Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > „Ja, igrač!”
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

„Ja, igrač!” Da li se slažete sa Kuzmom?

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.8.2008, 1:24   #81
Ulmawen
Starosedelac
 
Član od: 6.4.2007.
Lokacija: Narquelion la.. tu y aldalin Kortirionwen
Poruke: 1.360
Zahvalnice: 484
Zahvaljeno 920 puta na 515 poruka
Određen forumom Re: 8/2008 „Postnuklearni magnet”

Citat:
Cernobil kaže: Pregled poruke
Zaista jadno da na tome pokusavas da dokazes nesto. Znam i da citam i da pisem i mislim da mogu da komentarisem "ozbiljne teme" mada tesko da Kuzmanoviceve gluposti mogu da spadnu u tu kategoriju.
Da si pročitao dve strane unazad, znao bi da ne pokušavam da dokažem ništa, osim da je pismenost ovih dana na niskim granama. A što se tiče "Kuzmanovićevih gluposti", ako su tolike gluposti, zašto treba neko da ti objašnjava poentu?
Ulmawen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2008, 1:32   #82
Cernobil
Banned
 
Član od: 29.3.2008.
Poruke: 858
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 107 puta na 81 poruka
Određen forumom Re: 8/2008 „Postnuklearni magnet”

Citat:
Ulmawen kaže: Pregled poruke
Da si pročitao dve strane unazad, znao bi da ne pokušavam da dokažem ništa, osim da je pismenost ovih dana na niskim granama. A što se tiče "Kuzmanovićevih gluposti", ako su tolike gluposti, zašto treba neko da ti objašnjava poentu?
Ispravio sam to i pre tvog posta,cak i da nisam ti ces time dokazati da sam nepismen?
Gluposti ili ne ipak je u toku diskusija. Apsolutno ne mora niko meni nista da objasnjava,ali kad se neko ukljuci i kaze da nisam u pravu,a ja ga pitam zasto (a pre toga sam izneo zasto su to gluposti ,mada to nije ni potrebno iznositi u Kuzminom slucaju) ,a on postavi tri posta u stilu "ma nisi dostojan diskusije" "tako sam i mislio" itd. onda mislim stvarno...
PS
evo opet sam umesto ukljuci napisao uljuci....bas sam nepismen....
Cernobil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2008, 1:37   #83
Ulmawen
Starosedelac
 
Član od: 6.4.2007.
Lokacija: Narquelion la.. tu y aldalin Kortirionwen
Poruke: 1.360
Zahvalnice: 484
Zahvaljeno 920 puta na 515 poruka
Određen forumom Re: 8/2008 „Postnuklearni magnet”

Nope, ne pokušavam da dokažem da si nepismen. Ti si još i dobar, pišeš negaciju odovjeno od glagola. I opet: samo kažem da je pismenost ovih dana na niskim granama.
Pa diskusija i jeste diskusija jer učesnici iznose svoja, najčešće, oprečna mišljenja. Sve dok su argumentovana, diskusija je kvalitetna. Kad počne prepucavanje jer svako tvrdoglavo drži svoju stranu bez poštovanja prema drugoj strani, onda nastaju ovakve poruke.
Ulmawen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2008, 16:15   #84
paterfamilias
Banned
 
Član od: 5.9.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 549
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 109 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: 8/2008 „Postnuklearni magnet”

Citat:
oluja kaže: Pregled poruke
Bukvalisto nepopravljivi, ne postoji samo crno i belo. Podsecas me na moj komsiluk koji misli da je film Balkanski spijun tragicna, istinita prica... Trik je u simbolizmu, alegoriji... a cesto i ismejavanju nekih pojava u drustvu koje su vecini lako prepoznatljive... ne sumnjam da ces nastaviti hejt, ali morao sam ovo da kazem.
Nemoj toliko preterivati, alegorija je karakteristična za književnost i umetnost a ovo što piše MK definitivno nije ni književnost ni umetnost.

Ja u tekstuljcima MK ne vidim nikakvo skriveno značenje.Čovek jednostavno lupa kao otvoren prozor.

Citat:
Wolverine kaže: Pregled poruke
E sad si stvarno preterao, voleo bi da ga vidis mrtvog?
Ne bih voleo da vidim MK ni mrtvog ni živog.

Pogledaj njegovu sliku koja ide uz svaku tzv."kolumnu" i verovatno ćeš i ti poželeti isto.

No, ukoliko se desi nuklearna kataklizma, MK i ja je preživimo, ja nekim slučajem zateknem MK kako prebira po ruševinama "Delte" u potrazi za čokoladicama **************** ...
Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Al na 100 kilometara bi. Bomba je mnogo vise lokalizovana (a sav radioaktivni materijal je sadrzan u punjenju bombe).

Dok je pukla elektrana pljuvala i pljuvaja masu radioaktivnog goriva. Veoma malo fizickog razaranja, ali mnoooogo vise radiacije.
Treba samo pomisliti šta bi se desilo sa više hiljada nuklearnih elektrana, kada nakon nuklearnog udara više ne bi imao ko da brine o njima, i da održava njihovu stabilnost.

Citat:
Cernobil kaže: Pregled poruke
Tj. ne umes da objasnis sta je to pametno Kuzma hteo da kaze.
To ne može niko da objasni jer je to nemoguće.

MK jednostavno lupeta a Oluja oseća potrebu da to malo ublaži i objasni da "nije baš tako mislio".

Poslednja ispravka: oluja (8.8.2008 u 0:17) Razlog: * upozorenje, sledeci ovakav ispad dobices trajan ban.
paterfamilias je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2008, 16:50   #85
dkdnt
Veteran
 
Član od: 22.10.2005.
Lokacija: Obrenovac
Poruke: 613
Zahvalnice: 101
Zahvaljeno 207 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dkdnt
Određen forumom Re: 8/2008 „Postnuklearni magnet”

Citat:
Cernobil kaže: Pregled poruke
A ko je dokazao da ljudski rod nazaduje? Ti ili lik cije si postove linkovao? To su samo budalastine u kom je to veku bilo bolje nego sto je sada? Opet fantazije..... kao i za nuklearni rat.
tačno tako.

ljudi, nemojte da fantazirate o nekim stvarima samo zbog hiperbole sopstvenih problema. nemate pojma kako je bilo pre 100 godina, ili hiljadu, ali ste sposobni da od tih vremena napravite idealne slike samo zbog toga što pokušavate da opravdate stav da bi nuklearna katastrofa bila neka vrsta pročišćenja. ja stičem utisak da tako mislite zbog par igara i filmova a ne na osnovu ozbiljnog promišljanja o temi.

Citat:
Ulmawen kaže: Pregled poruke
Da si pročitao dve strane unazad, znao bi da ne pokušavam da dokažem ništa, osim da je pismenost ovih dana na niskim granama.
slažem se da je pismenost na niskim granama, ali ne zbog jednog typo-a druga Černobila, nego zbog spajanja glagola sa negacijom, oba dve, trebala, trebao, evo su i sličnih bisera u našem govoru.

Citat:
Ulmawen kaže: Pregled poruke
Kad počne prepucavanje jer svako tvrdoglavo drži svoju stranu bez poštovanja prema drugoj strani, onda nastaju ovakve poruke.
ili kad mod odluči da ga danas mrzi da čita postove pa obriše sve što je napisano iako ima veze i sa temom, iako je diskusija živa...
dkdnt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dkdnt na korisnoj poruci:
Doolio (7.8.2008)
Stara 7.8.2008, 17:17   #86
Doolio
Starosedelac
 
Član od: 15.5.2007.
Poruke: 1.291
Zahvalnice: 379
Zahvaljeno 401 puta na 272 poruka
Određen forumom Re: 8/2008 „Postnuklearni magnet”

tacno. ja sam posle dkdntovog posta na koji sam mu odgovorio bio spreman da se rvem s njim u zavisnosti od njegovog odgovora, i eto, nastavili smo normalno, znaci, ima ovde nemali broj ljudi sa kojima moze da se raspravlja normalno, iako su potpuno suprotnih stavova ili vole ostro da diskutuju.
sto se tice moderisanja, ja znam da je to odgovorno i tesko je biti objektivan i sve, ali brate, ovde se vidi jedna tendencija koja se meni ne dopada ni malo. meni niko nikad nije obrisao post ni na jednom forumu, osim ovde za punih 8-9 godina forumasenja. mozda slucajnost, ali mozda i nije. znam sigurno da sam pratio diskusiju, koristio argumente i postovao sagovornike. pri tome nismo vodili diskusiju o crnim rupama, vec o kolumni, uz relativne digresije da bi se dokazala poenta. to nije oftopicarenje, to je diskutovanje o vise faktora, analiticko i ponekad na generalnom nivou. sa druge strane, totalno sam za brisanje postova tipa 'kuzmanovic je kreten' ili 'qzmah je bog' i njihovo stavljanje u isti kos, sto se ovde apsolutno ne radi. idemo dalje, moje skromno misljenje je da je moderator dao manje argumenata u svojoj raspravi od recimo patera, a i one koje je dao su bili ad hominem, sto je jako negativna stvar u raspravi, ali su bili pro-kolumnisticki nastrojeni, a to se izgleda ovde vrednuje, nazalost. da ne bude zabune, procitao sam dosta dobre postove koji kuju kuzmanovica u zvezde i sa njima mogu da se slazem ili ne, ali to je druga stvar.
sad cekam da mi se obrise i ovaj post posto nema veze sa temom, ali se nadam da ce ga pre toga procitati sto vise ljudi ali dobro, ovaj post jeste off-topic potpuno, ali takodje mislim da nije nebitan.
Doolio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2008, 17:22   #87
Doolio
Starosedelac
 
Član od: 15.5.2007.
Poruke: 1.291
Zahvalnice: 379
Zahvaljeno 401 puta na 272 poruka
Određen forumom Re: 8/2008 „Postnuklearni magnet”

Citat:
oluja kaže: Pregled poruke
Cekati njega za misljenje? OMG
ovo je upravo ono o cemu govorim, diskreditovanje ucesnika u diskusiji i pre nego sto se pojavi, jako zanimljivo. pri tome, ja nekako ne uspevam da pronadjem u paterovim postovima nijedan gde se napadaju ili diskredituju ostali clanovi, spreman sam cak i da kazem da je on mozda i jedini koji je on-topic.
Doolio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Doolio na korisnoj poruci:
paterfamilias (8.8.2008)
Stara 7.8.2008, 19:34   #88
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: 8/2008 „Postnuklearni magnet”

Citat:
paterfamilias kaže: Pregled poruke
Treba samo pomisliti šta bi se desilo sa više hiljada nuklearnih elektrana, kada nakon nuklearnog udara više ne bi imao ko da brine o njima, i da održava njihovu stabilnost.
Treba definisati nukleanri udar.

Da li je u pitanju nuklearni rat, ala SAD vs SSSR, ili jedna bomba "diskutabilne" proizvodnje.

U prvom slucaju nema povratka, a u drugom vec zavisi od slucaja (bombe bacene na Hirosima i Nagasaki nisu zatrovale ceo Japan, na primer).
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2008, 19:43   #89
Cernobil
Banned
 
Član od: 29.3.2008.
Poruke: 858
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 107 puta na 81 poruka
Određen forumom Re: 8/2008 „Postnuklearni magnet”

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Treba definisati nukleanri udar.

Da li je u pitanju nuklearni rat, ala SAD vs SSSR, ili jedna bomba "diskutabilne" proizvodnje.

U prvom slucaju nema povratka, a u drugom vec zavisi od slucaja (bombe bacene na Hirosima i Nagasaki nisu zatrovale ceo Japan, na primer).
Kakve su to bombe "diskutabilne" proizvodnje? Albanske proizvodnje? Te bacene na Hirosimu i Nagasaki su nista u poredjenju sa modernim nuklearnim naoruzanjem.
Cernobil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2008, 20:15   #90
paterfamilias
Banned
 
Član od: 5.9.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 549
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 109 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: 8/2008 „Postnuklearni magnet”

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Treba definisati nukleanri udar.
Da li je u pitanju nuklearni rat, ala SAD vs SSSR, ili jedna bomba "diskutabilne" proizvodnje.
U prvom slucaju nema povratka, a u drugom vec zavisi od slucaja (bombe bacene na Hirosima i Nagasaki nisu zatrovale ceo Japan, na primer).
Čak i mini nuklearni rat, između na primer Indije i Pakistana ili Irana i Izraela(SAD) bi imao kataklizmične razmere, verovatno bi milioni stradali a izazvali bi i ogromno zagađenje na globalnom nivou, mnogo veće nego sadašnje ekološke pretnje.
Nauka vrlo malo zna o posledicama nuklearnog rata, čak i nekog koji bi se vodio samo u nekom regionu a ne globalno.
Ne treba smatrati da su posledice Hirošime i Nagasakija beznačajne, jer možda su milioni ljudi van Japana pomrli proteklih decenija zbog uticaja te 2 atomske bombe, samo mi to ne znamo.
Posle 2 svetskog rata usledila je prava epidemija raznih bolesti, kancera,dijabetesa i drugih oboljenja gde još nije poznat pravi uzrok već samo faktori rizika.Nekako se to slučajno desilo baš posle početka "atomskog doba", a u pitanju su 2 a-bombe male snage(mnogo jače bombe danas imaju Kina,Indija,Pakistan a o SAD i Rusiji i da ne govorimo).

Mi takođe vrlo malo znamo o posledicama upotrebe osiromašenog uranijuma od strane NATO, što nije nuklearni udar, ali jeste upotreba nuklearnog oružja, a to će nas pratiti decenijama, a osiromašeni uranijum je beznačajna stvar u odnosu na detonaciju jedne moderne a-bombe.
paterfamilias je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2008, 0:10   #91
Jerry McLafllin
Član
 
Član od: 7.10.2006.
Poruke: 80
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 36 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: 8/2008 „Postnuklearni magnet”

Vratimo se na sustinu.

Sledece cinjenice su neoborive ma kako ih neko pokusavao ublaziti:

- Miodrag Kuzmanovic u svojim kolumnama - ne samo jednom, prizeljkuje nukleaurni houlokaust. Medjutim, te zelje ne spadaju u opseg: "bice skoro propast sveta - nek` propadne nije steta" odnosno gadjenja prema onome sto je svet postao. Kuzmanoviceve (neskrivene) zelje su da on taj holokaust prezivi jer smatra da je vise bice od ostatka ljudskog roda i da on naecim zasluzuje ne samo da prezivi nego i da fakticki bude ovan predvodnik te i takve "new new age" generacije...

- U vise navrata Kuzmanovic u svojim kolumnama iskazuje neskrivene simpatije prema nacistickom pokretu.

- MK se u najmanju ruku oseca nelagodno u prisustvu zena. Na to ukazuje njegova kolumna o "internet kurwama" u kojoj je potpuno izgubio kompas, kao i njegovo ispovedanje o tome kako je zarad igre nakon povratka iz vojske ostao bez devojke. Takodje, u najnovijoj kolumni spominje kao i obicno iskljucivo musko drustvo. Sve navedeno ukazuje na Kuzmanovicevu krizu seksualnog identiteta.


U skladu sa navedenim predlazem da mi clanovi foruma "Sveta Kompjutera" pokresnemo inicijativu za slanje MK na jedan prinudni odmora a cilju poboljsanja njegovog opsteg psihofizickog stanja koje prema opisanim simptomima nije u najboljem stanju.

Akcija bi se zvala: "Posaljimo Kuzmu u banju, bre"
Jerry McLafllin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Jerry McLafllin na korisnoj poruci:
Cernobil (8.8.2008), Ketchua (8.8.2008)
Stara 8.8.2008, 0:27   #92
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.867
Zahvalnice: 2.930
Zahvaljeno 3.861 puta na 1.164 poruka
Određen forumom Re: 8/2008 „Postnuklearni magnet”

Citat:
Doolio kaže: Pregled poruke
ovo je upravo ono o cemu govorim, diskreditovanje ucesnika u diskusiji i pre nego sto se pojavi, jako zanimljivo. pri tome, ja nekako ne uspevam da pronadjem u paterovim postovima nijedan gde se napadaju ili diskredituju ostali clanovi, spreman sam cak i da kazem da je on mozda i jedini koji je on-topic.
To je tacno samo za prvih par postova koje napravi u novoj temi svakog meseca ali posle toga pise cist hejt bez ikakve vrednosti za dalju diskusiju na temu... Stavovi "meni se ne svidja stoga je budalastina" i "ja to nisam video tako da mogu da tvrdim da ne postoji..." sprecavaju da se diskusija razvije u nesto smisleno.... Some things never change...
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2008, 0:42   #93
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.867
Zahvalnice: 2.930
Zahvaljeno 3.861 puta na 1.164 poruka
Određen forumom Re: 8/2008 „Postnuklearni magnet”

Citat:
Jerry McLafllin kaže: Pregled poruke
Vratimo se na sustinu.

Sledece cinjenice su neoborive ma kako ih neko pokusavao ublaziti:
OMG
Citat:
Jerry McLafllin kaže: Pregled poruke
- Miodrag Kuzmanovic u svojim kolumnama - ne samo jednom, prizeljkuje nukleaurni houlokaust. Medjutim, te zelje ne spadaju u opseg: "bice skoro propast sveta - nek` propadne nije steta" odnosno gadjenja prema onome sto je svet postao. Kuzmanoviceve (neskrivene) zelje su da on taj holokaust prezivi jer smatra da je vise bice od ostatka ljudskog roda i da on naecim zasluzuje ne samo da prezivi nego i da fakticki bude ovan predvodnik te i takve "new new age" generacije...
Suvise ozbiljno shvacas celu stvar...
Citat:
Jerry McLafllin kaže: Pregled poruke
- U vise navrata Kuzmanovic u svojim kolumnama iskazuje neskrivene simpatije prema nacistickom pokretu.
I opet. Negove simpatije nisu prema nacistickom pokretu nego postovanje prema organizaciji i disciplini sto neretko cini i BBC u dokumentarcima o WW2, puko postovanje protivnika (koji je izgubio)...
Citat:
Jerry McLafllin kaže: Pregled poruke
- MK se u najmanju ruku oseca nelagodno u prisustvu zena. Na to ukazuje njegova kolumna o "internet kurwama" u kojoj je potpuno izgubio kompas, kao i njegovo ispovedanje o tome kako je zarad igre nakon povratka iz vojske ostao bez devojke. Takodje, u najnovijoj kolumni spominje kao i obicno iskljucivo musko drustvo. Sve navedeno ukazuje na Kuzmanovicevu krizu seksualnog identiteta.
Cudno sa obzirom da uskoro treba da se zeni... (priznacu da je lud ako se to ne desi )

Citat:
Jerry McLafllin kaže: Pregled poruke
U skladu sa navedenim predlazem da mi clanovi foruma "Sveta Kompjutera" pokresnemo inicijativu za slanje MK na jedan prinudni odmora a cilju poboljsanja njegovog opsteg psihofizickog stanja koje prema opisanim simptomima nije u najboljem stanju.

Akcija bi se zvala: "Posaljimo Kuzmu u banju, bre"
Pa sad i dijagnoza... Mozda nece u banju? Moze li da odabere gde ce da se odmara?
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2008, 0:59   #94
Cernobil
Banned
 
Član od: 29.3.2008.
Poruke: 858
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 107 puta na 81 poruka
Određen forumom Re: 8/2008 „Postnuklearni magnet”

1. Miodraga i treba ozbiljno shvatiti. Mislim treba ozbiljno shvatiti stanje u kome se jadnicak nalazi. BTW te gluposti ne pise nekakav balavac nego covek od 30 + godina,to je JEZIVO!
2. Ne postoji nista sto bi trebalo postovati kod nacista. Ama bas nista. Ko kad bi postovao hladnokrvnost placenog ubice.
3. Sudeci po tvojim postovima (oluja) ili stvarno delis Kuzmanovicev delirijum ili si mu verenica (sala)
Zakljucak: Kuzmanovic je Beyond Repairs
Cernobil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Cernobil na korisnoj poruci:
--ComputerBoy-- (20.10.2008), paterfamilias (8.8.2008)
Stara 8.8.2008, 2:39   #95
Doolio
Starosedelac
 
Član od: 15.5.2007.
Poruke: 1.291
Zahvalnice: 379
Zahvaljeno 401 puta na 272 poruka
Određen forumom Re: 8/2008 „Postnuklearni magnet”

za tacku jedan si u pravu, ako on to ozbiljno pise i misli. ali, meni je bliza mogucnost da je to prost recept za namicanje mlade publike koja se s takvim razmisljanjima moze poistovetiti i kojoj imponuje takav ironicni lik koji je mator i mogu da se definisu s njim po sistemu 'konacno jedan matorac koji nije zadrt i smarac'. sto je po meni jos gore, jer ako je tako, postavlja se pitanje njegovih motiva da pise kolumnu, a odgovor koji se nazire je onda prilicno 'niskog karaktera', da se tako izrazim.
ako je kuzmanovic zaista takav kakav je i u kolumni, onda nije on nista kriv, covek je iskren i ima prostor za pisanje, ali onda treba obratiti paznju na fascinantnu odluku da se asocijalnom i infantilnom coveku sa kompleksom vise vrednosti daje prostor za licnu promociju svojih stavova.
ali na ova pitanja nam odgovor mogu dati samo oni koji ga poznaju.
Doolio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2008, 2:42   #96
Doolio
Starosedelac
 
Član od: 15.5.2007.
Poruke: 1.291
Zahvalnice: 379
Zahvaljeno 401 puta na 272 poruka
Određen forumom Re: 8/2008 „Postnuklearni magnet”

Citat:
oluja kaže: Pregled poruke
To je tacno samo za prvih par postova koje napravi u novoj temi svakog meseca ali posle toga pise cist hejt bez ikakve vrednosti za dalju diskusiju na temu... Stavovi "meni se ne svidja stoga je budalastina" i "ja to nisam video tako da mogu da tvrdim da ne postoji..." sprecavaju da se diskusija razvije u nesto smisleno.... Some things never change...
da, ali izmedju paterovih smislenih postova i tih koje si naveo se nalazi more postova tipa 'pater ne ****', 'pater hahaha ti ga bas mrzis', 'pater ti treba da se lecis', 'ako ti se ne svidja zasto citas' (moj najomiljeniji)...
Doolio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Doolio na korisnoj poruci:
paterfamilias (8.8.2008)
Stara 8.8.2008, 7:20   #97
Denis
Član
 
Član od: 10.12.2005.
Poruke: 155
Zahvalnice: 180
Zahvaljeno 70 puta na 37 poruka
Određen forumom Re: 8/2008 „Postnuklearni magnet”

Hejteri, HEJTERI
Denis je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2008, 8:37   #98
Jerry McLafllin
Član
 
Član od: 7.10.2006.
Poruke: 80
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 36 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: 8/2008 „Postnuklearni magnet”

Citat:
oluja kaže: Pregled poruke
I opet. Negove simpatije nisu prema nacistickom pokretu nego postovanje prema organizaciji i disciplini sto neretko cini i BBC u dokumentarcima o WW2, puko postovanje protivnika (koji je izgubio)...
Ako pretpostavimo da je tako kao sto kazes: Zar ne bi trebalo da ima malo odgovornosti prema vecini svojih citaoca koji su tinejdzeri i koji bi iz njegovih reci veoma lako mogli da izvuku pogresne zakljucke... Uzgred, ne vidim racionalan razlog zasto bi neko (normalan) kao primere organizacije i discipline navodio nacisticki pokret ? Ima toliko drugih boljih primera...
Vojna diktatura je uspostavljena u Srbiji. Policijski cas. Kuzmanovic u oficirskom SS odelu seta Beogradom i komanduje : "Ovaj grad treba srusiti !" malo zastane pa kaze: "Ne, ovu zemlju treba srusiti i izgraditi iz pocetka" a onda najzad u firerskom zanosu drekne: "Ma citav svet treba unistiti" a onda se "superiorno osmehne u obliku jarko narandzaste pecurke"...

Citat:
oluja kaže: Pregled poruke
Cudno sa obzirom da uskoro treba da se zeni... (priznacu da je lud ako se to ne desi )
Priznaces da to nista ne dokazuje. Veliki broj muskaraca se i zeni (osobama suprotnog pola) upravo kako bi sakrio svoj pravi seksualni identitet. A o osobama koje imaju krizu seksualnog identiteta i da ne pricam. Oni samo pokusavaju da urade pravu stvar... Uzgred, Kuzmanovicu, iskreno ti zelim lep i srecan brak (naravno to podrazumeva da ces morati vise da se bavis suprugom a manje igrama)


Citat:
oluja kaže: Pregled poruke
Pa sad i dijagnoza... Mozda nece u banju? Moze li da odabere gde ce da se odmara?
Evo predlazem da mu kao svadbeni poklon uplatimo jednu banjsku terapiju. Mislim, ne mora banja ako nece ali to bi bila najbolja varijanta za njegovo trenutno stanje. Iznenadno preterano izlaganje suncu (more) i svezem vazduhu (planina) za njega bi moglo biti opasno jer je naucio da 24/7 bude u zatvorenom prostoru i "testira" nove i stare igre.

Citat:
oluja kaže: Pregled poruke
OMG

Suvise ozbiljno shvacas celu stvar...
Nisam siguran da sam ja onaj koji suvise ozbiljno shvata citavu stvar

Uzgred, ocigledno je da je Kuzmanovic ovomesecnu kolumnu napisao (uglavnom) dok je igrao: "Supreme Ruler 2020" jer ako procitamo sledeci deo u opisu pomenute igre: " ... u stanju je da probudi zver u coveku, praveci od tridesetogodisnjaka kikotavog klinca koji je otisao da kupi petarde, a kuci se vratio sa portabl nuklearkom. Mislim, sta reci za igru koja vam dozvoljava da od virtuelne Srbije napravite nuklearnu silu... "

Dakle, jasno je odakle inspiracija za nuklearni holokaust. Jedino pitanje je: Da li je Kuzmanovic svestan u kojoj meri njegovo "igranje" oblikuje njegovu svest ?
Jerry McLafllin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Jerry McLafllin na korisnoj poruci:
--ComputerBoy-- (20.10.2008), paterfamilias (8.8.2008)
Stara 8.8.2008, 9:25   #99
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.867
Zahvalnice: 2.930
Zahvaljeno 3.861 puta na 1.164 poruka
Određen forumom Re: 8/2008 „Postnuklearni magnet”

Citat:
Jerry McLafllin kaže: Pregled poruke
Uzgred, ocigledno je da je Kuzmanovic ovomesecnu kolumnu napisao (uglavnom) dok je igrao: "Supreme Ruler 2020" jer ako procitamo sledeci deo u opisu pomenute igre: " ... u stanju je da probudi zver u coveku, praveci od tridesetogodisnjaka kikotavog klinca koji je otisao da kupi petarde, a kuci se vratio sa portabl nuklearkom. Mislim, sta reci za igru koja vam dozvoljava da od virtuelne Srbije napravite nuklearnu silu... "

Dakle, jasno je odakle inspiracija za nuklearni holokaust. Jedino pitanje je: Da li je Kuzmanovic svestan u kojoj meri njegovo "igranje" oblikuje njegovu svest ?
Kolumna se zove „Ja, igrač!” i trebalo bi da se bavi pogledom jednog igraca na svet oko sebe... Da li u tome uspeva? Misljenja su sasvim podeljena...
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2008, 10:00   #100
Jacob
Član
 
Član od: 18.1.2007.
Poruke: 244
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 38 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: 8/2008 „Postnuklearni magnet”

Citat:
oluja kaže: Pregled poruke
Kolumna se zove „Ja, igrač!” i trebalo bi da se bavi pogledom jednog igraca na svet oko sebe... Da li u tome uspeva? Misljenja su sasvim podeljena...
Malo previse Nazi glorifikovanja za moj ukus iako sam Kuzmin fan.
Pretera ga sa SS-om i Romelom
Jacob je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Svet kompjutera 8/2008 oluja Sadržaj novog broja SK 153 15.8.2008 12:43


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 7:43.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com