Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Opisi, recenzije i testovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Opisi, recenzije i testovi Ovde šaljite sopstvene opise, recenzije i testove hardvera. Neka ono što ste poslali bude vaše autorsko delo - nemojte kopirati tuđe tekstove sa drugih sajtova i časopisa.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 9.10.2012, 14:40   #41
digitalsd
Novi član
 
Član od: 26.10.2006.
Lokacija: Smederevo
Poruke: 13
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku digitalsd Slanje poruke preko MSN-a korisniku digitalsd
Određen forumom Re: ZTE Skate

Radi se o tome da instalacijom CM7 korisnik dobija goooomilu opcija za koje ranije nije ni imao pojma da je moguće podešavati E, onda dok shvatiš gde se nalaziš....

Elem, problem na koji sam naišao i koji mi stvarno ide na živce, to je nepostojanje exit opcije u standardnom web browser-u. Nije mi poznato da li je moguće podesiti da recimo duži pritisak na back taster bude ekvivalent gašenju aplikacije.

Što se tiče drugog dela, kada pominjem klasične korisnike, podrazumevam one osobe koje sem telefoniranja i poruka neće ništa drugo koristiti. Takvima onda ni količina memorije ne predstavlja problem. Veruj, imao sam mnogo prilika da srećem takve. Fora im je samo to da imaju "fancy" telefon.

Sve u svemu, za one koji žele više od telefona, svakako mogu preporučiti CM7.
digitalsd je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.10.2012, 22:37   #42
el_corona
Starosedelac
 
Član od: 23.1.2008.
Poruke: 1.428
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 367 puta na 332 poruka
Određen forumom Re: ZTE Skate

Jel moguc OTG (USB host) mod preko ovog CM7/9/10?
el_corona je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.10.2012, 19:00   #43
digitalsd
Novi član
 
Član od: 26.10.2006.
Lokacija: Smederevo
Poruke: 13
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku digitalsd Slanje poruke preko MSN-a korisniku digitalsd
Određen forumom Re: ZTE Skate

Meni nije poznato ali iskreno ne vidim svrhu ako ti je eksterna kartica dovoljno velika, a regularan kompjuter je često pri ruci.
digitalsd je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.10.2012, 20:08   #44
Greskac
Novi član
 
Član od: 8.7.2010.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: ZTE Skate

Ljudi, ja imam ovaj telefon, postoji li gde tutorijal na srpskom kako da apdejtujem Android jer mi je sad 2.3.4 ?

Sta sve treba da se instalira da bi radilo kako treba?
Greskac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.10.2012, 23:10   #45
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: ZTE Skate

http://forum.androidsrbija.com/viewt...p?f=209&t=3031
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2012, 19:48   #46
digitalsd
Novi član
 
Član od: 26.10.2006.
Lokacija: Smederevo
Poruke: 13
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku digitalsd Slanje poruke preko MSN-a korisniku digitalsd
Određen forumom Re: ZTE Skate

Ljudi pomagajte, ima li ko VIP rom za ovo sokoćalo?
digitalsd je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2012, 20:10   #47
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: ZTE Skate

Ima Greškac, ako nije još flešovao telefon. Neka odradi bekap pa neka ti negde okači...
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.10.2012, 20:09   #48
digitalsd
Novi član
 
Član od: 26.10.2006.
Lokacija: Smederevo
Poruke: 13
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku digitalsd Slanje poruke preko MSN-a korisniku digitalsd
Određen forumom Re: ZTE Skate

Savršenstvujušće

Blagodarim
digitalsd je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2012, 6:06   #49
Master_Touch
Banned
 
Član od: 19.9.2010.
Poruke: 250
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 27 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: ZTE Skate

Jel moze da se instalira Windows mobile?
Master_Touch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2012, 13:54   #50
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: ZTE Skate

Citat:
Master_Touch kaže: Pregled poruke
Jel moze da se instalira Windows mobile?
Ne.

5char
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Freško na korisnoj poruci:
Master_Touch (30.10.2012)
Stara 31.10.2012, 20:53   #51
Resig
Član
 
Član od: 29.6.2009.
Lokacija: Север Србије
Poruke: 406
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 15 puta na 11 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Resig
Određen forumom Re: ZTE Skate

Имам овај телефон нешто више од 3 месеца , и могу вам рећи да је савршен за те паре. Узео сам преко Теленора. Чини ми се да се продаје у истом пакету као и Telenor OneTuch, а ко је користио обе телефона зна да су као небо и земња ( у корист ZTE Skate, наравно )
Приметио сам пар стваро које ми се не свиђају ,а то је да чак и влажан прст блокира скроз екран. Уколико мислите да користите овај телефон док су вам руке мокре , или док напољу пада кише , заборавите.
Такође , имам утисак да ми је микрофон доста лош. Често ми се саговорници преко телефона жале да ме не чују најбоље. Носио сам га чак због тога и на сервис , али кажу да ту помоћи нема. Такође и слике са камере кад се пребаце на компјутер су доста светле.
Али као што сам већ рекао , уколико располажете буџетом ту око 250Е , тешко да ће те наћи бољи и пре свега лепши телефон од овога.
Resig je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2012, 22:48   #52
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: ZTE Skate

Citat:
Resig kaže: Pregled poruke
Уколико мислите да користите овај телефон док су вам руке мокре , или док напољу пада кише , заборавите.
Ja takvihproblema nijsam imao pre par dana je u Nišu bila poprilična kiša ja sam se igrom slučaja našao po najvećoj kiši na sred ulice i telefon nije imao nikakve probleme iako je ekran bio skroz mokar. Doduše ja jošuvek imam zaštitnu foliju na ekranu (onu zaštitnu foliju koju dobijaš kad se telefon izvadi iz kutije). Možda zbog te folije ja nemam tih problema!


Citat:
Resig kaže: Pregled poruke
Такође , имам утисак да ми је микрофон доста лош. Често ми се саговорници преко телефона жале да ме не чују најбоље. Носио сам га чак због тога и на сервис , али кажу да ту помоћи нема. Такође и слике са камере кад се пребаце на компјутер су доста светле.
To ću i ja da potvrdim, ali od kako sam sam sa stok roma prešao na CM9 zatim na CM10 (trenutno koristim Paranoid Android 2.51 koji je na bazi Androida 4.1.2 build by tilal6991. Nemam tih problema sa mirofonom jer ti kustum romovi imaju gomilu podešavanja mikrofona i zvučnika. A takođe možeš da probaš i Volume+ ona je isto super za fina podešavanja zvuka na telefonu.

Citat:
Resig kaže: Pregled poruke
Али као што сам већ рекао , уколико располажете буџетом ту око 250Е , тешко да ће те наћи бољи и пре свега лепши телефон од овога.
Daleko je on od 250 Eura. Trenutna cena po radnjama mu je oko 120 Eura za keš, i definitivno mislim da se može teško može naći bolji telefon u tom cenovnom ragnu.
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.11.2012, 19:48   #53
Game fever
Starosedelac
 
Član od: 3.4.2007.
Lokacija: London
Poruke: 1.330
Zahvalnice: 2.477
Zahvaljeno 283 puta na 198 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Game fever
Određen forumom Re: ZTE Skate

Citat:
Resig kaže: Pregled poruke
Али као што сам већ рекао , уколико располажете буџетом ту око 250Е , тешко да ће те наћи бољи и пре свега лепши телефон од овога.
Gde si ga nasao za 250 e? Meni je dugar nabavio iz britanije (orange verzija) ja sam mu platio 120 e.
Game fever je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.11.2012, 22:02   #54
Resig
Član
 
Član od: 29.6.2009.
Lokacija: Север Србије
Poruke: 406
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 15 puta na 11 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Resig
Određen forumom Re: ZTE Skate

Кад сам га узимао у Теленору , писало је да је нормална цена телефона у малопродаји ту нешто мало више од 25 000 динара
Може бити да то није истина , или да им тај податак стоји дуже време , па да му је у међувремену цена пала.
Resig je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2012, 1:44   #55
vlajko3200
Član
 
Član od: 7.2.2008.
Poruke: 313
Zahvalnice: 45
Zahvaljeno 74 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: ZTE Skate

Da li moze da se nabavi baterija za ovaj telefon u Srbiji? Cuo sam da za ZTE modele uopste ne prodaju baterije?
vlajko3200 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2012, 23:39   #56
mehanicar
Novi član
 
Član od: 1.12.2012.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: ZTE Skate

Fresko svaka ti cast na detaljnom opisu ovog telefona(zte skate).Licno nebi imao zivaca da toliko kuckam po tastaturi a nemam ni znanja.Zato bi ti postavio par pitanja u vezi telefona.Nameravam da ga kupim uglavnom zbog navigacije.S tim u vezi postavio bi ti par pitanja:koja je razlika izmedju GPS-a, GPRS-a, A-GPS i Google Maps?Najvise me interesuje navigacija koja neide preko interneta i da li ovaj telefon to podrzava?Iz razloga ako jednog lepog dana odem u inostranstvo nedobijem astronomski racun.Hvala unapred!PS.Mozda su ovo smesna pitanja ali ja sam samo jedan obican mehanicar.
mehanicar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2012, 3:25   #57
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: ZTE Skate

GPRS je oznaka za mobilni internet.
GPS je navigacija.
A-GPS (iskreno nisam ni ja znao šta je, evo ti definicija sa vikipedije pa čitaj.

Što se tiče navigacije (GPS), imaš tu prvu varijatu za koju ti je potrebna i internet konekcija (recimo google mape). A imaš i ovu klasičnu varijantu gde se uređaj kači direktno na satelit bez da koristi internet konekciju.

Skate to podržava, ali se onda baterija iscedi čak i za manje od 1h. Jedino rešenje je ako putuješ kolima pa da telefon zakačisšna punjač koji se bocka u mesto za upaljač, onda nema problema, tako skate može da radi satima bez ikakvog problema. Ja imam bašovakav kao sa slike samo crni, i odlično radi posao...

Što se tiče softvera za navigaciju, sa time nisam mnogo eksperimentisao. Stavio sam provereni iGo My Way V. 8.4.3.179971 od Feb 17 2011. on fenomenalno radi, mapa srbije je odrađena odlično. kao i sve okolne zemlje kao i ostatak evrope. Tako da je iGO najbolji izbor što se navigacije za ovaj telefon tiče.

Takođe je i više nego odlična tačnost samog uređaja, odstupanje je +/- par metara.

Jošj edna lepa stvar kod iGO je ta što je podpuno preveden na srpski jezit (govorni asistenti imaju čak i imena Toma (muški glas) i Nevena (ženski glas)

Tko da ti je Skate u kombinaciji sa navedenim softverom odlična solucija za navigaciju u kolima.
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2012, 4:17   #58
Sakiboj
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.3.2008.
Poruke: 3.363
Zahvalnice: 380
Zahvaljeno 271 puta na 230 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Sakiboj
Određen forumom

Gde ima da se kupi ovaj usb prikljucak za auto?

Sent from my Skate using Tapatalk 2
Sakiboj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2012, 4:22   #59
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: ZTE Skate

Ja sam ga kupio u nekoj prodavnici u Niškom Meratoru na drugom spratu, zaboravio sam kako se zove radnja. U pakovanju sam dobio klasičan USB punjač za 220V kao i ovaj za kola i to me sveukupno kolštalo 650 Dinara.

Sve u svemu imaš ih svuda čak i po bolje snabdevenim hiper marketima i cene se kreću od 300-800 Dinara, u zavisnosti od amperaže koju ispručuju. Moj konkretno isporučuje 1A na 5V, dok je punjač koji sam dobio od VIP-a 700mAh. i telefon se barem 30% brže puni u odnosu na stok punjač koji ide uz telefon.
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Freško na korisnoj poruci:
Sakiboj (4.12.2012)
Stara 4.12.2012, 4:33   #60
Sakiboj
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.3.2008.
Poruke: 3.363
Zahvalnice: 380
Zahvaljeno 271 puta na 230 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Sakiboj
Određen forumom

Moracu da probam igo neki dan kad budem imao vremena

Sent from my Skate using Tapatalk 2
Sakiboj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
ZTE Skate 4.3 Milan1997 Aparati i oprema 10 19.9.2012 21:10
Huawei Ascend G300 vs ZTE Skate 4.3 Nemanja NS Aparati i oprema 17 27.6.2012 15:44
Skate dekik Aparati i oprema 16 13.3.2012 21:26
[Android] Pomoc sa ZTE Skate? Master_Touch Programi za mobilne telefone 5 7.3.2012 23:00
ZTE Skate M@verick Prenosni računari 0 3.11.2011 16:50


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:22.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com