Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Slobodni softver
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Slobodni softver Teme o softveru otvorenog koda (programi i operativni sistemi), projektima, zajednici...

 
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.4.2016, 16:09   #1
ganux
Novi član
 
Član od: 3.3.2016.
Poruke: 19
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Linux server za početnike pa problem naravno

Elem
pojma nemam sto sam se upetljao u sve ovo ali ajd nesto da novo naucim a vidim da i instruktor nije nevoljan da poduci pa krenem. Ni sam nisam slutio dokle ce me to dovesti
Nadjem neku malo stariju masinu, pa i ne bas toliko staru, pocistim c disk (format c i krenem od slova A. E kad sam stigao do slova e reko e do....!
Instalirao ubuntu server i sve ostalo kako je navedeno u prvom pa i u drugom delu i tu nastade krah jer kad sam ukucao 192.168.1.105/phpmyadmin/ kaze ovuda neces proci zvacu decu ili ti
Not Found

The requested URL /phpmyadmin/ was not found on this server.

Apache/2.4.7 (Ubuntu) Server at 192.168.1.105 Port 80
ovde se prevashodno obracam autoru teksta Petru Loncarevicu da mi pomogne a mogu i oni drugi pa da vidimo gde da isplivam :-)
u tekstu i kaze ovo:
Nakon toga, instalacija postavlja još dva pitanja: „Web server to reconfigure automatically?” i „Configure database for phpmyadmin with dbconfig-common?”. Odgovor na prvo pitanje je odabir opcije „apache2”, zato što za veb-server koristimo Apache, a na drugo „No”
mozda sam ja tu nesto pobrljao, kako me Bog dao brljivog, pa kako da se vratim na to jer sad kad ponovo pokusam "apt-get install phpmyadmin –y" kaze "phpmyadmin is already the newest version"
Na info.php odradi sve tj da mi neku stranicu sa gomilom podataka.

Kad sam na kraju ipak probao i
"cat sk.sql | mysql --defaults-extra-file=/etc/mysql/debian.cnf" on meni izbaci ovo "ERROR 1007 (HY000) at line 1: Can't create database 'sk'; database exists"
Znaci nista od upisivanja onoga sto trazi ili nedajboze da sam dosao do install
Ja toliko a sad ako neko zna kako da dobijem taj /phpmyadmin/ i da sve ovo proradi hvala unapred na pomoci.
Gane

Poslednja ispravka: ganux (7.4.2016 u 16:29)
ganux je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
 

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Linux Mint i problem sa rezolucijom ekrana dbaja Slobodni softver 31 17.1.2016 0:50
Server and Client problem clzola Programiranje 7 25.1.2011 23:56
Razmena distribucija urke Slobodni softver 9 26.6.2010 1:08
Problem oko novog kompa, naravno AMD... HypeR Kvarovi 89 9.10.2009 10:06
Problem sa TASKBAROM Dapper Operativni sistemi 6 11.12.2008 17:01


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:06.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com