Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Pregled rezultata glasanja: Da li ste zabrinuti za vasu privatnost na Internetu?
Nisam uopste 32 26,23%
Zbunjen sam procitanim 22 18,03%
Veoma sam zabrinut 68 55,74%
Glasova: 122. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.7.2008, 13:30   #21
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: Prisluskivanje korisnika kao obaveza

Nadam se da je Dingo napisao tekst o ovome u avgustovskom broju jer ce onda daleko veci broj ljudi biti svestan sta se upravo desilo...

Javno je objavljen dokument koji nam govori da kada koristimo bilo koji oblik komuniciranja necemo imati nikakav stepen privatnosti...

Znaci, imam recimo neku drugaricu i sve sto pricamo na msn neko moze da procita... Hocu da skinem nesto preko interneta, i ako nije legalno definitivno mogu da imam posledice jer ce to neko znati da sam uradio...
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2008, 13:35   #22
Dingo
Novi član
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 24
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Dingo
Određen forumom Re: Prisluskivanje korisnika kao obaveza

Citat:
genius kaže: Pregled poruke
Nadam se da je Dingo napisao tekst o ovome u avgustovskom broju jer ce onda daleko veci broj ljudi biti svestan sta se upravo desilo...
Sticajem okolnosti jako sam kasnio sa pisanjem .rs i desilo se da sam pisao ipak nakon objavljivanja na sajtu RATEL-a. Dakle bice o tome u avgustovskom broju.

Danas su mi slucajno upale papirne novine u ruke i na dve naslovne strane (Blic http://www.blic.co.yu/drustvo.php?id=50675 i Danas http://www.danas.co.yu/20080726/dogadjajdana1.html#2) su clanci sa ovom tematikom. I pored nasirokog pisanja o skrivanju Radovana Karadzica ovo je udarna vest. Vetovatno ima toga i po drugim novinama.
Dingo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2008, 14:05   #23
Viper
Član
 
Član od: 30.10.2005.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 455
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 82 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Prisluskivanje korisnika kao obaveza

Bitno je da se neće prisluškivati svako već samo oni za koje se obezbedi potrebna dozvola...da se tako izrazim...predpostavljam da to znači da će se posmatrati samo oni za koje postoji osnovana sumnja bavljenja nelegalnim aktivnostima...problem jeste što se svi mi koji skidamo filmove, muziku i igre sa neta spadamo u tu kategoriju.
Mislim da službe bezbednosti nemaju interesa da gone apsolutno svakog korisnika interneta koji je, kolko-tolko "pirat", prvo što nemaju resursa a drugo, pa, nema zatvorskih kapaciteta za sve Srpske pirate , a plaćanje milionskih kazni u ovoj i ovakvoj ekonomiji je samo pusti san riaa i ostale žgadije...

Nadam se, da će, s' druge strane, ova mera biti korišćena u suzbijanju sajber kriminala u srbalja (kakav god da je), da ćemo moći normalno da koristimo pej pel i kartice (mislim da je nedostatak državne regulative jedan od razloga što još ne možemo te i takve servise da koristimo normalno, ili uopšte).
Da će pohvatati pedofili koji svoje mreže pletu na webu, da će onemogućiti ostalim kriminalcima da slobodno dogovaraju poslove i prisile ih da se vrate u "stvaran" svet gde su lakše mete organa gonjenja....i tako...

Znajući Srbiju, pusta nada.
Viper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2008, 14:12   #24
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Prisluskivanje korisnika kao obaveza

Citat:
Viper kaže: Pregled poruke
Bitno je da se neće prisluškivati svako već samo oni za koje se obezbedi potrebna dozvola...
Obzirom na dosadašnja iskustva, možemo s mirom da se pouzdamo u savest državnih činovnika, pripadnika tajnih službi. [kraj sarkazma]
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2008, 14:12   #25
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Prisluskivanje korisnika kao obaveza

Ja i dalje stojim pri tvrdnji da je dokument, kakvom god namerom iniciran, nedorečen i dopušta silne zloupotrebe i mahinacije. Umesto da spreče i ove sad tetkice da na centrali noću zovu sestru u nemačkoj sa tuđeg broja, oni otvaraju prostor za još gore i nezamislive stvari.

Očekujem da se ono što se piše na sajtovima, blogovima, forumima i drugim javnim "mestima" vidi, kao što se razgovor na ulici može čuti, ali da neko bez sudskog naloga kolektivno prikuplja IM i VoIP podatke, koji su "privatni razgovori u 2 monitora" je ravno prisluškivanju svih telefona da se nađe 1 begunac, ili otvaranju sve pošte da se preventivno vidi da neko ne šalje bombu...

Heh, kod nas se ove dve stvari već rade, i to stalno i "podrazumevano"... U pošti se paketi moraju predati otvoreni, a svi znamo da se skeniraju pozivi i traže ključne reči da bi se hvatali haški begunci i slične osobe sa raznih poternica... Mislim da svako narušavanje sloboda radi njih samih (?) ne može i ne sme da prođe, ali mi je drago da vidim da ima ljudi koji brane ovakve nedefinisane i neprecizne stvari, jer veruju u poštenje i dobronamernost "čika u crnom"...

Privoxy i Tor mi ne pada na pamet da koristim u svakodnevnom surfu, IM komunikacija se kriptuje ili se podseti sagovornik da je linija nesigurna, a počeću da kriptujem i e-mail, trebao sam odavno, ali me uvek mrzelo...
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Eni na korisnoj poruci:
PsyDuck (8.8.2008), zoran845 (26.7.2008)
Stara 26.7.2008, 14:24   #26
galebns
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 0,0,0
Poruke: 2.660
Zahvalnice: 1.649
Zahvaljeno 695 puta na 482 poruka
Određen forumom Re: Prisluskivanje korisnika kao obaveza

Meni nije jasno zasto se digitalna komunikacija razlikuje od "obicne". Po cemu je email drugaciji od obicnog pisma? Ubedjen sam da bi drzava otvarala i svako obicno pismo da to nije mukotrpan posao i da se to ne moze lako otkriti. Digitalna komunikacija im omogucava da "prisluskuju" bez ikakvog znanja bilo koje strane da je prisluskivana.

Ono sto mene nervira je sto se sve to pravda time sto takav zakon ima i u EU a ubedjen sam da su ovi nasi to malkice "prilagodili" svojim interesima.

Takodje je cist bezobrazluk da ako vec mora da se nabavi takva oprema troskove snosi provajder (= krajnji potrosac tj. mi). Ako je to drzavi bitno onda nek sama i plati i onako su to pare od nasih poreza. Kad ce vise zulum da prestane...
galebns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2008, 16:10   #27
paulvandyk68
Banned
 
Član od: 21.9.2007.
Lokacija: Zrenjanin
Poruke: 1.974
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 353 puta na 278 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku paulvandyk68
Određen forumom Re: Prisluskivanje korisnika kao obaveza

Sta tu ima cudno?
paulvandyk68 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2008, 19:16   #28
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Prisluskivanje korisnika kao obaveza

Ono sto ja vidim ovde i sto je zabrinjavajuce je da svuda pise: duzan je da nadlenom organu... na zahtev nadleznog organa... itd. Nigde nema nijedne stavke koja kaze nesto tipa po odobrenju suda ili sl. Jednostavno receno, neidentifikovani nadlezni organ (a to je verovatno onaj ko kaze da je nadlezan, nema veze dali je ili nije) trazi i mora da dobije sve sto hoce bez obzira dali je to u skladu sa ustavom ili zakonom, dali ima nalog suda ili ne (ocigledno da ovde sud nije ni potreban, da jeste pomenuli bi ga), i to moze da koristi kako mu se cefne. Logika tipa: ja sam nadlezan organ i ja sam u pravu.

Gore nema nikakvih uslova kojji govore kada neko odozgo moze da trazi takve stvari. Dakle, opet, ja se nazovem nadleznim organom, pozovem one tamo, trazim da mi se daju svi podaci i da se sve prebaci na mene za xxx osobu. Razlog nije bitan. To sto ja hocu da pratim sta mi radi zena, devojka, neko kome hocu da namestim spletku, nema veze, Ja sam nadlezan organ i uvek sam u pravu. Sta ja imam kome da objasnjavam sta i zasto radim.

Dali sam zabrinut? Statisticki nebu trebalo da sam zabrinut. Sad, znajucu mene i da mnogo puta znam da lanem, trebao bi da sam dosta zabrinut. Pogotovu sto ovo sve pocinje da podseca na ono vreme iz polovine proslog veka kad je svako mogao da bude prisluskivan, kada smo imali Goli otok, kada nije smelo da se misli drugacije a kamoli kaze drugacije. Verovatno preterujem ali sta da radim kada sam "malo" stariji .
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2008, 19:28   #29
urke
ex Laki pingvin
 
Avatar korisnika urke
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Kragujevac (Srbija)
Poruke: 2.559
Zahvalnice: 478
Zahvaljeno 880 puta na 488 poruka
Određen forumom Re: Prisluskivanje korisnika kao obaveza

Torrenti mogu da se kriptuju, IM može da se kriptuje, e-mail može da se kriptuje, ono što je na http-u je i onako transparentno, osim onoga što ide preko https-a (što opet može da se profiltrira), čini mi se da i skype može da se kriptuje. I kad svi krenemo da kriptujemo, postaćemo sumnjivi jer se u jednom trenutku kaže: Baza
treba da sadrži pored ličnih podataka iz ugovora sa pretplatnikom i
vrstu usluga, informaciju o postojanju zaštite prenosa podataka...


Nego, da se neko ne zanosi Tor-om i Proxy-jima. Oni omogućavaju anonimnost (manju ili veću) za krajnju tačku, ali nikako za provajdera. Ne ložite se na privatnost ako ne koristite provajderov već neki webmail tipa GMail, Yahoo, Hotmail, etc - prenos ide preko tih podataka ide preko TCP/IP, koji prolazi preko provajdera.

Pošto se ova prašina slegne (pada mi na pamet da „izručuju“ lika koji nije onaj za koga se navodno tvrdi da jeste, pa da to prođe kod naroda u svetu i ovde), nastavićemo da iščekujemo dalja poskupljenja i druge političke smicalice. Odo' ja da gledam 1984, da vidim opet kako to izgleda u fikciji, pa da uporedim sa stvarnošću.
urke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2008, 20:47   #30
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Prisluskivanje korisnika kao obaveza

Meni sve smrdi na ponovni pokusaj uvodjenja monopola.Realno kod nas Telekom i SBB mogu da priuste potrebnu opremu za ovu akciju a sta ce biti sa ostalima?
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Mario Pavićević na korisnoj poruci:
Ulmawen (27.7.2008)
Stara 27.7.2008, 1:16   #31
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Thumbs down Re: Prisluskivanje korisnika kao obaveza

Najbolje bi bilo ako bi morali da držimo upaljenu web cam i mic, ee onda bi to bilo isto kao u 1984.
Nego, da vidimo da se prijavimo da radimo na čitanju tuđih čatova, sigurno će se tražiti radnici za nadzor
Iskreno, taj ratel mi je postao gadan čim su počeli da zatvaraju tv stanice. Kao da su neka organizacija koja bi najviše volala da sad svi budemo neobavešteni?
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.7.2008, 17:00   #32
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Prisluskivanje korisnika kao obaveza

Jok bwe, oni bi da budes obavesten ali kako te oni ispravno obaveste .
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.7.2008, 17:51   #33
Gorankx
Član
 
Član od: 4.7.2007.
Lokacija: Mali Zvornik
Poruke: 419
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 40 puta na 36 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Gorankx
Određen forumom Re: Prisluskivanje korisnika kao obaveza

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
Najbolje bi bilo ako bi morali da držimo upaljenu web cam i mic, ee onda bi to bilo isto kao u 1984.
Nego, da vidimo da se prijavimo da radimo na čitanju tuđih čatova, sigurno će se tražiti radnici za nadzor
Iskreno, taj ratel mi je postao gadan čim su počeli da zatvaraju tv stanice. Kao da su neka organizacija koja bi najviše volala da sad svi budemo neobavešteni?
To sto oni nameravaju da prisluskuju da prisluskuju tudje chat-ov,od toga nema nista.
Meni ovo lici da ce biti kao i sve drugo u nasoj zemlji sto se tice zakona,mrtvo slovo na papiru.
Gorankx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.7.2008, 22:18   #34
paterfamilias
Banned
 
Član od: 5.9.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 549
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 109 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Prisluskivanje korisnika kao obaveza

Ova odluka RATEL-a je samo deo jedne šire akcije kojom se naše društvo upodobljuje "EU-ropskoj" stvarnosti.Donet je nov Zakonik o krivičnom postupku čija se primena odlaže, dok se ne stvore "tehnički i materijalni uslovi"(uključujući i nabavku opreme za prisluškivanje).Po tom zakoniku istragu vodi javni tužilac a de facto se ukida istražni sudija(kojem ostaju neka ovlašćenja ali više ne vodi istragu).Po tom konceptu tužilaštvo će pokretati postupak, odlučivati o osnovanosti svojeg predloga o pokretanju postupka i preduzimati druge istražne radnje, drugim rečima "kadija te tuži, kadija ti sudi".

Ovakvim odlukama RATEL-a stvaraju se mogućnosti da tužilaštvo van kontrole suda u saradnji sa BIA,MUP i drugim "agencijama" preventivno nadzire i prisluškuje građane.Istina, o samom prisluškivanju će formalno odlučivati sud(istražni sudija) ali istražni sudija izmešten iz vođenja istrage ne može biti protivteža uticaju tužilaštva koje vodi čitav postupak.
Novo zakonodavstvo omogućava da organi gonjenja vrše
"tajni zvučni i optički nadzor osumnjičenog" i "automatsko računarsko pretraživanje ličnih i drugih sa njima povezanih podataka i njihova elektronska obrada", u formi naredbe bez mogućnosti žalbe i bez kontrole zakonitosti ovakve naredbe.

Nakon okončanja prisluškivanja/obrade podataka ne postoji obaveza državnih organa da obaveste lice koje je prisluškivano(da su mu podaci obrađivani) da je prema njemu uopšte i preduzeta ta mera(sem ako se prema njemu ne pokrene krivični postupak), a prikupljene informacije se mogu koristiti u druge svrhe, što stvara mogućnost da se vrši masovno prisluškivanje građana bez polaganja računa za to, ukoliko se ne pokrene postupak.

Naravno, suprotno zakonu BIA/MUP/drugi državni organi mogu masovno nadzirati građane, s tim da se na tim dokazima ne mogu zasnivati sudske odluke, ali poenta i nije u krivičnom postupku nego u mogućnosti masovnog nadzora.
paterfamilias je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.7.2008, 0:59   #35
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Prisluskivanje korisnika kao obaveza

Dodje mi da povracam. Da makar imamo net kao nemci,francuzi... pa da kazemo skidamo mnogo pa da nas proveravaju. Nego imamo ovaj socijalni net. A kad kazu u Telekomu, omogucili smo gradjanima koriscenje sirokopojasne internet konekcije. E tad mi se zivot smuci. Jedino su njihovi dzepovi siroki...

Poslednja ispravka: dzonihsv (28.7.2008 u 1:11)
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.7.2008, 5:06   #36
paterfamilias
Banned
 
Član od: 5.9.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 549
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 109 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Prisluskivanje korisnika kao obaveza

Citat:
dzonihsv kaže: Pregled poruke
Dodje mi da povracam. Da makar imamo net kao nemci,francuzi... pa da kazemo skidamo mnogo pa da nas proveravaju. Nego imamo ovaj socijalni net. A kad kazu u Telekomu, omogucili smo gradjanima koriscenje sirokopojasne internet konekcije. E tad mi se zivot smuci. Jedino su njihovi dzepovi siroki...
Nije reč samo o internetu nego široj akciji nadzora stanovništva:
-biometrijski pasoši i lične karte
-širenje psihoze straha, na primer u Americi putem famoznog terorizma, a kod nas preko lažnih dojava o podmetnutim bombama.
-reforma zakonodavstva i davanje širih ovlašćenja raznim "agencijama" da prisluškuju građane.

Krajnji cilj je da građanstvo prihvati "čipovanje" i stalni nadzor i prisluškivanje kao poželjnu stvar, a ovo je samo početak.

Telekom i drugi provajderi, čak ni RATEL nemaju mnogo veze sa ovim, jer ovakve odluke donosi "viši nivo".

Ako neko misli da je reč o borbi protiv piraterije, grdno se vara jer ako se u toku prisluškivanja/obrade podataka dođe do informacija da neko čini kr.dela piraterije to neće moći da se koristi kao dokaz na sudu.
paterfamilias je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku paterfamilias na korisnoj poruci:
dzonihsv (28.7.2008), Stojadin (28.7.2008)
Stara 28.7.2008, 9:45   #37
Jack In The Box
Član
 
Član od: 7.12.2005.
Poruke: 314
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 17 puta na 13 poruka
Angry Re: Prisluskivanje korisnika kao obaveza

Država je po definiciji instrument sile. Sa jedne strane, potpuno je prirodno da se ona trudi da joj sve informacije budu dostupne, jer na taj način može efikasnije da funkcioniše i bori se protiv onih koji je ugrožavaju, medjutim, sa druge strane, ona bi morala da zaštiti svoje gradjane od mogućnosti da njima bilo ko manipuliše.
Problem je što, u našem slučaju, izmedju mogućnosti da se brzo dobiju podaci o nekome ko ugrožava bezbednost i mogućnosti da se dobiju podaci o bilo kome, te da se kasnije upotrebe kako god nekome odgovara stoji znak jednakosti. Ovom državom, nažalost, još uvek vladaju tajne službe iz miloševićevskog perioda i još uvek se koriste istim metodama, s tim da sada prelaze i na sajber nivo.
Sve u svemu, mene ovo vrlo zabrinjava, jer ako se setite raznoraznih stvarnih i izmišljenih afera sa prisluškivanjem, šta sve može da se izrodi iz ovoga?
Zamislite da svaku informaciju koju prosledite kroz mrežu prati nekakav Luka Laban...
Strašno!
Jack In The Box je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.7.2008, 12:27   #38
DragonSlayer
Starosedelac
 
Član od: 30.4.2006.
Poruke: 1.241
Zahvalnice: 613
Zahvaljeno 264 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: Prisluskivanje korisnika kao obaveza

Ma brooka .... i to ovako javno, kao da je to : dobar dan .... užas ... nacistička nemačka je bila liberalnija ...
DragonSlayer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.7.2008, 19:12   #39
paterfamilias
Banned
 
Član od: 5.9.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 549
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 109 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Prisluskivanje korisnika kao obaveza

Citat:
Jack In The Box kaže: Pregled poruke
Sa jedne strane, potpuno je prirodno da se ona trudi da joj sve informacije budu dostupne, jer na taj način može efikasnije da funkcioniše i bori se protiv onih koji je ugrožavaju, medjutim, sa druge strane, ona bi morala da zaštiti svoje gradjane od mogućnosti da njima bilo ko manipuliše.
Državama ne preti nikakva posebna opasnost, samo se širi psihoza straha.Na primer u Americi ljude plaše terorizmom, a mnogo je veća verovatnoća da će Amerikanac poginuti u saobraćaju ili od klasičnog kriminala nego da će poginuti od terorističkog napada.

Pojedincima preti opasnost od podivljale države koja hoće svuda da zavlači nos.
Citat:
Jack In The Box kaže: Pregled poruke
Ovom državom, nažalost, još uvek vladaju tajne službe iz miloševićevskog perioda i još uvek se koriste istim metodama, s tim da sada prelaze i na sajber nivo.
Ovo je opšti trend diktiran iz SAD/EU a neki recidiv Miloševićevog vremena.
Da je reč o nekoj "običnoj" diktaturi ograničavali bi pristup internetu kao u NR Kini, jednostavno vlasti bi pokušavale da uskrate pristup informacijama.
U to famozno vreme Slobine "diktature" postojalo je nekoliko tv stanica, desetine radio stanica, više listova koji bi svi skočili da je tadašnja vlast nešto ovako činila.
Sada u "demokratiji" nešto se ne čuje glas protiv ovoga nego svi mudro ćute, jer sada imaš jednu tv na 7 frekvencija.
paterfamilias je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.7.2008, 19:43   #40
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Prisluskivanje korisnika kao obaveza

Ko god misli da u proteklih 60-ak godina nije bilo prisluškivanja, verovatno je tek sad sleteo s Marsa. To im je bila primarna delatnost.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 2:13.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com