Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Slobodni softver
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Slobodni softver Teme o softveru otvorenog koda (programi i operativni sistemi), projektima, zajednici...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.12.2009, 23:49   #1
nikola3
Novi član
 
Član od: 18.12.2009.
Poruke: 6
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Kako obrisati Linux?

Na masini imam instaliran samo Ubuntu 9.10. Hteo bih da ga obrisem i instaliram Windows. Moze li neko da mi objasni kako to da uradim? Sta kako i kojim tacno redosledom....

Hvala!
nikola3 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.12.2009, 23:53   #2
Bokile
Banned
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: ███
Poruke: 4.808
Zahvalnice: 2.495
Zahvaljeno 2.069 puta na 1.046 poruka
Određen forumom Re: Kako obrisati Linux?

Skines butabilni disk Hirens... Evo link-------->http://www.hiren.info/pages/bootcd

Ubacis disk,restartujes komp,butujes sa njega i na disku imas alate za particionisanje hard diskova,pobrises sve particije,napravis jednu ili dve NTFS particije,i onda mozes klasicno da instaliras windows koji hoces...

Tutorijali su vec na forumu i za XP i za Win 7
Bokile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Bokile na korisnoj poruci:
nikola3 (19.12.2009)
Stara 18.12.2009, 23:58   #3
nikola3
Novi član
 
Član od: 18.12.2009.
Poruke: 6
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Kako obrisati Linux?

Ok. Instalirao sam i ranije windowse, ali ovo mi je prvi put da brisem linux... Cuo sam neke price da mora manuelno da se brise particija linuxa, jer ona ostaje kad se preko linuxa instalira windows. Znaci to resavam uz pomoc Hirens-a.

Hvala na brzoj pomoci. Javljam se ako bude bilo problema :-)
nikola3 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.12.2009, 0:07   #4
Bokile
Banned
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: ███
Poruke: 4.808
Zahvalnice: 2.495
Zahvaljeno 2.069 puta na 1.046 poruka
Određen forumom Re: Kako obrisati Linux?

Citat:
nikola3 kaže: Pregled poruke
Cuo sam neke price da mora manuelno da se brise particija linuxa, jer ona ostaje kad se preko linuxa instalira windows.
Tako je,ako ti je tesko da se na sajtu snadjes slobodno izguglaj neki torent pod nazivom Hirens 10.1 brzo se skida i veruj mi veoma je koristan disk...
Bokile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.12.2009, 0:08   #5
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Kako obrisati Linux?

Ako grešim neka me neko ispravi jer nisam 100% siguran ali mislim ti za celu rabotu ipak neće trebati nikakav dodatan disk već samo instalacija Windowsa pošto bi trebalo da on već vidi particiju sa Linuxom. Sve što treba da uradiš kada dođeš do koraka za izbor particije prilikom instalacije je da uništiš postojeću Linux particiju i da napraviš novu NTFS tipa na koju ćeš instalirati sistem
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.12.2009, 0:16   #6
nikola3
Novi član
 
Član od: 18.12.2009.
Poruke: 6
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Kako obrisati Linux?

Evo, sad skidam, Hirens 10.1.

@holodoc Plasim se da tako ne moze... Zato sam i postavio ovu temu...
nikola3 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.12.2009, 0:25   #7
Bokile
Banned
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: ███
Poruke: 4.808
Zahvalnice: 2.495
Zahvaljeno 2.069 puta na 1.046 poruka
Određen forumom Re: Kako obrisati Linux?

Citat:
holodoc kaže: Pregled poruke
Ako grešim neka me neko ispravi jer nisam 100% siguran ali mislim ti za celu rabotu ipak neće trebati nikakav dodatan disk već samo instalacija Windowsa pošto bi trebalo da on već vidi particiju sa Linuxom. Sve što treba da uradiš kada dođeš do koraka za izbor particije prilikom instalacije je da uništiš postojeću Linux particiju i da napraviš novu NTFS tipa na koju ćeš instalirati sistem
Nece je videti,ja probo...
Bokile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.12.2009, 0:38   #8
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Kako obrisati Linux?

Onda je PartedMagic verovatno mnogo bolje rešenje od Hirena koji može da bude i relativno konfuzan
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.12.2009, 0:41   #9
Bokile
Banned
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: ███
Poruke: 4.808
Zahvalnice: 2.495
Zahvaljeno 2.069 puta na 1.046 poruka
Određen forumom Re: Kako obrisati Linux?

Butujes ga,stisnes 1 i enter i opet 1 i enter i eto te u alatu za hard diskove,sta je tu konfuzno...
Bokile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.12.2009, 1:31   #10
ivan90BG
Veteran
 
Član od: 3.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 760
Zahvalnice: 81
Zahvaljeno 213 puta na 144 poruka
Određen forumom Re: Kako obrisati Linux?

Ne znam zašto Win 7 ne bi prepoznao Linux particije. Meni je prepoznao tokom instalacije HFS+ particije na drugom GPT hard disku, a vidi ih i Disk Menagement. Naravno ne prepoznaje fajl sistem, ali vidi particije.
ivan90BG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.12.2009, 1:46   #11
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Kako obrisati Linux?

Citat:
ivan90BG kaže: Pregled poruke
Ne znam zašto Win 7 ne bi prepoznao Linux particije. Meni je prepoznao tokom instalacije HFS+ particije na drugom GPT hard disku, a vidi ih i Disk Menagement. Naravno ne prepoznaje fajl sistem, ali vidi particije.
Pa zato i pitam jer koliko znam ne može da čita sadržaj particija ali može da ih vidi i da ih uništi.
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.12.2009, 8:55   #12
despot77
Veteran
 
Član od: 29.11.2006.
Lokacija: Republika Srpska
Poruke: 562
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 128 puta na 109 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku despot77
Određen forumom Re: Kako obrisati Linux?

Definitivno instalacioni disk Windowsa (govorim za vistu i 7, XP nisam probao) prilikom instalacije vidi linux particije i može da ih obriše te napravi nove NTFS particije... ovo je iz ličnog iskustva...
despot77 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku despot77 na korisnoj poruci:
nikola3 (21.12.2009)
Stara 19.12.2009, 10:45   #13
nikola3
Novi član
 
Član od: 18.12.2009.
Poruke: 6
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Kako obrisati Linux?

A bas sam razmisljao da predjem na Windows 7 Kad si ga instalirao nisi imao nikakvih problema sa GRUB-om? Nije ostao? i windows lepo radi bez ikakvih posledica?
nikola3 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.12.2009, 11:04   #14
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Kako obrisati Linux?

Ja koristim Windows 7 i Ubuntu 9.10. Nemam nikakvih problema sa GRUB. Da li si uspeo da obrišeš Linux?
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.12.2009, 12:20   #15
despot77
Veteran
 
Član od: 29.11.2006.
Lokacija: Republika Srpska
Poruke: 562
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 128 puta na 109 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku despot77
Određen forumom Re: Kako obrisati Linux?

Citat:
nikola3 kaže: Pregled poruke
A bas sam razmisljao da predjem na Windows 7 Kad si ga instalirao nisi imao nikakvih problema sa GRUB-om? Nije ostao? i windows lepo radi bez ikakvih posledica?
Kad instaliraš windows, bilo da ostavljaš particije sa linuxom ili ih brišeš, grub se neće pojavljivati, windows će ga "izbaciti-izbrisati" iz mbr-a...u principu to je problem za one koji hoće da koriste i win i linux... ali ti ćeš koliko sam razumio ostati samo na windowsu tako da grub ćeš potpuno eliminisati...

Citat:
miša topola kaže: Pregled poruke
Ja koristim Windows 7 i Ubuntu 9.10. Nemam nikakvih problema sa GRUB. Da li si uspeo da obrišeš Linux?
ma on hoće da ostane samo na windowsu koliko sam shvatio...
despot77 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.12.2009, 12:20   #16
nikola3
Novi član
 
Član od: 18.12.2009.
Poruke: 6
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Kako obrisati Linux?

Nisam jos obrisao. Nemam trenutno vemena, zbog posla, tako da cu se jos koje vreme druziti sa Linuxom.
Inace ti imas dual boot i logicno je da imas Grub. Pitanje je da li on ostaje nakon istalacije Windowsa 7 preko njega. Mozda je kod instalacije ovog novog windowsa omoguceno potpuno brisanje svih tragova koje ostavlja Linux za sobom... Upravo cekam odgovor na to pitanje


EDIT: Ih, pretece me Da, ja hocu da instaliram windows i da ostanem samo na njemu
nikola3 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.12.2009, 12:27   #17
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Kako obrisati Linux?

Ako hoćeš da ostaneš na Windows-u, tj. da izbrišeš Linux. To sam probao na mom računaru pre neki dan. Ubaciš disk od XP-a, namestiš sve za instalaciju XP-a i kada krene instalacija XP-a ideš na formatiranje particije na kojoj je instaliran Linux, posle samo napraviš particiju i računar se restartuje. Izvadiš disk sa XP-om i vratiš podešavanja u BIOS-u i to je to.

Ili samo instaliraš Windows na particiju na kojoj je Linux.
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku miša topola na korisnoj poruci:
nikola3 (21.12.2009)
Stara 21.12.2009, 10:59   #18
nikola3
Novi član
 
Član od: 18.12.2009.
Poruke: 6
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Kako obrisati Linux?

Evo da javim, da sam uspeo da obrisem linux i instaliram windows. Nisu mi bili potrebni nikakvi dodatni boot-abilni cd-ovi, vec samo instalacioni disk windowsa.... Tokom instalacije ce doci do izbora particije..E pa tu ima jedno malo dugme koje nudi dodatne komande, koje omogucavaju brisanje i pravljenje novih particija, kao i odredjivanje njihovih velicina.... Ovo postoji na Visti i na sedmici, na Xp-u se ne secam da su postojale dodatne komande.

Nadam se da ce ova tema pomoci i drugim ljudima koji su u slicnoj dilemi.


Hvala svima
nikola3 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nikola3 na korisnoj poruci:
raspucin (10.3.2010)
Stara 21.12.2009, 11:04   #19
blast beat
V.I.P. GNU/Linux
 
Član od: 7.6.2009.
Lokacija: Novi Sad, Vojvodina OS: Arch Linux
Poruke: 2.508
Zahvalnice: 250
Zahvaljeno 649 puta na 499 poruka
Određen forumom Re: Kako obrisati Linux?

Izvinjavam se, ali moram ovo postovati.

Question: How do i get rid of linux completely?
please please help

Answer: Many from the land of Redmond have asked this question, young warrior. What makes you think you can succeed where others have failed? It is a long and arduous journey that you seek. First, you must overthrow the forces of the Army of Redhat on North Carolina State University's Centennial campus. This will be no easy task. This powerful army is known to employee over 2000 brave and talented warriors. For every '.' that you throw at them, they will come back at you with a '\' and a '.'. They will be relentless. This will be no easy task. Their \s and .s will break your bones, and their two-byte words will hurt you. If you survive that thrashing, you must overthrow the all-powerful Linus Torvalds, or as his right-winged political adverseries call him, Linus _Benedict_ Torvalds. You will meet him at the gates of Hel...sinki, Finland, where you must do battle with him. But, beware his evil mistress, who employs the dark art of Karate to take down her victims. Of course you'll have to first overcome his army of marching warrior penguins. I can point you at some footage on them so that you plan your attack. If you should succeed at that task, my brave friend, your journey has just begun, for chopping off the head of Linux does not defeat it's cruel and vengeful parts. You will need help with the ensuing battle. You will need to forge alliances with the likes of mob boss 'Tony' Ballmer and the prince of darkness himself, Ray Ozzie Osbourne. Along the way, you will realize that Lord Torvalds has not built his empire alone. He has built his own alliances along the way, and his allies will try to take you down any way they can. Be wary of Mandrake the Magician and the one known as Captain Murdock. God speed, young warrior. God speed.
blast beat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2010, 12:11   #20
Arsenijee
Član
 
Član od: 9.1.2010.
Poruke: 29
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Arsenijee Slanje poruke preko Yahooa korisniku Arsenijee
Određen forumom Re: Kako obrisati Linux?

Ja imam dual boot, imam linux i windows XP ,mislim da su na istoj particiji... Posto mi Linux ne treba, ne sluzim se njime vec neko vreme, pitanje je da li mogu obrisati samo linux sa te particije, tj. da mi windows ostane ili treba oba da obrisem tj. da formatiram particiju i instaliram opet Windows...
Arsenijee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li slike izgledaju bas onako kako ih vidimo? jonathan Fotografija 5 10.11.2007 16:37
Windows (XP, Vista) VS Linux AxeZ Operativni sistemi 437 5.5.2007 14:35
SuSE 10.0 i Dialup preko SMIN-a Mirun Slobodni softver 5 10.12.2006 22:47
Kako putpuno izolovati Linux od Windowsa The Finest Serbian Since '82 Operativni sistemi 9 31.3.2006 23:52
Deamon Tool...kako obrisati????? kovca Aplikativni softver 3 30.1.2006 15:42


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:03.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com