Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.5.2016, 17:39   #41
Zuti Bar
Starosedelac
 
Član od: 9.12.2010.
Poruke: 1.518
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 333 puta na 206 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Brate, cini suicid molim te. Mani se desetke. Meni ništa dobro taj OS nije donio.
Zuti Bar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.5.2016, 17:53   #42
DanijelGeek
Član
 
Član od: 11.1.2016.
Lokacija: Tamo negde...
Poruke: 85
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 8 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Ma Desetka je s**nje od OS Los ne ipseglan, malo doterana Osmica nista posebno,
Imam instalirano Kao Dual Boot varijanti Windows 7 I 8.1
DanijelGeek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2016, 18:44   #43
analayzer
Starosedelac
 
Član od: 2.6.2008.
Lokacija: Vršac
Poruke: 1.752
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 311 puta na 294 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Citat:
DanijelGeek kaže: Pregled poruke
Ma Desetka je s**nje od OS Los ne ipseglan, malo doterana Osmica nista posebno,
Imam instalirano Kao Dual Boot varijanti Windows 7 I 8.1
Ne bih se složio. Ovaj najnoviji insajderski bild radi odlično kao i onaj prethodni. OS postaje sve ispleganiji i ispleganiji....
analayzer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2016, 19:03   #44
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Windows 10

^ autsajderi se i dalje pate sa neoptimizovanim smećem od OS-a.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2016, 11:33   #45
analayzer
Starosedelac
 
Član od: 2.6.2008.
Lokacija: Vršac
Poruke: 1.752
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 311 puta na 294 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Zavisi šta ti podrazumevaš pod optimizacijom? Ako se OS smrzava, koči zapinje, usporen ne može da otvori svoje aplikacije, aplikacije ne rade pucaju ne mogu se instalirati.....ja ga ne bih koristio. Ali poslednji bild kao i prethodni rade odlično i ne bih se vraćao ni na originalni bild 10586 niti na win 8.1...
analayzer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2016, 12:49   #46
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Windows 10

Optimizacija u najširem smislu podrazumjeva:

- potpunu kompatibilnost sa antivirusima, firewallima, dizajnerskim softverom za audio, video, web dizajn i foto obradu (Adobe, Corel itd.)

- potpunu kompatibilnost drajvera i hardvera gdje se neće dešavati da buđavi Windows brljavi sa gomilom postojećih, pouzdanih i nepouzdanih drajvera pa se pogubi nakon svakog restarta

- potpunu kompatibilnost DirectX-a i pratećih plugina, kodeka, .NET platforme, te glatko izvođenje igara, filmova i multimedijalnih sadržaja

- dosljedan i kvalitetan GUI i platformski interfejs koji je izmjenjiv po temama

- potpunu i adekvatnu iskoristljivost raspoloživog hardvera uparenog sa svježim, apdejtovanim i kompatibilnim softverom u 32-bitnoj i 64-bitnoj varijanti.

Desetka NIŠTA od ovoga još uvijek NEMA. Dok ne bude imala, ne planiram ni da razmatram prelazak na istu.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku LoneWolf na korisnoj poruci:
Filip89x (15.5.2016), rick_fox (15.5.2016)
Stara 15.5.2016, 12:58   #47
bachi
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 2.715
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 908 puta na 671 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

^ objasnio!
bachi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2016, 13:58   #48
ilidan
V.I.P. Video/TV softver
 
Član od: 24.12.2005.
Poruke: 1.700
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 462 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
Optimizacija u najširem smislu podrazumjeva:
Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
- potpunu kompatibilnost sa antivirusima, firewallima, dizajnerskim softverom za audio, video, web dizajn i foto obradu (Adobe, Corel itd.)
Windows 10 je kompatibilan sa AV i FW programima. Sa nekima bez ikakvih modifikacija samih programa dok su pojedini proizvođači (Kaspersky) morali da isprave par stvari u svojim programima. Ne očekuješ valjda da MS i bilo ko drugi napravi OS, pa čak i softver koji će biti kompatibilan sa svim dosadašnjim verzijama drajvera, softvera i dodataka, počev od prvih NT verzija?
Dizajnerski softver radi sasvim normalno, osim pojedine starije verzije.
Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
- potpunu kompatibilnost drajvera i hardvera gdje se neće dešavati da buđavi Windows brljavi sa gomilom postojećih, pouzdanih i nepouzdanih drajvera pa se pogubi nakon svakog restarta
Zašto je Windows buđav ako imaš instalirane nepouzdane drajvere? Koji to OS može pouzdano da radi ako drajveri, koji služe kao most između OS-a i hardvera brljave? O čemu ti pričaš?
Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
- potpunu kompatibilnost DirectX-a i pratećih plugina, kodeka, .NET platforme, te glatko izvođenje igara, filmova i multimedijalnih sadržaja
Windows 10 sasvim lepo reprodukuje video sadržaj i igre. Performanse u igrama nisu ništa lošije od performansi istih igara pod Windows 8.1 i Windows 7. Dešavalo se da pojedine igre pucaju kao posledica loših drajvera. Ali to je do proizvođača hardvera i njihovih drajvera, ne MS-a i Windowsa.
Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
- dosljedan i kvalitetan GUI i platformski interfejs koji je izmjenjiv po temama
Doslednost interfejsa da ali izmeljivost po temama nema ama baš nikakve veze sa optimizacijom.
Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
- potpunu i adekvatnu iskoristljivost raspoloživog hardvera uparenog sa svježim, apdejtovanim i kompatibilnim softverom u 32-bitnoj i 64-bitnoj varijanti.
Windows 10 sasvim pristojno koristi hardver i upravlja softverom i rasporedom resursa. Bar onim delom koji je njemu poveren. Način korišćenja potrebnih resursa može da diktira i sam softver (zauzeće RAM memorije, broj iskorišćenih CPU jezgrara, način transfera podataka između RAM-a i VRAM-a, itd.). Nešto od toga jeste deo OS-a, nešto nije.
Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
Desetka NIŠTA od ovoga još uvijek NEMA. Dok ne bude imala, ne planiram ni da razmatram prelazak na istu.
10-ka ispunjava više kriterijuma koje si ti naveo. Ali tvoj animozitet prema Win 10 zbog "ugrožavanja privatnosti" i UWA ti dozvoljava malo objektivnosti.

Sve ovo što si nabacao nisi poktrepio ničim. Obične tvrdnje bez ikakvih konkretnih primera i dokaza. I par nelogičnosti i nerealnih očekivanja koje sam već naveo.

Izvini bachi ali LW ništa nije objasnio. Njegov i tvoj argumenat je da je Windows 10 neoptimizovano đubre koji ničim ne potvrđujete osim neargumentvanim izjavama.
ilidan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2016, 14:32   #49
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Citat:
ilidan kaže: Pregled poruke
Sve ovo što si nabacao nisi poktrepio ničim.
Pa ono, ni tvoji "kontraargumenti" se nisu baš nešto pretrgli sa dokazima "crno na belo"

Mante se ćorava posla. Ne vidim nekog posebnog razloga da bilo ko mora da brani ili napada Windows 10. Napišite svoja iskustva i to je to. Rasprava i međusobno ubeđivanje je besmisleno.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2016, 14:57   #50
ilidan
V.I.P. Video/TV softver
 
Član od: 24.12.2005.
Poruke: 1.700
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 462 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Pa ono... Da ponudim neki argument u vidu javno dostupnih testova da performanse u igrama i aplikacijama nisu lošije pod Windows 10 u odnosu na Widnows 8.1 i Windows 7? Mogu, nije problem.

Da su programi kao AutoCAD, Adobe i slični kompatibilni sa Windows 10? Ne vidim da se svi žale da im ne rade. Kod mene rade Adobe Reader, Adobe Acrobat Pro XI, Adobe Acrobat DC, Adobe Livesyle Designer, Abbyy Fine Reader i nijednom nisu zakucali i pukli.

Pod Windows 10 mi rade i Warcraft 3 TFT i Medal of Honor Pacific Assault. Radile su mi i Dawn of War The Dark Crusade i Soulstorm, igre od pre 10 i 6 godina. A rade i drugima.

Dobro, lično iskustvo nije merilo kako nešto funkcioniše. Bitno je sabrati sva iskustva i videti koliki procenat ljudi ima probleme. A ti problemi ne moraju nužno biti prouzrokovani samo operativnim sistemom u globalu već i njegovim trenutnim stanjem, drugim instaliranim softverom, drajverima, samim hardverom kroz podržane instrukcije, generalnom stabilnošću sistema (neke nestabilnosti mogu da se jave samo u posebnim situacijama kroz pregrevanje sistema ili pozivanje seta instrukcija i biblioteka koje su u konfliktu itd.)

Zato i ne branim ili napadam ni Windows 10 ni bilo koji drugi OS ili softver na osnovu ličnog iskustva. Uostalom, na Bench-u je bila anketa u kojoj su ljudi glasali o tome koliko su zadovoljni Windows-om 10. 75% ljudi je reklo da je zadovoljno i da će nastaviti da ga koristi. A to je anketa sprovedena decembra 2015. godine kada je Win 10 imao više bagova.

P.S. Nije ovde reč o raspravi i menjusobnom ubeđivanju već o konstanom pljuvanju nečega što lično koristim, vidim kako funkcioniše, pratim dešavanja po tom pitanju i po rečima pojedinaca ispadam mazohista, fanboy, neko ko se za**** pa ne sme sebi da prizna i slično. A drugo, ne mogu ni da ćutim da se stalno provlače jedne te iste ostrašćene neistine.
ilidan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2016, 15:43   #51
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Windows 10

Nije mi u planu ni rasprava ni ubjeđivanje, j se meni ko će šta da koristi kao OS

AV/Firewall MORA da radi na novom OS-u kao sat. To je osnova. Ako ne radi, mijenjaš OS ili antivirus.

Drajveri MORAJU da rade kao sat, i Windows ne smije da ti preferira "njemu bolji" drajver koji baguje. Primjer: laptopi sa integrisanom + zasebnom grafikom, nVidia, AMD. Gomila primjera po domaćim i stranim forumima.

Vizuelni dio optimizacije odnosi se na kompletan izgled OS-a koji je bezvezan a istovremeno i prezahtjevan: flat interfejs ispod kojeg se krije neopravdano zauzeće grafičke memorije (pogledaj YT i forume pa ćeš vidjeti koliko primjera ima). Nema tema koje nisu flat, a kompletan izgled desetke je "fjužn" sa elementima iz XP, sedmice i osmice.

DirectX i igre moraju da rade fluidno bez ikakvih compatibility gluposti i slično, a ako ne peglaju OS niko neće preći na njega zbog igara.

Izguglaj samo "Windows 10 BSOD causes" pa ćeš vidjeti s kakvim su se random glupostima ljudi susretali. Opet kažem, nikog ne ubjeđujem ali sve što sam u prethodnim postovima rekao - itekako stoji.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2016, 16:05   #52
yhaker
Veteran
 
Član od: 29.10.2008.
Poruke: 807
Zahvalnice: 241
Zahvaljeno 77 puta na 71 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Bas sam gledao neke testove mini pc-ija,windows 10 neke 4k video fajlove nije uspeo da reprodukuje,sa androidom druga situacija.
Ni 7-ica nije nesto sjajna kao sto je hvale,tvrdim da buducnost pripada androidu.
yhaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2016, 16:05   #53
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Citat:
ilidan kaže: Pregled poruke
...
Znači sa jedne strane "lično iskustvo nije merilo kako nešto funkcioniše" ali sa druge ti smeta pljuvanje nečega što "lično koristiš i vidiš kako funkcionioše"? Dakle, prihvataš da su iskustva subjektivna ali ti u isto vreme smeta što i ostali nemaju ista iskustva kao ti?

Niko te ne optužuje da si mazohista ili fanboy samo previše vremena i energije trošiš vodeći nekakav internet rat oko besmislene stvari.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
LoneWolf (15.5.2016)
Stara 15.5.2016, 16:55   #54
Vule991
Član
 
Član od: 24.11.2008.
Lokacija: Sabac
Poruke: 267
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 61 puta na 47 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Vule991
Određen forumom Re: Windows 10

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke

AV/Firewall MORA da radi na novom OS-u kao sat. To je osnova. Ako ne radi, mijenjaš OS ili antivirus.

Drajveri MORAJU da rade kao sat, i Windows ne smije da ti preferira "njemu bolji" drajver koji baguje. Primjer: laptopi sa integrisanom + zasebnom grafikom, nVidia, AMD. Gomila primjera po domaćim i stranim forumima.

DirectX i igre moraju da rade fluidno bez ikakvih compatibility gluposti i slično, a ako ne peglaju OS niko neće preći na njega zbog igara.

Izguglaj samo "Windows 10 BSOD causes" pa ćeš vidjeti s kakvim su se random glupostima ljudi susretali. Opet kažem, nikog ne ubjeđujem ali sve što sam u prethodnim postovima rekao - itekako stoji.
Što se tiče MS antivirusa i windows firewall-a, ko ga koristi, bolje da i nema nikakvu zaštitu.

Drajveri su po meni na Windows 10 ponajbolje rešeni, sve što sam uneo manuelno to je tako i ostalo. Nikada nije prepisao svoje. Jedino ove Realtekove ne ažuriram prečesto pošto ih izbacuju svakih 7 dana...

http://prnt.sc/b4bcmg

BSOD je većinom posledica samog korisnikovog "ponašanja" ili neretko neke hardverske greške, koje činjenica nisu postojale kod mene. Mada nisam neki gejmer, igram samo GTA i FIFU.

Poslednja ispravka: Vule991 (15.5.2016 u 17:02)
Vule991 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2016, 17:14   #55
DanijelGeek
Član
 
Član od: 11.1.2016.
Lokacija: Tamo negde...
Poruke: 85
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 8 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Postavio sam temu da bi mi pomogli da li instalirati Windows 10 ili ne, ovo već prelazi u raspravu.
Svi ste vi tu i tamo upravu...
Windows je kao i Android svi ga instaliraju na različit Hardware tako da i sami MS programeri nmg da predvide na koju konfu će biti instaliran...
A to da Windows 10 krade podatke je netačno, stavite region kao Srbija, Cortana neće raditi, pri prvom podešavanju idete na Custom Settings umesto na Express i isključite stavke koje narušavaju privatnost i neće Win10 pristupati 100 IP adresa by MS...
Ima tu još stvari, ali neki idu na osnovu predrasuda, umesto da prvo probaju...
DanijelGeek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2016, 17:27   #56
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Citat:
Vule991 kaže: Pregled poruke
Samo ti nastavi da koristiš te univerzalne "alate" za drajvere
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
LoneWolf (15.5.2016)
Stara 15.5.2016, 17:45   #57
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Citat:
DanijelGeek kaže: Pregled poruke
Postavio sam temu da bi mi pomogli da li instalirati Windows 10 ili ne, ovo već prelazi u raspravu.
Nije imalo potrebe da otvaraš temu, već bi bilo dovoljno da si postavio pitanje u Windows 10 temi gde bi od ljudi koji ga koriste dobio odgovor šta da očekuješ od ovog OS-a. Na kraju krajeva nemaju svi iste zahteve u radu, pa je najbolje da probaš jedan i drugi OS i sam doneseš odluku koji od ta dva.
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2016, 17:52   #58
Lanikor
Starosedelac
 
Član od: 14.2.2008.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.428
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 241 puta na 200 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Na stariju konfiguraciju poput tvoje ne bih preporucio Windows 10, kao sto vidis, mi sa relativno starijim hardverom na desktop/laptop konfiguracijama nemamo bas dobra iskustva s desetkom, a to tvoje je bas staro a i slabo.

Ne propustas svakako nista ako je neko klasicno koriscenje, guraju ljudi XP i dalje za osnovne potrebe, za bilo sta ozbiljnije razmisli o investiciji u nov (noviji polovan) racunar.
Lanikor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2016, 17:53   #59
DanijelGeek
Član
 
Član od: 11.1.2016.
Lokacija: Tamo negde...
Poruke: 85
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 8 puta na 8 poruka
Wink Re: Windows 10

Probao sam ga, windows 8.1,win7 neprevaziđeni...
DanijelGeek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2016, 19:59   #60
Vule991
Član
 
Član od: 24.11.2008.
Lokacija: Sabac
Poruke: 267
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 61 puta na 47 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Vule991
Određen forumom Re: Windows 10

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Samo ti nastavi da koristiš te univerzalne "alate" za drajvere
Imaš nešto protiv? Prikupio mi je mnoštvo drajvera koje win inicijalno nije mogao. Ne libim se da koristim softver i nisam skeptik.
Vule991 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Windows Live Messenger? mick Aplikativni softver 532 19.11.2012 20:36
100 Useful Run commands for Windows (Shortcuts) wog326 Operativni sistemi 1 10.8.2010 13:45
Windows 7 BETA Mr.Eco Operativni sistemi 2277 20.2.2010 8:58
Windows installer nikolapfc89 Operativni sistemi 6 16.11.2009 0:13
Windows 8 saleSK Operativni sistemi 37 19.8.2009 11:40


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:23.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com