Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.1.2010, 11:27   #1
Rockman
Član
 
Član od: 4.8.2006.
Lokacija: 3 doors down
Poruke: 72
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 3 puta na 2 poruka
Post Umrežavanje Telekom Huawei 520s sa više računara preko LAN-a

Uh ovo je komplikovano za moju ogranicenu racunarsku terminologiju. I znanje koje podrazumeva instalaciju windows xp kao vrhunac izvodjenja niza tehnoloskih operacija.
Elem. 6 racunara treba da "namestim" da dobiju internet preko telekomovog Huwei 520's "cuda". Problem ovde vec postoji, na doticnim racunarima, instalirana mreza koja mora da bude operativna jel bez nje ne mogu da rade i ona ima "fttp vezu sa serverom u drugom gradu "(ko zna sta sam sad lupio). Razmisljao sam da dodam po jos jednu mreznu karticu na svaki racunar i da napravim 2 zasebne mreze koje ce ukljucivati po potrebi . kao lan 1 i lan 2 jedan da bude postojeca mreza a drugi da ukljucuju kada im treba internet. E sad u upustvu sam video da iz porta lan1 moze da se namesti switch pa da preko njega mrezim ovih 6 racunara. E sad su me zbunili da li treba u takvoj mrezi novoj preko swica da ip adrese stavim automatic na svim racunarima kao sto pise u uputstvu i default getaway takodje. Dali bi takva mreza radila ili bih morao da pravim novu zasebnu mrezu sa ip adresama i kako bih to namestio da radi preko ovog switcha i da svi racunari imaju internet u pitanju je 8mb telekomov paket. Verovatno sam nejasan u izlozenju problema ali osnova je da ja zelim da pustim internet preko huwei 520s na 6 racunara koji vec imaju mrezu koju ne smem da pipam. I ako je moj predlog moguc kao da setujem ip adrese automatic kao kad je na jednom racunaru adsl ili moram da kucam ip adrese .. Help pls !
Rockman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Huawei 520s... otvaranje portova Mickie Komunikacioni uređaji i umrežavanje 22 21.12.2010 20:00
Više problema vezanih za rad računara [problem s memorijom] stevasandra Kvarovi 24 19.1.2010 0:46
Umrežavanje više kompova preko VPN daliborac Komunikacioni uređaji i umrežavanje 0 5.1.2010 19:50
Koji ADSL Router za deljenje konekcije? stefan_bre Komunikacioni uređaji i umrežavanje 0 6.5.2009 18:46
Ne uspevam da dobijem sliku preko DVI izlaza sa SapphireX1650PRO AGP na LG L204wt ? sstefan Grafika 0 27.10.2007 13:16


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:32.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com