Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Opisi, recenzije i testovi

Opisi, recenzije i testovi Ovde šaljite sopstvene opise, recenzije i testove hardvera. Neka ono što ste poslali bude vaše autorsko delo - nemojte kopirati tuđe tekstove sa drugih sajtova i časopisa.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.12.2013, 12:07   #1
Acanen
Starosedelac
 
Član od: 5.12.2007.
Poruke: 2.260
Zahvalnice: 242
Zahvaljeno 1.135 puta na 846 poruka
Određen forumom CM Storm Xornet

Nemojte mi zameriti ako u ovom opisu misa nema dovoljno informacija CM Storm Xornet jer nemam obicaj da pisem tekstove o komponentama.
Mis nisam dovoljno dugo koristio da bih mogao da ga hvalim a temu sam otvorio jer trenutno u jednoj prodavnici na akciji moze da se kupi za ~1500din plus se uz njega dobije i CM Storm Speed-RX podloga.
Cini mi se da sam pola godine cekao da se Xornet ponovo pojavi u nasim prodavnicama it opreme. Pre ovog misa sam koristio A4 tech X-748K, neki gigabyte i nekoliko kuglicnih miseva. Xornet nije klasicni gaming mis koji ima veliki broj dugmica niti je veliki kao vecina miseva. Pravljen je za ljude koji na claw grip nacin drze (hvataju) miseve sto znaci da nece odgovarati ljudima sa velikim sakama i onima koji imaju obicaj da spuste celu saku preko misa.
Tasteri i bocne strane misa presvuceni su gumom koja deluje kvalitetno a kabl je prilicno savitljiv. Dovoljan mi je bio jedan dan da se naviknem na manje dimenzije novog misa iako imam velike sake. Mis odlicno radi na a4 tech podlozi koja mi je ostala od X-748K.
Negde na internetu sam procitao da mis bolje radi na tamnim podlogama ali nisam siguran da je to tacno jer na mom belom stolu radi isto kao na podlozi.
Preporucio bih vam da ga drzite na nekoj platnenoj podlozi jer se uz mis ne dobijaju rezervni glajderi ili ih ja nisam nasao u kutiji
Na osnovu cene se moze zakljuciti da ovo nije vrhunski mis ali kvalitet izrade je zaista dobar za mis koji je pre popusta kostao oko 2000din. Stigao sam da odigram nekoliko sati Torchlight II i za sada se mis pokazao kao dobra kupovina. Nadam se da ce biti opisan u nekom od sledecih brojeva casopisa Svet kompjutera.

Dimenzije: 107 x 75 x 35mm
duzina kabla: 2m
2000 DPI - podesavanje 500, 1000, 2000 DPI
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	a.jpg
Viđeno:	220 puta
Veličina:	93,7 KB
ID:	47928   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	b.jpg
Viđeno:	204 puta
Veličina:	94,7 KB
ID:	47929   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	c.jpg
Viđeno:	154 puta
Veličina:	95,6 KB
ID:	47931  
Acanen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2013, 23:32   #2
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: CM Storm Xornet

Prvo sam pomislio ''LOL, WTF, ROFL, ROFLMAO, kakvog je oblika ovaj miš ?'', a onda si sve objasnio u šestoj rečenici i zapitao sam se kako li ja držim miš, pa sam skontao da nekad ispružim cijelu šaku preko njega, a nekada kada radim nešto ''pipavo'', držim ga tako kako si opisao. A moje pitanje je: kakav je osjećaj držati ga, da li je imalo neobično i da li je lakše nego kod ''tradicionalnih'' oblika kompjuterskih miševa?

I da, oblik miša mi je i dalje:

Poslednja ispravka: Prief Lirator (24.12.2013 u 23:44)
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2013, 0:57   #3
Morca
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2007.
Lokacija: Copper-city
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 112
Zahvaljeno 618 puta na 438 poruka
Određen forumom Re: CM Storm Xornet

Da se nadovežem, pošto imam miša koji je stariji brat Xorneta...trenutno koristim CM Storm Spawn, koji je potpuno istog oblika. Razlike u odnosu na Xornet su više DPI (3500 vs. 2000), boja (Spawn je crveno-crn) i to što je Xornet plug-and-play, dok Spawn ima on-board memoriju za smeštanje makroa i mogu mu se promeniti funkcije tastera. Miš je dobro izrađen, drndam ga u ARPG-ovima i ne pokazuje znake zamora. Oblik deluje čudno, ali je miš izuzetno udoban...doduše, mali je (bo5e rečeno kratak i nizak, ali se prostire u širinu) pa nije za veliku šaku i nije za "palm grip" - za claw i fingertip grip je idealan.

Ergonomski je naprav5en, sa desne strane ima "ž5eb" na kome leži domali prst pa je udoban za duže korišćenje. Površina gde leži dlan (uslovno rečeno, pošto i Xornet i Spawn nisu palm miševi, suviše su mali) nije od gume, ali je od plastike koja ne kliza, tako da nema problema sa tim. Sa obe strane je gumiran i, uopšte, za one sa malom šakom i/ili claw gripom je fantastičan. Dakle, Prief, ovi miševi se ne drže celim dlanom već vrhovima prstiju...ja ga držim palcem, domalim i malim prstom, dok su ostala 2 na tasterima, pri čemu domali prst leži na ž5ebu sa strane (fazon kao kod SteelSeries Ikari miša), i ne koči se.

Senzor je laserski, maximalna oset5ivost je 3500DPI a može se menjati u koracima od 800, 1600 i 3500DPI. Šteta što se te vrednosti ne mogu menjati, ali to je rezervisano za skup5e modele...Na gornjem delu miša, ispod scroll točkića, postoje 2 tastera za menjanje oset5ivosti "u letu" i postoje još 2 tastera s leve strane (back i Forward, klasika)...svim tasterima se mogu dodeliti razne funkcije a postoji i mogućnost snimanja makroa, što je veoma zgodno. Softver je pregledan i lak za upotrebu, a tu su i dode5ivanje polling rate-a od 1000Hz i angle snapping...fino.

Miš koristim na crnoj no-name platnenoj podlozi sa jastučićem od gela (heh) i nemam nikakvih problema sa kretanjem kursora, preskakanjem i sl. Pomažu 2 velike stope na donjoj strani miša...ni posle više od pola godine se nisu ni najmanje izlizale, i ceo miš je kao nov.

Pre Spawna sam imao Prestigio PMSG1 (veoma potcenjen miš) kome je počeo da zeza levi klik, i kad sam morao da pređem na ovaj trebalo mi je malo vremena da se naviknem da oblik i veličinu...ali sad sam veoma zadovo5an njime. Voleo bih da je nešto veći, uz ovaj isti oblik, ali i ovako me odlično služi. Dobre je izrade, solidnih funkcija...ko ima malu šaku i/ili praktikuje claw ili fingertip grip, neka proba CM Spawn ili Xornet, mislim da se neće razočarati.

Poslednja ispravka: Morca (25.12.2013 u 1:05)
Morca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2013, 9:57   #4
Acanen
Starosedelac
 
Član od: 5.12.2007.
Poruke: 2.260
Zahvalnice: 242
Zahvaljeno 1.135 puta na 846 poruka
Određen forumom Re: CM Storm Xornet

Citat:
Prief Lirator kaže: Pregled poruke
Prvo sam pomislio ''LOL, WTF, ROFL, ROFLMAO, kakvog je oblika ovaj miš ?'', a onda si sve objasnio u šestoj rečenici i zapitao sam se kako li ja držim miš, pa sam skontao da nekad ispružim cijelu šaku preko njega, a nekada kada radim nešto ''pipavo'', držim ga tako kako si opisao. A moje pitanje je: kakav je osjećaj držati ga, da li je imalo neobično i da li je lakše nego kod ''tradicionalnih'' oblika kompjuterskih miševa?

I da, oblik miša mi je i dalje:
Da li savijes prste kada koristis tastaturu?
Nisi koristio Xornet ali si zato posle gledanja slika napisao poruku zbog koje ce neko odustati od kupovine dobrog misa.
Podlogu koju sam dobio uz Xornet nisam koristio ali sam video na eponuda i sajtu prodavnice u kojoj sam kupio misa da kosta oko 800din.
Kvalitetna plastika, dve godine garancije, dobar skrol i besplatna podloga su dovoljni razlozi da se kupi CM Storm Xornet za 1500din.
Mislim da vecina ljudi tokom igranja na claw nacin savije saku. Meni juce tokom igranja Torchlight II nisu smetale dimenzije misa a A4 tech X-748K je oko 2cm veci od CM Storm Xorneta.

Ako mislite da ce vam znaciti dodatnih par santimetara pod dlanom onda uzmite neki A4 tech x7, Genius Maurus...
Acanen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2013, 12:23   #5
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Re: CM Storm Xornet

Citat:
Acanen kaže: Pregled poruke
Da li savijes prste kada koristis tastaturu?
Da, logično, valjda svi tako rade.
Citat:
Acanen kaže: Pregled poruke
Nisi koristio Xornet ali si zato posle gledanja slika napisao poruku zbog koje ce neko odustati od kupovine dobrog misa.
Ne, moja poruka je da i ja nekad koristim miš na opisan način pa se interesujem i zanima me da li je sa ovim mišem lakše i bolje. A oblik je i dalje smiješan, ali to nema veze sa fukncionalnošću.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
CM Storm Enforcer pharaon.92.bc Ostale komponente 4 19.3.2012 12:54
KGB CM Storm 011 CS turnir (KGB-e.sports igraonica, Beograd, 9. i 10. april) Chivan Dešavanja i događaji 0 22.3.2011 12:57
CM HAF 922 i CM Storm Scout pharaon.92.bc Ostale komponente 8 30.4.2009 13:36
WH40K Dawn of War: Dark Crusade voodoo_ Strateške igre 439 5.3.2009 12:45
Silent Storm DeCoy Strateške igre 7 25.12.2006 21:42


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:49.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com