Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.7.2017, 15:34   #181
Laserstorm
Veteran
 
Član od: 2.11.2011.
Poruke: 598
Zahvalnice: 114
Zahvaljeno 187 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Elex

Citat:
Shades kaže: Pregled poruke
Mislio sam na izgled oruzja u odnosu na prethodne pirana igre, ne na autenticnost u istorijskom smislu...
Zato sam i napisao onaj komentar posle slike, postao sam previse kritican prema oruzju i oklopima u igrama posle dubljeg upoznavanja sa istorijskim "uzorima" i zasto su napravljeni i i izgledaju tako kako izgledaju (hint - funkcionalnost pre svega u datom kontekstu i okruzenju).
Laserstorm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.7.2017, 23:25   #182
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Elex

Mislim da se developeri ne upoznavaju dublje kao ti sa istorijskim "uzorima" oružja i oklopa i zašto su napravljeni i i izgledaju tako kako izgledaju. Više im je bitno da to sve izgleda cool jer znaju da ima mnogo više gamera koje upravo to zanima nego onih koji su istraživali neku realnu osnovu i funkcionalnost oružja i koji žele takvo nešto u igrama.
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.7.2017, 10:36   #183
Laserstorm
Veteran
 
Član od: 2.11.2011.
Poruke: 598
Zahvalnice: 114
Zahvaljeno 187 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Elex

Da li nesto izgleda cool ili ne je subjektivna stvar u potpunosti. Cisto sumnjam da su radili anketu medju gaming populacijom da li im se vise svidjaju macevi koji izgledaju kao predimenzionisane metalne sipke sa diamond profilom i hrpom siljaka i drugih detalja (koji vise smetaju nosiocu nego onome na kome treba da se upotrebi) ili kao alati cija je funkcija da seku i probadaju meso i kosti.

To sto sam rekao ne znaci da se igracima ne svidjaju takvi macevi, a da developere bas briga da li se igracima nesto svidja ili ne svidja. Mislim da i jedni i drugi prihvataju to po automatizmu, da je tako jer su videli da su i oni pre njih to radili i da tako treba.
Laserstorm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.7.2017, 11:02   #184
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Elex

Jeste. Ja nisam u anime fazone, ne znam ništa o tome, ali sam negdje viđao scene i slike tih nekih likova koji nose ogromne mačeve, veće od njih samih, ne znam da li su to te neke anime ili šta je ali mi nije bilo jasno kako neko može to da...igra, gleda, da je u tome, jer je baš blesavo
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Paladin na korisnoj poruci:
galebns (18.7.2017), player1 (19.7.2017)
Stara 18.7.2017, 15:30   #185
Shades
Član
 
Član od: 23.5.2013.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 184
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 57 puta na 35 poruka
Određen forumom Re: Elex

Kakva crna realnost. Dovoljno je pogledati kako izgledaju hladna oruzja u 95% igara i zakljuciti da nemaju veze s vezom. Npr. Dark Souls (ne bi bili u stanju podici oruzje, a ne boriti se) ili ona japanska kopi-pejst rpg "remek djela". Ali, to nije novotarija, tako je oduvijek, tako da ne znam cemu insistiranje na istorijskoj tacnosti...
Tako sam i ja procitao knigu o, npr. srednjovjekovnoj heraldici i sada cu da opletem po igrama.
Shades je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.7.2017, 16:44   #186
Laserstorm
Veteran
 
Član od: 2.11.2011.
Poruke: 598
Zahvalnice: 114
Zahvaljeno 187 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Elex

Citat:
Paladin kaže: Pregled poruke
Jeste. Ja nisam u anime fazone, ne znam ništa o tome, ali sam negdje viđao scene i slike tih nekih likova koji nose ogromne mačeve, veće od njih samih, ne znam da li su to te neke anime ili šta je ali mi nije bilo jasno kako neko može to da...igra, gleda, da je u tome, jer je baš blesavo
Rekoh da je u pitanju subjektivna stvar, neko ce proguta ideju da macevi veci od samih ljudi mogu da se koriste iole efektivno, neko nece. Da su samo takvi macevi kontroverzni, ali nisu, npr. ima i ovo

http://oi64.tinypic.com/2cwtukg.jpg

Mislim da nam je svima poznat mac na desnoj strani.


Citat:
Shades kaže: Pregled poruke
Ali, to nije novotarija, tako je oduvijek, tako da ne znam cemu insistiranje na istorijskoj tacnosti...
Ovde nije rec o insistiranju na istorijskoj tacnosti, vec o funkcionalnosti, zasto je nesto napravljeno i izgleda tako kako izgleda, a vezano je za sveukupnu upotrebljivost.
Laserstorm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.7.2017, 18:43   #187
Shades
Član
 
Član od: 23.5.2013.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 184
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 57 puta na 35 poruka
Određen forumom Re: Elex

Desni mi nije poznat, a lijevi mi lici na Geraltov mac za "ljude"...
Shades je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.7.2017, 19:08   #188
Laserstorm
Veteran
 
Član od: 2.11.2011.
Poruke: 598
Zahvalnice: 114
Zahvaljeno 187 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Elex

Citat:
Shades kaže: Pregled poruke
Desni mi nije poznat, a lijevi mi lici na Geraltov mac za "ljude"...
Desni je replika Konanovog atlantidjanskog maca iz filma iz 1981-e. Levi je replika renesansnog zweihandera (pravi dvorucni mac, prosecna duzina 180cm). Geralt koristi longsworde koji su manji i mogu da se koriste i jednom rukom.
Laserstorm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.7.2017, 20:27   #189
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Elex

Citat:
Laserstorm kaže: Pregled poruke
Levi je replika renesansnog zweihandera (pravi dvorucni mac, prosecna duzina 180cm).
Ajme. Čekaj, to je postojalo? Pa to je više od moje visine.
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.7.2017, 21:39   #190
Shades
Član
 
Član od: 23.5.2013.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 184
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 57 puta na 35 poruka
Određen forumom Re: Elex

Odosmo u off, al kad se pominje LotR, za mene je Glamdring naj (narocito sto mage mlatara njime )...
Shades je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.7.2017, 7:27   #191
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Elex

Citat:
Paladin kaže: Pregled poruke
Ajme. Čekaj, to je postojalo? Pa to je više od moje visine.
True story...

Citat:
Zweihänder swords developed from the Longswords of the Late Middle Ages and became the hallmark weapon of the German Landsknechte from the time of Maximilian I (d. 1519) and during the Italian Wars of 1494–1559.
Citat:
These swords represent the final stage in the trend of increasing size that started in the 14th century. In its developed form, the Zweihänder has acquired the characteristics of a polearm rather than a sword due to their large size and weight and therefore increased range and striking power. Consequently, it is was not carried in a sheath but across the shoulder like a halberd.


wiki:
https://en.wikipedia.org/wiki/Zweih%C3%A4nder

Nego kad pogledas i takve maceve, vidis koliko su elegantni i dobro balansirani, da bi bili prakticni. Uopste ne lice na manga buzdotine nazovi oruzija.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.7.2017, 20:20   #192
Sakiboj
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.3.2008.
Poruke: 3.363
Zahvalnice: 380
Zahvaljeno 271 puta na 230 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Sakiboj
Određen forumom Re: Elex

Jel ovde bese nema character creation?
Sakiboj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.7.2017, 20:53   #193
helen
Veteran
 
Član od: 8.1.2009.
Lokacija: Nbg
Poruke: 581
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 107 puta na 87 poruka
Određen forumom Re: Elex

Citat:
Sakiboj kaže: Pregled poruke
Jel ovde bese nema character creation?
Nije ovo Skyrim, već Piraha Bytes igra.
helen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.7.2017, 22:37   #194
Dantheus
Veteran
 
Član od: 3.3.2016.
Lokacija: Ankh-Morpork
Poruke: 883
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 159 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: Elex

Citat:
Sakiboj kaže: Pregled poruke
Jel ovde bese nema character creation?
Nema ni u jednoj njihovoj igri.
Dantheus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.7.2017, 10:24   #195
Krilce
Starosedelac
 
Član od: 4.11.2007.
Poruke: 1.726
Zahvalnice: 1.753
Zahvaljeno 629 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: Elex

Citat:
Dovahkiin kaže: Pregled poruke
Character Creation... Znate šta?! I neka nema

Ozbiljno, deluje li i vama igra zategnutije, ispeglanije? Vidite li ovde taj neki Goticizam?
Meni ovo deluje kao Risen kec a stvarno prva polovina je bila prezanimljiva.
Drugo, ne znam kako će igrači nakon onako šarenih ikonica prihvatiti ove crno bele plave kako već izgledaju...
I ovo ću definitivno igrati bez companiona. Onaj Duras na momente "ne zna u čije igra".
Grafika izgleda lepo, ali animacije borbe su i dalje prilicno lose, posebno to sto PC vidno klizi unapred prilikom svakog udarca. Probacu je kao i svaku njihovu igru do sad. Nadam se da su naucili nesto iz onog teskog djubreta koje su poslednje izbacili, pod imenom Risen 3 (Risen 2 mi je makar bio simpatican i mogao sam da ga predjem).
Krilce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.8.2017, 14:58   #196
zokocx
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.589
Zahvalnice: 916
Zahvaljeno 584 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: Elex

Ha, to za bug free sumnjam.
Ili da godinu dana još testiraju igru ili da imaju žešći support kao RED za witchera.

Al ne može gore nego Bethesda, gde da nema konzole ne bi bilo moguće neke questove završiti.
zokocx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2017, 19:13   #197
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Elex

Ja ja, mein guzen eksplodieren!
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku filpan na korisnoj poruci:
Krilce (6.8.2017)
Stara 6.8.2017, 20:49   #198
Krilce
Starosedelac
 
Član od: 4.11.2007.
Poruke: 1.726
Zahvalnice: 1.753
Zahvaljeno 629 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: Elex

Citat:
Dovahkiin kaže: Pregled poruke
Mislim da će igra dobiti dobre ocene. Uzmimo u obzir da je Witcher 3 dobijao 10, ostali naslovi oko 7, ovo će verovatno ići na 8.5 vrlo moguće i 9 ako priča/questovi, sveukupan gameplay i RPG elementi budu jako dobro uklopljeni kao celina.
Ne verujem. Gothic 2 je svojevremeno od gomile magazina popio 7 - 7.5. PB igre generalno ne prolaze bas najbolje kod velikog broja novinara. Imajuci u vidu lose animacije, mnogima ce to biti sasvim dovoljno da igru pokopaju i nazovu je jos jednom promasenom sansom PB-a. No, na review-ove se ne treba obazirati previse, gomila vrhunskih igara je dobila generalno niske ocene.
Krilce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2017, 0:40   #199
Shades
Član
 
Član od: 23.5.2013.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 184
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 57 puta na 35 poruka
Određen forumom Re: Elex

Ovo je apsolutno tacno. Gothic serijal ima objektivnih mana (interfejs, inventar, animacije, borba), ali to je potpuno nevazno, jer ima nesto sto je nenadmasno - atmosferu. Nije slucajno da nintendo, sony i druge kompanije izdaju stara izdanja (remake, remaster, stare konzole), jer onaj nes classic sa rudimentarnom grafikom (za danasnje poimanje) ima igrivost, takoreci vanvremensku...
Shades je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Shades na korisnoj poruci:
filpan (7.8.2017)
Stara 7.8.2017, 16:05   #200
Krilce
Starosedelac
 
Član od: 4.11.2007.
Poruke: 1.726
Zahvalnice: 1.753
Zahvaljeno 629 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: Elex

Citat:
Dovahkiin kaže: Pregled poruke
Cekajte malo...
Razumem ja da PB ima neki manji budzet u odnosu na pomenute gigante, i da neke stvari urade traljavo, poput animacija (koje su u medjuvremenu dosta popravljene).
Ali poenta je da su i veci AAA naslovi drasticno pali, i zbog toga vidim priliku da Elex bude koliko-toliko bolji. Otuda i moj zakljucak da bi igra mogla biti oko 8.5. A ako bude po starom, tj budu gledali odnos ocena iz ranijih naslova bice pravo cudo da Elex dobije i prelazne.
Primera radi Fallout 3 ocena 9, Fallout 4 ocena 6, ME 3 ocena 9, Andromeda ocena 6, Risen 3 ocena 5, Elex dakle ocena 2. Siguran sam da se ovo nece desiti.
Na kraju, mnogo je vaznije da igraci budu zadovoljni.
Verovatno ce i Elex dobiti 6, 7 maksimum. Te niske ocene vise oznacavaju frustraciju novinara i igraca time sto su od tih igara ocekivali mnogo vise, a ne zato sto su to lose igre same po sebi. PB igre su ranije dobijale u najbolju ruku osrednje ocene zbog realno losih animacija, glasovne glume koja nije bas na najvisem nivou (cast izuzecima), tezine, i sl. Retko ko se obazirao na svet, muziku, atmosferu, posledice tvojih odluka, itd. Zato nemoj puno da ocekujes od ocena. Ne vidim ni zasto bi, ja cu ovo probati - pa taman dobilo ocenu 2. Ako mi se svidi, tim bolje za mene.
Krilce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 2:57.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com