Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > „Ja, igrač!”

„Ja, igrač!” Da li se slažete sa Kuzmom?

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 23.10.2008, 22:16   #61
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.356
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: 10/2008 „Bliski susreti jadne vrste”

Citat:
paterfamilias kaže: Pregled poruke
Nije zabeleženo da su "divljaci" dobrovoljno bežali u "civilizaciju" u značajnijem broju.
Osim kad se navuku na vatrenu vodu...
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2008, 0:36   #62
ridiculus
Član
 
Član od: 27.9.2008.
Poruke: 191
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 86 puta na 45 poruka
Određen forumom Re: 10/2008 „Bliski susreti jadne vrste”

Kuzma kaže da je "Kinez postao pežorativni izraz, pojam za nešto loše". Da ne ulazim u tumačenje te vrlo uske perspektive, tužno je to što je u ovoj zemlji i Srbin postao pežorativni izraz. U Americi i delu Evrope je to već odavno.

I nije sve tako crno: postoji određeni broj sociologa koji su nihilisti, pesimisti i ostalo! Međutim, i sam Kuzmanovićev tekst me navodi na misao da (dobar) deo problema u nemogućnosti uspostavljanja kontakta leži u njemu.
ridiculus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2008, 3:59   #63
Neuro
Član
 
Član od: 2.3.2006.
Lokacija: Neverland
Poruke: 477
Zahvalnice: 53
Zahvaljeno 143 puta na 67 poruka
Određen forumom Re: 10/2008 „Bliski susreti jadne vrste”

Citat:
ridiculus kaže: Pregled poruke
Kuzma kaže da je "Kinez postao pežorativni izraz, pojam za nešto loše". Da ne ulazim u tumačenje te vrlo uske perspektive, tužno je to što je u ovoj zemlji i Srbin postao pežorativni izraz. U Americi i delu Evrope je to već odavno.

I nije sve tako crno: postoji određeni broj sociologa koji su nihilisti, pesimisti i ostalo! Međutim, i sam Kuzmanovićev tekst me navodi na misao da (dobar) deo problema u nemogućnosti uspostavljanja kontakta leži u njemu.
Kuzmanović je, nažalost, potpuno u pravu kada kaže da je izraz Kinez postao pežorativan. Neverovatno je koliko je njihova ultra-jeftina radna snaga degradirala globalni kvalitet proizvodnje u skoro svim oblastima. U stvari, neverovatno nije dovoljno jaka reč - jezivo bi mnogo više pristajala. Naravno, ovo nema nikakve veze sa ulogom Kineza u krojenju doskorašnje istorije, kulture, obrazovanja, itd, itd. Štaviše...

A što se Srba i pežorativnosti tiče - ne trebaju nama Kuzmanovići, Klintoni, Olbrajti, Ahtisariji, Klarkovi, Obame, MekKejnovi i šta ti ja znam ko još da nam ukažu na to gde smo i ko smo. Dovoljni smo sami sebi da odgovorimo na to pitanje. Valjda. Možda...

Poslednja ispravka: Neuro (30.10.2008 u 4:08)
Neuro je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2008, 9:57   #64
v_wizard
Član
 
Član od: 9.3.2007.
Poruke: 185
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 15 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: 10/2008 „Bliski susreti jadne vrste”

"Naravno, ovo nema nikakve veze sa ulogom Kineza u krojenju doskorašnje istorije, kulture, obrazovanja, itd, itd. Štaviše..."

Evo, posle 60 postova i ko zna cega recenog neko se setio da kaze i nesto pozitivno o kinezima. Civilizacija koja preko 2000 godina unazad imala ogroman uticaj u razvoju nauke, (vojne) tehnike i tehnologije, kulture u svakom pogledu sada je dozivela da je kojekakvi "kuzmanovici" degradiraju zbog par godina upraznjavanja odredjenog, njima posebnog, nacina shvatanja video igara.
v_wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2008, 11:00   #65
Ketchua
Basterd...
 
Član od: 26.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.975
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua
Određen forumom Re: 10/2008 „Bliski susreti jadne vrste”

ma nije stvar u igrama...bar ja tako mislim...Kinez je , ko sto rece Neuro, postao pezorativan izraz zbog pada kvalitet globalne proizvodnje, ali i zbog cinjenice da oni polako kolonizuju svet...a ni jedan narod (u globalu) ne voli pridoslice...da samo vidis kako se Francuzi ophode prema doseljenicima s Bliskog Istoka (a mnogo je gore nego na TV-u)... to je tipicna malogradjanstina...
Ketchua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2008, 14:03   #66
v_wizard
Član
 
Član od: 9.3.2007.
Poruke: 185
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 15 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: 10/2008 „Bliski susreti jadne vrste”

To si u pravu, jesu kao virus, a protiv virusa nema leka. Sa druge strane ako su sposobni da kolonizuju svet, neka. Ameri bombarduju gde stignu, pa imaju manje uspeha. Na kraju krajeva, i svet se menja, pa i ljudi. Ocigledno imaju i mogucnost i nacin da ih bude svuda. Shvatili su WoW ne kao igru nego kao radno mesto. Pa ako neki Quzma, "veliki paladin" zadje na njihovu radnu teritoriju, dobije po nosu. I to je tako. Nije problem sto oni prave jeftinu robu, vec sto za tu robu ima kupaca...wordwide.
v_wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2008, 17:52   #67
paterfamilias
Banned
 
Član od: 5.9.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 549
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 109 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: 10/2008 „Bliski susreti jadne vrste”

Citat:
v_wizard kaže: Pregled poruke
To si u pravu, jesu kao virus, a protiv virusa nema leka. Sa druge strane ako su sposobni da kolonizuju svet, neka. Ameri bombarduju gde stignu, pa imaju manje uspeha. Na kraju krajeva, i svet se menja, pa i ljudi. Ocigledno imaju i mogucnost i nacin da ih bude svuda. Shvatili su WoW ne kao igru nego kao radno mesto. Pa ako neki Quzma, "veliki paladin" zadje na njihovu radnu teritoriju, dobije po nosu. I to je tako. Nije problem sto oni prave jeftinu robu, vec sto za tu robu ima kupaca...wordwide.
Citat:
Ketchua kaže: Pregled poruke
ma nije stvar u igrama...bar ja tako mislim...Kinez je , ko sto rece Neuro, postao pezorativan izraz zbog pada kvalitet globalne proizvodnje, ali i zbog cinjenice da oni polako kolonizuju svet...a ni jedan narod (u globalu) ne voli pridoslice...da samo vidis kako se Francuzi ophode prema doseljenicima s Bliskog Istoka (a mnogo je gore nego na TV-u)... to je tipicna malogradjanstina...
Ne vidim nikakvu "kolonizaciju" Kineza.Nigde Kinezi ne nameću neki svoj način života i ideologiju.Ljudi jednostavnu idu trbuhom za kruhom i ne sole pamet bilo kome.
Kineza ima u mnogim državama, u Maleziji, Burmi, Tajlandu, Filipinima, Singapuru,Indoneziji.U ovim državama nije bilo nikakvih problema sa Kinezima koji tu žive vekovima, koji nisu nikada tražili neki poseban status ili odvajanje od tih država i pripajanje Kini, iako su ove države geografski bliske Kini.
Jedina oblast gde je kineska većina dobila odvojenu državu je Singapur, gde Kinezi čine oko 70%.Zanimljiv je način kako je kineski Singapur dobio nezavisnost.Većinski narod u Maleziji je odlučio da prosto isključi iz svoje države kineski Singapur, uz protivljenje samog Singapura.

Deluje prilično naivno da će sada Kinezi u Evropi vršiti neku "kolonizaciju" kada to nisu radili u svom najbližem susedstvu, gde ih ima procentualno više i gde bi to bilo mnogo realnije zbog blizine NR Kine.
paterfamilias je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2008, 20:21   #68
cages
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Alterac Valley
Poruke: 1.534
Zahvalnice: 406
Zahvaljeno 181 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: 10/2008 „Bliski susreti jadne vrste”

Ne mogu da verujem ni sam sebi ali eto jednom i ja da se slazem sa Paterom 100% o.0
Post up....
cages je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2008, 10:19   #69
v_wizard
Član
 
Član od: 9.3.2007.
Poruke: 185
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 15 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: 10/2008 „Bliski susreti jadne vrste”

pa slazem se i ja sa paterom, samo nisam stavio kolonizacija pod znake navoda. rekao je isto sto i ja samo drugacije. idu trbuhom za kruhom, naravno. samo ne rade to kao nasi u nemackoj, nego farmuju gold u wow-u, prave jeftinu robu koju imaju kome da prodaju, itd...snasli se i neka.
v_wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2008, 14:08   #70
White Ripper
Deo inventara foruma
 
Član od: 21.5.2008.
Poruke: 4.916
Zahvalnice: 1.072
Zahvaljeno 1.096 puta na 715 poruka
Određen forumom Re: 10/2008 „Bliski susreti jadne vrste”

Ja mislim da ne treba previse komentarisati i svadjati se oko toga da li je Kuzmanovic u pravu ili ne.Kuzmanovic pise prilicno objektivno i krajnje ,,izrazajno''.Autor svakog djela,teksta ili neceg treceg je tu da iznese svoj stav i sto je najbitnije da utice na tudja misljenja.Njegove stavove mozemo da prihvatimo ili odbacimo i to se tice licno citalaca.Ne treba(bar ja tako mislim) praviti raspravke koje ne vode nicemu.

(MOLIM MODERATORE DA MI NE OBRISU PORUKU)
White Ripper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2008, 14:30   #71
Ketchua
Basterd...
 
Član od: 26.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.975
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua
Određen forumom Re: 10/2008 „Bliski susreti jadne vrste”

ali ova tema je upravo za to i napravljena...za vodjenje rasprava koje ne vode nicemu...
Ketchua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2008, 16:54   #72
Doolio
Starosedelac
 
Član od: 15.5.2007.
Poruke: 1.291
Zahvalnice: 379
Zahvaljeno 401 puta na 272 poruka
Određen forumom Re: 10/2008 „Bliski susreti jadne vrste”

Citat:
Kuzmanovic pise prilicno objektivno
aj sad...
Doolio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2008, 17:27   #73
White Ripper
Deo inventara foruma
 
Član od: 21.5.2008.
Poruke: 4.916
Zahvalnice: 1.072
Zahvaljeno 1.096 puta na 715 poruka
Određen forumom Re: 10/2008 „Bliski susreti jadne vrste”

Citat:
Ketchua kaže: Pregled poruke
ali ova tema je upravo za to i napravljena...za vodjenje rasprava koje ne vode nicemu...
Vecina smatra ovu temu za svadju,sto naravno to nije
White Ripper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2008, 18:33   #74
Ketchua
Basterd...
 
Član od: 26.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.975
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua
Određen forumom Re: 10/2008 „Bliski susreti jadne vrste”

Tema je za diskusiju o aktuelnoj kolumni...a tesko je voditi normalnu diskusiju ovde, s obzirom na cinjenicu da od10 postova, barem 2 moraju da sadrze neku totalno neargumentovanu tvrdnju... da li ljudi to rade zato sto ne znaju kako izgleda diskusija, nego su jos na nivou onog "moj tata jaci od tvog tate", ili samo hoce da flejmuju, to ne znam...
Ketchua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Ketchua na korisnoj poruci:
Doolio (1.11.2008), oluja (31.10.2008)
Stara 1.11.2008, 2:32   #75
Doolio
Starosedelac
 
Član od: 15.5.2007.
Poruke: 1.291
Zahvalnice: 379
Zahvaljeno 401 puta na 272 poruka
Određen forumom Re: 10/2008 „Bliski susreti jadne vrste”

'moj tata je jaci od tvog' je najcesci argument na netu od njegovog postanka
Doolio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.11.2008, 13:34   #76
Ketchua
Basterd...
 
Član od: 26.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.975
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua
Određen forumom Re: 10/2008 „Bliski susreti jadne vrste”

To je zato sto su vecina korisnika tog istog interneta (tj. ovakvih mesta) deca... moras piznati da se ovde slavi mnogo vise petnaestih nego dvadeset petih rodjendana (a da ne pricamo o trideset petim i nadalje)...
Ketchua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.11.2008, 18:35   #77
White Ripper
Deo inventara foruma
 
Član od: 21.5.2008.
Poruke: 4.916
Zahvalnice: 1.072
Zahvaljeno 1.096 puta na 715 poruka
Određen forumom Re: 10/2008 „Bliski susreti jadne vrste”

Citat:
Ketchua kaže: Pregled poruke
To je zato sto su vecina korisnika tog istog interneta (tj. ovakvih mesta) deca... moras piznati da se ovde slavi mnogo vise petnaestih nego dvadeset petih rodjendana (a da ne pricamo o trideset petim i nadalje)...
Pa nisu valjda petnaestogodisnjaci toliko glupi da pisu ,moj tata je jaci od mog tate''.
Bolje i to nego ,,moj je deda jaci od tvog dede''
White Ripper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.11.2008, 18:43   #78
Ketchua
Basterd...
 
Član od: 26.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.975
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua
Određen forumom Re: 10/2008 „Bliski susreti jadne vrste”

nisu godine preduslov za pamet...pamet je preduslov za pamet...
a petaestogodisnjaci (u velikoj vecini slucajeva) su jako tanki sa kulturom izrazavanja i vodjenja polemike...jbg, globalno drustvo je takvo...
Ketchua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.11.2008, 19:02   #79
Doolio
Starosedelac
 
Član od: 15.5.2007.
Poruke: 1.291
Zahvalnice: 379
Zahvaljeno 401 puta na 272 poruka
Određen forumom Re: 10/2008 „Bliski susreti jadne vrste”

pobogu, pa sigurno se ne misli bukvalno, izraz 'moj tata je jaci od tvog' zna se sta znaci...
sto se tice petnaestogodisnjaka, mogu biti kulturni, pametni, ristekpafulni, ali jednostavno ne mogu imati valjanu percepciju sto se nekih stvari tice, takodje, nisi preterano zreo i sklon objektivnosti sa 15 godina, svi smo imali 15 godina, slozicete se. i to nema veze sa pamecu.
Doolio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2009, 19:12   #80
Ostoja
Novi član
 
Član od: 22.2.2009.
Poruke: 7
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 3 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: 10/2008 „Bliski susreti jadne vrste”

Teorije o kraju istorije koju je lansirala markisticka teorija oslanjajuci se na morganovu podelu istorije po kojoj se moze izvuci zakljucak o postojanju linearnog napretka i po kojoj svaka sledaca faza traje manje od prethodne je kasnije preuzeo Fukujama samo je pobeda komunizma zamenjena pobedom kapitalizma . Fukujamina ideja da ce liberalnija razmena ideja , dobara itd. dovesti do opsteg mira i blagostanja se pokazala kao netacna .
Te razne teorije o bratstvu jedinstvu su se vise puta pojavljivale kroz istoriju svaki put radi necijeg interesa i svaki put su se isto zavrsavale - krvoprolicem .

Jedini linearni napredak koji postoji je tehnoloski , a onaj ideoloski je stvar preferencija . Cini mi se da ljudi imaju vecu potrebu za mrznjom i unistavanjem nego ljubavlju i jedinstvom , valjda zbog zadovljstva koje predstavlja pobeda . Pogledajte recimo fudbalske navijace pa iste su i vere i nacije i rase , ali oni ce se ipak podeliti samo zbog zadovoljstva koje im pruza pobeda u sukobu .

Citat:
paterfamilias kaže: Pregled poruke
Mi smo imali svoj model(samoupravljanje) koji je 50-tih i 60-tih imao najveću stopu rasta posle Japana i SAD i koji je uzrokovao relativno blagostanje 70-tih i 80-tih.
Sve komunisticke zemjle su imale stopu rasta kao Japan do momenta dostizanja pune zaposlenosti , a onda je sledila stagnacija i opadanje jer nije bilo moguce povecavati produktivnost rada .

Citat:
paterfamilias kaže: Pregled poruke
Kakva je prava čovekova priroda to se može videti kod "primitivnih zajednica" koje nisu načete "civilizacijom".
U tim zajednicama nema lične svojine, nema gomilanja bogatstva, nema radnogg vremena, nema ni zavisti-izvorne osobine čoveka kao bića.To su "društva blagostanja" gde ljudi u proseku rade 1.5-2 sata dnevno(ne svaki dan) a ostatak vremena provode u dokolici.
Sve dok im se na teritoriji na kojoj love i skupljaju plodove ne pojavi neko drugo pleme , a onda krece klanica
Ostoja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:48.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com