puta na 18 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku REDisLAW
Arrow Re: Usponi i padovi igara

Citat:
Night Hawk kaže:
Stronghold serial je imao veliki pad kada je izasao Crusader 2 od koga sam ocekivao zaista vise i potpuno me je razocarao
Razočarao te je zato što za nju treba zver od kompa (pri sudaru 2 vojske, opsadi zamka i sl.), a dok su naši kompovi još onako pripitomljeni (barem moj )

HEROES IV

Najveća glupost... A toliko smo očekivali od nje... Nega sreća sad će V, pa ćemo videti...
REDisLAW je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2006, 19:49   #16
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Usponi i padovi igara

Citat:
Nash Knight kaže:

Mortal Kombat

Prvi deo je bio legenda i revolucija, drugi je bio dobra nabudzena verzija prvog, treci je dodao brzinu izvodjenja i vecu igrivost... i onda je sve otislo tamo gde ne treba. 4,5 i 6 (Da, da, do sestice su dogurali!) su dosadne i proste igrice cija ja jedina svetla tacka bila grafika koju je vreme polako pregazilo (PS1 i PS2)... Ljudi i dalje pikaju prva tri dela na raznim emulatorima, a ne verujem da ce neko nekad da ponovo potegne cetvorku!
Nikako ne mogu da se slozim sto se tice MK IV.
Za prva dva dela se u potpunosti slazem. Treci je po meni cisto razocarenje, posebno uzevsi u obzir cinjenicu da su umesto srednjevekovno-magijske, mracne atmosfere, posegli za cyber-punk stilom.
Cetvorka je vracanje korenima. Izbacivanje gluposti poput babality-a i frendship-a, vracanje mracnim korenima, na razumnu meru svedeni combo hit-ovi (sa Kabalom sam u trojci mogao da izvedem combo od cirka 74% damage-a), mnoge prostorije iz prvog i drugog dela... I yeah... Sub-zero i Skorpion sa maskom, Goro ponovo u igri...
Sama igrivost je toliko uznapredovala u IV, da ja posle nisam mogao da se vratim, sporoj trojci. Muzika, maestralna je kao u dvojci.
Jel' treba jos da nabrajam?
Ili borba Elder Gods-a, moze da pocne.
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2006, 22:18   #17
priest (of_the_moon)
Član
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: grad u oblacima
Poruke: 288
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Usponi i padovi igara

Nisam nešto duže igrao četvorku tako da ne mogu baš da sudim o njoj, ali u svakom slučaju posle katastrofalne trojke i dodataka, ljudi su počeli da se vraćaju korenima, kao što reče bobi. Lepo. Ali za to vreme Teken i ostale tabalice konzolašice su samo grabile napred, i danas je većina bolja od nekadašnjeg velikog MK-a. Mk je na 3D bojištu definitivno izgubio. Šteta. Mortal Kombat II mi je jedna od omiljenih igara. Nema ničeg boljeg za razgibavanje prstiju.
priest (of_the_moon) je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2006, 23:40   #18
goran.rs
Član
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 284
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Usponi i padovi igara

Kad vec pomenuste moram ovde da ubacim i Stronghold.Koliko sam noci nisam spavao zbog Crusadera....Ova dvojka me je razocarala,a bas sam ocekivao mnogo
goran.rs je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.5.2006, 9:42   #19
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: Usponi i padovi igara

TES III: Morrowind

Svi znamo kakva je igra i koliko je svaki pravi RPG fan proveo uz nju. U to vreme verovatno najkomplexniji RPG ikada napravljen (doduse nije se mogao nesto pohvaliti grafikom; izuzev vode).

TES IV: Oblivion

Zar je potrebno komentarisati? Igra je neverovatno napredovala sto se grafike tice (jedinu bih zamerku uputio na kretanje likova); na ostalim poljima je neverovatno nazadovala. Jednostavno, provodio sam se vise pre 15-tak godina uz Pool Of Radiance, Curse Of The Azure Bounds i Bard's Tale na C64 i Amigi.

Da, ovo je primer za padove igara
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.5.2006, 23:35   #20
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Usponi i padovi igara

Citat:
priest (of_the_moon) kaže:
Ali za to vreme Teken i ostale tabalice konzolašice su samo grabile napred, i danas je većina bolja od nekadašnjeg velikog MK-a
Oooo da, vec je Tekken 3 bio visestruko bolji od celokupnog MK serijala. Problem je sto su u MK budzili grafiku, fazone i to, i potpuno zapostavili igrivost. Pogledajte samo Capcomove 2d tabacine, koje su tehnicki ostale na nivou igara od pre vide decenija a po pitanju izvodjenja i poteza daleko ispred svih ostalih borilackih igara!
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Download Freeware igara Johny Atos Male igre 142 22.10.2020 13:40
Glasanje: Svet igara Aleksandar O SK-u uopšte 76 22.9.2006 10:41
Nokia 6230 problemi oko instaliranja igara Spomenko Aparati i oprema 3 18.3.2006 22:31


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:22.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com