Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > O igrama uopšte
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

O igrama uopšte Uopšteno, dakle sve ono što se ne tiče samo konkretnog igranja i konkretne igre (poređenje raznih igara, o žanrovima, o sociološkom i drugim uticajima igara itd.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 19.8.2014, 13:36   #361
High life
Starosedelac
 
Član od: 12.9.2009.
Poruke: 1.581
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 807 puta na 347 poruka
Određen forumom Re: Stanje PC gaming trzista

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Ako gledamo AAA naslove rekao bih da je situacija upravo obrnuta. "Odradite pre-purchase i dobijate pristup ekskluzivnoj beti" i sličan bullshit ne računam u demo.
90% velikih naslova ne nudi adekvatan način da se igra isproba pre kupovine. Jedina igra za koju sam uradio preorder bio je South Park i to samo zato što je US verzija izašla par dana ranije pa sam, zahvaljujući mutnim vodama zaliva, stigao da je isprobam.
Moja iskustva su drugacija, kako sa betama/trialima/demoima, tako i sa tim besplatnim zakuskama po boljim restoranima. Ali ajde. Svako ima svoje vidjenje situacije.

Moje misljenje je da je stav o kupovini macke u dzaku neopravdan. I pored silnih mogucnosti da se isproba neka igra (legalno), postoji sijaset nacina da se dovoljno informises za kupovinu. Brojni gejming sajtovi, blogovi, vblogovi i let's play klipovi, i na kraju krajeva forumi i idruge drustvene mreze.
Pritom, insistiranje na sigurnom zadovoljenju pri kupovini je neozbiljno, i samo je opravdanje da se koristi piraterija. Pri svakoj kupovini kupac mora da preuzme rizik da mu se poizvod nece svideti. Kad odes u kafanu, preuzimas rizik da ti se jelo nece svideti. Kad odes u bioskop, preuzimas rizik da ti se film nece svideti. Kad kupujes nekretninu, preuzimas rizik da ti se nesto nece svideti.

Dakle, manite se toga. Ovakav argument uzimam za ozbiljno jedino ako ste apsolutno principjelni, pa ne kupujete nista dok prethodno ne probate. Pa i veknu hleba.
High life je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.8.2014, 14:20   #362
Atwa013
Starosedelac
 
Član od: 14.11.2010.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 2.540
Zahvalnice: 1.226
Zahvaljeno 1.366 puta na 723 poruka
Određen forumom Re: Stanje PC gaming trzista

^Nije mi bas jasan ovaj primer sa nekretninom? Kad kupujes kucu, stan,vikendicu, namestaj ili garazu, valjda prvo pogledas, procenis da l' sve odgovara, osim ako ne kupujes stan u izgradnji, ali cak i onda mozes da vidis plan....
Atwa013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Atwa013 na korisnoj poruci:
Yonai (19.8.2014)
Stara 19.8.2014, 14:56   #363
_ToMeK_
Član
 
Član od: 12.7.2008.
Poruke: 329
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 46 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: Stanje PC gaming trzista

Besmisleno je porediti igre i nekretnine, ručak u restoranu, kilo 'leba... Whatever!!! Igre su stvar za sebe, i tačka. Batalite sa tim poređenjima.
_ToMeK_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku _ToMeK_ na korisnoj poruci:
bokela (19.8.2014), Yonai (19.8.2014)
Stara 19.8.2014, 15:35   #364
Yonai
Član
 
Član od: 27.3.2013.
Poruke: 378
Zahvalnice: 1.149
Zahvaljeno 502 puta na 188 poruka
Arrow Re: Stanje PC gaming trzista

Nijedan gaming sajt, video klip, review, niti bilo šta slično ne može da ti dočara osećaj kakva je igra dok je sam ne uzmeš u ruke i vidiš, makar to bilo i na 15-20 minuta ubogog demoa. Jer - kako da znaš da li ti se nešto sviđa, ako to ne probaš?

Koliko sam samo puta naišao na nešto što je dobilo zvezdane ocene, ali džaba - ne leži gameplay, atmosfera, osećaj i to od prvog minuta. I džaba ti je tu i ocena od 99%, nismo svi isti. A da ne govorim o tome što se u današnje vreme i ocene po review sajtovima debelo kupuju. Sve se može uz $$$.

I da, rado skidam pirate da bih isprobao nešto. Ako mi se svidi - kupujem. Nekada, kao mlađi, sam bio ovca koja je bacala pare na nešto zbog hajpa. Šta reći, zrelost dolazi sa godinama.

Danas razvojni timovi više nego ikad idu na kvantitet umesto kvaliteta, ali na sreću i kvaliteta ima, iako često nije jasno uočljiv i eksponiran.

Nikad ne možeš biti siguran u to da li ti se nešto sviđa dok to nešto ne isprobaš. U zemlji kao što je sirota Srbija novac je izuzetno dragocen i ja ne želim da ga bacam kako bi jel'te "preuzeo rizik" da me neki gramzivi korporativni izdavač opelješi na hajp foru i gerila marketing. Muka mi je npr. od reči "glasine" i fraza "pojavile su se glasine", "procurele su informacije da će X igra imati Y feature"... itd. Ništa tu nije "procurelo", niti je bilo šta od toga nekakva "glasina", već je sve izuzetno pedantno i suptilno smišljeno da ti izvuče i poslednji dinar/dolar/euro time što će ti hraniti ogromnu želju informacijama na kašičicu.

Instrument toga su gaming sajtovi i IT portali.

I to je apsolutno odvratno kada se sagleda nepristrasno i u celosti.

O first day DLC/in-game purchase i sličnim bezobrazlucima neću ni da govorim. Kapitalizam u najgorem obliku. Poslednji GT6 za PS3 je najcrnji dokaz toga.

Stoga demo i treba da postoji, a ako nema demoa - živela piraterija! Piraterija treba da postoji i kada je na delu DLC $$$ ludilo korporativnih glavonja. Nemam ama baš ništa protiv toga.

Posedujem lepu kolekciju PS3/PC/Dreamcast originala. I nikad mi neće biti žao da dam novac za nešto što vredi.

PC kao platforma ima budućnost, gaming ima budućnost, konzole imaju budućnost. Ali samo pod uslovom da sama gaming publika kanališe i ispravi neke bolesno gramzive trendove koji sve više uzimaju maha.

Poslednja ispravka: Yonai (19.8.2014 u 15:47)
Yonai je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Yonai na korisnoj poruci:
ogisha (19.8.2014), Sh0m1 (19.8.2014)
Stara 19.8.2014, 15:40   #365
James Vega
Član
 
Član od: 14.11.2012.
Poruke: 441
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 183 puta na 90 poruka
Određen forumom Re: Stanje PC gaming trzista

Citat:
High life kaže: Pregled poruke
Moje misljenje je da je stav o kupovini macke u dzaku neopravdan. I pored silnih mogucnosti da se isproba neka igra (legalno), postoji sijaset nacina da se dovoljno informises za kupovinu. Brojni gejming sajtovi, blogovi, vblogovi i let's play klipovi, i na kraju krajeva forumi i idruge drustvene mreze.
Ne znam da si to primetio, ali na ovom forumu (i ne samo ovom) su česti komentari tipa da treba ignorisati većinu trejlera i najava, preskakati LP videe, ne obraćati pažnju na opise po raznim sajtovima i magazinima (ako je ocena niska - novinar nije shvatio igru, ne razume žanr, krivo mu je što ga nisu platili a ako je ocena visoka - novinar je 100% plaćen), ne pridavati pažnju onome što na netu pišu drugi igrači.
Neki ovde skoro da se busaju u prsa time kako ignorišu skoro sav info o igri pre izlaska, kako će igru obavezno probati šta god da se piše o njoj, kako jedino veruju svom utisku u igri, savetuju druge da ne čitaju najave i ne gledaju gameplay snimke da ne bi sebi pokvarili uživanje ili šta već. Neki će čak ući u svađu sa onima koji se ne slažu.
Rekao bih da je i to rezultat toga što su navikli da igre "testiraju" za dž, pa ništa ne gube ako im se igra ne svidi za razliku od onih koji igre plaćaju.
James Vega je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.8.2014, 15:58   #366
bokela
Veteran
 
Član od: 15.11.2008.
Lokacija: Čačak
Poruke: 1.175
Zahvalnice: 2.781
Zahvaljeno 833 puta na 389 poruka
Određen forumom Re: Stanje PC gaming trzista

Citat:
Yonai kaže: Pregled poruke
Muka mi je npr. od reči "glasine" i fraza "pojavile su se glasine", "procurele su informacije da će X igra imati Y feature"... itd. Ništa tu nije "procurelo", niti je bilo šta od toga nekakva "glasina", već je sve izuzetno pedantno i suptilno smišljeno da ti izvuče i poslednji dinar/dolar/euro time što će ti hraniti ogromnu želju informacijama na kašičicu.
Evo ga moj čovek, i ja to isto tvrdim. Pogotovu u slučaju naših rođaka iz CDProjekta, njima kada je Witcher u pitanju stalno nešto curi

Citat:
Yonai kaže: Pregled poruke
Stoga demo i treba da postoji, a ako nema demoa - živela piraterija! Piraterija treba da postoji i kada je na delu DLC $$$ ludilo korporativnih glavonja. Nemam ama baš ništa protiv toga.
Piraterija je baš zeznut mač sa dve oštrice. Čak i ako pod tim izgovorom probaš igru, velika većina u većini slučajeva će je preći na taj način i pitanje dal će uopšte posle uzimati igru. Kako je vreme sada gde se odplata igre gleda u prvih 7 do mesec dana, već je nakon toga kasno developeru i publisheru da čeka da neko kupi igru. Nakon toga slede akcije i sniženja...

Volim da se tripujem da je moj pre-order Dishonoreda omogućio rad na Dishonored II

Naravno da se slažem da su ovde pare problem, pogotovu za igre. Dok sam bio aktivan i redovan korisnik pirata, bilo mi je vrlo lako da opravdam sve to sa tim da smo mi vrlo zanemarljivo tržište i da ne utičemo na globalni problem sa piraterijom. Takođe mnogo ljudi ovde smatra da čim je platilo za internet, pripadaju mu sve blagodeti tog neta for free za te iste pare
bokela je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku bokela na korisnoj poruci:
Yonai (19.8.2014)
Stara 19.8.2014, 15:59   #367
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: Stanje PC gaming trzista

U US postoji varijanta da sve što kupiš, možeš da vratiš u roku od 14 dana, a dobiješ sve pare nazad, bez potrebe da objašnjavaš zašto vraćaš. Zgodan način da se isproba većina igara. Zatim, postoje servisi kao što su Redbox i Gamefly, koji rentiraju igre. Uzmem, ili odigram, pa vratim, ili mi se svidi, pa kupim. I na kraju, tu je Gamestop, radnja koja prodaje, ali i otkupljuje igre, nove i polovne.

Slažem se da je ovo neprimenjljivo na digital download sistem nabavke igara, ali ipak dosta pomaže.

Piraterija me, iskreno rečeno, sve više smara. Nađi igru, pa proveri da li stvarni ili fake up, pa skini, pa proveri da li je krek stvarno krek, ili je false positive. Pa mountuj img, pa kad izađe update, proveri da li krek važi i za novu verziju. Plus da sa piratima ne mogu da pristupim online funkcijama igre...

Neki moj plan nabavke/iznajmljivanja za nastupajući period:

Madden 15 - iznajmljivanje
FIFA 15 - prvo iznajmljivanje, pa ako sve radi kako treba, moguća kupovina
NBA 2k15 - iznajmljivanje, pa vrlo verovatna kupovina
NHL 15 - moguća kupovina odmah
Warlords of Dreanor - kupovina po izlasku, i to dve kopije (za sebe i ženu).
Middle-earth: Shadow of Mordor - iznajmljivanje
Destiny - prvo iznajmljivanje, pa ćemo da vidimo
Witcher 3 - kupovina odmah
Dragon age 3 - čekam popust

I tako dalje, i tako dalje. Za moguća iznenađenja, tu su opisi i forumi. Sasvim dovoljan broj igara da se ubije vreme do sledeće godine
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku mvasic na korisnoj poruci:
Yonai (19.8.2014)
Stara 19.8.2014, 16:08   #368
Yonai
Član
 
Član od: 27.3.2013.
Poruke: 378
Zahvalnice: 1.149
Zahvaljeno 502 puta na 188 poruka
Određen forumom Re: Stanje PC gaming trzista

@ bokela

Jeste piraterija mač sa dve oštrice, u pravu si. Ali opet, nepostojanje smislenog demoa za neku igru je po meni apsolutno bezobrazno i neprihvatljivo.

Nekad sam znao i da igru za koju čujem isprobam u igraonici. Platim pola sata do sat igranja na konzoli/računaru i tako shvatim da li mi se nešto sviđa, ili bar da li me intrigira.

Jednostavno - ne želim da dajem novac na slepo i imam pravo na to.

Za CD projekt se apsolutno slažem. Možda zato podsvesno bojkotujem Witcher franšizu sve ove godine. Muka mi je više od svih "glasina" i "curenja informacija". A kad smo već kod tog curenja... valjda tim izrazom takođe pokušavaju da istripuju masu da je to neki "top secret" incident i time stvore neku famu oko toga. Mnogo je bombastičnije reći "procureo je info", nego jednostavno reći "razvojni tim je zvanično objavio to i to".

Bullshit, ako mene pitate.
Yonai je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Yonai na korisnoj poruci:
bokela (19.8.2014)
Stara 19.8.2014, 16:18   #369
bokela
Veteran
 
Član od: 15.11.2008.
Lokacija: Čačak
Poruke: 1.175
Zahvalnice: 2.781
Zahvaljeno 833 puta na 389 poruka
Određen forumom Re: Stanje PC gaming trzista

Nemoj zbog toga da bojkotuješ same igre, stvarno su odlične obavezno ih kupi i odigraj

Što se tiče same problematike oko tih "procurelih informacija", baš sam pisao na forumu za witcher 3, da mi miriše na novi vid marketinga - možda se može nazvati subverzivni marketing. Upravo to što si napisao, tako se bolje diže hajp, fanovi će odmah da upiju to i dalje da šire vesti i glasine po sajtovima, komentarima, forumima itd... Zvučaće intrigantno, zabranjeno, a onda pogledajte gle čuda šta smo sve saznali iz ovih tajnih dokumenata, igra će biti fenomenalna, ovo mora obavezno da se pre-orderuje, kupuje prvog dana itd...
bokela je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku bokela na korisnoj poruci:
Yonai (19.8.2014)
Stara 19.8.2014, 16:21   #370
Yonai
Član
 
Član od: 27.3.2013.
Poruke: 378
Zahvalnice: 1.149
Zahvaljeno 502 puta na 188 poruka
Određen forumom Re: Stanje PC gaming trzista

Svaka ti je ka' u Njegoša.

A o Witcheru... tu ću morati da budem u posebnom raspoloženju da bih ga probao Inače, to je prva igra gde sam baš obratio pažnju na metode kreiranja hajpa i prosto mi je neverovatno da si i ti imao istu asocijaciju kada se pomene ono što si nazvao subverzivnim marketingom.

E svašta
Yonai je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Yonai na korisnoj poruci:
bokela (19.8.2014)
Stara 19.8.2014, 17:09   #371
bokela
Veteran
 
Član od: 15.11.2008.
Lokacija: Čačak
Poruke: 1.175
Zahvalnice: 2.781
Zahvaljeno 833 puta na 389 poruka
Određen forumom Re: Stanje PC gaming trzista

Evo jedna taze vest sa benchmarka u vezi PC gejminga:
92 odsto prodaje PC igara čini digitalna distribucija

hm... interesting?:
Citat:
Analitičarska kompanija DFC Intelligence je takođe početkom godine objavila izveštaj po kome je PC tržište igara nadmašilo konzolni gejming sektor u pogledu prihoda. Ovde naravno treba naglasiti da se ovo ne odnosi na prodaju gejmerskog hardvera i pribora, već samo igara!
bokela je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku bokela na korisnoj poruci:
player1 (19.8.2014), Sh0m1 (19.8.2014)
Stara 19.8.2014, 20:45   #372
Atwa013
Starosedelac
 
Član od: 14.11.2010.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 2.540
Zahvalnice: 1.226
Zahvaljeno 1.366 puta na 723 poruka
Određen forumom Re: Re: Stanje PC gaming trzista

Citat:
Yonai kaže: Pregled poruke
Možda zato podsvesno bojkotujem Witcher franšizu sve ove godine.
Nisi igrao nijednu Witcher igru?
Greska, velika greska....
Atwa013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Atwa013 na korisnoj poruci:
Skenderevo (19.8.2014), Yonai (19.8.2014)
Stara 19.8.2014, 20:54   #373
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.372
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.999 puta na 7.043 poruka
Određen forumom Re: Stanje PC gaming trzista

Citat:
mvasic kaže: Pregled poruke
U US postoji varijanta da sve što kupiš, možeš da vratiš u roku od 14 dana, a dobiješ sve pare nazad, bez potrebe da objašnjavaš zašto vraćaš. Zgodan način da se isproba većina igara. Zatim, postoje servisi kao što su Redbox i Gamefly, koji rentiraju igre. Uzmem, ili odigram, pa vratim, ili mi se svidi, pa kupim. I na kraju, tu je Gamestop, radnja koja prodaje, ali i otkupljuje igre, nove i polovne.

Slažem se da je ovo neprimenjljivo na digital download sistem nabavke igara, ali ipak dosta pomaže.
Mislim da Origin nudi mogućnost da ti u prvih 24h od pokretanja igre vrate novac ukoliko ti se igra ne svidi ili ne radi iz nekog razloga.

https://www.origin.com/en-ie/great-game-guarantee
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
Yonai (19.8.2014)
Stara 19.8.2014, 21:34   #374
Yonai
Član
 
Član od: 27.3.2013.
Poruke: 378
Zahvalnice: 1.149
Zahvaljeno 502 puta na 188 poruka
Određen forumom Re: Stanje PC gaming trzista

Citat:
Atwa013 kaže: Pregled poruke
Nisi igrao nijednu Witcher igru?
Greska, velika greska....
Nisam igrao ama baš nijednu. Nekako nikako da se nateram. A inače sam veliki ljubitelj RPG žanra... šta ti je psiha i animozitet, ali dobro, evo uzimam sebi u zadatak da poradim na prevazilaženju barijere

Iako mi subverzivni-gerila-kako-god-marketing baš onako zdravo ide na nerve, a CD Projekt mi je nekako oličenje toga...

Prosto mi je fascinantno kako se marketing stručnjaci za nezdravi uticaj na mozak trpaju u bukvalno sve sfere naših života, pa i u gaming... a to sve u svrhu izvlačenja novca, jer drugu svrhu takvom ponašanju i postupanju ne možeš naći. Suptilno utiču na to da konzumenta dovedu u stanje da peni i da otrči odmah čim izađe igra i ispljune novac za istu jer je već unapred stvorena slika da je ta igra nešto neverovatno i do sada neviđeno.

Eno Watch Dogs-a kao jednog od najsvežijih primera za to... no dobro da ne dužim, možda sam i previše prostora na temi potrošio ovim off topic-om.

Samo smatram da ovo treba da se spomene i da se diskutuje o tome, jer mi jednostavno nismo rulja koja će da guta svaki "procureli" fancy screenshot i svaki novi udeljeni DLC koji je vrlo lako mogao da bude implementiran u osnovnu igru.

Mada, kad malo razmislim, možda sve ovo i nije off topic, jer je itekako deo gaming tržišta u globalu, pa tako i PC tržišta o kome je ovde reč.

Nekada nisi morao da odvozaš zilion sati i isto toliko trka u Gran Turismu kako bi skupio novac za najskuplja kola u igri. Mada ne moraš ni sad - ali to onda mora da platiš, da ispljuneš real-life $$$ na sunce. Pay to win, jedna od najgorih praksi današnjeg gaming tržišta, koja je itekako implementirana i u PC platformu.

Perfidno, nisko i krajnje bljutavo.

Nekada su igre bile celovita dela, umetnička dela, a danas sve više postaju platforma za mikrotransakcije, kao da im više nije dovoljno što dajemo silne novce na original. Pogotovo u zemljama poput Srbije gde ljudi imaju sve manje novca i za neke osnovne životne potrebe.
Yonai je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.8.2014, 21:40   #375
Atwa013
Starosedelac
 
Član od: 14.11.2010.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 2.540
Zahvalnice: 1.226
Zahvaljeno 1.366 puta na 723 poruka
Određen forumom Re: Stanje PC gaming trzista

^Ma ti si pobrk'o Ubi sa CDPR-om.
Koji bre gerila marketing, za prvi Witcher sam saznao skoro osam meseci od izlaska, a drugi sam uzeo samo zato sto je prvi bio fantasticna igra, tek sa ovim trecim delom su poceli malo da se fenserisu...
Atwa013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.8.2014, 21:41   #376
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Stanje PC gaming trzista

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Mislim da Origin nudi mogućnost da ti u prvih 24h od pokretanja igre vrate novac ukoliko ti se igra ne svidi ili ne radi iz nekog razloga.

https://www.origin.com/en-ie/great-game-guarantee
Sasvim zadovoljavajuće. Za 14 dana čovek može da odigra većinu današnjih SP igara i onda traži novac nazad.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
Yonai (19.8.2014)
Stara 19.8.2014, 21:46   #377
Yonai
Član
 
Član od: 27.3.2013.
Poruke: 378
Zahvalnice: 1.149
Zahvaljeno 502 puta na 188 poruka
Određen forumom Re: Stanje PC gaming trzista

@ Atwa

Nisam pobrkao, Watch Dogs sam posebno spomenuo, a ne u kontekstu CD Projekta, jer je Watch Dogs bio apsolutni šampion u kategoriji "procurela informacija" u zadnjih godinu i kusur dana. Uz Witcher 3, naravno

A što se tiče prvog Witcher-a, jeste postojao takav marketing, samo u manjim razmerama, ali eto, ja sam slučajno baš njega zapazio po "glasinama" u to vreme i do dan danas mi je ta franšiza sinonim za "procurele informacije" i "glasine". Sa svakim novim delom se samo sve više ustoličuju kao jedni od lidera na tom polju.

Stvarno, iskreno, istinski imam da kažem samo jedno veliko "BLJAK" na takve metode.
Yonai je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Yonai na korisnoj poruci:
Atwa013 (19.8.2014)
Stara 19.8.2014, 21:55   #378
Jan Čmelik
Član
 
Član od: 31.3.2013.
Lokacija: Elona
Poruke: 146
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 124 puta na 57 poruka
Određen forumom Re: Stanje PC gaming trzista

Citat:
Yonai kaže: Pregled poruke
A što se tiče prvog Witcher-a, jeste postojao takav marketing, samo u manjim razmerama, ali eto, ja sam slučajno baš njega zapazio po "glasinama" u to vreme i do dan danas mi je ta franšiza sinonim za "procurele informacije" i "glasine". Sa svakim novim delom se samo sve više ustoličuju kao jedni od lidera na tom polju.
Baš zbog tih "glasina" ljudi sebe godinama ubeđuju da je nešto što praktično nisu ni osetili pod prstima i što tek treba da se pojavi vrhunsko delo, pa kada se konačno pojavi i ispostavi se da je mediokritet, ljudi su odavno sebe uverili da je to nešto igra decenije i ništa ne može da ih ubedi u suprotno. The Witcher je samo jedan u moru takvih naslova.
Jan Čmelik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Jan Čmelik na korisnoj poruci:
Yonai (19.8.2014)
Stara 19.8.2014, 22:16   #379
Atwa013
Starosedelac
 
Član od: 14.11.2010.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 2.540
Zahvalnice: 1.226
Zahvaljeno 1.366 puta na 723 poruka
Određen forumom Re: Stanje PC gaming trzista

Dobro, evo kod mene situacija, prvi Witcher sam video kad je mladji brat igrao i tu mi se svideo, a onda sam probao i bas, bas mi se svideo...
Drugi deo sam malo vise pratio, ali sam ipak sacekao EE ediciju na popustu ( delom zbog novca, delom zbog slabog racunara) i Jopet se nisam pokajao, odlicna igra.
Sad ide treci deo, dopada mi se ono sto sam video za sada, ali ima stvari koje mi bas i ne leze... Izjave u stilu "speedrun traje 100 sati", ogromna mapa, mali milion kvestova i sl. me samo odbijaju, jer nemam vremena da godinu dana igram jednu igru, a to i ne zelim pre svega. Zato i ne bih da ucestvujem u prici kako je ovo najbolji rpg ikada i najbolja igra ikada...bar ne 6 meseci pre izlaska i dok je jos nisam ni probao....
Atwa013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.8.2014, 22:19   #380
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Stanje PC gaming trzista

Po mom misljenju, The Witcher nikako nije mediokritet, igra je dobra mehanicki i zanimljiva u pogledu atmosfere, mada prica stvarno nije nista posebno.
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Gaming Festival - Dom Omladine DonCorleone91 Dešavanja i događaji 8 19.11.2012 13:56
Gaming lap top, 1400e Dracula Šta da kupim? 2 18.5.2012 9:04
Corsair Announces Gaming Series Line of Power Supply Units Thaedass Ostale komponente 4 16.9.2010 19:19
Ten golden rules of online gaming... fingerprint Brbljaonica 2 25.3.2008 15:38
Benny Hill gaming effect uslijazaninje Osnovne komponente 16 10.10.2007 21:02


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:59.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com